vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, djfloor, Steamer_Dreamer, Jorge, gfilip, I.P

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:14 »
Παιδιά, ούτε υποψία μπουρμπουλήθρας - υπερτροφοδοσίας & σε εμενα.
Τον αερα τον εχω περιπου στο default οπως ηρθε

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:26 »
Παιδιά  μιλάω μόνο για όταν είναι ο αέρας κλειστός για τσιγαρισια τζουρα.
By default ερχεται για αερατη  και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ίσα ίσα που έτσι ο μικρούλης τα σπάει


Sent from i6sP
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:43 από Micha3L »

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:28 »
Τερμα σφιχτο τον εχω το αερα και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα(ειτε με high pg υγρα, ειτε με high vg)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:42 »
Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι με τσιγαρίσια τζούρα όλα ρολόι, κανένα πρόβλημα ακόμα και με 80 VG. Προτείνω πιο πολλά πειράματα με τον αέρα σε συνδυασμό με το στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:43 »
και εγω προς τη σφιχτη την εχω και δεν εχω θεμα με υπερτροφοδοσια...50/50 το υγρο που εχω τωρα μεσα...2 στροφες η καμπανα, δηλαδη τερμα ανοιχτα η τροφοδοσια.


Οσοι εχετε θεμα υπερτροφοδοσιας να ξανακοιταξετε το στησιμο σας, λιγο παραπανω βαμβακι, και λιγοτερες στροφες η καμπανα και θα το βρειτε.






Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:26 »
Εγω παλι δεν εχω θεμα με μπουρμπουλιθρες αλλα παλευω να τα βρουμε με τον αερα του (σφικτη τζουρα τυπου KLP).Δυστυχώς δεν εχω καταφερει να τον φέρω εκει που θελω...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:13 »
Εγώ με την default ρύθμιση αέρα, και 2 στροφές τα υγρά είχα μπουρμπουλήθρες. Με 1 στροφή κομπλέ. 50/50 υγρό.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 17:14 »
Σήμερα τελικά δοκίμασα κι εγώ τον v3 mini. 
Ήταν έτοιμος στημένος απ' το κατάστημα (και μπράβο τους). Αν και τον είχα δει ξανά, αν και είπα πως δεν χρειάζεται να δω σε 19mm. Παρ' όλ' αυτά, οι άνθρωποι είναι σωστοί επαγγελματίες (και για το προσωπικό δεν έχω λόγια, ευγενέστατοι όλοι). Επέμειναν στο να έχω γνώμη, έστω κι αυτή η μικρή δοκιμή. Λοιπόν, δεν θυμάμαι ούτε στήσιμο ούτε καν το αρωματικό υγρό γιατί χάζεψα απ' την πρώτη τζούρα, (ήταν με σύρμα kanthal και λίγα βατ, χωρίς να ξέρω τίποτα εντυπωσιάστηκα). 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 17:55 »
Είναι νωρίς για να μιλήσω, πάντως προσπαθώ να αναπαράγω
από το μεσημέρι το πρόβλημα με το γουργουρητό μήπως βρω
τι φταίει. Έβγαλα τελείως τη βίδα για το air control και φύσιξα
από την τρύπα της αντίστασης. Βγήκε λίγο υγρό και από τότε
δεν μου έχει ξανασυμβεί, ά να δούμε...


Να ρωτήσω... όταν στρίβουμε το liquid control (δεν ξανα-είχα
ατμοποιητή με τέτοια δυνατότητα), είναι καλό να το στρίψουμε
μέχρι το σημείο που ανά μερικές τζούρες βγαίνουν λίγες φυσαλίδες
(που σημαίνει πως γίνεται τροφοδοσία) ή δεν παίζει ρόλο; Γιατί δεν
βλέπω φυσαλίδες, αλλά παρόλα αυτά δεν παίρνω καμμένο.

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 18:23 »
Κατοχος και εγω εδω και μια βδομαδα.Απιστευτη ποιοτητα κατασκευης λιγα κοματια καλη τροφοδοσια.Το θεμα με την τζουρα το ειχα και εγω σε σφιχτη τσιγαρισια τζουρα γουργουριζε μαλλον αυτο εχει να κανει με το βαμβακι δεν θελει πολυ βαμβακι και πρεπει να ακουμπα ισα ισα στις τρυπες εισαγωγης του υγρου και να μην ειναι στουμπωμενο.Τωρα απο θεμα γευσης ειναι καλος αλλα οχι καλυτερος του Gem rta και του phenomenon που εχω.Τον εχω στημενο με kanthal 32 1Ω και τον δουλευω σε ενα fortune μηχανικο και σε ενα hana one dna 40.

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kkiriakos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
    • truckbody
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 22:00 »
Παιδιά καλησπέρα καπνιστής 35 χρόνια 2 μήνες στον ατμό ξεκίνησα με ναυτίλο όλα μια χαρά μετά πήρα και έναν τρίτωνα 2 δυο χαρές χθες τρελάθηκα και πήρα τον μικρό μου λέει το παιδί στο μαγαζί έχεις στιση ποτέ επισκευάσιμο του λέω όχι μου λέει μπορεί να απογοητευτείς λέω θα προσπαθήσω τον πήρα και τον έστισα λιπών έχω πάθη πλάκα γεύση χτύπημα ντουμάνι απορώ τι έκανα τόσα χρόνια με τα παλιοτσίγαρα

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:40 »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 03:36 »

Έχουν περάσει αρκετές μέρες που τον χρησιμοποιώ όλη μέρα και παραμένω πολύ ευχαριστημένος, εκτιμώντας ιδιαίτερα και τους μειωμένους χρόνους που απαιτούνται για το πλύσιμο/maintenance κλπ ...


Μια λεπτομερεια που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πιο πίσω, αναφέρθηκε και σε κάποιο review που είδα στο YouTube, αφορά στη βίδα/πόλο του ατμοποιητή. Θέλει αγάπη στο σφίξιμο διότι αν τη σφίξουμε αρκετά μετακινείται ο αποσπώμενος πόλος και το μονωτικό του πάνω στο deck και βραχυκυκλώνει αν ακουμπήσει δίπλα, στο μέταλλο της φωλιάς.


Προφανώς το πολύ και το λίγο, ακόμη και στο σφίξιμο μιας βίδας  ;D  , είναι σχετικές αξίες, αλλά η συγκεκριμένη βίδα όταν χωρίς βία τερματίσει, χρειάζεται ελάχιστο παραπάνω σφίξιμο ώστε να κάνει την απαραίτητη επαφή και οχι όπως σε άλλους άτμο που σφίγγουμε χωρίς αύριο. Το μονωτικό που βρίσκεται κάτω απο τον πόλο στο deck κάνει την αίσθηση του τερματίσματος της κάτω βίδας κάπως ελαστική, γίνεται δηλαδή αντιληπτό ότι δεν βρίσκει μέταλλο με μέταλλο..


Την πάτησα φυσικά μια φορά και όταν είδα τα χάλια στο deck κατάλαβα …











Και ένα ακόμη review ..



Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 07:58 »
Ο πόλος σου μετακινείται επειδή προφανώς δεν έχει σφίξει αρκετά η βίδα με το παξιμάδι που βρίσκεται εξωτερικά της βάσης του kayfun και επειδή το εξωτερικό βιδάκι του 510 φωλιάζει εσωτερικά της βίδας με το παξιμάδι, την μετακινεί ελαφρώς όταν σφίγγεις με το κατσαβίδι απ'έξω εσύ.. ;)

Άνοιξε τη βάση και σφίξε λίγο παραπάνω με ένα σωστό "καρυδάκι" το εσωτερικό παξιμάδι λοιπόν κρατώντας παράλληλα τον θετικό (τον μετακινούμενο δηλαδή ) πόλο από το deck με το χέρι στη θέση που πρέπει. Μετά δεν θα έχεις κανένα τέτοιο θέμα με την εξωτερική βίδα του 510 που ούτως ή άλλως δεν θέλει και κανένα τρελό σφίξιμο δηλαδή. :)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 08:17 »
[youtube]GCW4iATT6pc[/youtube]
Πιο κραυγαλέα διαφήμιση σε στυλ "review" δεν γίνεται. Και μερικοί ακόμα βρίζουν τον "μούσια"  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro