vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, after_smoke, infernity, camber, FaniFox

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:31 »
Μαλλον μεχρι στιγμης κανενας γαβ....Δεν κανεις την αρχη να μας πεις αν γινεται τελικα?? ::) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:34 »
Αφεντικό, έναν πήρα για δοκιμή. Κάτσε να καεί και θα τον ανοιξω. Αν και δύσκολο το βλεπω! Δεν είναι κακός όμως!! Μια χαρά μου φαίνεται!(πάνω στο lava στα 4,5-5) :bye:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:39 »
τον έχω από δευτέρα 9/01...
τίποτα δεν έχει πάθει... ούτε φιτίλια να αλλάξω ούτε τίποτα....!! (όχι ότι ξέρω βέβαια να αλλάζω φιτίλια και αντιστάσεις, αλλά εντάξει τώρα!!)

ζωάρα!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:42 »
Αφεντικό, έναν πήρα για δοκιμή. Κάτσε να καεί και θα τον ανοιξω. Αν και δύσκολο το βλεπω! Δεν είναι κακός όμως!! Μια χαρά μου φαίνεται!(πάνω στο lava στα 4,5-5) :bye:

εχει τα θεματακια του τελικα....αλλα ειναι πιο πανω απο τον ego -t...
απλα πραγματικα περιμενω να δω ποιος θα κατσει να σκαλισει αντισταση να μας πει αν γινεται γιατι οι γνωμες διιστανται...

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:43 »
mouko, πολύ σου κράτησε. Δωστον μου για επέμβαση!! :)) :))
εχει τα θεματακια του τελικα....αλλα ειναι πιο πανω απο τον ego -t...
απλα πραγματικα περιμενω να δω ποιος θα κατσει να σκαλισει αντισταση να μας πει αν γινεται γιατι οι γνωμες διιστανται...

τί έχει? τον έχω 3 μέρες, τον έχω ψοφήσει κυριολεκτικά και δεν βλέπω κάτι που να με ενοχλει ιδιαίτερα. εκτός του ότι 1ml τελειώνει για πλάκα και γεμίζω συνέχεια. Για πές..

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:46 »
Φιλιππε   ;)   απο 10 Δεκεμβριου....με ενα μονο μαρτυρικο μπανακι σε οινοπνευμα... ::) :tongue_smilie:

Να σου πω...imho .....απο οταν αλλαξεις την πρωτη φορα φιτιλι μετα απλα καποιες φορες οποτε γεμιζεις τανκ βαζοντας το μπορει να τυχει να χρειαστει να πειραξεις το φιτιλι γιατι δεν ειναι σταθερο...

1 ml??? :confused1:


imho = In My Humble Opinion..... ::) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:35 »
Αφεντικό, έναν πήρα για δοκιμή. Κάτσε να καεί και θα τον ανοιξω. Αν και δύσκολο το βλεπω! Δεν είναι κακός όμως!! Μια χαρά μου φαίνεται!(πάνω στο lava στα 4,5-5) :bye:
Από γεύση τί λέει στο λάβα?

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:40 »
Άπαιχτος είναι στο λάβα φίλε!
Φιτίλι πώς αλλάξατε ρε παιδιά;;;

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:15 »
Λοιπον αλλαξα αντισταση και φιτιλι αντιστασης στον συγκεκριμενο ατμοποιητη αλλα επειδη δεν τρελαινομαι για τη γευση του συγκεκριμενου ατμοποιητη και δεν εχω κ πολυ χρονο τελευταια δεν προκειται να αξιωθω να κανω βιντεακι. Οποτε να σας πω περιγραφικα πως γινεται και οποιος θελει να ασχοληθει ας το χει υποψη του στην προσπαθεια του κ μη τους πετατε.
Λοιπον ξεκινημα απο τη μερια που κουμπωνουμε την μπαταρια. Αφαιρειτε τον κεντρικο πολο στη μεση με λεπτο μυτοτσυμπιδο. Ειναι σφηνωτο μεσα σε λαστιχενια τσιμουχα (στρογγυλη) για να μονονεται απο το σωμα του. Προσεχετε μη χαλασετε την τσιμουχα. Μετα αφαιρειτε την τσιμουχα και με τσιμπιδακι ξεχαρβαλωνετε τα καλωδιακια που εχει μεσα και ενωνονται με την αντισταση. Μετα με μια χοντρη βελονα σπρωχνετε με παλι απο την τρυπα του κεντρικου πολου το κεραμικο να βγει απο την αλλη. Χαλαρα, βγαινει ευκολα. Μετα αφαιρειτε το συρματινο ποτηρακι που δεχεται το κεραμικο. Επισης εχει κ μια συρματινη ροδελα στον πατο του κεραμικου με δυο τρυπες που περναν τα καλωδια. Αυτο το αφαιρεσα και δε το ξαναχρησιμοποιησα. Τελος αποδυναρμολογησης.

Τωρα, αντισταση κλασικα οπως με Οδυσσεα, συρμα χωρις αντισταση στις ακρες της αντιστασης. Κοντινες σπειρες γυρω απο μονο φιτιλι.

Στην επανασυνδεση, δεν εδωσα πολυ σημασια για καλυτερη λυση μιας και δεν τρελλαθηκα με τον imist. Εγω το εκανα ως εξης. Το κερμαικο εχει 3 τρυπες στον πατο του. Δυο μικρες που περναν οι ακρες της αντιστασης και μια μεγαλη, στη μεση, για να περνα αερας. Εγω περασα τη μια ακρη της αντιστασης (που ουσιαστικα ειναι συρμα χωρις αντισταση) πανω απο το τοιχωμα του κερμαικου και το τυλιξα γυρω του ωστε στην επανατοποθετηση του να σφηνωθει αναμεσα στο συρματινο ποτηρακι και το σωμα του ατμοποιητη. Την αλλη ακρη της αντιστασης την περασα απο τη μεσαια μεγαλη τρυπα του κεραμικο και μετα μεσα απο την τσιμουχα, ωστε οταν βαλουμε παλι τον κεντρικο πολο να σφηνωθει αναμεσα στον πολο και την τσιμουχα.

Αυτα. Προσωπικα θεωρω οτι ο imist πασχει απο τροφοδοσια και γ αυτο δε μαρεσει η γευση του. Ντουμανι βγαζει καργα.
Αντε καλο βολι!

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:29 »
για την τροφοδοσια εχεις απολυτο δικιο και εγω εχω το ιδιο προβλημα υπαρχει τροπος να διορθωθει

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:44 »
Πάντως φίλε Chriss, ξανασκέψου το για το βίντεο... θα βοηθήσεις πολύ.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:51 »
Πάντως φίλε Chriss, ξανασκέψου το για το βίντεο... θα βοηθήσεις πολύ.

+10000000..

κάνε μια ευγενική χορηγία στους άσχετους!! (δηλαδή σε εμένα..) please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:57 »
Πάντως φίλε Chriss, ξανασκέψου το για το βίντεο... θα βοηθήσεις πολύ.

go Chriss go!!! :thumpup:( αν και ήσουν αναλυτικότατος)

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 21:59 »
Ας είναι και φωτογραφίες....δεν είναι για το κόστος, απλά μ'αρέσει να βάζω χέρι. Επίσης τι εννοείς ότι έχει πρόβλημα τροφοδοσίας ο μιστ?

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 15:32 »
Εννοω την παροχη υγρου απο το τανκ στην αντισταση. Για τα γουστα μου πρεπει να μεταφερεται περισσοτερο υγρο.
Βιντεακι ή φωτο αν βρω χρονο και ξανασχοληθω με τον imist θα προσπαθησω να παρω, αλλα ξαναλεω οτι απο αυτα που σας εγραψα ειναι πολυ ευκολο. Το πιο δυσκολο ειναι να αφαιρεσετε τον κεντρικο πολο που πιανεται δυσκολα με τσιμπιδα. Ολα τα αλλα θα τα βρειτε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix