vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

385 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:37 »
οχι β στον α δεν κανουν θες και ατμο
για το αλλο που ρωτας δεν ξερω

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:38 »
Μπορεις να παρεις ΜΟΝΟ τύπου Α , τα τυπου Β δεν χωρανε στον ατμοποιητη eGo-T τυπου Α....
Τα τανκ του Imist σου κάνουν κανονικά!
Ειναι τα ίδια με τα τανκ του eGo-T τύπου Α, απλά ειναι πιο "εξελιγμενη" μορφή και εχουν σκληρή τάπα με προτρυπημένο κέντρο απο σιλικόνη για μεγαλύτερη στεγανότητα...
Οπως μπορεις να χρησιμοποιησεις απλά τανκ τυπου Α στον Imist, έτσι μπορεις να χρησιμοποιήσεις και τα τάνκ του imist στον eGo-T τύπου Α... :yes:

apla επειδη με τα τυπου α και β δεν τα παω καλα για δες λιγο το πρωτο λινι. τυπου α δεν εχω?

Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 03, 2012, 08:02 »
Τύπου Α έχεις . Τα τύπου Β δεν κάνουν είναι μόνο για στρογγυλούς ατμοποιητές με μεγαλύτερη χωρητικότητα

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 07, 2012, 13:43 »
επειδη θελω να παρω και δεν μου περισευουν και πολλα λεφτα.. :laugh1:
σιγουρα κανει η αμπουλα του imist στο ego-t.. καπου διαβασα οτι ειναι ποιο στενη. και οτι δεν εχει σχεδον καθολου διαρροες. ισχυει?

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 15, 2012, 21:05 »
τεσπα στην προηγουμενη απαντηση πηρα απαντηση  μονος μου!

μπορειτε να μου δωσετε ιδεες πως γεμιζετε τις αμπουλες i-mist? οχι σπιτι εννοω για να εχετε μαζι σας και εξω υγρο μην τυχον τελειωσει.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 15, 2012, 21:10 »
Υπάρχουν τά μικρά μπουκαλάκια με την βελόνα που είναι πολύ πρακτικά και παμφθηνα. Εγώ αυτά χρησιμοποιώ για έξω.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 15, 2012, 21:36 »
Δεν τα αλλάζω. Απαραίτητη προϋπόθεση η αποστείρωσή τους κάθε περίπου μία εβδομάδα και να έχουν όλα τάπες σιλικόνης (δεν καταστρέφονται εύκολα με τη χρήση. Εδώ και τρεις και πλέον μήνες που ατμίζω έχω "χάσει" 3 πιπάκια, και έχω αγοράσει (σε διάφορες περιπτώσεις) άλλα 12, από τα οποία τα 5 είναι του κουτιού...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 15, 2012, 22:00 »
αυτα τα μπουκαλακια με βελονα που αλλου μπορω να τα βρω? (πως βρισκουμε τα καραμελε σε φαρμακεια)
υπαρχουν πουθενα αλλου? γιατι δεν λεει να δωσω μεταφορικα γι αυτα..

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 15, 2012, 22:07 »
Νομίζω και σε φαρμακεία υπάρχουν παραπλήσια. Γιά ρώτα.

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:14 »
Εχω εδω και 3 μερες το ego-t της joytech με τα μαυρα-διαφανη φιλτρακια.
Κατ'αρχην για να τα ανοιξεις απο κατω ωστε να προσθεσεις υγρο θες κατσαβιδι.. μεχρι και νυχι καταφερα να ψιλοσπασω και να φανταστειτε εχω πολυ κοντα νυχια !
Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Απ'τη στιγμη που εμφανιζονται φυσαλιδες μεσα στο φιλτρακι ειναι απαραιτητος ο καθαρισμος ή η αντικατασταση του ?
Αν κρινω απο το ποσο δυσκολα ανοιγει απο κατω για να προσθεσεις υγρο, δεν τολμω να σκεφτω πως θα ανοιγει απ'την πλευρα που παει στο στομα.
Αντιθετως τα λευκα φιλτρακια του κουμπαρου μου ανοιγουν πανευκολα πανω-κατω.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:21 »
Τα τανκ κρατανε πολυ καιρο αλλα καθε 2-3 μερεσ εγω τα επλενα με ζεστο νερο και καθε μερα τα καθαριζα με μια μπατονετα στην πλευρα απο εκει που ρουφαμε.Για το γεμισμα ειχα ενα μπουκαλακι με μια βελονα στην ακρη,ετσι δεν χρειαζονταν να ανοιγο το καπακι για να το γεμισω

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:26 »
Για αρχή θα πρέπει να πάρεις ενα μπουκαλάκι σαν αυτό για να μην χρειάζεται να ανοίγεις τα φιλτράκια. :yes:

Οι φυσαλίδες στο φίλτρο είναι ή απο διαρροή υγρού ή απο υγροποίηση του ατμού. ;)
Αυτές τις μέρες λογικά θα κανονιστεί συνάντηση,προσπάθησε να έρθεις γιατί είναι λίγο δύσκολο να καταλάβει κάποιος τι να κάνει απο τα γραπτά,άλλο να το διαβάζεις κ άλλο να το βλέπεις μπροστά σου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:29 »
Για αρχή θα πρέπει να πάρεις ενα μπουκαλάκι σαν αυτό για να μην χρειάζεται να ανοίγεις τα φιλτράκια. :yes:

Οι φυσαλίδες στο φίλτρο είναι ή απο διαρροή υγρού ή απο υγροποίηση του ατμού. ;)
Αυτές τις μέρες λογικά θα κανονιστεί συνάντηση,προσπάθησε να έρθεις γιατί είναι λίγο δύσκολο να καταλάβει κάποιος τι να κάνει απο τα γραπτά,άλλο να το διαβάζεις κ άλλο να το βλέπεις μπροστά σου. :yes:
Νομιζω με υγροποιηση του ατμου μοιαζουν. Αν γινει συναντηση θα ερθω, αλλα να ξερεις οτι οι γνωσεις μου στο θεμα η.τ. περιοριζονται στο πως να γεμιζω το τανκ και να ατμιζω το ego-t :P

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κάθε πότε αλλάζετε φιλτράκι στο ego-t σας ?
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 06, 2012, 02:32 »
Μα για αυτό σου λέω να έρθεις,θα μάθεις πολύ περισσότερα. :yes:
Σιγά σιγά θα γίνεις ξεφτέρι κ εσύ,δεν είναι τίποτα,αρκεί να εχεις πάρει την απόφαση. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios