vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, treloneritis, goran

Twitter

Aspire Nautilus X

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:44 »
Καλύτερη γεύση , (πολύ) πλουσιότερο ατμό σε σχέση με ναυτιλο μίνι στα 19-20 βατ και με διαφορά μάλιστα .  Κάψιμο από επιστομιο μόνο σε βαρυ chain vaping. Από τους  καλύτερους εργοστασιακούς    ατμοποιητες για τσιγαρισιες τζουρες. Οκ δεν συγκρίνεται πχ με eviva αλλά μια κλάση ανώτερος από τον προηγούμενο ναυτιλο μίνι.
Και όντως μετά από 2 τανκακια η γεύση είναι καλύτερη .

chacun à son goût mon ami  :)



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ο κορυφαιος εργοστασιακοςσε για τσιγαρισια απολαυση απο τη κορυφαια εταιρεια που εκανε ενα βημα στην εξελιξη των ατμιστων!

:lotpot:            :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος kkiriakos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
    • truckbody
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 07, 2016, 00:21 »
Ξεκίνησα με ναυτίλο η γυναίκα μου με μίνι πήρα τρίτωνα η κόρη μου τρίτωνα μίνι  ο γιος μου τρίτωνα .
Σήμερα πήγα να δοκιμάσω σε κατάστημα τον [Χ] για δεύτερο τις γυναίκας μου μιας και εγώ έχω μπλέξει με 
επισκευάσιμους . ένα έχω να πω για να μι σας κουράζω, νομίζω πώς οι άνθρωποι αστειεύονται ας περιμένουμε 
λίγες μέρες να τελείωση το αστείο και να κυκλοφορίση ο κανονικός 

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 07, 2016, 00:23 »
Αχαχαχαχα, πολυ σωστα τα ειπες!  :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 07, 2016, 11:28 »
Ας βάλω κι εγώ μία σύντομη διαφήμιση (την οποία ο καθένας μπορεί να αποκωδικοποιήσει κατά το δοκούν ;) )
Aspire Nautilus X βάλε κι εσύ ένα Χ, μπορείς :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Antonis-

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 07, 2016, 15:14 »
Κι έλεγα κι εγώ... πως προέκυψε το "Χ"...... :hmmm:


Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #110 στις: Ιουνίου 07, 2016, 16:11 »
chacun à son goût mon ami  :)



Όντως , ο καθένας με το γούστο του

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και επανέρχομαι για τα διαφημιστικά .
Μετά από 4 τανκακια μπορώ πλέον με βεβαιότητα να πω ότι δεν πρέπει να γράφουμε άμεσα  σε φόρουμ μετά από 5 μπυρες και 1/2 λίτρο ρακί.
Μέτρια πράγματα , η 1η αντίσταση τα έφτυσε ήδη και η δεύτερη δεν βγάζει καν ατμό αν δεν πάει 20 βατ.
Πάμε πάλι στον eviva .
 Δεν μπορώ να βρω ένα καλό ατμόποιητη εργοστασιακό για τσιγαρισιες τζουρες με ντουμάνι και γεύση . Αν και ξέρω να φτιάχνω δεν την παλεύω λόγω χρόνου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2016, 16:21 από babis55 »

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #111 στις: Ιουνίου 07, 2016, 18:32 »
Με αυτό το πόστ Μπάμπη νομίζω ότι πήρες  :thumpup: από όλους μας! Εισ' ωραίος!
Καλώς ήρθες στην παρέα λοιπόν, μιας και το είχαμε ξεχάσει μ' αυτά και μ' αυτά  ;D

(Εγώ να δεις φίλε τι έχω πεί και τι έχω κάνει μετά από ένα μπυκάλι βότκα...) :party_beer_01:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τώρα που το ξανασκέφτομαι, πολύ καλές εντυπώσεις μου έχει αφήσει ο SMOK Micro GDC με τις νέες κεφαλές MicroCore-A. Απροβλημάτιστος μέχρι σημείου που τον έχω ξεχάσει γιατί δεν ζητάει τίποτα. Ωραία γεύση, μπόλικος ατμός, ωραία τζούρα. Παραήταν ακριβός βέβαια, αλλά νομίζω ότι πρόσφατα έπεσε η τιμή του. Για δοκίμασέ τον...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2016, 19:11 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος belfegor

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #112 στις: Ιουνίου 07, 2016, 20:07 »
Στη συνεχεια μετα τα διαφημιστικα.....
Ατμιζω τον Χ επτα μερες πιπιλα,εχω καταναλωσει δεκατεσσερα τανκακια με την ΙΔΙΑ πρωτη αντισταση της συσκευασιας με το ιδιο υγρο 70vg30 στα 15>16W φορεμενο στο νευρικο evic mini.
Πλουσιο ντουμανι ατμου υπεροχη βαθια γευση χωρις αλοιωσεις απο τη συχνοτητα χρησης και παντα για τσιγαρισια απολαυση.
Ατμιζω μονο τα τελευταια εξι χρονια εχοντας αποκτησει μια αξιολογη συλλογη οπως ολοι μας απο εργοστασιακους και επισκευασιμους ατμιστες που ο καθε ενας απο αυτους εχει τις ιδιαιτεροτητες του.
Ενα θεματακι ειναι η υψηλη θερμοκρασια του ατμου που φτανει στα χειλη εξαιτιας του κοντου κορμου του Χ που με το expantion kit διορθωνεται αρκει να μην ανεβαζουμε τα βατ πιστευοντας λανθασμενα κατα τη γνωμη μου οτι ετσι βελτιωνουμε τη γευση,μη ξεχναμε οτι προκειται για τσιγαρισιο ατμιστη που αποδιδει τα υποσχομενα εντος των εργοστασιακων προδιαγραφων.
Ο Χ ειναι η συνεχεια στην μεγαλη οικογενεια του Nautilus και κανει καλα αυτο που υποσχεται, eXtra ατμισμα eXtra απολαυση eXtra γευση....best value for money.
Κλεινοντας θα ειθελα να ξεκαθαρισω προς πασα κατευθυνση οτι δεν αντιπροσωπευω καμισ εταιρια η εμπορια στο χωρο του ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #113 στις: Ιουνίου 07, 2016, 20:29 »
Κι ο Αη Βασίλης υπάρχει!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #114 στις: Ιουνίου 07, 2016, 20:36 »
Την καλη γευση με τι υγρα την παιρνεις; dekang καπνικα;....σε ρωταω για να καταλαβω τα κριτηρια σου....σε καθε περιπτωση,  χαιρομαι που σου αρεσει

Αποσυνδεδεμένος belfegor

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #115 στις: Ιουνίου 08, 2016, 00:52 »
Dan Lucas,Cuttwood,13th floor elevapors,Five Pawns,Intellicig,jazzy boda,Njoy Artist Collection,Ruthless eJuice.

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #116 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:11 »
Λοιπόν, όποιος θέλει με πιστεύει.
Μόλις έβαλα πάνω το κιτάκι που κάνει τον Ναυτίλο Χ 4 ml.
Έχει μεταμορφωθεί τελείως!!! Η γεύση παραμένει και είναι εντονότερη, ζέστη δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ με 20W,
και πλέον τολμώ να πω πως ναι είναι επάξια ο απόγονος του Ναυτίλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 17:18 από Stefdar »

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:15 »
Κέρδισα τον Nautilus X στον διαγωνισμό της aspire και τον χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και σχεδόν ένα μήνα.

Είχα παρόμοια άποψη με την πλειοψηφία των προλαλίσαντων - μέχρι που ήρθε η ώρα να αλλάξω και την δεύτερη αντίσταση της αρχικής συσκευασίας και να χρησιμοποιήσω ανταλλακτική αγορασμένη από αθηναϊκό κατάστημα.

Η διαφορά στη γεύση είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Πλέον παίρνω απόδοση καλύτερη της Clapton 1.8ohm στο Triton Mini και γεύση αντίστοιχη του Cleito. 
Διευκρινίζω πως είμαι του καπνικού και τα υγρά που συνηθίζω να χρησιμοποιώ είναι Tribecoειδή (tribeca, bebeca και soho).

Προφανώς και τα παραπάνω αντικατοπτρίζουν την προσωπική μου άποψη και δεν τα γράφω για να αντιπαρατεθώ ούτε για να διαφημίσω το τανκ. Απλώς ήμουν και εγώ απογοητευμένος και ξαφνιάστικα από την διαφορά.

Ίσως απλά να είχα πέσει σε κακή παρτίδα αντιστάσεων, ίσως να υπάρχει πρόβλημα στον έλεγχο ποιότητας της Aspire. Ίσως και να κάνω λάθος. Ποιός ξέρει;

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:29 »
Όπως έχω ξαναπεί, οι αντιστάσεις που περιέχονται στις συσκευασίες, σε ποσοστό 90%, τουλάχιστον σ' εμένα, έχουν πρόβλημα, ίσως επειδή είναι ανοιχτές και όχι συσκευασμένες όπως οι αγορασμένες. 

Αποσυνδεδεμένος GnG

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 10, 2016, 18:05 »
Κάτι έχει αλλάξει όσον αφορά τις αντιστάσεις του?
Ενω στην αρχή οι αντιστάσεις ήταν 14w-22w τώρα είναι 14w-20w?
Άλλο revision αντιστάσεων?
   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 18:12 από GnG »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy