vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, lounik, camber, bloodlessz, infernity

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #300 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:36 »
Αν μπορέσεις κάποια στιγμή καμιά φωτό λυμένος ο ατμοποιητής?


 Η στιγμή έφτασε  :))
Μετά απο 12 ml Castle Long με άριστα αποτελέσματα, είπα να δοκιμάσω και το άλλο αστέρι.Το Gambit.
Iδού λοιπόν τα πολλά κομμάτια για τα οποία γίνεται λόγος, το αποτέλεσμα των 12 ml και μία γρήγορη αλλαγή βάμβακος η οποία δεν διεκδικεί και το βραβείο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #301 στις: Αυγούστου 30, 2015, 20:43 »
Γυάλινο tank για τον v2 πότε θα βγάλουν είδα ότι δεν υπάρχει σε διαθεσιμότητα  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #302 στις: Αυγούστου 30, 2015, 20:54 »
Πως θα μπορούσε βρε παιδί netsplit να στηθεί όμως τούτο με λίγο μα πολύ λίγο βαμβάκι για να κλείσουν τα λούκια και να μην υπάρξει πλυμμύρα;

Ξέρεις τα κολλήματα που έχω... 2mm διάμετρο coil, μη σου πω 1,5 mm και πολύ λίγο βαμβάκι...

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #303 στις: Αυγούστου 30, 2015, 21:00 »
Γυάλινο tank για τον v2 πότε θα βγάλουν είδα ότι δεν υπάρχει σε διαθεσιμότητα  :confused1:
Δεν υπάρχει γυάλινο, πλαστικά είναι και θα υπάρχουν σε δύο με τρεις εβδομάδες σύμφωνα με ενημέρωση που είχα από το κατάστημα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #304 στις: Αυγούστου 30, 2015, 22:54 »
Πως θα μπορούσε βρε παιδί netsplit να στηθεί όμως τούτο με λίγο μα πολύ λίγο βαμβάκι για να κλείσουν τα λούκια και να μην υπάρξει πλυμμύρα;

Ξέρεις τα κολλήματα που έχω... 2mm διάμετρο coil, μη σου πω 1,5 mm και πολύ λίγο βαμβάκι...


Αγαπητε κ. δεμκόνιε , θα ηθελα να μην μπαινετε στον κοπο να μας ενοχλειτε με τις κατα πολυ ξεπερασμενες σας ιδεες και τα καταλοιπα απο τον καιρο των δεινοσαυρων , με σκοπο να κανετε ολους τους καινουργιους  και εξελιγμενους για μοντερνους ατμιστες ατμοποιητες ...............ΙΑΤΤΥ...... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #305 στις: Αυγούστου 30, 2015, 23:27 »
Λέγε ότι θες... :laugh1:

Πέρα όμως από τις εξελιγμένες  και καινούριες ατμιστικές μηχανές, υπάρχει ο παράγοντας coil και βαμβάκι (μη σου πω και φιτίλι  :tongue_smilie: ) το οποίο είναι ο κοινός τόπος όλων των ατμιστικών μηχανών από τον καιρό των δεινοσαύρων...

Έχω πλέον από την εμπειρία μου κάποιες γνώσεις σχετικά με τα coils που αποδίδουν γεύση με 1 σύρμα στριμμένο σε κάποια διάμετρο και την ανάλογη ποσότητα βαμβακιού που χρειάζεται αυτό... Βλέποντας λοιπόν τις εισαγωγές υγρού οι οποίες μου φαίνονται τεράστιες για τα δεδομένα μου, μου γεννήθηκε η απορία που εξέφρασα...

Προς θεού!!! Δεν ήρθα για να τρολλάρω στο νήμα!! :angel:

Για να έρθω εδώ σημαίνει ότι είδα κάποια θετικά πράγματα στην ατμιστική αυτή συσκευή...
Όπως πχ το ντριπ τιπ... ;) Όποιος καταλαβαίνει κάποια πράγματα από τη λειτουργία ενός ατμοποιητή που οδηγούν σε λειτουργία εξαιρετικής γεύσης καταλαβαίνουν τί εννοώ...
Ίσα ίσα αυτό το στοιχείο κάνει τον V2+ ΙΑΤΤΥ έτσι και αλλιώς... Και αυτή τη φορά δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα εγώ! Το έκανε ο κατασκευαστής ;)

Edit:
Τέσπα... Θα ήθελα να το δοκιμάσω το μηχανάκι... Ως τότε δεν σας ξαναενοχλώ... :))

Σας βλέπω!!! :thumpup:

 :ninja_hide:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2015, 23:40 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #306 στις: Αυγούστου 30, 2015, 23:47 »
με τοση βοηθεια που μα δινεις με στησιματα Κωνσταντινε θα επρεπε ηδη να σου εχουν στειλει τον καινουριο plus για δοκιμες. :hmmm:

... any way, τον παραγγειλα και εγω, πιστευω την Τριτη να τον εχω στα χερια μου :)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #307 στις: Αυγούστου 31, 2015, 00:32 »
Πως θα μπορούσε βρε παιδί netsplit να στηθεί όμως τούτο με λίγο μα πολύ λίγο βαμβάκι για να κλείσουν τα λούκια και να μην υπάρξει πλυμμύρα;

Ξέρεις τα κολλήματα που έχω... 2mm διάμετρο coil, μη σου πω 1,5 mm και πολύ λίγο βαμβάκι...


 Αγαπημένε μου φίλε.
Όπως σου είπε και ο Βασίλης οι καιροί άλλαξαν.
Πιστεύω πως και με 2,5 mm coil μια χαρά θα τα πάει ο Βασιλιάς.
Αν και η φιλοσοφία του κατασκευαστή είναι ορατή από το μέγεθος που έχουν τα λούκια.
Θυμάμαι αυτό που μου είπες στο τηλέφωνο όταν με δίδασκες να στήνω τον Ιάττυ.
"Το καλύτερο αποτέλεσμα θα το πάρεις στα όρια της υπερτροφοδοσίας"
Οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην εφαρμόσουμε την αρχή αυτή στον βασιλιά.


Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #308 στις: Αυγούστου 31, 2015, 00:53 »
Μια χαρα παιζει ο 2+ με αντισταση 2 χιλ., κανενα θεμα υπερτροφοδοσιας.


1,5χιλ δεν εχω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #309 στις: Αυγούστου 31, 2015, 01:01 »
"Το καλύτερο αποτέλεσμα θα το πάρεις στα όρια της υπερτροφοδοσίας"

Πολυ σωστο και ισχύει σε όλους τους ατμοποιητές

Επίσης το φυτίλι... μεγάλο σχολείο , όποιος έμαθε να στήνει με αυτό 8)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #310 στις: Αυγούστου 31, 2015, 02:26 »
Λέγε ότι θες... :laugh1:

Πέρα όμως από τις εξελιγμένες  και καινούριες ατμιστικές μηχανές, υπάρχει ο παράγοντας coil και βαμβάκι (μη σου πω και φιτίλι  :tongue_smilie: ) το οποίο είναι ο κοινός τόπος όλων των ατμιστικών μηχανών από τον καιρό των δεινοσαύρων...

Έχω πλέον από την εμπειρία μου κάποιες γνώσεις σχετικά με τα coils που αποδίδουν γεύση με 1 σύρμα στριμμένο σε κάποια διάμετρο και την ανάλογη ποσότητα βαμβακιού που χρειάζεται αυτό... Βλέποντας λοιπόν τις εισαγωγές υγρού οι οποίες μου φαίνονται τεράστιες για τα δεδομένα μου, μου γεννήθηκε η απορία που εξέφρασα...

Προς θεού!!! Δεν ήρθα για να τρολλάρω στο νήμα!! :angel:

Για να έρθω εδώ σημαίνει ότι είδα κάποια θετικά πράγματα στην ατμιστική αυτή συσκευή...
Όπως πχ το ντριπ τιπ... ;) Όποιος καταλαβαίνει κάποια πράγματα από τη λειτουργία ενός ατμοποιητή που οδηγούν σε λειτουργία εξαιρετικής γεύσης καταλαβαίνουν τί εννοώ...
Ίσα ίσα αυτό το στοιχείο κάνει τον V2+ ΙΑΤΤΥ έτσι και αλλιώς... Και αυτή τη φορά δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα εγώ! Το έκανε ο κατασκευαστής ;)

Edit:
Τέσπα... Θα ήθελα να το δοκιμάσω το μηχανάκι... Ως τότε δεν σας ξαναενοχλώ... :))

Σας βλέπω!!! :thumpup:

 :ninja_hide:




Βρε ανθρωπε , πλακα σου κανω.
Αυτο μας ελειπε τωρα να παρεξηγηθείς απο 'μενα.           Δεινόσαυρε.


Μιλαω ετσι εγω βρε ;;; 




Ακους εκει δεν θα ξαναενοχλησει.......                  Κωστακη μου εσυ.... :love_hearts: :tongue_2: :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #311 στις: Αυγούστου 31, 2015, 16:02 »
Παρελαβα για φιλο που λειπει εκτος Αττικης. Ηρθε πριν λιγο...σιγα που δεν θα δοκιμαζα :_love_heart:

Ενα βιαστικο στησιματακι... 1.7Ω, μου βγηκε λιγο παραπανω απο οτι ηθελα...σε 2.5ρι αξονακι



....μαλλον θα τον καβατζωσω και θα του παραγγειλω αλλον  :))

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #312 στις: Αυγούστου 31, 2015, 16:09 »
παιδια μολις παρελαβα και εγω αλλα ειμαι στην δουλεια και το βραδυ θα πεσει γερο καθάρισμα και στήσιμο.


για να ειμαι προετοιμασμενος πως ειναι σωστο να βαζω τα βαμβακια στα λουκια?
ποσες στροφες ανοιγω την καμπανα?

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #313 στις: Αυγούστου 31, 2015, 16:12 »
Τα βαμβάκια σύριζα στα λούκια όσο για την καμπάνα εξαρτάται το στήσιμο

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #314 στις: Αυγούστου 31, 2015, 16:31 »
να μην αφήσω καμια μυτουλα?  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix