vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Jorge, kurtz, kyrgiannis

Twitter

Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 10, 2016, 22:03 »
Έχω δει εγώ σε μαιευτήρια ουρά τις καπνίστριες λεχώνες σε διαδρόμους κρυφούς, σκάλες, μπαλκόνια να τραβάνε τις τζουρίτσες που στερήθηκαν σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους (αν τις στερήθηκαν και δεν κάπνιζαν το ένα πακέτο πίσω απ τ άλλο.. το χουμε δει πολλάκις και αυτό).. μήπως θα έπρεπε να χτυπιόμαστε γι αυτό? Μήπως θα έπρεπε να χτυπιόμαστε για τα μωρά που μόλις πάνε για πρώτη φορά σπίτι τους θα ξεκινήσουν και το παθητικό κάπνισμα- όχι άτμισμα, από γονείς, συγγενείς και φίλους?
Αν μου επιτρέπεις, ναι πρέπει. Όλα αυτά που αναφέρεις είναι αποδεδειγμένα βλαβερά για τα μωρά και τα παιδιά και πρέπει να μην συμβαίνουν.
Αυτό που δεν πρέπει, είναι να αντιδράμε με τον ίδιο τρόπο για κάτι που αποδεδειγμένα δεν είναι βλαβερό, αλλά στην εμφάνιση θυμίζει κάτι άλλο που είναι.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 10, 2016, 22:09 »
 για κάτι που αποδεδειγμένα δεν είναι βλαβερό, αλλά στην εμφάνιση θυμίζει κάτι άλλο που είναι.
ειπαμε, συνειρμοι... ο αλλος πηγε και πηρε στεβια για τις υπογλυκαιμιες του!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 10, 2016, 23:14 »
Θα πρέπει να ξέρουμε όμως τι είναι τι. Και αν κάτι είτε μας ενδιαφέρει είτε μας ενοχλεί να ενημερωνόμαστε σωστά. Ως γνωστών ουδέν χειρότερο της ημιμάθειας. Επειδή είναι υποκατάστατο του τσιγάρου δε σημαίνει κάτι. Και τα τσιρότα νικοτίνης υποκατάστατο είναι αλλά δεν έχει κανείς πρόβλημα με το να έχεις κολλημένο ένα πάνω σου. Το η.τ. βγάζει ατμό. Όχι καπνό. Τόσο απλά. Και για να γίνουν τα συστατικά του όπως η νικοτίνη βλαβερά για κάποιον πρέπει να απορροφηθεί απ τον οργανισμό του. Και αυτό δεν είναι τόσο εύκολο.. τζάμπα τα σκάμε εμείς σε καλα εργαλεία για να πάρουμε τα ντουμάνια μας να στρώσουμε?? Άμα ήταν τόσο εύκολο εμείς που είμαστε δύο ατμιστές θα παίρναμε ένα η.τ. ένας να κάνει και ο άλλος να επωφελείται..😂😃😄😀😆😅😂☺😊!!

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 11, 2016, 00:46 »

Ήμουν στο μαιευτήριο ΙΑΣΟ γύρο στις 12μμ και βλέπω έναν τύπο (ΒΛΑΚΑ) :idiot1: να ατμιζει δίπλα στον θάλαμο με τα νεογνά!!τρελάθηκα!!

 δεν βλέπει αυτός ο βλάκας
Και τα μωρά τη του φταίνε δηλαδή!!!
ΉΜΑΡΤΟΝ ανεγκέφαλε ατμιστη δεν δικαιολόγησε.
 το κεφάλι του κάθε ηλίθιου!!! :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: Διαμόρφωση κειμένου

Ποιανού είσαι εσύ; 8) :sfyrigma:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2016, 01:06 από gkon961 »

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:07 »
...
φιλε συνατμιστη,
προσωπικα δε νομιζω πως ειναι μονο η ημιμαθεια -αν και ειναι σημαντικος παραγοντας- το προβλημα, αλλα οι σεινηρμοι (καποια πραγματα οπως γνωριζουμε οταν κρατανε πραγματικα καιρο περναναι ακομα και στο dna μελλοντικων γεννεων, οπως πχ ο φοβος για τα ποντικια -προφανως απο την εποχη της πανωλης- ο φοβος για τα ερπετα και τα σκοταδια απο την εποχη των σπηλαιων κτλ κτλ κτλ).
Το ΗΤ ειχε το ελαττωμα εκτυος απ το να βγαζει ατμους που θυμιζουν καπνους, να εμπεριεχει στο ονομα του τη λεξη τσιγαρο, ετσι σεινηρμικα για ανθρωπους που μισουν το καπνισμα (κυριως πρωην καπνιστες μαλλον) προφανως τους βγαζει πως προκειται για κατι εξισου επικινδυνο!
Πιο πανω ο φιλος -τον οποιο δεν αντεξα να μην ειρωνευτω- ειπε χαρακτηρηστικα "δε με ενδιαφερει τι λενε οι επιστημονες" και φυσικα το εννωουσε!
Παρουσιασε του χιλιες δυο μελλετες, ενα εκατομμυριο αποδειξεις οτι ο ατμος χαριζει μακροζωια, γι αυτον παντα θα ειναι κατι "βλαβερο αλλα λιγοτερο απ το τσιγαρο" (τι θα πει αυυτο, το λεει αλλα ουτε το χει σκεφτει, γιατι αλλο αν λέμε : "ναι, δεν προκαλει καρκινο αλλα φαγουρα στο δαχτυλο" κι αλλο αν πουμε πχ "το ενα ειναι 50% καρκινογονο και το αλλο 10%"... υπαρχει τεραστιο χασμα αναμεσα στις δυο αυτες προτασεις, η ξεκαρφωτη φραση "ειναι λιγοτερο επικινδυνο" δε διευκρινιζει με τι απ τα δυο συνεπαγεται, ετσι προφανως στην αβυσσο του υποσεινηδειτου καποιου καπνοφοβικου ισχυει προφανως η δευτερη προταση! ).
Προσπαθησε να συμφιλιωσεις με ενα γλυκητατο χαμστερακι καποιον που πασχει απο φοβια στα ποντικια, δειχτου ποσο εξυπνο ειναι, παρουσιασε του ενα κιλο ερευνες, πιστευεις πως θα εχεις οποιαδηποτε επιτυχια? (και δε μιλαμε για ριζωμενους σεινηρμους που συμβαινουν απο τις εμπειριες του ιδιου του ατομου αλλα απο βλακωδεις εντολες στο dna απο εμπειριες καποιων σχετικα μακρυνων προγονων του)...
Καλως η κακως ετσι λειτουργει η ανθρωπινη ψυχολογια/νοηση, με μηχανισμους που φτιαχτηκαν προκειμενου να προστατευσουν το ατομο και να βοηθησουν τη διαιωνηση του ειδους, αλλα οι ιδιοι μηχανισμοι μπορουν να λειτουργουν προβληματικα εκει που δε θα επρεπε, και θα σου δωσω ενα παραδειγμα που θα δεις3 πως λιγο πολυ ισχυει για ολους μας κι οχι μονο για καποιους που εχουν μια συγκεκριμενη φοβια: οταν περασεις απο ενα καταστημα με ειδη δωρων η παιχνιδιων δες καποια λουτρινα που εχουν ενα γλυκητατο χαμογελο και προσπαθησε να αποκωδικοποιησεις τι σου βγαζουν... -μην πεις "τιποτα" γιατι απλα ειναι κατι που ισχυει ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, και μαλλον ισχυει και σε καποια αλλα ζωα το ιδιο- ...λοιπον, αυτο που νοιωθεις οταν το βλεπεις, ειναι παλι ενας μηχανισμος ο οποιος υπαρχει εκει που υπαρχει στη διπλη ελικα ωστε να γινεις καλος γονιος! και ακομα και να το γνωριζεις, παλι δεν αλλαζει ο τροπος ου λειτουργει!
Εχοντας μια ιδεα για το πως λειτουργουν οι σεινηρμοι λοιπον, θα δεχτω πολυ καλυτερα το "δε με νοιαζει τι ισχυει πραγματικα, αλλα εγω φοβαμαι αυτο κι ας μη στεκει" παρα την ολη κωμικοτραγικη προσπαθεια να βλεπω καποιον να προσπαθει να στηριξει ακομα και με "ημιεπιστημονικο" τροπο αυτες του τις φοβιες.
Προτιμω καποιος να γυρισει να μου πει "ρε φιλε τα σιχαινομαι τα ποντικια, τα φοβαμαι, δικαιωμα μου στην τελικη και δε με νοιαζει αν προκειται απλα για ακακα πλασματα, χεστηκα! εγω τα φοβαμαι και γουσταρω να τα φοβαμαι" (btw εγω προσωπικα αυτο το χω με τις κατσαριδες... δε γνωριζω απο που μπορει να προερχεται, αλλα ξερω πως ειναι απλα παραλλογο) παρα να καθεται να λεει βλακειες περι μικροβιων (που εχουν να εμφανιστουν απ την εποχη της αποικιοκρατιας) και να προσπαθει να στηριξει με "λογικα" επιχηρρηματα κατι εντελως παραλλογο.

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:14 »
Οταν ξεπερνάμε τα όρια και κρυβόμαστε πίσω από το γεγονός ότι ακόμη δεν έχει απαγορευτεί το άτμισμα σε δημοσίους χώρους, χάνουμε όλη την ουσία του ζητήματος... 
Ναι, να δεχτώ ότι το άτμισμα μάλλον είναι ασφαλές ή έστω ελάχιστα επικίνδυνο για τους γύρω μας. Μπορώ να παραθέσω άπειρα πράγματα ακόμη λιγότερο βλαβερά για τους συνανθρώπους μας (πορδή, ρέψιμο, ξύσιμο μασχάλης και μετά μύρισμα αλά Γιόακιμ Λεβ κλπ κλπ) αλλά πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να τα κάνει κάποιος σε δημόσιο χώρο... 
Ατμίζουμε για πάρτυ μας, θεωρώντας το ασφαλέστερο και τελικά πιο εύγευστο από το τσιγάρο αλλά δεν τα κάνουμε όλα ίσιωμα. Προσωπικά, ούτε στην δουλειά μου ατμίζω μέσα στο γραφείο, ούτε σε λεωφορείο θα άτμιζα, ούτε σε σινεμά... 
Από κει και πέρα ο καθένας έχει την δική του αντίληψη για τα πράγματα...


Αποσυνδεδεμένος xristosxas

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:25 »
Common sense, is not so common. -Voltaire-

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!
Το γεγονός ότι δεν απαγορεύεται κάτι από κάποιο κανόνα, νόμο κλπ, δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται κιόλας....
Υπάρχουν και τα λεγόμενα ήθη και έθιμα τα οποία δεν είναι κανόνες νομικοί, αλλά είναι τρόπος ζωής, αρχές ή όπως αλλιώς θες πες το...
Και το κλάσιμο (συγνώμη :-[) δεν απαγορεύεται, αλλά δεν το κάνουμε οπουδήποτε......

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:35 »
Υπάρχουν και τα λεγόμενα ήθη και έθιμα...
(πορδή, ρέψιμο...

Οι μουσουλμάνοι που το έχουν έθιμο μετά το φαγητό, να υποθέσω ότι δε γεννάνε στο Ιασώ? Πάνε σε άλλο μαιευτήριο ή σε ειδική πτέρυγα? :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:39 »
Φίλε nick δεν ξέρω αν είναι περασμένο στο dna ή τι άλλο συμβαίνει, σίγουρα για κάθε τι λίγο ή πολύ άγνωστο και καινούριο οι περισσότεροι είμαστε πολλές φορές επιφυλακτικοί. Και εγώ για παράδειγμα πριν μάθω πριν ψάξω και αν δεν είχα την παρότρυνση του αγοριού μου να σταματήσουμε το κ.τ και να ξεκινήσουμε το η.τ ήμουν αρνητική. Βέβαια ως προς το να γίνω εγώ ατμίστρια. Μαθαίνοντας όμως αλλάζουν πολλά. Τώρα για την απάντηση του συνατμιστή relax θέλω να πω πως είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει αυτό που τον ευχαριστεί και αν εσύ είσαι ικανοποιημένος με το ιδιωτικό άτμισμα πολύ καλά κάνεις. Προσωπική μου άποψη είναι πως ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος, κάτι που συνεπάγεται με το ότι η ελευθερία του τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Θεωρώ πως καταπατώ την ελευθερία κάποιου όταν τον προσβάλλω, όταν τον βλάπτω ή όταν του στερώ με κάποιο τρόπο τη δική του ελευθερία. Δεν θεωρώ ότι προσβάλλω κάποιον ατμίζοντας μπροστά του ( ούτε καπνίζοντας βέβαια ), δε θεωρώ ότι βλάπτεται κάποιος από το δικό μου άτμισμα και προσπαθώ να μη γίνομαι ενοχλητική. Τι γίνεται όμως με τους αντικαπνιστές και τους αντιατμιστές που φτάνουν να απαιτούν την απαγόρευση σε δημόσιους χώρους?? Τί γίνεται με τη δική μου στέρηση ελευθερίας?? 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 11, 2016, 01:55 »
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!
Το γεγονός ότι δεν απαγορεύεται κάτι από κάποιο κανόνα, νόμο κλπ, δεν σημαίνει ότι επιτρέπεται κιόλας....
Υπάρχουν και τα λεγόμενα ήθη και έθιμα τα οποία δεν είναι κανόνες νομικοί, αλλά είναι τρόπος ζωής, αρχές ή όπως αλλιώς θες πες το...
Και το κλάσιμο (συγνώμη :-[) δεν απαγορεύεται, αλλά δεν το κάνουμε οπουδήποτε......


Αν έκανες ένα κόπο να διαβάσεις όλο το thread και όχι να απαντήσεις στο 3ο post, ίσως καταλάβαινες τι λέμε. Και ναι αυτό ακριβώς σημαίνει. Ότι επιτρέπεται. Δεν κλάνω οπουδήποτε, αλλά αν κάποιος προσπαθούσε να μου επιβάλει που θα κλάνω και που όχι, θα είχα θέμα. Εσύ όχι?

Όταν ξεπερνάμε τα όρια και κρυβόμαστε πίσω από το γεγονός ότι ακόμη δεν έχει απαγορευτεί το άτμισμα σε δημοσίους χώρους, χάνουμε όλη την ουσία του ζητήματος...  

Εσύ πιο thread διάβασες? Γιατί αν διάβαζες όσα γράψαμε σε αυτό το thread, δεν θα μίλαγες για ουσία. Πιο ουσία δεν πάει από όσο το αναλύσαμε ήδη.

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 11, 2016, 02:08 »
modivin, αυτό που έγραψα ήταν μια γενίκευση που κατακρίνει τον τύπο που άτμιζε δίπλα στον θάλαμο νεογνών. Ξέρω, ότι συμφωνείς, γιατί έχω διαβάσει όλο το thread.
Την άποψη μου παρέθεσα δίχως να τονίζω ότι την ίδια άποψη έχουν οι τάδε και τάδε... Ελπίζω να καταλαβαίνεις.
Τώρα για το επιθετικό της γραφής σου, δεν έχω θέμα προσαρμόζομαι εύκολα αν χρειαστεί...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 11, 2016, 02:18 »
Σόρρυ, αλλά έτσι που το έγραψες ήταν σαν να απευθύνεσαι στους τάδε και τάδε. Ή έτσι μου φάνηκε.

Το επιθετικό, δεν ξέρω που το είδες πάντως.

Edit: typo
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2016, 02:27 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 11, 2016, 03:10 »
Καλό είναι να έχουμε ενα μέτρο σε όλα όπως και στο άτμισμα... Κι εγώ ως παντού διωκόμενος καπνιστής,με το άτμισμα πέρα από τα οφέλη της υγείας μου έζησα ειδικά στις αρχές την δική μου "σεξουαλική" απελευθέρωση... Ατμιζα παντού όπως τότε πέταγαν τα σουτιεν τους 😀😀...Ακόμα το κάνω αλλά πλέον σκέφτομαι κι άλλους παράγοντες... Δεν είναι μόνο το θέμα του παθητικού ατμίσματος κι αν αυτό είναι επιβλαβές..πιο πάνω ένας συνατμιστής έγραψε για το σινεμά... Ούτε εγώ θα ατμιζα στο σινεμά γιατί το σύννεφο του ατμού μπορεί να ενοχλούσε οπτικά τον πίσω στην παρακολούθηση της ταινίας όπως θα ενοχλούσε και κάποιος που μιλά στο κινητό του...Επίσης είναι σίγουρα καλύτερα κατ εμέ η επαφή των ανίδεων με το άτμισμα να γίνεται όχι σε τόσο ευαίσθητους χώρους όπως δίπλα (βέβαια το δίπλα εδώ όπως τέθηκε είναι πλάνη) σε νεογνά... Μην θίξω πράγματα χιλιοειπωμένα για το ποια γνώμη έχουν οι ασχετοι για το η/τ...έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας....

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 11, 2016, 11:31 »
Οι μουσουλμάνοι που το έχουν έθιμο μετά το φαγητό, να υποθέσω ότι δε γεννάνε στο Ιασώ? Πάνε σε άλλο μαιευτήριο ή σε ειδική πτέρυγα? :laugh1:
Οι Αραβες βρε, οχι οι μουσουλμανοι
Δεν ειναι θρησκευτικο εθιμο το ρεψιμο αλλα πολιτισμικο χαχαχα

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Ατμιστης δίπλα σε θάλαμο νεογνών!!!!
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 11, 2016, 11:39 »
παν μετρον αριστον..................τιποτε αλλο δεν εχω να πω!!!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix