vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 8 χρήστες
Barbapaidi, maprix, lagoudakis, Giannis.B, Milarepa, marauder800, th3ofilos, vasim

Twitter

Επιστημονική έρευνα για τις επιπτώσεις του η.τ. από το Κέντρο Ολιστικής Ιατρικής

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Επιστημονική έρευνα για τις επιπτώσεις του ηλεκτρικού τσιγάρου  Τον τελευταίο καιρό γίνεται λόγος για την χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ως μια εναλλακτική μέθοδος καπνίσματος, χωρίς τις βλαβερές συνέπειες του κανονικού τσιγάρου.  Υπάρχουν κάποια δημοσιεύματα που αναφέρουν ότι η χρήση του δεν είναι ασφαλής, αν και δεν τεκμηριώνονται από σχετικές επιστημονικές μελέτες.

Αν και το  ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχει νικοτίνη (εφόσον το επιλέξει ο καπνιστής), δεν περιέχει την πίσσα ή τις χιλιάδες άλλες βλαβερές/καρκινογόνες ουσίες που αποδεδειγμένα περιέχουν τα κανονικά τσιγάρα και γι' αυτό πολλοί (και ανάμεσά τους και εμείς) πιστεύουν ότι είναι πιο ασφαλής μορφή πρόσληψης νικοτίνης. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχουν επιστημονικά δεδομένα να τεκμηριωθεί αυτή η άποψη. Θεωρούμε ότι είναι ιδιαίτερα σημαντικό να γίνουν άμεσα έρευνες που θα μας επιτρέψουν να καταλάβουμε καλύτερα τα πλεονεκτήματα ή τα μειονεκτήματα από τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου αξιολογώντας την ασφάλειά του και τα ωφέλη που πιθανόν να έχει για τους καπνιστές.

Στην προσπάθειά μας να συνεισφέρουμε στην επιστημονική τεκμηρίωση της ασφάλειας του ηλεκτρικού τσιγάρου στο Κέντρο Ολιστικής Ιατρικής (http://www.holistic-greece.com/content/kentro-olistikis-iatrikis) κάνουμε μία επιστημονική μελέτη που την επιβλέπει ο ιατρός Στέλιος Πανταζής (http://www.holistic-greece.com/content/biografiko-stelioy-pantazi) για να αξιολογήσουμε τις συνέπειες του ηλεκτρικού καπνίσματος στην υγεία μέσω τις επίδρασης στο οξειδωτικό στρες των καπιστών (http://www.holistic-greece.com/content/okseidotiko-stres-kai-kapnisma).

Προσκαλούμε τους χρήστες ηλεκτρονικού τσιγάρου να υποβληθούν σε εξέταση οξειδωτικού στρες (http://www.holistic-greece.com/content/eksetasi-okseidotikoy-stres) προκειμένου να αξιολογήσουμε την επίδραση που έχει η χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου στα επίπεδα των ελευθέρων ριζών  (http://www.holistic-greece.com/content/okseidotiko-stres-kai-kapnisma) ώστε να μαζέψουμε δεδομένα  που θα παρουσιάστουν σε επιστημονικά συνέδρια και θα δημοσιευθούν σε ιατρικά περιοδικά.

Τα άτομα που θα συμμετάσχουν σε αυτή την προσπάθεια θα επιβαρυνθούν μόνο με το κόστος των αντιδραστηρίων (30 ευρώ) (http://www.holistic-greece.com/content/kostos-ypiresion ).

Σας παρακαλούμε για την στήριξη της προσπάθειάς μας.

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο τηλέφωνο 210 2628639 ή στείλτε e-mail στη διεύθυνση [email protected]
 


http://www.holistic-greece.com/content/epistimoniki-ereyna-gia-tis-epiptoseis-toy-ilektrikoy-tsigaroy






-----

τι είναι αυτό ρε παιδιά; και γιατί ζητάνε και σπόνσορες;  :eyesplash: τι είναι οι ελεύθερες ρίζες που απειλούν την υγεία μας; το οξειδωτικό τι στρες είναι; (το μόνο στρές που έχω ειναι η ΔΟΥ  ;D )

Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2012, 16:10 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :hmmm: Το είχα διάβαση πριν μέρες άλλα και 30 εύρω ,δεν λέει να δώσω!!!!

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
30 ευρω για να συμμετασχεις σε ερευνα? Συνηθως σε πληρωνουν για να συμμετασχεις σε ερευνα, δεν τους πληρωνεις. Συγγνωμη αλλα με 30 ευρω(δεν ειναι και λιγο πλεον) δε νομιζω οτι θα ερθουν παρα πολλοι για να αποδειξουν οτι το η.τ δεν κανει κακο στην υγεια. Καλο και αγιο αλλα δεν το εχω κανει και ταμα να σωσω τη φημη του η.τ

Φιλικα παντα ετσι? Μην παρεξηγηθουμε  :)

μου θυμίζει περίπτωση με ελληνικό πανάκριβο θαυματουργό υγρό..χαχα
δεν μπορεί,όλο και κάτι θα τσιμπήσουνε ;D
Καθόλου φιλικά,μόνον αντικειμενικά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Με €30 ατμίζω 2 μήνες!!!!! Αν θέλουν άτομα, ας μου στείλουν μία δωροεπιταγή για προϊόντα Atmos Lab και τα εισιτήρια και συμμετέχω!

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Αν ειναι ολα πληρωμενα μεσα και εγω εχω πολυ χρονο απεριοριστο ! ! !

Με την οικονομική κρίση στο peak πολύ δύσκολα θα βρείτε ατμιστές για την έρευνα. Θα σας πρότεινα να πείτε  στους εμπόρους ΗΤ να γίνουν χορηγοί  ώστε να καλύψετε το κόστος των "αντιδραστηρίων". Φιλικά πάντα  8)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Αν γίνετε έρευνα από ενδιαφέρον προς το άτμισα να τα καλύψουνε τα έξοδα αν μπορούνε οι επαγγελματίες του είδους άλλα αν γίνετε με πρώτο γνώμονα το κέρδος τότε καλύτερα όχι!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Νίκο δεν ξέρω που βρήκες αυτή την ανακοίνωση.
Δεν πιστεύω να εστάλη στο φόρουμ τέτοια ανακοίνωση γιατί είναι απαράδεκτο κάποιος να ψάχνει άτομα για να κάνει μια επιστημονική έρευνα
και να ζητάει από τα άτομα που θα υποβληθούν σε αυτή την έρευνα να πληρώσουν τα έξοδα.

Μήπως ενοεί κάποια εξέταση της οποίας τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στο εξεταζόμενο και όχι έρευνα.

Γιατί αν πρόκειται για το πρώτο δεν πιστεύει πως θα βρει ενδιαφερόμενους ατμιστές τουλάχιστον από το φόρουμ μας.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
όχι δεν εστάλει στο φόρουμ , το βρήκα όπως είναι στο σιτε τους και το έβαλα εδώ και οι απορίες μου είναι αυτές που γράφω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ψαχνουν για πελατες (κοροιδα)
Ελπιζω να μην υπαρχουν αφελεις μεταξυ μας.
Κανονικα πρεπει να κλεισει το θεμα
σαν απαραδεκτο.

 :yes: :yes: :yes: :yes:




Αποσυνδεδεμένος koulisdm

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
30 ευρώ για το κόστος των αντιδραστηρίων; :hmmm:σίγουρα είναι πυρηνικοί... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Ψαχνουν για πελατες (κοροιδα)
Ελπιζω να μην υπαρχουν αφελεις μεταξυ μας.
Κανονικα πρεπει να κλεισει το θεμα
σαν απαραδεκτο.

 :yes: :yes: :yes: :yes:




Να αγιασει το στομα σου !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι κανουν ερευνα.
Τους ρωτησα οτι αυτοι κανουν ερευνα, τι οφελος εχω για να τους πληρωσω 20 ευρω?
Μου ειπε η κυρια οτι ειμαι καπνιστης και θα βγαλουν καποια συμπερασματα.
Εγω εβγαλα τα δικα μου  ;D ;D ;D
Καλο ειναι να κλεισουμε το θεμα.
Καλο ειναι να τους τρελανουμε στα τηλεφωνα :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Δυστυχώς δεν είναι 20 φίλε Νίκο, είναι 30 ευρώ, όταν το κόστος των αντιδραστηρίων δεν πρέπει να ξεπερνά τα 5 ευρώ...

Αθάνατη Ελλαδάρα... Για να κάνει έρευνα θα τον πληρώσουμε κιόλας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241244 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan