vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, manoslykos, Milarepa, lagoudakis, TasMan, john67, Christos Z, Sergios, Jorge, nuts

Twitter

Aspire Nautilus X

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #405 στις: Μαρτίου 30, 2017, 07:57 »
Βλαβερες ουσίες παραγονται απο τις μαμακιες που λεει ο καθένας μας,πες του. Το υγρο ειναι το υγιες κομματι του η.τ. δλδ κ οι παραγομενες ουσιες λογω των volt ειναι το βλαβερο κομματι. Χαμομήλι ατμιζουμε? Δεν ξερω. Δεν ισχυουν τετοιες θεωριες αδερφε μου.

lg gflex2

Αποσυνδεδεμένος fibenatsi

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #406 στις: Μαρτίου 30, 2017, 11:56 »
Αυτο με τα drip tips ειναι μεγάλο προβλημα  κατα τ'αλλα κ για μενα.η γεύση ειναι πααρα πολυ καλη σε σχεση με αλλους εργοστασιακους ατμοποιητες

Σταλθηκε απο το Huawei P9
Καλώς σας βρήκα. Ευχαριστώ πολύ για όλα τα κατατοπιστικά άρθρα που έχω διαβάσει
και έτσι μου έχουν λυθεί αρκετές απορείες.
Να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου...
Λύθηκε το πρόβλημα μη συμβατότητας με τα επιστόμια 510.
Αντάπτορας για nautilus x drip tip. Τσουχτερή η τιμή με τα μεταφορικά αλλά οποιος θέλει
μπορεί να το βρεί εδώ.

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #407 στις: Μαρτίου 30, 2017, 12:12 »
Πολύ καλό να σαι καλα

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος Saz...

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #408 στις: Μαρτίου 31, 2017, 12:59 »

Λύθηκε το πρόβλημα μη συμβατότητας με τα επιστόμια 510.
Αντάπτορας για nautilus x drip tip. Τσουχτερή η τιμή με τα μεταφορικά...
Δεν μου αρέσει αισθητικά..
Λόγο του μικρού μεγέθους του ατμοποιητή, δε νομίζω πως ταιριαζουν και πολλά drips.
Εγώ μερικές φορές βάζω ένα επιστόμιο μιας χρήσης (επίσης άσχημο), δε ζεσταινεται με τίποτα και λειτουργεί άψογα.
Αν ο λόγος που αλλάζεις drip είναι για να μη ζεσταίνεται στις απανωτές, δουλεύει άψογα και η λύση με το 4ml τανκ.
Αλλιώς έχεις ένα λειτουργικό, άλλα οπτικά δυσανάλογο για το μικρό του μέγεθος αποτέλεσμα.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #409 στις: Απριλίου 26, 2017, 07:22 »

Μετά την προσθήκη του adapter των 4ml το ατμισμα εγινε πιο μαλακό λιγοτερο τραχύ κ δουλεύει εξαιρετικά. Αξιζει η προσθήκη.

lg gflex2

Αποσυνδεδεμένος Saz...

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #410 στις: Μαΐου 05, 2017, 13:23 »
Νομίζω είμαι απο τους λίγους που έχουν λατρέψει τον Χ  ;D 

Τον εχω ενάμιση μήνα..και εχω αλλαξει 2 αντιστασεις!
Την πρώτη αντίσταση την άλλαξα στις 15μερες (προληπτικά).
Απο τότε εχω την ''καινούρια'' που ήδη κλείνει 25 μερες λειτουργίας,
την οποία σκέφτομαι να μην αλλαξω ΠΟΤΕ χαχαχα

Κάνω σχεδόν 4ml τη μέρα και τον δουλεύω απο 12-14w πάντα με την 1.8Ω
Ευκολία στο γέμισμα, καμία διαρροή, και πολύ βολικό μέγεθος.

Αποσυνδεδεμένος lazmo

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #411 στις: Μαΐου 05, 2017, 14:22 »
αυτο μην το κανεις.

μπορει να εχει καει και να μην σου βγαζει απλα καμένο.

για να σαι σιγουρος αλλαζε μια φορα την εβδομάδα αντιστασεις

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #412 στις: Μαΐου 05, 2017, 14:59 »
για να παίζεις σε 12 εώς 14 watt να φανταστώ έχεις βάλει το τζαμάκι για τα 4ml ε? 

Όχι δεν είσαι ο μόνος που τον έχει αγαπήσει. Εγώ κάθομαι και του φτιάχνω αντιστάσεις πλέων (και ναι είναι ζόρι οι άτιμες να σου βγούν σωστά). Παίζει πλέων με stainless στα 0.7~0.8.

Και είμαι απλά σίγουρος ότι δεν θα με αφήσει, δεν θα δακρύσει δεν δεν δεν. Απλά θα παίξει.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #413 στις: Μαΐου 05, 2017, 15:45 »
Μετά απο 6 μήνες στην κατοχή μου κ καθημερινή χρήση ειναι ο καλύτερος εργοστασιακός!4μλ κιτ 1.8 αντίσταση 6μλ την ημερα μέσο όρο μου βγάζει η αντίσταση πανω απο μήνα κ την αλλάζω μονο κ μονο για να πω άλλαξα αντίσταση!κορυφη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #414 στις: Μαΐου 05, 2017, 20:11 »
Nautilus X (με την 1,8ohm και τον αντάπτορα 4ml )...........ίσως ο πιο υποτιμημένος εργοστασιακός 
Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχοντας δοκιμάσει Ναυτίλους, Τρίτωνες, Κούμπιδες κτλ

Αποσυνδεδεμένος Saz...

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #415 στις: Μαΐου 08, 2017, 09:11 »
για να παίζεις σε 12 εώς 14 watt να φανταστώ έχεις βάλει το τζαμάκι για τα 4ml ε?
Οχι δεν έχω βάλει την επέκταση. Αλλα το σκέφτομαι να του πάρω μια.
Απ ότι διαβάζω γίνεται καλύτερος......
Πόσο καλύτερος μπορεί να γινει?? ;D

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #416 στις: Μαΐου 08, 2017, 09:59 »
πολύ. αλλάζει εντελώς λόγω της απόστασης που έχεις πλέων απο την αντίσταση. Αν σου αρέσει ο nautilus x, μην το σκεφτείς απλά πάρε την 

Αποσυνδεδεμένος petr@n

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • - Συγνώμη, από δω καλά πάω; - Που θέλετε να πάτε;
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #417 στις: Μαΐου 31, 2017, 03:47 »
Επέκταση 4μλ σε συνδιασμό με την αντίσταση 1.8ωμ,απλά το 'αδικημένο' μας απογειώνεται !!!

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #418 στις: Ιουνίου 17, 2017, 11:28 »
αυτο μην το κανεις.

μπορει να εχει καει και να μην σου βγαζει απλα καμένο.

για να σαι σιγουρος αλλαζε μια φορα την εβδομάδα αντιστασεις
Αυτό πως μπορεί να γίνει;  :dontknow: Να έχει καεί και να μην βγάζει καμμένο;  :o
Μου φαίνεται πολύ δύσκολο/παράξενο/αλλοπρόσαλλο...  :WhatHeMeans:

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #419 στις: Ιουνίου 18, 2017, 18:46 »
Να μην το αντιλαμβανεσαι λογω κορεσμού εννοει προφανως

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix