vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, JohnDag, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1830 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:20 »
σημερα ειπα να το ριξω εξω,εφτιαξα gourme κατασταση  :idiot1: .


ribbon 0,5x0,1 ,japan cotton kumo,halycon haze -venus in vapes .


η τσουρα πωλειται 1 ευρω  :laugh1: .


Εντυπώσεις δεν μας λες...   ::)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1831 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:26 »
το πωλειται δεν το ειδες?λες να πουλαγα σκαρτο πραγμα  :laugh1: .




Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1832 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 01:58 »
Το πωλείτε το είδα... αλλά 1 ευρώ;;; Τζάμπα πράγμα πουλάς!

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1833 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:32 »
Καλημέρα :)
Έχω ένα θεματάκι με τον Kayfun. Μετά από καινούριο στήσιμο χουρχουρίζει αρκετά.
Δοκίμασα να το ξαναστήσω με περισσότερο βαμβάκι όπως πρότεινε φίλος από το φόρουμ,
αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.
Έχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? ???


Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1834 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:37 »
Στέλιο καλημέρα,

1) Στα πόσα watt / ohm τον δουλεύεις ;
2) Από που τον γεμίζεις ;
3) Είναι γνήσιος ;
4) Μήπως το χουρχούρισμα είναι σαν σφύριγμα γιατί κάποιοι kfl+ έχουν θέματα....
5) Αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φώτο, μήπως και καταλάβουμε κάτι...

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1835 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:48 »
Είναι ο Kayfun Lite Plus original. Στήσιμο με 7 σπείρες (Kanthal 0,28) - 1,3 Ohms τον δουλεύω
στα 7,8 Watt - 3,2 Volts (σε istick). Πολύ καλό χτύπημα και γεύση τον δουλεύω στα ιδια Watt
με τα προηγούμενα στησίματα. Δεν έχω τη δυνατότητα για φωτογραφία αλλά το μόνο
που άλλαξα από τα προηγούμενα στησίματα ίσως να είναι η τοποθέτηση από το βαμβάκι.
Στήνω όπως το βίντεο παρακάτω:

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1836 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:54 »
ok, το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να ανεβάσεις watt π.χ. 9-10 μήπως και λόγω καλής τροφοδοσία αλλά μικρής εξάτμισης (λόγω χαμηλών watt) μαζεύεται κάπως υγρό. Επίσης πάρε ένα χαρτομάντηλο , κάνε το "μυτούλα"  και καθάρισε την τρύπα εισόδου αέρα.

Edit: τώρα πρόσεξα ότι είναι istick οπότε ήδη τα watt σου είναι κάτι παραπάνω στην πραγματικότητα....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:59 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1837 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:00 »
Χουρχουριζει = κανει θορυβο σαν να βραζει οταν ατμοποιει, αλλά κατα τα αλλα ενταξει? Οποτε δεν χρειαζεται να διορθωθει τιποτα, ειναι απλα λυσσαλεα ατμοποιηση του υγρου σε καινουργιο σεταπ, στρωνει μετα απο λιγο.

ή

Χουρχουριζει = κανει θορυβο και δινει την αισθηση σαν αυτη που δινει το καλαμακι στον φραπε-αναψυκτικο στην τελευταια ρουφηξια, σαν να εχει υγρο στην εισοδο αερα? Που σημαινει οτι υπερτροφοδοτει, η γιατι εβρεξες πολυ το βαμβακι κατα το στησιμο, οποτε θα φυγει συντομα (ή πιο συντομα αν βγαλεις το ντριπ τιπ και τον αφησεις αναποδα πανω σε μια χαρτοπετσετα να φυγει το πλεοναζον υγρο για 10 λεπτα), η γιατι κατι δεν εχεις σφιξει καλα - συνηθης υποπτος το μικρο οριγκ που στεγανοποιει καμιναδα με βαση ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1838 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:04 »
Ναι όντως στο istick δεν χρειάζεται παραπάνω Watts. Εξάλλου στα ίδια Watt δεν έκανε χουρχούρισμα
στο προηγούμενο στήσιμο. Ο τρόπος που μπαίνει  το βαμβάκι πιστεύω ότι φταίει, αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς
να το βάλω αφού έχει μόνο μια θέση...
Το χουρχούρισμα είναι σταθερό στα τελευταία 2-3 στησίματα. Δεν είναι από υπερτροφοδοσία ούτε από το μικρό o-ring,
το είχα ελέγξει. Και είναι χουρχούρισμα όπως ανέφερες σαν να κάνει υπερτροφοδοσία και όχι από έντονη ατμοποίηση.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Θα δοκιμάσω να κάνω το βαμβάκι πιο αφράτο για να πιάσει περισσότερο χώρο.
Αυτό βέβαια είναι λίγο δύσκολο γιατί για να περάσει από το MC πρέπει να το πατήσεις
και να το στρίψεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:12 από polygrafos »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1839 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:12 »
Υπαρχει δυνοτοτητα να βγαλεις μια φωτογραφια το στησιμο σου να το δουμε καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1840 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:13 »
Μηπως στα τελευταια στησιματα αλλαξες την εισοδο αερα σε πιο σφιχτο? Αν ναι, ρουφωντας βαζει λιγο παραπανω υγρο στον θαλαμο, και σε συνδυασμο με τα λιγα βατ δεν προλαβαινει να το ατμοποιησει ολο.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1841 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 13:17 »
Δυστυχώς είμαι σε χώρο εργασίας και δεν μπορώ να φωτογραφήσω.
Την είσοδο αέρα την άλλαξα όντως αλλά δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα σφιχτό.
Θα δοκιμάσω να το ανοίξω λίγο όπως προτείνεις και να ανεβάσω λίγο τα Watt. :)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1842 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 20:24 »
Καλησπέρα.


Έχω 2 kayfun lite+, έναν v1 που αγόρασα από μέλος εδώ και έναν v2 (με το καινούργιο drip tip) που αγόρασα προχθές από το e-smokers.


Το πρόβλημα που έχω είναι το σφύριγμα.  Ενώ ο πρώτος (v1) δεν έχει κανένα θέμα, ο 2ος κάθε φορά που τραβάω τζούρα με ακούν στο δίπλα δωμάτιο  ;D ;D ;D


Διαβάζοντας λίγο κατάλαβα ότι είναι ο αέρας, οπότε άρχισα να παίζω λίγο με την βιδούλα που έχει από κάτω αλλά τίποτα.  Κάποια στιγμή την έβγαλα τελείως και ωωωωω το σφύριγμα σταμάτησε.


Η ερώτηση είναι αν θα έχω κανένα πρόβλημα αν τον αφήσω χωρίς την βίδα, καμμια διαρροή ή τίποτα τέτοιο.


Επίσης, επειδή χτες τους έλυσα και τους έστησα και τους δύο, παρατήρησα το εξής:


η βίδα που βιδώνει πάνω στον θετικό πολό (αυτή η μακριά) έχει μία τρύπα η οποία (λογικά) πρέπει να είναι ευθυγραμμισμένη με την παροχή αέρα στα πλάγια.  Στον πρώτο (v1) όταν σφίξω την βίδα στον πόλο δεν ευθυγραμίζεται η τρύπα (αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα) ενώ αν ευθυγραμίσω την τρύπα ο πόλος είναι χαλαρός.  Στον δεύτερο (v2) η βίδα ευθυγραμίζεται κανονικά με την τρύπα αλλά έχω το σφύριγμα.   :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1843 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 21:13 »
Φίλε μου, όσες φορές είχα ευθυγραμμίσει την βίδα, είχα σφύριγμα.

Κράτα με ένα μιτοτσίμπιδο τον θετικό πόλο και σφίξε λίγο παραπάνω (περίπου μισό του τετάρτου) την κεντρική βίδα.

Εγώ έτσι έκανα με τους kayfun μου και πλέον κανένας δεν "σφυρίζει".

Υ.Γ. ..αν βγάλεις την βίδα και για οποιοδήποτε λόγο (πχ κακό στήσιμο της αντίστασης), έχεις διαρροή ..θα σου βγάλει το υγρό από κάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2014, 21:18 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1844 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 22:08 »
Το περίμενα ότι αυτό ήταν η αιτία, η ευθυγράμιση της βίδας.  Την επόμενη φορά που θα τον στήσω θα το δοκιμάσω.  Μου κάνει εντύπωση που όσο έψαξα στο web κανένας δεν αναφέρει για την βίδα αυτή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro