vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 11 χρήστες
maprix, manoslykos, I.P, Amcm, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, Buliwyf, lemon78

Twitter

evo ΚΑΙ black line.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 28, 2009, 21:16 »
@ redvw74:
αν βρεθούν όμως άλλοι τέσσερις (ας πούμε) καί στο κάνουμε δώρο στην γιορτή σου?
(προσοχή: δεν κάνω πλάκα  -έτσι! γιά να δείς τι χάνεις :))


@undertaker
έχω ήδη θέσει ερώτημα περί υγρών, στην ενότητα τού bl.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 28, 2009, 23:03 »
καί δέστε τώρα τι συνέβη:  (τι διάολο, ημερολόγιο καταστρώματος κρατάω?)

πριν από λίγο, βίδωσα το πλυμένο, καθαρό atomizer τού evo σε μία φορτισμένη μπαταρία.
έβαλα καινούριο, "μαμίσιο" φιλτράκι high. (είχα καιρό να το κάνω. ας όψονται τα υγρά.)

τι το θέλετε? τόχω ξαναγράψει. γιά μένα αυτή είναι η απόλυτη απόλαυση στο ητ. καθαρό φορτισμένο evo με το φιλτράκι του.

(αχ κε Περικλή μας νάταν φτηνότερα τα φιλτράκια. θάχα κάθε μέρα πάρτυ :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 28, 2009, 23:14 »
Η καταρροή στη μύτη κατά 90% οφείλετε στο υγρό και όχι στο τσιγάρο,εμένα μου βγαίνει στη vg για τη pg δεν το έχω ακούσει,και επειδή όταν άτμιζα vg συνέβαινε το γύρισα σε pg και μόνο και αυτό ήταν.
Under το capouccino είναι της nobacco???

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 29, 2009, 02:14 »
ναι, της Nobacco είναι...

Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 29, 2009, 09:56 »
Δεν είμαι προκατειλημένος απέναντι στο evo. Πολύ περισσότερο χωρίς καν να το χω δοκιμάσει. Η πλάκα είναι οτι αρχικά αυτό ήταν να πάρω αλλά κάποιοι αντιπρόσωποι-έμποροι-dealers μου δημιούργησαν κάκιστη εντύπωση. Έτσι λοιπόν στράφικα στο bl.
Ευχαριστώ για την πρόταση σου alfisti πολύ ευγενικό η γιορτή μου ήταν αρχές του μήνα. Μέχρι του χρόνου βλέπουμε.... Ακόμα κ δώρο να το παίρνα πάλι δε θα έδεινα λεφτά σε αναλώσιμα;  :confused1: Πλάκα κάνω έτσι;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 29, 2009, 20:58 »
σήμερα είπα να ξεκουραστώ καί έμεινα σπίτι.
είχα λοιπόν ευκαιρία γιά πειράματα καί -σύμφωνα με προσφιλή μου τακτική :)- λέω να δώσω αν μπορώ κάποιο πιό σαφές συμπέρασμα (εξαρχής αυτό πού ήθελα είναι να βοηθηθεί σε επιλογή κάποιος νέος χρήστης).

έκανα λοιπόν τον ... ουρανίσκο πέτρα (!) καί έβαλα στο καθαρό atomizer τού bl, janty capuccino. Το αποτέλεσμα ήταν λίγο διαφορετικό. Λόγω της έντονης γεύσης τού υγρού, η διάρκεια ήταν σαφώς μεγαλύτερη από ότι με το ecopure. H διάρκεια της γεύσης βέβαια, γιατί το χτύπημα στον λαιμό καί εδώ εξαφανίστηκε σχετικά γρήγορα.

Εγραψα στην αρχή γιά δύο συσκευές πού συμπληρώνουν η μία την άλλη.
Θα τολμήσω καί κάτι ακόμη. (έχοντας "ζήσει" καί με gamucci, έχοντας περάσει καί δύο τρίωρα με το njoy ενός συνάδελφου).
Αυτές οί δύο συσκευές κινούνται στα άκρα των ηλ. τσιγάρων. Tα υπόλοιπα είναι σε κάτι ενδιάμεσο (χωρίς αυτό να είναι κακό, έτσι?).

Από την μία λοιπόν, έχουμε το black line, από το οποίο θα έχουμε όλην την εμπειρία γεύσης από το υγρό πού διαλέξαμε καί πολύ καλό -καλύτερο κι από τσιγάρου- χτύπημα στον λαιμό, ΑΛΛΑ γιά λίγο. Πολύ σύντομα, μετά από λίγες τζούρες, αυτά σταδιακά θα χαθούν καί θα χρειαστεί να συμπληρώσουμε υγρό.

Από την άλλη το evo. Πιό απαλή γεύση, λιγότερη ένταση στον λαιμό, ΑΛΛΑ σταθερή σε όλη την διάρκεια μέχρι 3-4 τζούρες πριν το άδειασμα της μπαταρίας. Ναί. Αν γεμίσουμε καλά καί σωστά το φίλτρο, είναι πιό πιθανό να τελειώσει πρώτα η μπαταρία (μετά από κανα 2ωρο με το evo "να κρέμεται στο στόμα μας").

Αν το δείτε σαν τσιγάρο, αν δηλαδή, κάτσετε γιά καφεδάκι, βγάλετε την συσκευή σας καί την χρησιμοποιήσετε σαν παραδοσιακό τσιγάρο -δηλαδή καμιά 10ριά ή λίγο παραπάνω τζούρες καίμετά την αφήσετε γιά κανα τέταρτο καί την ξαναγεμίσετε- κανένα πρόβλημα.  Εγώ δεν ξέρω ποιά θα προτιμούσα -όπως είπε καί ο admin μας, έχουμε συνηθίσει κάποια γεύση. Αλλά με το bl μάλλον δεν θα βγείτε χαμένοι.

Αν είστε σαν καί μένα με ένα ηλ.τσιγάρο στο χέρι όλη μέρα, σε συνεχείς τζούρες, ή αν θέλετε να αράζετε κανα δυό ώρες καί να το απολαμβάνετε, τότε είστε σε μονόδρομο χωρίς επιλογή. Καί η ταμπέλα γράφει "evo".

Γιά αρχή. Αργότερα μάλλον θα βρεθείτε καί με τα δύο, άρα ...

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 29, 2009, 21:05 »
Η καταρροή στη μύτη κατά 90% οφείλετε στο υγρό και όχι στο τσιγάρο,εμένα μου βγαίνει στη vg για τη pg δεν το έχω ακούσει,και επειδή όταν άτμιζα vg συνέβαινε το γύρισα σε pg και μόνο και αυτό ήταν.
Και εγώ έχω "υγρή" μύτη με VG αλλά δεν με χαλάει καθόλου.
Βοηθάει και στο να καθαρίζει η μύτη!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 29, 2009, 21:09 »
εγώ όμως μιλούσα πάντα γιά ecopure. καί στα δύο ητ.
άρα .... άγνωσται αι βουλαί της μύτης  :)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 29, 2009, 21:38 »
Χωρίς να είμαι γιατρός, εάν έχεις υγρή μύτη, βουλώνουν τα σωληνάκια που πηγαίνουν αέρα στα αυτιά και δεν είναι και τόσο καλό....

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 30, 2009, 00:41 »
εγώ όμως μιλούσα πάντα γιά ecopure. καί στα δύο ητ.
άρα .... άγνωσται αι βουλαί της μύτης  :)
Tο eccopure είναι vg,οπότε σε όποιο και να το βάλεις μάλλον το ίδιο θα κάνει.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 30, 2009, 01:16 »
μα γιατί δεν με πιστεύεις? με στεναχωρείς!   :)

τρείς μήνες με το evo καί δεν έτρεξε σταγόνα!
λίγες μέρες με bl καί χρειάστηκε σκούπισμα πού καί πού!

μπορεί να έτυχε, μπορεί να φταίνε οί υψηλότερες -σαφώς- θερμοκρασίες τού atomizer, μπορεί .... ξέρω γω?

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 30, 2009, 01:25 »
Σε πιστεύω μη με παρεξηγείς ,απλά επειδή το έχουμε ξαναπεί στο φόρουμ ότι είναι θέμα υγρού.Αν βάλεις pg και ατμίσεις πάλι "τρεχει" η μύτη???
Απλά σε σένα εμφανίστηκε με το BL..

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 30, 2009, 01:31 »
εγώ να παρεξηγήσω? απαπαπαπαπα.

καί να αφήσω το ecopure μου? oh no!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 30, 2009, 01:50 »
Αν και έχουμε ξεφύγει από το θέμα, είναι φανταστικό το ότι έχουμε την ευχέρεια να δοκιμάζουμε τόσα υγρά,τόσες γεύσεις να λέμε τη γνώμη μας,όχι αυτό όχι το άλλο,εμένα μου αρέσει αυτό ,εγώ θελω εκείνο κ.λ.π.
Αν δεν ήταν έτσι οι περισσότεροι θα το είχαμε παρατήσει.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 30, 2009, 01:52 »
συμφωνώ γιά τις δοκιμές

διαφωνώ στο δεύτερο σκέλος. ακόμη καί ένα υγρό να υπήρχε, αν μού άρεσε, no problem.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix