vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1035 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 06:40 »
Επειδη το τζέμινι μοιαζει με τζέμινι, και το αναποδο θα μοιάζει  με ραντάρ, για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι, θέλει δύο.
Ενας με τζέμινι, ο οποιος θα περπαταει γυρω γυρω, σε τροχιά, απο τον αλλον που θα κανει το κέντρο ελέγχου.


Ατμιστικα παίγνια.
Θεέ μου... πόσο οφ τόπηκ πιά???? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1036 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 17:16 »
Κολπάκι:


Αφού στρίψετε το πλέγμα σφιχτά σε κάτι που είναι 1,5 mm, προσεκτικά ξετυλίξτε το, και ξαναστρίψτε το με το χέρι αυτή τη φορά (μιας και πλέον έχει αποκτήσει σχήμα), δοκιμάζοντας τη διάμετρό του στην τρύπα του DID έτσι ώστε να μπαίνει γλυκά μέσα της και να μην πλέει. Με αυτό τον τρόπο όταν το κάνω, πρόσεξα ότι αν κοιτάξεις μέσα στην τρυπούλα του πλέγματος, δεν αφήνει τρύπα, αλλά φαίνεται σαν σπιράλ, και έχει εξαιρετική τροφοδοσία. Επίσης με αυτό τον τρόπο, "σβήνει" πιο γλυκά η άκρη του πλέγματος και δεν ενοχλεί με βραχυκυκλώματα.


Δεν το παίζω έξυπνος, τις τελευταίες δύο μέρες μάλωσα τόσο με τον DID  >:( , έφαγα καμμένο, έκαψα αντιστάσεις , και γενικά έπαθα ότι εδώ και ένα και... μήνα που τον έχω δεν έπαθα, τα είδα όλα!!! 8)   Φτου φτου φτου, όμως όλα ΟΚ τώρα... :)) 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2012, 17:34 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1037 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 02:03 »
και ποσο επι ποσο πλεγμα εκοψες? 4cm x 3cm συνηθως κοβω αλλα και παλι ειναι λεπτο .


** ξανα οφ τοπικ , δηλ το σχεδιο gemini ερχεται απο τη ΝΑΣΑ? Εγω ηξερα μονο τους συναγερμους


http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/diagrams/gemini1.gif

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1038 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 10:39 »
ευτυχης κατοχος του did με s/n 0177 και τα χω δει ολα ! ντουμανι τρελο !!! βεβαια λογω VG .....  γευση +1000 :thumpup: .... ειναι το ατου του did !! ευχαριστω τον Ελληνα ανθρωπο που το εφτιαξε ,τον Γερμανο που ανακαλυψε τους genessis και τον Κινεζο που ευηβρε το Η/Τ και μας εσωσε !!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1039 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 11:24 »
και ποσο επι ποσο πλεγμα εκοψες? 4cm x 3cm συνηθως κοβω αλλα και παλι ειναι λεπτο .

Για τον DID, κόβω πλέγμα 40 mm X 35 mm. Αυτό προτείνουν 29 επιστήμονες του DID! :tongue_smilie: :laugh1:

Οπως λέει και ο φίλος grifos, μπορείς να δοκιμάσεις 40 mm X 40 mm, θα σου δώσει κι άλλο γεύση, όμως αυτό προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, next time!! :))

Αποσυνδεδεμένος prvhn

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1040 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 12:09 »
Μία παρατήρηση όσο αφορά την αεράτη τζούρα του DID.
Ξέφαψα κατά τύχη ένα παλιό μου επιστόμιο τύπου rubber (ελαστικό) βγαλμένο από έναν αρχαίο φιτυλο-ατμοποιητή (ούτε που θυμάμαι ποιόν). Η ιδιαιτερότητα αυτού του επιστόμιου είναι ότι έχει πολύ λεπτή εσωτερική διάμετρο. Μετά βίας περνάς μιά οδοντογλυφίδα (ενώ σε αλλουμινένιου τύπου ας πούμε περνάς δυό).
Όταν το έβαλα πάνω στον DID η αεράτη τζούρα εξαφανίστηκε (για ευνόητους λόγους). Ποιό ποιοτικό άτμισμα, πάντα βέβαια για τα γούστα μου. Να λοιπόν ένας απλός τρόπος να "σφύξει" η τζούρα του DID χωρίς να πειράξουμε την τρύπα της καμπάνας του. Βέβαια δεν γνωρίζω που μπορεί να βρει κανείς τέτοια επιστόμια στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1041 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 14:35 »
Ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του short DID (για τον κανονικό δεν ξέρω, δε γνωριστήκαμε) που δεν έχω βρει σε κανέναν από τους άλλους genesis που έχω ατμίσει είναι το εξής:
Με τους άλλους, όταν το υγρό κατέβει μέχρι τη μέση, από εκεί και μετά γίνεται όλο και μεγαλύτερη η ανάγκη, οσο πέφτει η στάθμη, να γέρνω τον ατμό κατά τη διάρκεια της τζούρας, έτσι ώστε το μες να ειναι στη χαμηλότερη πλευρά του ώστε να καλύπτεται από υγρό, αλλιώς το καμένο παραμονεύει!!
Με τον DID αρκεί ανάμεσα σε δύο τζούρες, η έστω και τελευταία σταγόνα να αγγίξει το μες και αμέσως η απαραίτητη ποσότητα υγρού έχει απορροφηθεί για την επόμενη τζούρα, σε όποια θέση και να βρίσκεται ο ατμό!
Με λίγα λόγια αν βγάλει καμένο ο DID, δεν έχει σταγόνα υγρού μέσα!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1042 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 14:39 »
Μάλλον παίζει ρόλο το mesh.
To πέτυχες καλά 8)

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1043 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 14:41 »
Για τον DID, κόβω πλέγμα 40 mm X 35 mm. Αυτό προτείνουν 29 επιστήμονες του DID! :tongue_smilie: :laugh1:

Οπως λέει και ο φίλος grifos, μπορείς να δοκιμάσεις 40 mm X 40 mm, θα σου δώσει κι άλλο γεύση, όμως αυτό προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, next time!! :))


θα το κανω σημερα διοτι εχω αυτο το προβλημα με τη διαρροή οταν τον αφηνω η τον πλαγιαζω! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1044 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 16:05 »
Μάλλον παίζει ρόλο το mesh.
To πέτυχες καλά 8)


tsiv το ίδιο εχω να πω κι εγώ που έχω τον μεγάλο (με τον short δεν εχω κι εγω γνωριστεί :laugh1: ), όταν γευτώ ελάχιστο καμμένο, ξέρω ότι έχει τελειώσει το υγρό, μέχρι την τελευταία σταγόνα!!!! Έβαλα από περιέργεια clear στον DID γιατί είχα ανασφάλεια, και το είδα στην πράξη!!


Ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του short DID (για τον κανονικό δεν ξέρω, δε γνωριστήκαμε) που δεν έχω βρει σε κανέναν από τους άλλους genesis που έχω ατμίσει είναι το εξής:
Με τους άλλους, όταν το υγρό κατέβει μέχρι τη μέση, από εκεί και μετά γίνεται όλο και μεγαλύτερη η ανάγκη, οσο πέφτει η στάθμη, να γέρνω τον ατμό κατά τη διάρκεια της τζούρας, έτσι ώστε το μες να ειναι στη χαμηλότερη πλευρά του ώστε να καλύπτεται από υγρό, αλλιώς το καμένο παραμονεύει!!
Με τον DID αρκεί ανάμεσα σε δύο τζούρες, η έστω και τελευταία σταγόνα να αγγίξει το μες και αμέσως η απαραίτητη ποσότητα υγρού έχει απορροφηθεί για την επόμενη τζούρα, σε όποια θέση και να βρίσκεται ο ατμό!
Με λίγα λόγια αν βγάλει καμένο ο DID, δεν έχει σταγόνα υγρού μέσα!!


Το ίδιο φίλε Σωκράτη και στον μεγάλο!!!! Απορώ με κάτι χρήστες άλλων γένεσις, δε λέω ποιούς για να μην έχουμε άλλα 8)  , που γέρνουν τον ατμοποιητή τους έχοντας την μπαταρία πιο ψηλά από τον ατμοποιητή. Με τον DID, ατμίζω όπως και με έναν ego-T! :yes:  Απλά έχοντας το πλέγμα πάντα από την πλευρά μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2012, 16:16 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1045 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 21:39 »
Εγώ δεν απορώ με τους χρήστες των άλλων ατμό γιατί πράγματι έτσι δουλεύουν! Το ίδιο κάνω κι εγώ!
Απορώ με το ότι ο DID δεν το χρειάζεται!!!  :confused1:
Και δεν είναι ότι πέτυχα το μες σωστά γιατί έχω δύο short DID, μόνο σ' αυτούς το πετυχαίνω;;;  :nope: :nope:
Αφού όπως λες το ίδιο κάνει και ο κανονικός σου τελικά κάτι παίζει στο σχεδιασμό του!!
Ο Δημήτρης που τους κατασκευάζει ή είναι διάνοια ή κατά τύχη έφτιαξε ΑΣΤΕΡΙΑ!!!  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1046 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 22:13 »
Δυστυχώς Σωκράτη δεν εχω φωτογραφία από πριν που τον είχα με clear, να δεις ότι δεν μένει υποψία υγρού στο θάλαμο. Τελειώνει ΟΛΟ και μετά, καψούλι. Προσοχή όμως, το καψούλι από DID, μένει χαραγμένο στη μνήμη!!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1047 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 23:04 »
Ναι σε πιστεύω γιατί κι εγώ τον έναν με clear τον έχω και το βλέπω ότι όντως στεγνώνει!!  :yes: :yes:
Όσο για το καψούλι...  :wall: :wall: :wall:  ...μέχρι τα νύχια των ποδιών!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1048 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 23:14 »
μαρέσει που έχετε και οι δύο το clear, και καθεστε και το κοιτάτε μεχρι να φατε καψουλι!
Ε! ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ.
Τι το κοιτατε ρε? Γεμίστε το!!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #1049 στις: Δεκεμβρίου 17, 2012, 23:29 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:  Πονάει αλλά μ' αρέσει!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Το πιστεύεις Αλεξ, ότι το clear το πήρα μόνο και μόνο από ανασφάλεια? Πλέον το έχω μόνο με το SS.
Απο την πρώτη τζούρα που θα νοιώσω "μεταλλίλα", ξέρω ότι ο θάλαμος υγρού είναι άδειος. Οπότε .... γεμίζω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy