vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #870 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:48 »
 Εδώ Μάκη είναι ο γνήσιος, ερωτήσεις κλώνου στο άλλο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #871 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:50 »
Μάκη 1cm είναι το πάχος και 1,4cm είναι το ύψος που εξέχει από την καμπάνα.
Μιλάμε για το άσπρο.

EDIT: Πόντοι εννοώ... το διόθωσα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:57 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #872 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:57 »
Εδώ Μάκη είναι ο γνήσιος, ερωτήσεις κλώνου στο άλλο  :laugh1:

Φϊλε μου ο Μάκης ρώτησε για το ντριπ τιπ του γνήσιου και καλώς έπραξε!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #873 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:57 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27317.msg938154.html#msg938154



Όταν πήρα τον ΙΑΤΤΥ διάβασα και ξαναδιάβασα το νήμα περί στησίματος 10 φορές.

Το ίδιο και με τον Οδυσσέα, την Ιθάκη και την Πηνελόπη.
  ΔΕΝ ρώτησα ποτέ κάτι διότι όλα ήταν απαντημένα και μάλιστα σε λίγα ποστ.
Τωρα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.
Ερωτήσεις του στυλ "παίρνω καμένο" κλπ κλπ είναι ο κανόνας και κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει απο την αρχή τα νήματα.


 Οι άνευ ουσία ερωτήσεις (και οι απαντήσεις) το μόνο που κάνουν είναι να επιβαρύνουν τα νήματα και να τα κάνουν τραγικά δύσκολα να διαβαστούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 14:06 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #874 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:57 »
Φϊλε μου ο Μάκης ρώτησε για το ντριπ τιπ του γνήσιου και καλώς έπραξε!

Aκριβώς. :thumpup:

Ρώτησα για το ντριπ τιπ του γνήσιου συνολικό μήκος και φάρδος.

Αυτό για τον φίλο netsplit που δεν διάβασε καλά το μήνυμά μου και με "μαλώνει" χωρίς λόγο.

Καλό το κήρυγμά σου αλλά άνευ σημασίας.

Και το λινκ που βάζεις παραπέμπει στο νήμα του κλώνου.

Έχει τελικά κανείς τις ακριβείς διαστάσεις του γνήσιου (ολικό μήκος και φάρδος), εκτός αν είναι οι ίδιες με του κλώνου.

Θέλω να τα συγκρίνω.

Και εάν με την ερώτησή μου επιβάρυνα το νήμα τόσο πολύ ζητάω δημόσια συγνώμη.
Δεν θα το ξανακάνω. :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:24 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #875 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 17:47 »
 Προφανώς και η απάντησή μου περί διαστάσεων του delrin drip tip του αυθεντικού V2 plus ήταν στο νήμα περί κλώνου, επειδή εδώ στον γνήσιο, όσοι τον έχουμε μπορούμε να το μετρήσουμε μόνοι μας  :) .
 


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #876 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:12 »
Πολύ ωραία.

Τελικά αν κατάλαβα καλά οι διαστάσεις του γνήσιου ντριπ τιπ είναι αυτές που έγραψες στο νήμα του κλώνου.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #877 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 18:29 »
  Το κρίσιμο είναι η διάμετρος που πρέπει να είναι ακριβώς 10 mm αν θέλεις να αξιοποιήσεις τον τρόπο ελέγχου του ντεκ χωρίς να χυθεί το υγρό.
Και μεγάλο ρόλο παίζουν τα O-rings που είναι ένα μεγάλο και ένα μικρό.
 Όπως έχω ξαναπεί, τώρα που υπάρχει πλέον σαν ανταλλακτικό το drip tip να το πάρεις.


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #878 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 09:19 »
Καλημέρα μετα απο κάποιες δοκιμές κατέληξα (προς το παρόν)  σε άλλη γλυκερινη λιγοτερο παχυρευστη και στο στήσιμο 2αρι τρυπανακι με 35αρι συρμα 7 σπείρες κάτι λιγοτερο απο 1.2ωμ.
Το βαμβάκι στα λούκια, η γλυκερίνη που αραιώνω τα υγρα αλλα και το λίγο παραπανω βαμβάκι γενικότερα, ήταν τα προβληματακια μου στο στήσιμο.
Νομίζω τωρα πως δουλεύει πολύ καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #879 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:02 »
Σήμερα που το φόρουμ έχει πάει εκπαιδευτική εκδρομή στην fasttech και οι πιο πολλοί (εκτός των άλλων) θα αγοράσουν και έναν Τηλέμαχο κλώνο, εγώ αισθάνομαι μια ελαφριά μελαγχολία. Κι αυτό γιατί σκέφτομαι πόσοι από μας θα αγόραζαν τον αυθεντικό ΑΝ ήταν διαθέσιμος χωρίς να είναι απαραίτητη η συμμετοχή σε κυνήγι θησαυρού. Η GG έχει εξαιρετικά προϊόντα και ειδικά ο Τηλέμαχος είναι μια μεγάλη επιχειρηματική ευκαιρία που προς το παρόν φαίνεται να ωφελεί κυρίως τους κλωνοποιούς...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #880 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:16 »
Ο δημιουργός έχει έναν άσσο στο μανίκι του, που δεν ξέρω γιατί, θα έπρεπε να έχει βουήξει ο τόπος (όπως για το Altus Tank), αλλά δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο. Εγώ το έμαθα "μέσω" Aμερικής (απ τον Μπουσάρδο).
Μιλάω για το springomizer, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι ίσως η πιο σοβαρή εξέλιξη στους επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #881 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:35 »
Ο V2+ κυκλοφόρησε τέλος Αυγούστου και υπήρχε stock για πάνω από ένα μήνα.
Βγήκαν πάλι μερικά κομμάτια και εξαφανιστήκανε σε 3 μέρες.
Τώρα θα βγεί ο Χ1 όπου θα έχει το springomizer.

Πάντα τα GG ήταν κυνήγι θησαυρού ειδικά τα παλιά κομμάτια, απλά αν προσέχεις τις ανακοινώσεις του e-smokeguru δεν χάνεις κανένα.

Πάντως οι κλώνοι κάνουν τσάμπα διαφήμιση και αρκετοί πήραν τον αυθεντικό μετά.

Φωτο και χαρακτηριστικά Τηλέμαχου V2+ http://ggwiki.mengambrea.org/Tilemahos_v2_Plus

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #882 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:51 »
Για το updated housing με 3 ευρώ ξέρει κανείς κάτι; Είναι κάπου τώρα να κυκλοφορήσει...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #883 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:54 »
Σήμερα που το φόρουμ έχει πάει εκπαιδευτική εκδρομή στην fasttech και οι πιο πολλοί (εκτός των άλλων) θα αγοράσουν και έναν Τηλέμαχο κλώνο, εγώ αισθάνομαι μια ελαφριά μελαγχολία. Κι αυτό γιατί σκέφτομαι πόσοι από μας θα αγόραζαν τον αυθεντικό ΑΝ ήταν διαθέσιμος χωρίς να είναι απαραίτητη η συμμετοχή σε κυνήγι θησαυρού. Η GG έχει εξαιρετικά προϊόντα και ειδικά ο Τηλέμαχος είναι μια μεγάλη επιχειρηματική ευκαιρία που προς το παρόν φαίνεται να ωφελεί κυρίως τους κλωνοποιούς...


Δεν νομίζω πως ο βασικότερος λόγος που καταφεύγουμε πολλοί στους κλώνους, είναι η διαθεσιμότητα. Μεγάλη κουβέντα για άλλο thread.


Πάντως οι κλώνοι κάνουν τσάμπα διαφήμιση και αρκετοί πήραν τον αυθεντικό μετά.


Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Πρώτη φορά ψήθηκα για γνήσιο, αφού δοκίμασα τον Τηλέμαχο σε κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #884 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 18:01 »
Για το updated housing με 3 ευρώ ξέρει κανείς κάτι; Είναι κάπου τώρα να κυκλοφορήσει...

Για το sprigomizer μάλλον λές που θα είναι με τα μεγάλα λούκια σαν του V2+
Πρέπει να είναι έτοιμα, κι εγώ το θέλω, πρέπει να επικοινωνήσουμε με το Βασίλη αναμένοντας και το νέο eshop

Εχω δεί και ξένους που πήραν κλώνο και μετά αυθεντικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro