vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, infernity, camber, Aoratix, FaniFox, Ηρακλης, karasarinis

Twitter

Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 05, 2010, 20:53 »
.....ΥΓ και ψιλοάσχετο: υπάρχει εκπτωτικός κωδικός για nobacco ?
πάρε τηλέφωνο και δώσε στη nobacco το username σου στο forum. Θα σου δώσουν την σχετική έκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 05, 2010, 21:06 »
Ευχαριστώ Tem  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος oddyseus

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • MiniCig 901, DSE701, Riva, Indulgance
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 07, 2010, 00:03 »
Παρέλαβα και εγώ το Unique από την Δευτέρα το πρωί, αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν βρήκα τον χρόνο να γράψω τις εντυπώσεις μου.

1ο μεγάλο ατού η χρήση 510 αντί για 901. Δίνει καλύτερο χτύπημα και ένα μεγάλο μέρος από την γεύση του υγρού, χωρίς να γίνεται υπερβολικός όπως ο μικρός ξάδερφος του.
2ο η τιμή του. Μελετημένη και μέσα στις δυνατότητες όλων. Όπως έχει πάει η τιμή του πακέτου, όλοι μπορούν να διαθέσουν το ποσό που ζητάει το Unique για να το δοκιμάσουν και να αποφασίσουν αν θέλουν να συνεχίσουν το άτμισμα ή όχι. Μέχρι να χαλάσει ο ατμοποιητής μπορούν να διαμορφώσουν άποψη για το τι θα κάνουν.

Η μπαταρία που συνόδευε το Unique πήρε περίπου 4 ώρες για να φορτίσει την 1η φορά, αλλά έδωσε 3 γεμάτες ώρες ατμίσματος. Το δε χτύπημα του ατμοποιητή έκανε τον 901 να μοιάζει με αρσακειάδα.

Το μειονέκτημα toy είναι ότι δεν μπορείς να το προσφέρεις σαν δώρο. Αλλά βέβαια κάτι τέτοιο δεν ανήκει στη φιλοσοφία του προϊόντος. Το Unique αποτελεί την καλύτερη μέχρι στιγμής ΗΣΑ για εισαγωγη στο άτμισμα που κυκλοφορεί στην Ελλάδα και σ' αυτό το τομέα παίρνει άριστα. Αν θες οπωσδήποτε να κάνεις μια ΗΣΑ δώρο σε κάποιον, πάρτου ένα EGO.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 07, 2010, 00:34 »
Eλαβα το unique της δοκιμης + 1 ατμ και 1 μπαταρια ακομα που πηρα...
Η παρουσιαση ειναι μετα απο δοκιμη 4 ημερων με μοναδικη συσκευη ατμισματος το unique.Και με εναν ατμοποιητη.
Ποιο κατω αναφερω και με ποια υγρα εχουν γινει οι δοκιμες.
________________________________________________________________________________________________________________________________

  ΕΜΦΑΝΙΣΗ:

Α) Λοιπον οι φωτογραφιες του UNIQUE: (θα δειτε 2 unique γιατι πηρα και ανταλακτικο)
http://img263.imageshack.us/i/dsc04596g.jpg/
http://img72.imageshack.us/i/dsc04598.jpg/
http://img153.imageshack.us/i/dsc04600n.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/dsc04601c.jpg/
http://img576.imageshack.us/i/dsc04603y.jpg/

συγνωμη αλλα δεν εμπαιναν αλλιως ( μεγεθος )

Β) και σε τι συσκευασια ερχεται:

   H συσκευασια ειναι απλη.Αλλα ''οτι πρεπει'' για να το κανεις καπου δωρακι.

1 ατμοποιητης 510 + 1 φιλτρακι αδειο
1 manual μπαταρια 280mah
1 usb ταχυφορτιστη
1 οδηγιες χρησης στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ στο πισω χαρτονακι
2 φιλτρακια με 0mg νικοτινη και γευση mlb



Γ) ειναι ολο λευκο με manual μπαταρια με διαφανο κουμπακι 280 mah και ατμοποιητη 510 και χωρις led μπροστα απλα ενα μαυρο καπακι,
   Που οταν ρουφας δεν αναβει το λαμπακι αλλα το κουμπι(το μονο που δεν μου αρεσε και πολυ, μου αρεσει η ''αισθηση'' της καφτρας)
   το μεγεθος του ειναι αρκετα ''μεγαλο'' σε σχεση με ενα κτ. ειναι 13,4 εκατοστα (μπαταρια 9εκ.) Αλλα ελαφρυ για το μεγεθος του.
   ομορφο στην εμφανιση χωρις γραμμες στην μπαταρια. Με ματ χρωμα. Και το λογοτυπο της NOBACCO UNIQUE τυπομενο στην μπαταρια.

   Οι οδηγιες ειναι πισω στην συσκευασια . Το χαρτονι λεει τις βασικες οδηγιες.
________________________________________________________________________________________________________________________________
           
   ΜΠΑΤΑΡΙΑ

    * Η μαπαταρια τοu UNIQUE ειναι 280mah με διαρκεια περιπου ~ 4.30 ωρες / ~ 300 τζουρες
       ''αρκετου'' ατμισματος ( ~ 60-70 τζουρες / ωρα )
       Στα δικα μου μετρα παντα.
       Με ενα high ατμιστη πιστευω γυρω στις 2 με 2.30 ωρες.
 
   ** Η φορτιση γινεται μεσα σε 2.30 ωρες μεσω του usb ταχυφορτιστη που παρεχεται μαζι με την συσκευασια.
      Την πρωτη μπαταρια την χρησιμοποιησα αμεσως και την αλλη την φορτισα 4 ωρες πρωτα.
  ## Πρεπει να πω οτι ο φορτιστης ειχε προβλημα και δεν φορτιζε.Αλλα μετα απο τηλεφωνικη συννενοηση και χωρις πολλα
      πολλα μου το αντικατεστησαν.Σε μια μερα μου ηρθε.
 
  *** Η μπαταρια εχει cut off στα: 15 sec. Μετα τα 6-7'' ο ατμ ''καιει πολυ''

 **** Η αποδοση της μπαταριας αρχιζει να πεφτει αργα.Μετα τις 3 ωρες ( ~200 τζουρες ) Πολυ καλο.

***** Το κουμπακι της μπαταριας πατιεται ευκολα και ειναι διαφανο. Και σε καλη θεση για το δαχτυλο.
_________________________________________________________________________________________________________________________________


   ΓΕΥΣΤΙΚΑ - ΑΠΟΔΟΣΗ - ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ

Λοιπον μετα απο μια βδομαδα συνεχους ατμισματος με το UNIQUE..εχω διαπιστωσει τα εξης.
οι διαφορες ειναι με το 401 που ατμιζω..

** Το φιλτρακι γεμισε με 14 σταγονες. 8 κατω χωρις φιλτρο ενυδρειου και 6 απο πανω.
   Δεν ειχα καποια ροη υγρου εξω απο το φιλτρο.

Ο ατμοποιητης ''ψιλομπουκωσε΄΄ λιγο σημερα....


υγρα δοκιμων -  11mg / dunhill , flue cured tobbaco , menthol , vanilla
                          18mg / mint , tab
                          0mg / mlb

Βαθμολογια με αριστα το 10

 
                         ΤΗROAT HIT                         ATMOΣ
με υγρα high................9,5................................10..
με υγρα medium..........9,5.................................10..
με υγρα low.......δεν εχω καποιο υγρο 6mg........----
με υγρα no....................7..................................9,5.. ( με τα 2 φιλτρακια της συσκευασιας )


Απ' οτι παρατηρησα και ειδα ο ατμος ειναι πολυ καλος , ικανοποιητικος θα ελεγα και με καθολου γευση καμενου.
Χρησιμοποιησα τον ιδιο ατμ για ολη την βδομαδα και ειχε την ιδια αποδοση. Χωρις καθολου καθαρισμο. Μονο την τριτη μερα
τον εβαλα αναποδα σε χαρτοπετσετα το βραδυ.
_________________________________________________________________________________________________________________________________

 
ΓΕΝΙΚΑ (( τιμη - ανταλακτικα - εγγυηση και αλλα... ))

* ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΠΟΙΗΣΑ στην παρενθεση η στρογγυλοποιηση χωρις την εκπτωση)


α) Πιστευω ειναι μια πολυ καλη και οικονομικη λυση. Η τιμη του με την εκπτωση του forum ειναι : ~20Ε - 20% = 16Ε

β) Τα ανταλακτικα του ειναι πολυ φθηνα... ατμοποιητες: ~6Ε - 20% = 4.80Ε  (0.05Ε)
                                            μπαταριες: ~8Ε - 20% = 6.40Ε  (0.05Ε)
                                            φορτιστης: ~6Ε - 20% = 4.80Ε  (0.20Ε)

γ) Η εγγυηση του ειναι μονο 7 μερες. Αλλα με τοσο φθηνα ανταλλακτικα δεν ειναι ασχημο. Θα ηταν ιδανικοτερο αν ειχαν τον
   1 μηνα σαν ελαχιστο.
_________________________________________________________________________________________________________________________________

--> Και μια γενικη βαθμολογηση με αριστα το 10. η δευτερη στηλη ειναι για το 401 (ετσι για να δειτε την κριση μου)
   
     Εμφανιση τσιγαρου :   8 / 10     10 / 10
       Αισθηση τσιγαρου :   3 / 10     10 / 10
               Ατμοποιητης :   9 / 10    8,5 / 10
                    Μπαταρια : 9,5 / 10      8 / 10
          Βαρος τσιγαρου : 8,5 / 10      9 / 10
Χωριτικοτητα φιλτρου : 9,5 / 10      7 / 10
                    Throat hit :   8 / 10      8 / 10
                          Ατμος :   9 / 10    8,5 / 10
             Τιμη - εγγυηση :   9 / 10      9 / 10
      Τιμη ανταλακτικων :  10 / 10      9 / 10

                             Μ.Ο. :  83 / 100  86,5 / 100

η βαθμολογηση ειναι ενδεικτικη.Ας πουμε στην τιμη - εγγυηση το unique ειναι ποιο κατω γιατι μπορει μεν να εχει φθηνα ανταλακτικα
αλλα με εγγυηση μονο 7 ημερων. αρα καθε μηνα χρειαζεται και αλλος. Ενω με το ''επωνυμο'' 401 και ενα χρονο εγγυηση μπορει τα
ανταλακτικα  να χουν την τριπλασια τιμη αλλα εχουν την εγγυηση και εισαι καλυμενος.Για τα ''κινεζικα'' παλι ισχυει το ιδιο
απλα με μεγαλυτερο χρονο αναμονης για τα ανταλακτικα , αλλα ακομα και ετσι παραμενει οικονομικοτερο σε βαθος χρονου.
Προτιμω να ειμαι καλυμενος για ενα χρονο εστω και με ''κινεζο'' μιας και εχω και εγγυηση και ας χρειαστει να αγορασω 3-4...
__________________________________________________________________________________________________________________________________


Με λιγα λογια πολυ καλο. Θα το προτεινα σε καποιον οχι μονο τιμης αλλα και ποιοτητας.Οπως φαινεται ως τωρα ειναι καλο.
Απλα σε εναν που θα ηθελε να μοιαζει με ΚΤ δεν θα το προτεινα.
       
Μου αρεσε αρκετα. Αλλα ειναι ''ΡΟΥΦΗΧΤΡΑ'' υγρων.... Γι αυτο θα μεινει ως δευτερο. και οχι μονο για τα υγρα...
Το 401 μου κανει ποιο ''τσιγαρισιο'' για μενα ειναι προτερημα..για αλλους οχι. Αλλα γουστα ειναι αυτα.
Γενικα με ''χαλασε'' η μη υπαρξη ''καφτρας'' και στην θεση του ενα μαυρο καπακι, αν αλλαζε αυτο θα ισως ηταν ποιο πανω απο το
401. Ξερω οτι υπαρχουν μπαταριες του 510 με κοκκινη η μπλε καφτρα αλλα εγω κρινω το συγκεκριμενο.

Ελπιζω να σας ικανοποιησε η κριτικη μου και να σας αρεσε.. Η πρωτη μου ειναι και ελπιζω πως οχι η τελευταια...
Πιστευω οτι προσπαθησα να αναλυσω αρκετα.


ΑchiSaeL.................... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 07, 2010, 01:16 »
Ωραίος!
Σκέπτομαι να το πάρω για δώρο......

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 08, 2010, 01:32 »
Να η κριτική μου για το ………………….

NOBACCO UNIQUE
Unique : Απαράμιλλο, μοναδικό, σπάνιο , σπουδαίο ! (απο το λεξικό)


Τιμή 
- 19,95 €
- για τα μέλη του φόρουμ (-20% ) τιμή 16 €
Αρχίζω με την τιμή γιατί όπως στο eGo το συγκριτικό πλεονέκτημα ήταν η διάρκεια μπαταρίας, στο Unique έχουμε το μεγάλο πλεονέκτημα της  τιμής.

Με τιμή σχεδόν όσο τέσσερα πακέτα τσιγάρα είναι ιδανικό για δώρο σε ένα φιλο/η  μας καπνιστή/ρια, χωρίς το ρίσκο να πεταχτούν στον κάλαθο 50 – 80 € που κοστίζει  ένα e-cig κιτ. Αλλά και για τους ήδη χρήστες η τιμή είναι εξ ίσου δελεαστική ακόμη και για χρήση του Unique για αναλώσιμα.

Συσκευασία
Το Unique έρχεται σε μια απλή και λιτή συσκευασία, που δείχνει την προσπάθεια της εταιρείας να κάνει όσο το δυνατόν πιο προσιτή την τιμή του.

Στη συσκευασία περιλαμβάνονται
-Μπαταρία
-Ταχυφορτιστής
-Ατμοποιητής 510 με πλαστικό καπάκι φίλτρου.
-2 προγεμισμένα φίλτρα στα 0 mg
-Οδηγίες ( στο χαρτονάκι συσκευασίας)

Στις οδηγίες επισημαίνεται να μη χρησιμοποιηθεί άλλος φορτιστής εκτός από τον παρεχόμενο για τη φόρτιση (π.χ. για black Line ή eGo)

Γενικά
Η αισθητική εικόνα της συσκευής είναι πολύ καλή.
Αν και ποτέ δεν χρησιμοποίησα λευκό χρώμα στις συσκευές μου , συμφιλιώθηκα πολύ γρήγορα με το Unique,  το γκρι – κόκκινο  λογότυπο δένει όμορφα με το «νοσοκομει-έ» χρώμα του!

Το μήκος των 13,7cm ίσως φανεί πολύ σε νέους χρήστες (κατά 1/2cm μακρύτερο από το Black Line), αλλά δεν θα προβληματίσει τις φουγαροκαραβάνες ( έχουμε δει και χειρότερα)

Τα τρία μέρη από τα οποία αποτελείται, έχουν εντυπωσιακά καλή επαφή. Τόσο η μπαταρία – ατμοποιητής όπου ακούγεται ένα «κριτς» όταν βιδώσει ως το τέρμα όσο και ο ατμοποιητής – φίλτρο στον οποίο βλέπω βελτιωμένη τη σύνδεση και λιγότερη διαρροή υγρού απ ότι στο Black Line.  Πάντως εγώ χρησιμοποιώ για φίλτρο το φίλτρο του 901 με το στενό επιστόμιο που μου φαίνεται πολύ βολικό στο στόμα ( από το χονδροειδές του 510) όπου στο Unique χωράει μια χαρα!
(δες φώτο κάτω)

H Μπαταρία  280 mAh , με κουμπάκι λειτουργίας (manual).
Κρατάει 2.30 -  3 ώρες αρκετά έντονου ατμίσματος,.

Το κουμπάκι είναι σε εργονομική θέση και διαθέτει κόκκινο led (αρκετά δυνατό), που όμως είναι σαφώς προτιμότερο από τα leds σε στυλ καύτρας στην άκρη της μπαταρίας. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχουμε φάει «δούλεμα» από μη ατμιστές του τύπου «ρε…για δες …έχει και καύτρα! Χα χα χα χα!».

Δεν φαίνεται να διαθέτει χρονοδιακόπτη διακοπής λειτουργίας (cut off) με ή χωρίς ατμοποιητή. Για το λόγο αυτό χρειάζεται προσοχή στην μετακίνηση. Θα συνιστούσα κατά τη μεταφορά να αφαιρείται ο ατμοποιητής. Το cut off είναι σοβαρό μειονέκτημα όταν λειτουργεί σε μικρό χρόνο (3’’-5’’), αλλά  γίνεται πλεονέκτημα πανω από 10’’-15’’.

Εκεί που η μπαταρία δείχνει τα δόντια της , είναι το άτμισμα στην τάση των 4V. Κάνει το άτμισμα όντως πλουσιότερο και απολαυστικότερο σε σχέση με τις στανταρ μπαταρίες των 3,7V. Σίγουρα αυτό  είναι το Νο 2 ατού του Unique  πέρα από την τιμή του. Εδώ θέλει λίγο προσοχή. Να μην υπερθερμαίνουμε και να μην αφήνουμε χωρίς υγρό τον ατμοποιητή κατά την χρήση, γιατί έτσι πιθανώς να καταστραφεί πιο γρήγορα το ευαίσθητο «φιτίλι» του.

Ο super USB φορτιστής, φορτίζει σε 2 ώρες περίπου την μπαταρία, πράγμα που σημαίνει ότι με 2 μπαταρίες δεν ξεμένεις από ρεύμα. Είναι γνωστό ότι οι ταχείες φορτίσεις μειώνουν τη ζωή της μπαταρίας (επαναφορτίσεις). Θα δείξει πόσο τελικά κρατάνε. Πάντως κατά την άποψη μου το πλεονέκτημα της ταχείας φόρτισης υπερτερεί της διάρκειας ζωής.

Ο Ατμοποιητής που φοράει το Unique είναι τυπικός 510 και είναι συμβατός με Βlack Line, Titan, Joye 510, eGo κλπ. Αφοβα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε έναν από τους παραπάνω αντί του ατμο που έρχεται με τη συσκευασία.
Αν και μερικοί συνατμιστές μίλησαν για διαφορές (εσωτερικά)  από τους ατμοποιητές του BL, προσωπικά δεν είδα καμιά διαφορά τόσο στο σχήμα της γέφυρας όσο και στη γεύση.

Ετυχε να κατέχω τέσσερις ατμοποιητές του Unique. Τους δοκίμασα όλους και έδειξαν να δουλεύουν σωστά. Αφού «καβάντζωσα» τους τρείς , συνέχισα επι μία βδομάδα συνεχές άτμισμα αποκλειστικά  με τον πρώτο ό οποίος ακόμα δεν έχει δείξει να κουράζεται.

Τα δύο προγεμισμένα φίλτρα με 0 νικοτίνη δεν βοηθάνε σε τίποτα εκτός από το πλαστικό τους περίβλημα (δείτε παρακάτω οδηγίες για τα φίλτρα)

Η Εγγύηση είναι μόλις μια βδομάδα και συγκαταλέγεται στα μείον. Βέβαια είναι κατανοητό ότι αυτό δίνει χαμηλότερη τιμή στη συσκευή. Γι αυτό συνίσταται να δοκιμαστούν καλά όλα τα μέρη της συσκευής ώστε να ωφεληθεί κάποιος από την μικρή αυτή εγγύηση στην περίπτωση που κάποιο μέρος είναι προβληματικό.
Με λίγα λόγια «ξεσκίστε» την συσκευή την πρώτη βδομάδα !

Συμπέρασμα
Πρόκειται για μια φτηνή και τίμια συσκευή που δεν θα απογοητεύσει τον αρχάριο χρήστη. Ιδανική για δώρο και για όποιον σκέφτεται να κόψει το τσιγάρο χωρίς να ρισκάρει πολλά χρήματα για τη δοκιμή.
Φυσικά είναι αδύνατο ένας υποψήφιος ατμιστής, να συνεχίσει το άτμισμα με μία μόνο συσκευή Unique καθώς στη συνέχεια θα χρειαστεί και δεύτερη ή θα στραφεί προς άλλα προϊόντα. Στον αρχάριο χρήστη προτείνω αγορά
Unique + 1 μπαταρία + υγρό αναπλήρωσης  ως μίνιμουμ αγορά για προσπάθεια απεξάρτησης κατά την πρώτη βδομάδα. Προτείνω επίσης να κόψει τον πολυεστέρα που έχουν τα φίλτρα στη μέση και να τον ξανατοποθετήσει αφού τον «αραιώσει» προσθέτοντας υγρό αναπλήρωσης της αρεσκείας του.

Φωτο
Με έχει καλύψει τόσο πολύ ο Arvacon, που ντρέπομαι να δημοσιεύσω δικές μου  :wall:
Εδώ  το Unique με λεπτό επιστόμιο φίλτρου από 901 δίνει ένα ζεστό αισθητικό αποτέλεσμα !

Οποια επι πέον παρατήρηση για το Unique προκύψει κατά τη χρήση, εδώ είμαστε !
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2010, 01:53 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 08, 2010, 10:08 »
Κι εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Unique. Πλούσιος ατμός, εύκολο τράβηγμα, πλήρης ικανοποίηση. Όμως ο ατμοποιητής του μετά από 4 μέρες συνεχούς χρήσης (Τρίτη-Παρασκευή) σταμάτησε εντελώς να δουλεύει και αναγκάστηκα να χρησιμοποιησω τον έξτρα που αγόρασα. Ξέρει κανένας να μου πει να του κάνω καμιά "θεραπεία" μπας και συνέλθει?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 08, 2010, 10:58 »
Παράθεση
Κι εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Unique. Πλούσιος ατμός, εύκολο τράβηγμα, πλήρης ικανοποίηση. Όμως ο ατμοποιητής του μετά από 4 μέρες συνεχούς χρήσης (Τρίτη-Παρασκευή) σταμάτησε εντελώς να δουλεύει και αναγκάστηκα να χρησιμοποιησω τον έξτρα που αγόρασα. Ξέρει κανένας να μου πει να του κάνω καμιά "θεραπεία" μπας και συνέλθει?

αφού έχει σταματήσει εντελώς, δύσκολα τα πράγματα  :hmmm:
Σκούπισε καλά την επαφή - σπείρωμα μήπως δεν κάνει επαφή. Σπρώξε και τον κεντρικό πόλο του ατμοποιητή , κούνα τον προς τα δεξιά ή αριστερά με ένα λεπτό κατσαβίδι ή καρφάκι (χώνοντας το λίγο μέσα στην τρύπα απο τη μεριά του σπειρώματος), μήπως έχει μετακινηθεί το λαστιχάκι που τον μονώνει απο το περίβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 08, 2010, 15:22 »
και εμενα χαλασε ο ατμ το επωμενο πρωι.εκανα την κινηση αυτη αλλα δεν.ατμιζω με τον 2ο που ειχα παρει

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 08, 2010, 15:38 »

Παράθεση από: taxtsom στις Φεβρουάριος 05, 2010, 14:19

    Mπορείτε να γίνετε πιο σαφής για το τί σημαίνει στην πράξη ανώτερος ποιοτικά ο εν λόγω 510 "unique" ατομιζέρ απο τους λοιπούς "συνήθεις" 510?
    Eπίσης ενώ σε προηγούμενο μήν απαντήσατε ότι "δεν είναι στα άμεσα πλάνα μας η διάθεση του εν λόγω 510 σαν spare part" σε επόμενο μήν σας απαντήσατε ότι "πολύ σύντομα θα διατεθούν κ ανταλλακτικά για το εν λόγω πακέτο". Δηλ στα ανταλλακτικά αυτά ΔΕΝ θα συμπεριλαμβάνεται κ ο "ποιοτικότερος " 510?
    Ευχαριστώ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ NOBACCO

Το δικαίωμα για το "ποιοτικός" μας το έδωσαν οι πολύ σκληρές δοκιμασίες που έχει περάσει.

Όσον αφορά στα Spare Parts, μάλλον οφείλεται στη δική μας λανθασμένη διατύπωση.
Το NOBACCO "Unique" είναι λευκό και σαφώς θα έχει διαθέσιμα τα δικά του ανταλλακτικά.
Η έκφραση "δεν είναι στα άμμεσα πλάνα μας" έχει να κάνει με την μή διάθεση των συγκεκριμένων ανταλλακτικών σε μαύρο ή τιτάνιουμ χρώμα.



....ap οτι βλεπω σε 2-3 χαλασε απο την πρωτη μερα... εμενα ''μπουκωσε'' αρα το ''ποιοτικος'' δεν θα το 'λεγα....

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 08, 2010, 16:07 »
Ευχαριστούμε παιδιά για τις ωραίες κριτικές σας.

Μήπως κανείς διαθέτει πολύμετρο να μετρήσει την αντίσταση του ατμ?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 08, 2010, 16:13 »
Τροφή για σκέψη:
Οι λευκοί 510 δεν έχουν αντίσταση 2.2Ω, όπως οι 510 που ξέρουμε, αλλά 2.5Ω (αν συμπεριλάβουμε και την αντίσταση του πολύμετρου, οι τυπικοί 510 δείχνουν 2.7Ω και οι λευκοί του unique 3.0Ω).

Δεν έχουν όμως αίσθηση λιγότερου χτυπήματος, ακόμα και αν τοποθετηθούν σε mod όπου και συγκριθούν με τυπικό 510.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 08, 2010, 16:14 »
Ευχαριστούμε παιδιά για τις ωραίες κριτικές σας.

Μήπως κανείς διαθέτει πολύμετρο να μετρήσει την αντίσταση του ατμ?
Το ζήτησες την ώρα που έγραφα την απάντηση :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 08, 2010, 16:38 »
Πολύ καλές κριτικές. :thumpup: Το imdb του η.τ!
Αν ξεκινούσα το η.τ. τώρα, σίγουρα θα το αγόραζα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Unique (ΚΡΙΤΙΚΗ)
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 09, 2010, 15:59 »
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ, ΜΗN ΤΟ ΠΑΙΔΕΥΕΙΣ…  :)
Λοιπόν κατ αρχήν να ευχαριστήσω γι ακόμη μία φορά τον αντιπρόσωπο (και το προσωπικό του φόρουμ) που μου εμπιστεύτηκαν ένα ακόμα προϊόν για κριτική…
Συγχαρητήρια και στους συνατμιστές για τις πολύ καλές και λεπτομερείς κριτικές και φωτογραφίες :thumpup:
Δεν θα επεκταθώ, θα αναφέρω εν ολίγοις τα δικά μου συμπεράσματα…
Με βάση την τιμή, πρόκειται για ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ προϊόν, και εξηγούμαι.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ  :thumpup:
1.   Η γεύση του αρκετά, αν και δεν είχε πολύ χτύπημα λόγο μηδενικής νικοτίνης
2.   Ο ατμός του, πλούσιος και «πηχτός»
3.   Η μπαταρία του (3 με 4 ώρες χαλαρά)
4.   Η ποιότητα κατασκευής του (πάνω από το μέσο όρο)
5.   Ο διακόπτης του (άνετος και με ακρίβεια στο πάτημα) και φυσικά…
6.   Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ (καταπληκτική)

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ  :thumpdown:
1.   Το μακρύ του σχήμα
2.   Το χρώμα του (προτιμώ σε μαύρο)
3.   Το γεγονός ότι ζεσταίνεται αρκετά (εξωτερικά) ο ατμοποιητής του
4.   Δεν ανάβει η «κάφτρα» στη μπαταρία
5.   Θέλει αρκετό «τάϊσμα» για να διατηρείται η καλή γεύση και ο ατμός
Κάποιες παρατηρήσεις  :hmmm:
1.   Ταιριάζουν τα φιλτράκια από το 901 μια χαρά
2.   Με υγρά σε υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης είναι πολύ καλό το χτύπημα
3.   Ακόμα αντέχει ο ατμ του, αλλά αυτό ίσως οφείλεται στην…. Παραδοσιακή πλέον κ…φαρδία μου με τους ατμ, γιατί με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το βλέπω χλωμό να αντέχει πολύ  :hmmm:, πάντως εμένα είναι ακόμα μια χαρά  :D
Σαν συμπέρασμα, θα έλεγα να το αγοράσει κάθε νεοεισερχόμενος στο Η.Τ.
ΔΕΝ θα ξοδέψει πολλά και ταυτόχρονα θα καταλάβει περί τίνος πρόκειται σε ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix