vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, manoslykos, Ηρακλης, Buliwyf, dvelev

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος giannisdis

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4740 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 19:29 »
καλησπερα ειναι πολλες οι σελιδες και σιγουρα εχει απαντηθει.γινεται να ελενξω το σεταπ οταν ειναι γεματος με υγρο και αν ναι πως?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4741 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 19:29 »
Δεν γινεται απλα

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4742 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 19:32 »
Μόνο με kayfill ή αν βρεις/φτιάξεις κάτι παρόμοιο  :)

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4743 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 20:23 »
Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά σε ένα κλώνο τύπου: http://www.ecig.gr/russian-bell-cap-and-chimney.html?search=russian τι μπορώ να φορέσω στη θέση του bell cap? Μου φαίνεται ότι αφήνει μια παράξενη γεύση και προτιμώ κάτι σε γυάλινο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4744 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 20:53 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4745 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 00:25 »


Εκεινος ο makis206 απο τα Χανια Κρητης δεν μιλαει? Πηρε τον v3 και μας ξεχασε ή ηρθε Αθηνα με τους αγροτες?  ;)

Τώρα το είδα αυτό :laugh1:

Κανέναν δεν ξέχασα, πόσο μάλλον τον ατμοποιητή που μου πήρε τα περισσότερα συναισθήματα απ'οποιονδήποτε άλλον και που ακόμα κι αν σταμάτησε να με "βολεύει" όσο κάποια πράγματα που απέκτησα μετέπειτα, πάντα παραμένει μέσα μου σαν την πιο όμορφη ανάμνηση. Σαν τον δάσκαλο που είχαμε στο δημοτικό ένα πράγμα.!

Ναι τον kfl+ δεν τον έχω στα χέρια μου πια, έχω χάσει εντελώς πια τη ροή του νήματος και φυσικά κι όλα αυτά τα νέα καλούδια που εξακολουθούν να βγαίνουν ακόμα γι'αυτόν. Γι'αυτό χάθηκα κιόλας από εδώ κι όχι για τα γεγονότα που συμβαίνουν γύρω μας, αν βέβαια μπορώ να βοηθήσω οπουδήποτε κι οποιονδήποτε χρειαστεί μέσα στα πλαίσια των γνώσεών μου φυσικά και θα το κάνω ακόμα με χαρά!

Άσχετο με το νήμα το "vs" αλλά πραγματικά ο νέος ν3 mini είναι ένας απίστευτος καινούργιος kayfun αντάξιος του ονόματος που κουβαλάει στην "καμπάνα" του, παρ'όλα αυτά όμως κάτι του λείπει απ'την "μαγεία" του kfl+ νομίζω και προσωπικά πιστεύω ότι αυτή τη μαγεία δεν θα καταφέρω να τη βρω σε κανέναν άλλον ατμοποιητή μελλοντικά. Βαριές κουβέντες αλλά ναι, μετάνιωσα που τον έδωσα και θα έπρεπε να τον κρατήσω σαν κόσμημα στην καλύτερη θέση στο σαλόνι μου να μου φτιάχνει τη μέρα. Πολύ αγαπημένο κομμάτι για μένα.. :)



Αποσυνδεδεμένος Gooplay

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4746 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 00:55 »
Κατοχος εδω και 3 μηνες phenomenon lite σκεφτομαι να αγορασω εναν δευτερο επισκευασιμο .μου προτεινετε τον kayfun lite?υπαρχει καποιο νημα για μεταχειρισμενα να μην τον αγορασω καινουργιο?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4747 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:13 »
Καυφουνολατρεία.





(ίσως τα παράκανα με τα tiny tank)

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4748 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:16 »
Αγαπαμε tiny tank

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4749 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:18 »

Τώρα το είδα αυτό :laugh1:

Κανέναν δεν ξέχασα, πόσο μάλλον τον ατμοποιητή που μου πήρε τα περισσότερα συναισθήματα απ'οποιονδήποτε άλλον και που ακόμα κι αν σταμάτησε να με "βολεύει" όσο κάποια πράγματα που απέκτησα μετέπειτα, πάντα παραμένει μέσα μου σαν την πιο όμορφη ανάμνηση. Σαν τον δάσκαλο που είχαμε στο δημοτικό ένα πράγμα.!

Ναι τον kfl+ δεν τον έχω στα χέρια μου πια, έχω χάσει εντελώς πια τη ροή του νήματος και φυσικά κι όλα αυτά τα νέα καλούδια που εξακολουθούν να βγαίνουν ακόμα γι'αυτόν. Γι'αυτό χάθηκα κιόλας από εδώ κι όχι για τα γεγονότα που συμβαίνουν γύρω μας, αν βέβαια μπορώ να βοηθήσω οπουδήποτε κι οποιονδήποτε χρειαστεί μέσα στα πλαίσια των γνώσεών μου φυσικά και θα το κάνω ακόμα με χαρά!

Άσχετο με το νήμα το "vs" αλλά πραγματικά ο νέος ν3 mini είναι ένας απίστευτος καινούργιος kayfun αντάξιος του ονόματος που κουβαλάει στην "καμπάνα" του, παρ'όλα αυτά όμως κάτι του λείπει απ'την "μαγεία" του kfl+ νομίζω και προσωπικά πιστεύω ότι αυτή τη μαγεία δεν θα καταφέρω να τη βρω σε κανέναν άλλον ατμοποιητή μελλοντικά. Βαριές κουβέντες αλλά ναι, μετάνιωσα που τον έδωσα και θα έπρεπε να τον κρατήσω σαν κόσμημα στην καλύτερη θέση στο σαλόνι μου να μου φτιάχνει τη μέρα. Πολύ αγαπημένο κομμάτι για μένα.. :)


ντροπη σου πατριωτη.  ;D  ειχες  KL+ και τον εδωσες?
εγω τους εχω 2 (original) και δεν περασε τετοιο πραγμα ποτε απο το μυαλο μου.....








Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ασε που για να μη χαλασω το ντεκορ με τους καυφουνηδες στο σαλονι, ατμιζω και καμμια απο τις κλωνοβασεις που εχω μαζεψει...




Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4750 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 07:49 »
Κατοχος εδω και 3 μηνες phenomenon lite σκεφτομαι να αγορασω εναν δευτερο επισκευασιμο .μου προτεινετε τον kayfun lite?υπαρχει καποιο νημα για μεταχειρισμενα να μην τον αγορασω καινουργιο?
Υπαρχει σχετικο νημα με πωλησεις μεταχειρισμενων, αλλα πρεπει να εχεις δημοσειευσει 50 μηνυματα για να το δεις. Υπαρχουν σχετικα νηματα που μπορεις να δημοσιευσεις ευκολα μηνυματα για να συμπληρωσεις το οριο των 50 (γνωμες, ψηφοφοριες κλπ). Δωσε λιγο χρονο και θα τα συμπληρωσεις. 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για να τον εδωσε ο makis206 σημαινει οτι v3 ειναι οντως καλυτερος. Οποτε σιγα σιγα πρεπει να πηγαινουμε προς τα εκει. Μονος περιορισμος τα 2ml. Και εγω εχω 2 kfl, με τα oring τους κλπ και τους λυπαμε, αλλα μαλλον πρεπει να δωσω τον εναν. Ο αλλος για εφεδρεια και στο ατμιστικο μουσειο μου συνχρονως.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 07:54 από jhon100 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4751 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 08:34 »


Για να τον εδωσε ο makis206 σημαινει οτι v3 ειναι οντως καλυτερος.

Ο λόγος που τον έδωσα είναι ότι εκείνη την περίοδο είχα πάρει ήδη αρκετά πράγματα, μεταξύ τους κι έναν cloud one που στην ουσία ήταν κι αυτός που με έκανε να αλλάξω προτιμήσεις στο άτμισμα που ήθελα πλέον. Πιο αεράτη τζούρα δηλαδή χωρίς να φτάσω και στα επίπεδα του "πνευμονικού" subohming φυσικά. Από τις πρώτες ώρες στον cloud και με τους πρώτους πειραματισμούς πάνω του αποφάσισα ότι ο kfl+ ήταν πλέον σφιχτός για τις δικές μου προτιμήσεις κι αφού από ένα σημείο και μετά την "άραξε" αρκετά στο συρτάρι, αποφάσισα ότι ήρθε κι η ώρα να τον χαρεί κάποιος άλλος.

Ο ν3 ήρθε αρκετές μέρες αργότερα για μένα, μέχρι την αποστολή του kfl+ μου δεν ήξερα καν αν ετοιμάζει κάτι νέο ο Svoemesto. Για καλή μου/μας τύχη όμως ήρθε σύντομα αυτό το μαντάτο, κι ένα παραπάνω το ότι μου είχε ήδη λείψει αρκετά ο kfl+, ήμουν απ'τους πρώτους που πάτησαν το κουμπί της αγοράς μόλις εμφανίστηκε διαθεσιμότητά του στην Ελλάδα χωρίς να σκεφτώ τίποτα, παραβλέποντας εντελώς μάλιστα αυτά που με χάλασαν λίγο στα πρώτα του "specs". 2ml, 19mm.. Καμία σχέση με αυτό που θα ήθελα να ακούσω εκείνη τη στιγμή! Απλώς τον παράγγειλα, απλώς ήρθε ένα ακόμα διαμάντι στα χέρια μου που αν και του λείπει κάτι απ'το συναίσθημα που μου έδινε ο kfl+, σίγουρα έφερε άλλες "χαρές" στο σπίτι.. Δεν είναι της παρούσης όμως, κάθε πράγμα στο νήμα του.


Μέταλλα είναι που στον καθένα μας "μιλάνε" διαφορετικά παίδες, αυτά που αρκετοί μίσησαν πάνω στον kfl+ σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που απλώς τα αγάπησαν. Εμένα περισσότερο όλων πάνω του μου έλειψε αυτή η βίδα αναπλήρωσης του τανκ του, μαζοχισμός; Απλώς διαφορετική οπτική των πραγμάτων θα έλεγα.. :)


Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4752 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 08:42 »
Eνταξει με επεισες. Ηρθε η ωρα που πρεπει να αποχωρηστω τον εναν απο τους 2. Εξαλλου ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο. Θα κρατησω τον εναν για ασφαλεια, αλλα και λογω συναισθηματων. Πρωτος επισκευασιμος που με συνοδευει μεχρι τωρα απροβληματιστα χωρις να με προδωσει ποτε, συνχωροντας τα λαθη μου.  :o

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4753 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 09:04 »
Αν και δεν έκανα εσκεμμένα κάτι τέτοιο, και εάν φυσικά μιλάς για αντικατάσταση του ενός kfl+ με τον νέο ν3, το μόνο σίγουρο ότι ο νέος δείχνει από πολύ νωρίς ότι θα κρατήσει ψηλά την παράδοση της όμορφης κι εντελώς απροβλημάτιστης λειτουργίας του για καιρό!

Ας μην βγαίνω άλλο off όμως.. :)

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4754 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 18:10 »
Ακουγα συνεχως για kl+...
Ολοι στις συγκρισεις τους ανεφεραν αυτον τον ατμοποιητη σαν σημειο αναφορας.
Λεω θα αξιζει τον κοπο.

Με ειχε αγχωσει λιγο η σφικτη τζουρα που ακουγα και αντι να παω αμεσως σε γνησιο, αγορασα τον καλυτερο κατα πολλους κλωνο απτην FT.
Πιστο αντιγραφο 1:1


Μπορει να μην εχω καταφερει να παρω ακομα την γευση που ακουω απο πολλους(2 στησιματα εχω κανει) αλλα μπορω να πω πως με κερδισε.


1ον)Πανεμορφος με το tiny tank του
2ον)Δεν χανει σταγονα.Ειναι πλεον ο ατμοποιητης που τον βαζω αφοβα στην τσεπη χωρις να κοιταω καθε τοσο για υγρασιες.
3ον)Ενω η αναπληρωση υγρου φαινοταν δυσκολη με την βιδουλα,πρωτη φορα γεμιζω ατμοποιητη χωρις να χρειαζομαι χαρτι!


Περιμενω πως και πως τις νεες παραλαβες των καταστηματων που απο οτι ενημερωθηκα θα γινουν τελος του μηνα,για να τσιμπησω και ενα γνησιο.
Ελπιζω να φερουν και σκετες βασεις αλλιως παω για ολοκληρο.
Χαλαλι του!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro