vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, bloodlessz

Twitter

Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:49 »
Αν το κανεις προσεκτικά δεν εχεις φόβο να περασει μεσα στην αμπουλα το οινοπνευμα. Καλο παντως θα ειναι να βγαλεις την αμπούλα πριν την σκουπισεις με οινομνευμα γιατι αν παει καταλαθος οινοπνευμα στον ατμοποιητη το πιθανοτερο ειναι πως θα ξεβαψει το χρώμα του...




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:11 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 17:47 »
Σε νέο κουτί με φιλτράκια-tank της ovale, παρατήρησα μια ελάχιστη διαφορά στο μέγεθός τους, ικανή όμως να ζορίζονται να μπουν και να βγουν!
Σας έχει τύχει;
Να τα χρησιμοποιήσω -κάνοντας μπρατσάκια- ζορίζοντάς τα ή να τους τα πάω πεσκέσι πίσω;

Και κάτι άλλο:
Επειδή -ακόμα- από τη βιασύνη μου να γεμίζω συνεχώς φιλτράκια πασαλείβομαι αρκετά, έχετε δει να κυκλοφορούν στο ελληνικό εμπόριο τα καπάκια-μυτάκια των μπουκαλιών, [πώς τα λένε, άρα;] σαν την  φωτο εδώ;


Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 08:24 »
εγω παλι εχω το εξης προβλημα: πηρα ενα σετ των 5 απο καταστημα της ovale και διαπιστωσα οτι τα καπακια τους (εννοω αυτα που αφαιρεις για να τοποθετησεις το υγρο) ειναι απο πολυ μαλακο πλαστικο , ενω αυτα που ειχα πρωτοπαρει με τη συσκευασια του e-go T ηταν απο πολυ πιο σκληρο πλαστικο. Αυτο μου δημιουργει προβλημα διοτι τοποθετώντας το μεσα στον ατμοποιητη τρυπιεται μεν αλλα οχι τελειως και οπως πρεπει με αποτελεσμα να μου ερχεται η αισθηση του καμενου και να ασκω πιεση στην εισπνοη χωρις αποτελεσμα. Στην αρχη νομιζα οτι οφειλεται στον ατμοποιητη που τα χει παιξει αλλα δε ηταν αυτο. Οταν το τρυπησα μονος μου με συνδετηρα και αφαιρεσα πληρως τη μεμβρανη  (δεν ειναι τοσο ευκολο οσο ακουγεται) τοτε το throat hit εγινε μεγαλειωδες και το καψιμο εξαλειφθηκε.  Επισης δεν υπηρχαν στη συσκευασία καπακια σιλικονης για τη μεταφορα. Που μπορω να βρω τετοια καπακια? Δε βλεπω να πωλουνται πουθενα ανεξαρτητα 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 11:08 »
http://www.ivape.eu/ego-t-silicone-cap-1ml.html
Πουλανε τετοια σχεδον παντου. Κρατα μερικα χωρις να τα τρυπησεις και μπορεις να τα χρησιμοποιείς ως "τάπες" για ασφαλη μεταφορά των γεμάτων tank σου...

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 11:33 »
πηρα ενα σετ των 5 απο καταστημα της ovale και διαπιστωσα οτι τα καπακια τους (εννοω αυτα που αφαιρεις για να τοποθετησεις το υγρο) ειναι απο πολυ μαλακο πλαστικο

Αυτές είναι οι τάπες σιλικόνης... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:47 »
μαλλον μπερδεψα τα ονοματα. εννοω τα καπακια που μπαινουν ΠΑΝΩ απο τις ταπες των tanks. Αυτες που καπακωνουμε τελος παντων για να τα μεταφερουμε και να μη διαρρεει το υγρο. αυτα λειπουν .

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:48 »
http://www.ivape.eu/ego-t-silicone-cap-1ml.html
Πουλανε τετοια σχεδον παντου. Κρατα μερικα χωρις να τα τρυπησεις και μπορεις να τα χρησιμοποιείς ως "τάπες" για ασφαλη μεταφορά των γεμάτων tank σου...

ευχαριστω φιλε μου ωραια ιδεα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gfoxtrot

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 15:45 »
Καλησπέρα σε όλους,
είμαι καινούργιος ατμιστής. Μια ερώτηση, εμένα το τανκ πιάνει υγρασία μετα από 2-3 μέρες ,δεν μου έρχεται υγρό στο στόμα αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω? έχω το ego-t και τα τανκ είναι τα μαύρα διαφανή.


Ευχαριστώ,
Γιώργος

ΥΓ. Εκτός από την βασική τάπα για να βάζεις το υγρό δεν φαίνεται να ανοίγει από κάπου αλλού.

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 16:15 »
Αν εννοεις απο τη μερια που ατμιζεις,μπορεις να το ανοιξεις με ενα συνδετηρα περνωντας τη μυτη του στη μικρη τρυπουλα και πιεζοντας το διαγωνια. Θα πεταχτει εξω και μπορεις με μπατονετα να καθαρισεις....μετα επανατοποθετεις....

Αποσυνδεδεμένος gfoxtrot

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 16:44 »
!!!! Το έκανα!!!ευχαριστώ πάρα πολύ ,θα το καιαρίσω όπως μου είπες με μια μπατονέτα.


ευχαριστώ και πάλι!!!
Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 20:43 »
σημερα επλυνα το τκν. αφαιρεσα τις δυο ταπες απο πανω με μια οδοντογλυφιδα, τα εβαλα σε λιγο νερακι, τα εβαλα στο ματι τα αφησα να βρασουν για 2 λεπτακια.  Στην αρχη με το βρασιμο υπηρχε μια πολυ εντονυ μυρωδια, ασχημη.
μπορει να ηταν κ τα υπολιματα νικοτινης που εβρασαν, μετα εχυσα το νερο και το ξανα εβρασα με καθαρο νερο για αλλα 2 λετα.
ολα πηγαν τελεια.!!ουτε εσφξε το πλαστικο ουτε αλλοιωθηκε το σχημα του.

Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:58 »
Λοιπόν για το άνοιγμα του tank αν είσαστε στη κουζίνα σας ανοίξτε με ένα ...πιρούνι !! Αλλιώς να έχετε οι ...δεν έχων νύχια συνδετηράκι, οι άλλοι ξέρετε !
Τώρα ακούγεται για το καθάρισμα οινόπνευμα καθαρό δηλαδή κάποιοι αφήνουν το tank σε οινόπνευμα. Λάθος γιατί το οινόπνευμα ή αλλιώς αιθυλική αλκοόλη του εμπορίου που είναι για φαρμακευτικούς σκοπούς 93 % vol. έχει την ιδιότητα να ....λειώνει και να φθείρει τα πλαστικά μέρη. Μην ξεχνάμε πως το οινόπνευμα είναι ο καλύτερος διαλύτης και ως εκ τούτου θα λιώσουν τα tank αν μείνουν πολύ ώρα ή θα ...λασκάρουν και δεν θα χουν καλή εφαρμογή στον ατμοποιητή.
Σωστό μόνο για στιγμιαία χρίση αλλά με την τιμή που έχει το οινόπνευμα 27 € το λίτρο άνυδρο μάλλον καλύτερα να το πετάτε και να αγοράζετε άλλο τα 5 τεμ. 4 € κοστίζουν.
Πλύνετε με χλιαρό νερό και φυσήξτε από το στόμιο 2,3 φορές, τίναγμα για να φύγουν σταγόνες και αφήστε να στεγνώσουν μόνα τους

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:08 »
Εγώ, παιδιά, τα βράζω μια φορά την εβδομάδα με ξύδι κ' νερό, τα αφήνω να στεγνώσουν καλά κ' χρησιμοποιώ άλλα για μια εβδομάδα.  ;)
Όπως με τους ατμο μου.   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:26 »
επειδη μαλλον πανε για πεταμα τα δικα μου και αναγκαστικα πρεπει να παρω.
εχω το ego-t με τετοιο ατμοποιητη (τυπου α)
http://www.forevervapor.com/product_images/j/521/Ego-t-tank-Atomizer__86696_zoom.jpg

οποτε θελω να κανω την εξης ερωτηση. ειμαι αναγκασμενος να παρω μονο του τυπου α ή μπορω και β http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-ego-t-type-b που χωρανε και παραπανω υγρο?

και κατι τελευταιο. του i-mist κανουν ?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:34 »
Μπορεις να παρεις ΜΟΝΟ τύπου Α , τα τυπου Β δεν χωρανε στον ατμοποιητη eGo-T τυπου Α....
Τα τανκ του Imist σου κάνουν κανονικά!
Ειναι τα ίδια με τα τανκ του eGo-T τύπου Α, απλά ειναι πιο "εξελιγμενη" μορφή και εχουν σκληρή τάπα με προτρυπημένο κέντρο απο σιλικόνη για μεγαλύτερη στεγανότητα...
Οπως μπορεις να χρησιμοποιησεις απλά τανκ τυπου Α στον Imist, έτσι μπορεις να χρησιμοποιήσεις και τα τάνκ του imist στον eGo-T τύπου Α... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix