vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, manoslykos, lagoudakis, camber, Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Aspire Nautilus X

Αποσυνδεδεμένος tomκα62

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 23, 2016, 01:57 »
Μετά απο τα παραπάνω συμπεραίνω ότι α. δεν έχει καμία σχέση με τον 5ml Ναυτίλο τον οποίο χρησιμοποιώ σαν κύριο ατμοποιητή  ,β. μάλον ο cupa (cubis) με την clapton 1.5 που έχω βγάζει παρόμοιες τσιγαρίσεις (λέμε τώρα) και γ. μιας και έχω τον e-go One πάνω στο MAS 10w για τον συνδυασμό των οποίων έχω τι γνώμη ότι μικρότερο σύνολο δεν υπάρχει διότι κρύβεται κυριολεκτικά και σε παλάμη γυναίκας ( με λίγο προσπάθεια βγάζει και τσιγαρίσιες με την 1,0) , δεν έχω κανένα λόγο να αγοράσω τον Χ

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 23, 2016, 08:56 »
καλημέρα,
δλδ ...εγώ που των περιμένω να των κάνω μπουκαλάκι μεταφοράς...έτσι που τα παρουσιάζετε??

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 23, 2016, 09:58 »
Νίκο, κύτταξε να δείς, σίγουρα αυτή τη στιγμή ο Χ δεν είναι και ότι καλύτερο. Αλλά η Aspire δεν είναι ηλίθια να κάθεται και να καμαρώνει την πατάτα που έφτιαξε, κάνει και θα κάνει διορθωτικές κινήσεις. 

1) Ήδη έβγαλε το 4ml Adapter Kit, όχι τόσο για να μεγαλώσει τη χωρητικότητα όπως λέει, όσο για να απομακρύνει την κεφαλή από το top cap και να μειώσει το κάψιμο. Το Kit ήδη κυκλοφόρησε και στην Ελλάδα νομίζω. Δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως σίγουρα χαλάει την εικόνα του πολύ μικρού ατμοποιητή που άρεσε σε όλους μας. Στο μέγεθος αυτό πλέον, υπάρχουν πολλοί και καλοί ατμοποιητές να συναγωνιστεί.
2) Ηδη έβγαλε άλλη κεφαλή Kanthal 1,8 Ω που παίζει σε χαμηλότερα Watt. Δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα απ' όσο γνωρίζω. Μαντεύω ότι θα αποδίδει (πολύ) καλύτερα από την προηγούμενη.
3) Είμαι σίγουρος ότι θα βγάλει σύντομα και τρίτη εναλλακτική κεφαλή.
4) Πιθανότατα θα βγάλει εναλλακτικό μακρύτερο driptipάκι μιάς και το τμήμα πελατών της έχει δεχθεί το αίτημα αυτό από πάρα πολλούς πελάτες της. Και αν δεν το κάνει η Aspire θα βγεί σίγουρα σε aftermarket σύντομα.

Οπότε μην απογοητεύεσαι, θα βελτιωθεί η κατάσταση. Δεν ξέρω πόσο, αλλά θα βελτιωθεί σίγουρα.
'Αλλωστε και σαν μπουκαλάκι μεταφοράς δεν λέει και πολλά πράγματα  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 23, 2016, 13:50 »
....που έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα το 4ml extension kit? Δεν το έχω δεί πουθενά....

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 24, 2016, 09:02 »
καλημερα,
ευχαριστω πολυ Yeti για την απαντηση σου!!

 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 24, 2016, 10:34 »
Νίκο, κύτταξε να δείς, σίγουρα αυτή τη στιγμή ο Χ δεν είναι και ότι καλύτερο. Αλλά η Aspire δεν είναι ηλίθια να κάθεται και να καμαρώνει την πατάτα που έφτιαξε, κάνει και θα κάνει διορθωτικές κινήσεις.

1) Ήδη έβγαλε το 4ml Adapter Kit, όχι τόσο για να μεγαλώσει τη χωρητικότητα όπως λέει, όσο για να απομακρύνει την κεφαλή από το top cap και να μειώσει το κάψιμο. Το Kit ήδη κυκλοφόρησε και στην Ελλάδα νομίζω. Δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως σίγουρα χαλάει την εικόνα του πολύ μικρού ατμοποιητή που άρεσε σε όλους μας. Στο μέγεθος αυτό πλέον, υπάρχουν πολλοί και καλοί ατμοποιητές να συναγωνιστεί.
2) Ηδη έβγαλε άλλη κεφαλή Kanthal 1,8 Ω που παίζει σε χαμηλότερα Watt. Δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα απ' όσο γνωρίζω. Μαντεύω ότι θα αποδίδει (πολύ) καλύτερα από την προηγούμενη.
3) Είμαι σίγουρος ότι θα βγάλει σύντομα και τρίτη εναλλακτική κεφαλή.
4) Πιθανότατα θα βγάλει εναλλακτικό μακρύτερο driptipάκι μιάς και το τμήμα πελατών της έχει δεχθεί το αίτημα αυτό από πάρα πολλούς πελάτες της. Και αν δεν το κάνει η Aspire θα βγεί σίγουρα σε aftermarket σύντομα.

Οπότε μην απογοητεύεσαι, θα βελτιωθεί η κατάσταση. Δεν ξέρω πόσο, αλλά θα βελτιωθεί σίγουρα.
'Αλλωστε και σαν μπουκαλάκι μεταφοράς δεν λέει και πολλά πράγματα  :))

Απλά αυτό που θα προκύψει μετά δεν θα είναι πια ο X.. Θα έιναι ένας άλλος.. Ο XI..

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 24, 2016, 11:58 »
Δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος, αλλα προκειται να αγορασω ενα δευτερο ατμοποιητη για εναλλαγη υγρων.
Εχω τον μεγαλο Ναυτιλο και ειμαι μεταξυ του X και του Triton Mini. Ποιος απο τους δυο προσεγγιζει τις τσιγαρισιες τζουρες του Ναυτιλου?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 24, 2016, 12:16 »
Κανένας από τους δύο θα έλεγα..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 24, 2016, 12:28 »
Δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος, αλλα προκειται να αγορασω ενα δευτερο ατμοποιητη για εναλλαγη υγρων. Εχω τον μεγαλο Ναυτιλο και ειμαι μεταξυ του X και του Triton Mini. Ποιος απο τους δυο προσεγγιζει τις τσιγαρισιες τζουρες του Ναυτιλου?
Ετσι οπως τα ειδα ο triton mini ειναι πιο κοντα και παιρνει τις ιδιες αντιστασεις με τον ναυτιλο που εχεις

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 24, 2016, 13:23 »
Ο Triton Mini.
Παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τον Ναυτίλο κι έχει εξαιρετικό airflow που το ρυθμίζεις ακριβώς όσο θέλεις.
Δεν είναι δηλαδή με συγκεκριμένες τρύπες όπως στον Ναυτίλο.
Γίνεται από αρκετά σφιχτός έως αρκετά αεράτος. Κλείνει και τελείως άμα θέλεις και φτιάχνεις μάγουλα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 24, 2016, 13:29 »
Μου άρεσε κ μένα πολύ ο X αλλά με τόσα κακά σχόλια που διάβασα δεν ξέρω τώρα.εχω τον τρίτον τον μίνι κ τον cubi κ θέλω ένα μικρούλι για το πικο. Είχα καταληξει σ αυτόν αλλά να μην τον πάρω ε?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 24, 2016, 13:51 »
...μπορείς και να περιμένεις λίγο ναδείς τις αλλαγές και τις εντυπώσεις.....

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 24, 2016, 14:38 »
Αν κρίνω από τις τώρα εντυπώσεις τζίφος

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 24, 2016, 16:02 »
Ο Triton Mini.
Παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τον Ναυτίλο κι έχει εξαιρετικό airflow που το ρυθμίζεις ακριβώς όσο θέλεις.
Δεν είναι δηλαδή με συγκεκριμένες τρύπες όπως στον Ναυτίλο.
Γίνεται από αρκετά σφιχτός έως αρκετά αεράτος. Κλείνει και τελείως άμα θέλεις και φτιάχνεις μάγουλα...  ;D

Γνωριζω οτι εισαι κατοχος αρκετων Τριτονων οποτε η γνωμη σου εχει μια βαση.
Ποιο καλο στην γευση ο Triton 2 ή ο Triton mini? ( ειμαι οριακα off topic, το ξερω..)
Συμφωνω με τον συνατμιστη οτι εχει ενδιαφερον ο Χ λογω μεγεθους και νεας τεχνολογιας αντιστασεων.
Στο μαγαζι που προμηθευομαι τα αναλωσιμα μου, ο ιδιοκτητης ατμιζει πλεον μονο με Χ και επιμενει οτι ειναι πολυ καλος. Πιαστο αυγο και κουρευτο..

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 24, 2016, 17:16 »
Kτα την γνώμη μου,λίγο  καλύτερη γευση  εχει ο μινι τριτον
Οσον αφορά τον Χ , ισως ο φίλος μαγαζάτορας εχει στοκ από nautilus  x   και προσπαθεί με αυτόν τον τρόπο να τους διαφημήσει :D
Ε! δεν είναι και η πρωτη φορα που καναμε (μιλαω για τον Χ)μια αποτυχημένη αγορά ατμοποιητη.... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix