vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ηρακλης, lagoudakis, sakissalonika, camber, Tem

Twitter

Aspire Nautilus X

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #435 στις: Ιουλίου 15, 2017, 16:43 »
Εχω τον Nautilus X με  τo kit των 4μλ και με το νέο επιστομιο που αγορασα από Αγγλια.

Εχει , δυσχρηστο air- flow.

Eχει θεματα υπερτροφοδοσιας και μπουρμπουλήθρες΄. Ξοδευτκά σχετικά και με τις κεφαλές...

Για να ατμίσης  ικανοιποιητικά πρέπει να ανεβείς αρκετά σε wat, το οποίοαφ ενός  δεν είναι και ότι πιο υγειινο , αφ ετερου αυτό το πράγμα ζεματάει....

Για εμενα ηταν μια ααποτυχημένη αγορά...

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #436 στις: Ιουλίου 15, 2017, 16:56 »
Μια ακριβή και δυσκολη στη χρήση  πατάτα είναι.... :D
Για το μουσείο ατμισματος καλός είναι! :))

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #437 στις: Ιουλίου 15, 2017, 17:31 »
Ο Cubis 2, κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα οπότε δεν έχω άποψη/εικόνα.Σε θέμα γεύσης+διάρκειας με τις 0.6Ω του Pockex(που δουλεύω στα 20.3W) μαζί με το adapter kit των 4ml, προσωπικά είμαι κομπλέ και ΠΟΤΕ ΔΕΝ είχα θέμα διαρροών(εν αντιθέσει με nautilus 2 που έχουν αναφερθεί πολλάκις), ούτε (προσωπικά) μου ζεσταίνεται με το 4ml kit, ενώ το air flow μόνο δύσχρηστο δεν θα το χαρακτήριζα....απο εκεί και πέρα και εγώ σε ξένα forums έχω διαβάσει τα καλύτερα για τον nautilus x με τον προαναφερόμενο συνδυασμο 0.6Ω+4ml kit και μάλιστα απο πάρα πολύ λαό, οπότε δεν μου λέει κάτι/ούτε είναι "κανόνας" οι απόψεις 2-3 απο το παρών θέμα!!!

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #438 στις: Ιουλίου 15, 2017, 17:59 »
Me κεφαλές POCKE X δεν τον εχω δουλεψει
Τελευταια στις δοκιμες του εβαζα τις 1.8 Ω (12W-16 W)
Αρκετα φαινόμενα υπερτροφοδοσιας μετα μερικα μλ.
Είναι τοσο καλύτερες οι pockex?
Εξ αλλου  αν κάποιος  κανει δουλειά του με έναν ατμο. δεν υπάρχει λόγος να ξοδευεταται για αγορα αλλου , μόνο που σε εμενα ον Χ ειχε προβληματάκια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2017, 18:30 από spykal1 »

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #439 στις: Ιουλίου 16, 2017, 11:00 »
Καλές οι SS316 0,6 του PockeX αλλά δεν έχουν πολύ μεγάλη διαφορά με τις 1,8. Η μόνη τεράστια διαφορά που έχουν είναι η... φασαρία. 

Αποσυνδεδεμένος pkout

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #440 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 10:20 »
 μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα στο ιντερνετ μου ειχε κολλησει στο μυαλο να τον αγορασω ( πριν ειχα τον μελο 3) τελικα τον αγορασα . μεσα ειχε τις δυο αντιστασεισ 1,5 και 1,8 αλλα αγορασα και την 0,6 την οποια εβαλα επανω. αμεσως τεραστια διαφορα σε γευση απο τον μελο . τον πηρα μαζι με το κιτ των 4μλ το οποια εβαλα κι ολας αλλα ειναι πολυ εκτεθυμενο το τζαμι και αμα φαει καμμια τουμπα βλεπω να σπει με την  μια. 
επισης δενει ωραια με το πικο και ειναι πιο κοντο απο το μελο με τα 2μλ.
απο την πρωτη εμπειρια μου φενεται οτι ειναι μια καλη αγορα. η καθημερινη χρηση θα δειξει ομως.
 
ξερει κανεις αν μπορουμε να βρουμε πουθενα μαυρο τζαμι για το 4μλ?

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #441 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 11:01 »
Κατά την γνώμη μου πάντα, αν και παλαιό μοντελο,, υψηλή τιμή αγορας , πολυέξοδος ( απαραίτητο το extension kit και για γινει ανεκτος στα χείλη , θελει ειδικό drip tip απο agglia , ιδιαίτερα ακριβές ανταλλακτικές κεφαλές).

Αποτυχημενο μοντελο εξ αρχής.

Οσον αφορά τα λοιπά , υπερτροφοδοσία συχνά , καποιος διαρροες , δυσχερης αλλαγη κεφαλής.
Για να δουλεψει αξιοπρεπως θέλει πολλά wat.
Με τοσους καλους αλλους νεους εργοστασιακούς την αγορα δεν ....
Εκτος και αν είναι δωρο, αλλα και πάλι, σε μπελαδες σε βάζει. :D

Αποσυνδεδεμένος pkout

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #442 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 18:47 »
παιδια ( για τους κατοχους ) απο καταναλωση τι λεει με την 0,6? γιατι εμενα βλεπω οτι εχει αρκετη.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #443 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 13:30 »
για μένα η μεγαλύτερη πατάτα στο θέμα σφιχτού τσιγαρίσιου
το αγόρασα για δωράκι μαζί με το extension kit για την κοπέλα μου 
αντίστασης 1.5 - 1.8 - 0.6 ούτε μια δεν μπορεί να φτάσει στο ελάχιστο στο χτύπημα του παλιού gs air με την 1.5

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #444 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:26 »
παιδια ( για τους κατοχους ) απο καταναλωση τι λεει με την 0,6? γιατι εμενα βλεπω οτι εχει αρκετη.
δεν τον εχω δοκιμασει με την 0,6 για να σου πω (δεν ηξερα καν οτι υπαρχει) 
τζαμακι εξτρα θα πρεπει να παρεις παλι το κιτ απο οσο ξερω.
Μπορει να μην θεωρειτε ο καλυτερος ατμοποιητης. εμενα μου αρεσει ομως που και που να τον βαζω παλι σε λειτουργια.
με πώρωσες τωρα να παω να βρω αυτες τις 0,6 

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #445 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 15:02 »
οι 0.6 είναι του pockex. κάνουν κανονικά

Αποσυνδεδεμένος pkout

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #446 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 19:19 »
ναι του pockex εχω πανω τωρα και ειναι μια χαρα. βεβαια θα δοκιμασω και την 1,5 και 1,8 μιας και τις ειχε μεσα το πακετο.
απο οτι ειδα στο σιτε της aspire  για το pockex  εβγαλε και μια καινουρια αντισταση 1,2 αλλα λογικα δεν υπαρχουν στα ελληνικα μαγαζια και δεν ξερω βεβαια αν κανει και στον ναυτιλο Χ .


μετα απο την χρηση και των τριων αντιστασεων 0,6 1,5 1,8 
η 1,5 ειναι απλα για πεταμα καθολου γευση μου καηκε σε 3 μερες (η 1,5 και η 1,8 ηταν αυτη που ειχε το κουτι με τον ατμοποιητη ) 
η 0,6 ειναι ειναι πολυ καλη και σε ντουμανη και σε γευση αλλα νομιζω εχει πολυ καταναλωση. μετα απο μια βδομαδα χρησης δεν ειχε χασει σε γευση και δεν μου ερχοτανε καμμενο 
και η 1,8 ( αυτη χρησιμοποιω εδω και 2 μερες) επισης πολυ καλη ειδικα σε γευση πιστευω ακομη καλυτερη απο την 0,6 και λιγοτερη καταναλωση.

η 0,6 δουλευε στα 18-19w 3.6-3.7v ενω  1.8 14-15w στα 5-5,25v επισης στα ιδια volt και η 1,5

και ρωταω? οσο μεγαλυτερη η αντισταση τοσο πιο πολλα volt θελει? επισης οσο μεγαλυτερη ειναι η αντισταση δεν ειναι και πιο λεπτο το συρμα της αρα λιγοτερα volt? απλα απο περιεργια ρωταω.

και κατι off topic. πηρα πρωτη φορα eliquid france famous απλα ξετρελαθηκα το υγρο  ειναι πιπιλα .
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2017, 19:51 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #447 στις: Οκτωβρίου 11, 2017, 19:54 »
Εξαρτατε πως εννοεις το «μεγαλυτερη» αλλα για να μη μπερδεβομαστε οσο πιο χοντρο συρμα εχει μια αντισταση + τις λιγοτερες σπειρες τοσο πιο χαμηλα ωμ θα ειναι οποτε θα χρειαζεται περισσοτερα βαττ για να δουλεψει με συνεπεια να ανεβαινουν κ τα βολτ.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #448 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 00:46 »
Εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνεται τόσος ντόρος για "αποτυχημένο" προιον... 
Τον δουλεύω εδώ και εναν μήνα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.... Μηδέν διαροές, πολύ μικρή κατανάλωση, η τζούρα του με ικανοποιεί απόλυτα (έκανα στριφτά από την αρχή του καπνίσματος μου).
Επίσης δεν μου έχει ζεσταθεί ούτε μία φορα το επιστόμιο, ούτε και το τζαμάκι. 
Το μόνο μειωνέκτημα που μπορώ να του προσάψω είναι η μέτρια και λίγο "θολωμένη" γεύση... ( Αν και για εμένα είναι λίγο θετικό γιατί το supreme που χρησιμοποιώ με "υψηλή" νικοτίνη δεν το αντέχω καθόλου σε άλλους). 
Το θέμα υπερτροφοδοσίας συμβαίνει μόνο σε περίπτωση απώλειας του vacuum lock σε περίπτωση γεμίσματος... όπου με το 4ml κιτάκι γίνεται μια φορά στις 2 μέρες. 
Σημειωταίον δουλεύω την 1.8 σε curve από τα 7-16 watt (ας είναι καλά το pico και το arcticfox)

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #449 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 10:08 »
Δεν είναι αποτυχημένο προϊόν.
Για να θεωρηθεί τέτοιο πρέπει να έχει κατασκευαστικες αστοχίες ώστε να ειναι μονίμως χαλασμένο ή να πάτωσε στις πωλήσεις.
Τα υπόλοιπα ειναι καθαρά υποκειμενικά.
Αν εσενα σου αρεσει (και εγω εχω και τον χρησιμοποιώ που και που) στους αλλους περισσεύει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12029 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499580 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos