vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Milarepa, manoslykos, paiktaras, lagoudakis, Jorge

Twitter

AROMAMIZER OCC TANK & RDTA

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 07:18 »
Με τις τρύπες εισαγωγής του αέρα να φτάνουν στην καμπάνα (αν και αρκετά ψηλά ) το να τον αφήνεις ξάπλα δεν ενδείκνυται, σίγουρα με το σωστό βαμβάκι στο deck το καθυστερείς έως και πάααααρα πολύ μέχρι να φτάσει υγρό στην τρύπα αλλά σίγουρα είναι αναγκαίο να τον  τοποθετείς σε όρθια στάση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Μην ξεχνάμε ότι το στήσιμο βρίσκεται μέσα στην καμπάνα η οποία στον aromamizer διαθέτει και 4 μεγάλες τρύπες περιμετρικά της, όπως και να τον ξαπλώσεις δηλαδή πάντα μια τρύπα θα βρίσκεται διαθέσιμη στην κάτω θέση έτοιμη να στάξει. Και δεν είναι μόνο το υγρό που εισέρχεται στο βαμβάκι, είναι κι αυτό το ήδη ατμοποιημένο που συσσωρεύει η καμπάνα εσωτερικά, που δεν είναι και λίγο με τέτοια στησίματα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 21:47 »
Στα 0.0337 ohm με awg 25 ni200 και στην ουσία σαν 3mm διάμετρο.


Στο διάγραμμα βλέπεις πως να κάνεις διόρθωση  sensing coil ώστε να παίζεις σωστά την θερμοκρασία που θέλεις ανάλογα την εισπνοή που κάνεις .
Παίζει με τις 2 τρύπες ..


Πολύ βασικό σε TC mode αν θέλουμε να λέμε ότι παίζουμε καλά και αντιλαμβανομαστε σωστά το άρωμα στην συγκεκριμένη θερμοκρασία που έχουμε ορίσει.











« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2015, 22:12 από kk »

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:33 »
του πήρα και ένα drip tip να κολλάει με την μαύρη ζώνη   :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 15:45 »
Τον αγόρασα κατευθείαν απο steamcrave και τον περιμένω. Έχω τον velocity rda και μόνο που βάλανε αυτό το deck  σε τανκ ήταν κατευθείαν αγορά για μένα. 40$ μαζί με μεταφορικά μαζζί με τα κουπούνια  ;D

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:04 »
ετσι ετσι ..το deck αυτό είναι κορυφαίο...αρχίζουν και το έχουν αρκετοί ατμοποιητες.
....εχω και τον OBS Crius με velocity deck



θα μείνεις πολύ ευχαριστημενος..

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 13:36 »
λοιπον τον εχω στησει με το velocity deck με dual 0.32 στα 0.7 Ω .
χρησιμοποιω το δαχτυλιδι με τις 2 τρυπες και λιγο κλειστες οχι τελειως ανοιχτες και πρεπει να πω οτι περιοριζει αρκετα τον αερα για οσους δεν θελουν πολυ αερατες.

Στο στησιμο δεν αντιμετωπισα προβλημα ουτε στο βαμβακι και σε καμμια δεκαρια στησιματα π του εχω κανει δεν εχω αντιμετωπισει dry hit ισα ισα που μεχρι στιγμης απο οσους τανκατους εχω δουλεψει εχει την πιο αψογη τροφοδοσια και μηδεν διαρροες! :thumpup:

αυτο που παρατηρησα και δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλους ειναι οτι οι αντιστασεις δδεν ευθυγραμιζονται με τις τρυπες του αερα τουλαχιστον στα οριζοντια coil αλλα μαλλον και στα καθετα, και ειναι κατι που αναφερεται και στο ecf και αλλα φορουμ.
οταν τα εφερα σε ευθεια με τις τρυπες του αερα (με εναν απλο τροπο που προτεινανε στο ecf) η γευση αλλα και η πυκνοτητα ποσοτητα του ατμου βελτιωθηκαν τουλαχιστον κατα 50%!!

οσοι δεν εχετε προσεξει αυτη την λεπτομερεια αξιζει να το ελεγξετε βελτιωνετε παρα πολυ το ατμισμα του και πραγματικα για τα χρηματα του θεωρω οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει..

Καλη Χρονια με καλα ατμισματα :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 19:20 »
καλή χρονιά φίλε μου...


Εμένα κουμπώνει τελεία τρύπα με αντίσταση...λογικό είναι να υπάρχει θέμα αν δεν χτυπάει αντίσταση ο αέρας.


Διαρροές δεν θα δεις ποτέ ...μόνο στην περίπτωση που τον ξαπλώσεις για πολύ ώρα και αυτό παίζει μπορεί να μην έχεις.


Με την velocity βάση οι δυο τρύπες σχεδόν καταργούνται μιας και μπαίνουν μπροστά οι κολώνες της velocity και περνάει ελάχιστα ο αέρας αν το προσέξεις.


καλοατμιστος.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 22:38 »
Τον εχω πανω απο 1 μηνα και εχω κανει διαφορα στησιματα αλλα ακομα δεν καταφερα να παρω αυτη την πολυ καλη γευση που περιγραφουν στα ξενα forum. Αν εχει καποιος να προτεινει στησιματα κτλ θα το εκτιμουσα. :)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 00:22 »
δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σε στήσιμο.
...δίνει καλή γεύση σε συνδυασμό με το πόσο αεράτος είναι....αυτό και μόνο.



Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 11:14 »
Σε σύγκριση με τον goblin είναι πολύ χειρότερος σε γεύση.. Τουλαχιστον όπως τον στήνω εγώ. Η κάνω κάτι λάθος η οι ξένοι φορουμιτες μας κοροιδευουν

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:07 »
Εννοειται οτι δεν συγκρινεται με τη γευσαρα του Goblin  :nope:

Αν δεν το εχετε κανει ηδη, αλλαξτε drip tip. Η "ταπα" που εχει στη βαση(spitback protection), κοβει παρα πολυ σε γευση

Στο velocity deck μην κολλατε τα coils κοντα στο deck, δωστε λιγο αερα

Επισης μην στουμπωνετε πολυ βαμβακι στη βαση, ισα που να ακουμπαει.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 12:24 »
Το drip tip το αλλαξα απο την  πρωτη μερα.. Δεν το δοκιμασαν πριν το βαλουν στον ατμο? :))

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 13:30 »
Αυτό που γίνεται με τους ατμοποιητές έχει πολύ πλάκα ... :))


Βλέπεις ίδιους ατμοποιητές με διαφορές ελάχιστες στην καμπάνα και στο μέγεθος τους σε ύψος που παρουσιάζουν μικρές έως καθόλου διαφορές ατμιστικά και μας τα παίρνουν.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 13:49 »
Ετσι γινεται με τα χομπυ. Οσο υπαρχουμε εμεις που σκαλιζουμε την καθε λεπτομερεια, θα υπαρχουν συνεχεια μπιχλιμπιδια για να αγοραζουμε..

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:32 »
top cap v2

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix