vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 7 χρήστες
kon95, dallaskdp, Jorge, ipomonias, giorgos1999, tibolaso, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 27, 2010, 12:56 »
Φαντάζομαι ότι θα το ζητήσεις
synthetic wool filter for aquarium
ή κάτι τέτοιο
εδω αυτό που βάζω εγώ , απ αυτό το site μπορείς να παραγγείλεις κι όλας
http://www.reptilica.de/product_info.php/product/Hobby-Aqualon-synthetic-filter-wadding_%28gr_17675%29

ένα τέτοιο σακουλάκι κάνει 2-3 ευρώ και θα σου φτάσει για πολλά χρόνια  :)
Για το αραιό , το κάνεις τόσο αραιό ώστε να φαίνεται σαν πάχνη σε χριστουγεννιάτικο δέντρο  :))
ΑΒΕΤ Ειδα το λινκ!!! σε ευχαριστω πολλυ! Αυριο θα παω σε ενα καλο μαγαζι με ειδοι ενυδρειου να ρωτησω, εαν δεν βρω κατι σαν αυτα που μου δειξατε στο φορουμ τοτε θα παραγγειλω απο Ελλαδα!  ;) θα κανω οτι ειπες με τον φιλτρακι κ θα σου πω εντυπωσεις μου  :) :) Παντος αυτο το βλεπω να μου κραταει χρονια οπως ειπες!! κ σιγουρα 8α το πεταω κ ουτε πλυσιμο ουτε κατι αλλο!! δλδ θα εχω αφθονο να το αλλαζω!!!!

Ερωτηση!! να καθαριζω τον ατμο????? η να τον αφησω στην ησυχια του? ρωταω γιατι ξερεις τι ειναι το καλλιτερο.

Εαν μπορεις πες μου.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 27, 2010, 13:29 »
Ερωτηση!! να καθαριζω τον ατμο????? η να τον αφησω στην ησυχια του? ρωταω γιατι ξερεις τι ειναι το καλλιτερο.
Εαν μπορεις πες μου.
Κατά τη γνώμη μου Angel, όσο δουλεύει σωστά το ατομάιζερ μην κάνεις κανένα καθαρισμό.
Απλά κάθε τόσο φύσα τον δυνατά από τη μεριά που μπαίνει το φιλτράκι και προς τη μερια της μπαταρίας,
αφού βάλεις μπροστά μια χαρτοπετσέτα.
Μετά το φύσημα και όταν τον ξαναχρησιμοποιήσεις στάξε 2 σταγόνες στη γέφυρα.
όταν πλέον έχει αρχίσει και τα φτύνει μπορείς να δοκιμάσεις τον καθαρισμό που προτίνει η Janty
και που σε μένα τουλάχιστον δουλεύει καλά και ξαναζωντανεύει για αρκετό καιρό.
δες εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1257.msg26127.html#msg26127

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 27, 2010, 13:46 »
Κατά τη γνώμη μου Angel, όσο δουλεύει σωστά το ατομάιζερ μην κάνεις κανένα καθαρισμό.
Απλά κάθε τόσο φύσα τον δυνατά από τη μεριά που μπαίνει το φιλτράκι και προς τη μερια της μπαταρίας,
αφού βάλεις μπροστά μια χαρτοπετσέτα.
Μετά το φύσημα και όταν τον ξαναχρησιμοποιήσεις στάξε 2 σταγόνες στη γέφυρα.
όταν πλέον έχει αρχίσει και τα φτύνει μπορείς να δοκιμάσεις τον καθαρισμό που προτίνει η Janty
και που σε μένα τουλάχιστον δουλεύει καλά και ξαναζωντανεύει για αρκετό καιρό.
δες εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1257.msg26127.html#msg26127
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!  να εισαι καλα!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 27, 2010, 14:24 »
BLUE FOAM πάρε για τα φίλτρα  8)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 27, 2010, 14:30 »
BLUE FOAM πάρε για τα φίλτρα  8)
ΤΕΜ? ετσι θα το ζητησω? blue foam?  επιμενω γιατι φοβαμαι μην μου δωσουν τιποτα αλλο  :hmmm: εδω ειναι οντος οι περισσοτεροι ας μην πω κατι κακο ας πω λιγο ηλιθιοι!!! Εννοω στην χωρα που ζω παιδια τους πωλητες!!!!!

Ασχετη εγω... Ασχετοι κ αυτοι ...  :laugh1: :laugh1: μη μου δωσουν κατι αλλο ΤΕΜ ναι?  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 27, 2010, 15:21 »
ΤΕΜ? ετσι θα το ζητησω? blue foam?  επιμενω γιατι φοβαμαι μην μου δωσουν τιποτα αλλο  :hmmm: εδω ειναι οντος οι περισσοτεροι ας μην πω κατι κακο ας πω λιγο ηλιθιοι!!! Εννοω στην χωρα που ζω παιδια τους πωλητες!!!!!

Ασχετη εγω... Ασχετοι κ αυτοι ...  :laugh1: :laugh1: μη μου δωσουν κατι αλλο ΤΕΜ ναι?  :laugh1: :laugh1:
Ναι αλλά εσύ θα ζητήσεις το αυθεντικό  :yes:
Εναλλακτικά το παίρνεις απο κάποιο ιντερνετομάγαζο
Εγώ το παίρνω απο
https://www.modernvapor.com/ProductDetails.asp?ProductCode=BL-BLU%20FOAM

Αυτό το υλικό δεν φθείρεται με τίποτα. Δίνει πραγματικά άλλη διάσταση στο άτμισμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 27, 2010, 15:33 »
Ναι αλλά εσύ θα ζητήσεις το αυθεντικό  :yes:
Εναλλακτικά το παίρνεις απο κάποιο ιντερνετομάγαζο
Εγώ το παίρνω απο
https://www.modernvapor.com/ProductDetails.asp?ProductCode=BL-BLU%20FOAM

Αυτό το υλικό δεν φθείρεται με τίποτα. Δίνει πραγματικά άλλη διάσταση στο άτμισμα  ;)
Τελεια!!! θα το κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια!!! να δω αν το εχουν που πιστευω λογικα πρεπει να το εχουν. Σε ευχαριστω πολλυ ΤΕΜ  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 27, 2010, 15:39 »
σιγα σιγα με το καιρο.αφου του παρεις τον αερα ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 27, 2010, 15:43 »
σιγα σιγα με το καιρο.αφου του παρεις τον αερα ;)
:) :) συμφωνω  ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:17
Ναι αλλά εσύ θα ζητήσεις το αυθεντικό  :yes:
Εναλλακτικά το παίρνεις απο κάποιο ιντερνετομάγαζο
Εγώ το παίρνω απο
https://www.modernvapor.com/ProductDetails.asp?ProductCode=BL-BLU%20FOAM

Αυτό το υλικό δεν φθείρεται με τίποτα. Δίνει πραγματικά άλλη διάσταση στο άτμισμα  ;)
Καλημερα Tem  :)

Δυστυχως δεν μπορω να βρω εδω ακομα φιλτρο για το ατμοπλοιο μου   :( ειδα ενα στρογγυλο που μου εμοιαζε με σφουγγαρι σαν πλαστικο? δεν ελεγε καπου πολυεστερας!!! κ ονομαζεται  Fluval ομως δεν μοιαζει εξωτερικα με εκεινο το φλουβαλ στην φοτο που εχει καποιο παιδι!!

Μπορεις να μου πεις αν το φλουβαλ ειναι κιτρινοπο χρωμα?
Μηπως εγω βρηκα κατι εντελως διαφορετικο?? εχει κανεις καμια φοτο να δω πως ειναι το φιλτρο αυτο??????

Για  blue foam παλι το βλεπω δυσκολο!! Μπορεις  να μου πεις που αλλου χρησιμοποιηται το blue foam  ωστε να το ψαξω εδω??????? :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:17 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2022, 07:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 04, 2010, 15:18 »


Από εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,1189.msg22364.html#msg22364

Διάβασε κι αυτό: http://vaping.gr/index.php/topic,555.msg7430.html#msg7430

Eυχαριστω πολλυ!!!! Δικο μου λαθος που δεν εψαξα ξανα να δω αυτες τις φοτο!!! δεν τις θυμωμουν καθολου!!!

Αρα αυτο που εγω βρηκα εδω στο μαγαζι δεν εχει καμια σχεση με το φιλτρο του ενυδρειου που εχετε στην Ελλαδα.  :dontknow:

Θα κοιταξω κ αλλου σιγουρα θα εχουν αλλιως θα στειλω καποιον απο Ελλαδα να μου το αγορασει.

 Να εισαι παντα καλα ATMOS!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2022, 07:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 04, 2010, 15:40 »
Dark Angel νομίζω πως αν βρεις fluval πολυεστέρα για φίλτρο ενυδρείου, δε μπορεί να είναι πολύ διαφορετικός από αυτόν που αγοράζουμε εδώ. Αν υπάρχουν διαφορές μάλλον στη συσκευασία και μόνο θα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 04, 2010, 15:43 »
γιατι δεν παιρνεις το blue foam που πηρε ο Τεμ?εχει και αλλα πραγματα για το ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 04, 2010, 15:46 »
Dark Angel νομίζω πως αν βρεις fluval πολυεστέρα για φίλτρο ενυδρείου, δε μπορεί να είναι πολύ διαφορετικός από αυτόν που αγοράζουμε εδώ. Αν υπάρχουν διαφορές μάλλον στη συσκευασία και μόνο θα είναι.
Κ Ομως!!! αυτο που ειδα εγω ηταν fluval στην ονομασια, ενα στρογγυλο σαν σφουγγαρι!!! Κ δεν ειχε σχεση με το λευκο που ειδα εδω στις φοτο!!

Για αυτο τα εχασα κ ειπα μηπως αλλαξαν τα υλικα? μα σιγουρα ειναι κατι αλλο κ θα βρω αυτο που εσεις λετε εδω.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:17
γιατι δεν παιρνεις το blue foam που πηρε ο Τεμ?εχει και αλλα πραγματα για το ΗΤ.
Καλησπερα!!!!!  :) ψαχνω κ το blue foam, πρεπει να το βρω εδω στα μαγαζια!!! Γιατι δεν ξερω ποσο καιρο θα μου παρει απο το εξωτερικο παλι!

Το υλικο αυτο ομως δεν μοιαζει με το φλουβαλ σωστα?????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:17 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 05, 2010, 23:06 »
ειλικρινα συμφωνω μαζι σου!!!!!  :thumpup: Αν κ δεν πινω καφε τωρα αλλα ακομα κ με το τσαι κ με την σωστη γευση υγρου ειναι ολα τελεια κ οπως ειπες αναρωτιεμαι μερα-νυχτα πως καπνιζα αυτο το κακο πραγμα??????? ειλικρινα ειμαι χαρουμενη που εστω κ τωρα καταλαβα το κακο που εκανα με το κτ!!! Παιρνω ομως δυναμη ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ!!!!  :respect: :respect:

ακόμα με τον πρώτο ατμοποιητή είσαι Dark Angel ?
Δεν τον μπούκωσες ακόμα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 93 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro