vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

454 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, Tem

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 21:17 »
είπα να δοκιμάσω να τον ανοίξω αν και δούλευε μια χαρά. δοκίμασα και χρησιμοποίησα ενα μικρό πλατύ κατσαβιδάκι ,το έβαλα στις εγκοπές του κεραμικού και ενώ περίμενα να σπάσει, ξεβίδωσα 2-3 φορές και ...θαύμα μάλλον έγινε... με μια λαβίδα βγήκε όλο μαζί. Από εκεί και πέρα όλα είναι όπως τάχει πεί ο chriss, αλλά σου σπάει τα νεύρα!! :wall: Καμμία σχέση με Α2, οδυσσέα και τέτοια! Λεπτοδουλειά.... Επίσης ενώ είχα πάρει φυτίλι απτον φίλο μου τον Μάκη, δεν είχα πάρει σύρματα :idiot1:, οπότε πήρα το μακρύτερο!!Σωστόςςςς?
Πάντως νομίζω ότι είναι τίμια αγορά, αν τον καθαρίζεις συχνά. Πιστεύω ότι θα κρατάει καιρό. Φίλη μουχει πεί ότι εχει τον ίδιο κοντά 1,5-2 μήνες. Για τροφοδοσία φίλε chriss, δεν κατάλαβα κάτι ιδιαίτερο. Έκανα κάτι "τζούφιες", μερικές φορές και έφτιαχνε. Επίσης κατάλαβα πως επειδή στην αρχή που δεν το καθάριζα, έπιανε τα κατάλοιπα πάνω στην αντίσταση και έκανε κρούστα, δεν πήγαινε το υγρό στο φυτίλι της αντίστασης. Λέω τώρα εγώ... :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:19 »
Η παροχή υγρου μπορεί να βελτιωθεί με 2 τρόπους
α) τραβώντας με ενα τσιμπίδι προς τα έξω το φιτίλι, που είναι προσωρινο γιατί ξαναμπαίνει μεσα σιγά σιγά
β) Αλλάζοντας το φιτίλι ακριβώς όπως δειχνει ο Cetin για τον Α2Τ/ΜΤ (εγω χρησιμοποίησα τριπλό φιτίλι) με πλέγμα που το συγκρατεί στη θεση του.
Αυτό δουλέυει παρα πολύ καλά.
 Δεν μπορώ να τον συγκρίνω δε γεύση με Α2Τ/ΜΤ γιατί δεν έχω αλλά είναι στα επίπεδα του Ego-C ίσως λίγο καλύτερο απο γεύση αλλά με πολύ άνετη τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 02:40 »
Λοιπόν, μετά από καμιά 10αριά ml με τον iMist (υγρά 80%-20%) η γνώμη μου είναι η εξής:

1. Εκπληκτική ευκολία αλλαγής γεύσεων
2. Καθόλου διαρροές
3. Πολύ χαλαρή τζούρα (προτιμώ σφικτότερη)
4. Ψυχρός ατμός (προτιμώ ζεστό)
5. Εύκολο γέμισμα, αλλά συχνό.
6. Καθαρίζεται εύκολα
7. Πολύ ντουμάνι
8. Γεύση: δε με ενθουσίασε. Βγάζει κάτι λίγο οξύ, μια τεχνητή αίσθηση που εντείνει, μεν, το χτύπημα αλλά σαν να καπελώνει λίγο τις γεύσεις, τις κάνει πιο χημικές. Ίσως να ισορροπεί τα γλυκά ή φρουτένια υγρά (εγώ κάνω καπνικά) αλλά με τα δικά μου προτιμώ το dct ή τον ego-w.

Συμπέρασμα:
Πολύ χρήσιμος για stand-by ή/και εναλλαγές υγρών. Δεν τον προτιμώ για βασικό μέσο ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 03:41 »
αυτή τη γεύση μου βγάζει κι εμένα. ακόμα και μετά από dry burn και αλλαγές φυτιλιού.


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 04:10 »
Ναι, γιατί δεν είναι θέμα χρήσης -σε μένα τουλάχιστον. Ήταν έτσι από την πρώτη στιγμή.
Δεν είναι καμμένο ή κάτι τόσο έντονο. Είναι μια αίσθηση που χρωματίζει λίγο όλες τις γεύσεις.
Τον Cappuccino μου τον ισοπέδωσε! Με Voluto ή Tobacco Echo (Nobacco, Mystique) δεν με πείραζε.
Στο Golden Margy έκοβε λίγο την γλύκα. Το Latakia έβγαινε πολύ πιπεράτο και οξύ.

Αναρωτιέμαι αν το ίδιο ένιωσε και ο Chriss.
Προσωπικα θεωρω οτι ο imist πασχει απο τροφοδοσια και γ αυτο δε μαρεσει η γευση του. Ντουμανι βγαζει καργα.
Αντε καλο βολι!

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 11:59 »
Ναι το ιδιο. Απλα πιστευω οτι αυτο οφειλεται σε ελλειπη τροφοδοσια. Το φιτιλι μεσα στην αντισταση στεγνωνει κ η πισω πλευρα της αντιστασης βγαζει καμμενο ενω η πανω πλευρα της αντιστασης παιρνει λιγο υγρο απο το φιτιλι του τανκ και δινει γευση. Το αποτελεσμα αυτου του συνδυασμου ειναι το μισοκαμενο, οξινο ή οπως το αντιλαμβανεται ο καθενας..

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 12:09 »
Η παροχή υγρου μπορεί να βελτιωθεί με 2 τρόπους
α) τραβώντας με ενα τσιμπίδι προς τα έξω το φιτίλι, που είναι προσωρινο γιατί ξαναμπαίνει μεσα σιγά σιγά

ναι αυτο λειτουργει...ειναι αυτο που ελεγα στο γαβ...οτι που και που θελει σκαλισμα το φιτιλι....φευγει απο τη θεση του...

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 13:04 »
Μόλις παρέλαβα iMist και κάνω τις πρώτες δοκιμές με EGO-T και μηλαράκι balanced 6mg από Zerobacco.

H τζούρα είναι πολύ χαλαρή και θα την προτιμούσα πιο σφιχτή.
Καμία αίσθηση καμένου, διαρροές και υγρό στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 16:33 »
Καλησπέρα σε ολους!! Θα ήθελα μια μικρή βοηθεία όσον αφορά την κατσκευή φιτιλιού για τον i-mist! Έχω αγοράσει αυτό http://www.e-smokeguru.gr/index.php/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9/168-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9-1.5-mm.html και αυτό το πλέγμα http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=738&cat_name=%C4%E9%DC%F6%EF%F1%E1.
Αν είναι έυκολο να δώσει κάποιος και διαστάσεις θα ήμουν υπόχρεος!!! Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 16:35 »
Εεμμμμμ....... γιατι δεν μετρας αυτο που εγβαλες? και κόψς το ιδιο μεγεθος?
Βασικα κατι γύρω στα 8 χιλιοστα ειναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 16:42 »
Δυστηχως το φιτιλακι που ειχε μεσα εφυγε και επεσε στην αντισταση!!! Δεν ειχε καθολου πλεγμα (ναι ειμαι τοσο γκαντεμης!!!). Τα 8mm φανταζομαι ειναι το μηκος? Οσον αφορα το παχος να βαλω διπλο φιτιλι με πλεγμα? Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 16:44 »
Εγω μονο εβαλα και λειτουργει μια χαρα μεχρι στιγμης! Θα δοκιμαζα και διπλο να δω αν εχει καλυτερη τροφοδοσια αλλα δεν το εκανα ακομη. και ναι. 8mm μηκος εννοω.

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 16:46 »
Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 17:00 »
Geomos, αγόρασα χθές φιτιλάκια έτοιμα με πλέγμα για mist από zerobacco. Στο λέω άν δε θες να παιδεύεσε.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 17:11 »
djfloor είναι έτοιμα με την "βάση" τους?? λέω αυτό το ασημένιο πάνω πάνω...

(κατάλαβες...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TxhPplhJ7yo[/youtube]

Δεν το έχω καθόλου στην περιγραφή..  :idiot1: :idiot1: :idiot1: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios