vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, ZoeM, camber, infernity

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2550 στις: Απριλίου 05, 2015, 13:03 »
Το λέει καθαρά... το ποστ που παρέθεσες...

Clear tiny λοιπόν από Steam Tuners,

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2551 στις: Απριλίου 05, 2015, 13:10 »
 8) αν ειχα πρόχειρα τα γυαλιά μου θα το έβλεπα... :laugh1: σορρυυυυυ.....Πάμε για άλλααααα :thumpup:
Κρίμα που δεν ειναι διαθέσιμο αυτην την ώρα..!!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2552 στις: Απριλίου 05, 2015, 13:15 »
Στο προτείνω ανεπιφύλακτα το δοχείο, είναι απίθανο και επαναλαμβάνω μιας και το επιβεβαιώνω καθημερινά, η γεύση που δίνει είναι κολασμένη σε σύγκριση με το εργοστασιακό τανκ που την κρίνω απλώς "πολύ ικανοποιητική". Με το συγκεκριμένο τανκάκι όμως τολμώ να πω ότι η γεύση έρχεται αρκετά κοντά σε έναν dripper, τουλάχιστον στον magma-κλώνο που χρησιμοποιώ εγώ έρχεται σχεδόν στα ίδια επίπεδα.!

Κάτι να αναφέρω ακόμα που παρατήρησα, ίσως το έχουν πει και τα παιδιά που το αγόρασαν νωρίτερα από μένα. Θέλει λίγο προσοχή στο γέμισμα ο kayfun όταν "φοράει" το συγκεκριμένο τανκ, αν γίνει απότομη πλήρωση υγρού και γρήγορο γύρισμα του ατμοποιητή ίσως παρουσιάσει μικρή διαρροή υγρού απ'την τρύπα του αέρα. Το αντιλαμβάνεται εύκολα κανείς από τις "μπουρμπουλήθρες" στην πρώτη κιόλας τζούρα.
Με αργό γέμισμα και όχι μέχρι τέρμα πάνω το υγρό, αλλά και με το δάχτυλο τοποθετημένο στην τρύπα του αέρα κατά την περιστροφή του kayfun σε όρθια θέση Όλα διορθώνονται. Πιστεύω ότι αυτό οφείλεται στην απουσία της καμινάδας που απαιτείται για την τοποθέτηση του tiny clear.
Δεν το βλέπω σαν πρόβλημα, απλά υπάρχει μια "διαφορετικότητα" στο γέμισμα σε σύγκριση με τη συμπεριφορά ενός εργοστασιακού kayfun lite που λύνεται πανεύκολα, αρκεί να την πάθεις μια φορά και να βρεις τη λύση.

Ρεζουμέ, πάρτο, δεν θα το μετανιώσεις!

Εγώ το πήρα από το vapeland στην Καλλιθέα, είχαν κι άλλα κομμάτια σε στοκ τα παιδιά. :)


Το λέει καθαρά... το ποστ που παρέθεσες...

Κι όμως, καθαρά είχα πει ότι το πήρα από vapeland.!
Αναφέροντας τους steam tuners ήθελα απλά να δείξω τον κατασκευαστή του tiny. Ο δαίμων, ξέρω.. :)

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2553 στις: Απριλίου 05, 2015, 13:27 »
 ::) το ειδα συντεκνε αλλα δεν αναφερει εαν ειναι το clear  η  το mat... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2554 στις: Απριλίου 05, 2015, 13:34 »
Αυτό ακριβώς είναι: http://www.vapeland.gr/kayfun-tiny και υπάρχει μόνο σε ματ. Μη σε απασχολεί όμως αυτό, μόλις μπει το υγρό μέσα του παύει να δείχνει ματ (φαίνεται και στη δεύτερη φωτό του link που σου έβαλα ). "Τiny Clear" είναι απλώς το όνομα που του έδωσαν οι Steam tuners γι'αυτό το λέω κι εγώ έτσι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2555 στις: Απριλίου 05, 2015, 14:40 »
Παιδες αυτο το δοχειο που λετε τι χωρητικοτητα σε ml εχει; Γυαλινο ειναι; Γιατι αν βγαινει με περισσοτερα ml με ενδιαφερει...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2556 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:23 »
Το tiny έχει μόνο 2.5ml χωρητικότητας άλλα οι Steam tuners βγάζουν άλλο ένα (μοιάζει πολύ με αυτό αλλά είναι πιο μεγάλο ) στα 5ml, 0.5ml δηλαδή περισσότερο απ'τον εργοστασιακό kayfun lite. Βασικά ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο tanks, έχουν και την ίδια ακριβώς τιμή, απλά προτίμησα να χάσω σε χωρητικότητα και να κερδίσω σε γεύση. Φυσικά αυτό επιτυγχάνεται μόνο με το κοντύτερο τανκ..  στο μεγάλο τανκ (αυτό δηλαδή http://www.vapeland.gr/mod's/Steamtuners/Kayfun-compatible/kayfun-clear-view ) χρησιμοποιείται όλη η εργοστασιακή καμινάδα του klp γι'αυτό και διαφορά στη γεύση δεν υπάρχει. Καθαρά στην απόφαση του καθενός δηλαδή.. ;)

Τώρα στο site βλέπω "sold out" για το μεγάλο τανκ άλλα την Τρίτη που πέρασα το είχαν και αυτό σε στοκ στο κατάστημα της Καλλιθέας, μόνο αν τους ρωτήσει κάποιος θα μάθει..

Όσον αφορά το υλικό, είναι πλαστικό (πολυκαρβονικό ίσως; αν το λέω καλά.. ) εγκεκριμένο για επαφή με τρόφιμα, σίγουρα έχει περισσότερες λεπτομέρειες στο site των steam tuners. Αυτό που με σιγουριά μπορώ να πω είναι ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και ότι με εντυπωσίασαν τα σπειρώματά του, ειδικά σε σύγκριση με το πολυκαρβονικό του kayfun θα σας τρελάνει με το πόσο εύκολα θα αρχίσει να βιδώνει στη βάση του kayfun. Απίθανο σπείρωμα μιλάμε, ακόμα καλύτερο κι απ'τα μεταλλικά μας μέρη.! :)


Edit: να βάλω και μια φωτό που τράβηξα μόλις για τον φίλο παραπάνω, θα διακρίνει πως το δοχείο γίνεται εντελώς διάφανο μόλις μπει μέσα του το υγρό ενώ αν πλυθεί και σκουπιστεί μετατρέπεται πάλι σε ματ.
Πρώτη φορά το γέμισα και με RY4 της Liqua, ο λόγος δηλαδή που με έκανε να συγκρίνω τόσο πολύ το όλο σετ με τον magma αφού μέχρι σήμερα μόνο εκεί δοκίμασα το συγκεκριμένο υγρό. Απίθανο πακέτο για τα γούστα μου.! :)

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 15:36 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2557 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:31 »

η 1.1mm του nautilus ειναι στον kayfun 3 βολτες + με το δικο του επιστομιο...
...και αναλογα το επιστομιο αλλαζει αυτο.

ni200 0.27mm - 2.75 mm διαμετρο - 8 σπειρες 0.14 ohm - 200C - 12watt - 0 σκασιματα

Φίλε μου από που το έχεις πάρει το συγκεκριμένο επιστόμιο;

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2558 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:34 »
Γεμιζει απο πανω η οχι; Και το μικρο & το μεγαλο...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2559 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:45 »
Δεν γεμίζουν από πάνω δυστυχώς αφού και τα δύο έρχονται σε άμεση επαφή με την καμινάδα. Στο κοντό τανκ βέβαια αφαιρείται το πάνω μέρος της καμινάδας κι έτσι αφαιρώντας απλά το drip tip, έχεις όλο το στήσιμο μπροστά στα μάτια σου. Αυτό κάποιοι θα το έβλεπαν σαν δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν τον katfun σαν dripper, για εμένα δεν υπάρχει λόγος απ'τη στιγμή που υπάρχει το τανκ. Περί ορέξεως βέβαια..

Δείτε και μια εικόνα του στησίματος χωρίς το drip tip πάνω στο tank. (ότι φανεί τέλος πάντων ) :)




Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2560 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:50 »
Ωραιος Μακη  :thumpup: , βεβαια το ζητουμενο για μενα θα ηταν να υπηρχε τροπος να γεμιζαν απο πανω ειτε το μικρο ειτε το μεγαλο δοχειο...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2561 στις: Απριλίου 05, 2015, 15:54 »
Δεκτό, νομίζω ότι υπάρχει και καπάκι από τους stream tuners που επιτρέπει να γεμίζεις από πάνω τον lite αλλά αν όντως υπάρχει και δεν κάνω λάθος, τότε σίγουρα δεν θα ταιριάζει με τα συγκεκριμένα τανκς. Για κάτι τέτοιο που ζητάς νομίζω ότι έχει λύση και η fasttech πάντως αλλά δεν το έχω ψάξει προσωπικά.. :)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2562 στις: Απριλίου 05, 2015, 16:51 »
Φίλε μου από που το έχεις πάρει το συγκεκριμένο επιστόμιο;


ειναι απο steam tuners και χρειαστηκε μια βολτα + σην ρύθμιση αέρα για να έρθω στα ίδια επίπεδα με το επιστόμιο του lite plus
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 16:57 από kk »

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2563 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:30 »
makis 206 από θέμα γεύσης με το tiny tank ότι κερδίζεις από το τανκ το χάνεις από το μακρύ επιστόμιο.δοκίμασε να βάλεις ένα μικρότερο...κ μην φοβάσαι αν θα σκάσει καμιά σταγόνα.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2564 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:50 »
bell cap , Christian Munoz ,  και εχεις και καμιναδα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro