vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

AROMAMIZER OCC TANK & RDTA

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 21:44 »
βγαλε καμια φωτο το ντεκ να μαθω και γω.. :D

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 21:58 »
Οσο ειναι ορθιος δεν εχει κανενα θεμα, κανα 2 φορες που τον αφησα στο πλαι ειδα να τρεχουν σταγονιτσες. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στα 0.8 ohm που τον εχω στησει με 25αρι συρμα στα 20-25 watt εχω αρκετα πιο κρυο ατμο σε σχεση με αλλου ατμοποιητες, αλλα η γευση ειναι πολυ καλη. Εχει δοκιμασει κανεις και τα 2 deck να μας πει αν οντως ειναι καλυτερο το velocity?


το velocity στυλ είναι κορυφαίο δεν υπαρχει κατι καλυτερο πιστευω...


Δοκιμάστε με 2 οδοντογλυφίδες και 7-8 σπείρες με 0.40


θα βγουν κάθετα όχι όπως στην φώτο.....εγώ έπαιζα με τον velocity  :))

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:22 από kk »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:28 »
βγαλε καμια φωτο το ντεκ να μαθω και γω.. :D
Δοκίμασα αλλά δεν βοηθούν δύο πράγματα, ο ελλιπής φωτισμός στον χώρο που βρίσκομαι και το ότι το σκουρόχρωμο υγρό που χρησιμοποίησα έχει ήδη μαυρίσει τον τόπο εκεί μέσα. Θα βάλω από μελλοντικό στήσιμο πάντως. ;)

Τα πράγματα με τα οριζόντια coils που έκανα δείχνουν αρκετά εύκολα, βαμβάκι που περνάει μέσα απ'την αντίσταση και κατεβαίνει μέχρι κάτω στο deck, ακουμπάει πάνω του απαλά χωρίς να πιέζει τις τρύπες εισαγωγής υγρού και φροντίζουμε ώστε οι άκρες του "φυτιλιού" μας να τέμνονται πάνω στο deck. Αυτό για να απορροφούν το υγρό που εισέρχεται μέσα στο κάθε "λεκανάκι" του deck και να μην δημιουργούνται "λιμνούλες".
Φανταστείτε το βαμβάκι/φυτίλι σαν ένα ξαπλωμένο "0" στο περίπου.

Εν καιρώ θα δοκιμάσω και κάθετα coils, σίγουρα μονό, άντε να δούμε πόση φαντασία θα βγάλει αυτό το velocity-πράγμα.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:22 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 08:32 »
Ρεπό σήμερα και το πρώτο που θέλω να κάνω είναι να ασχοληθώ λίγο παραπάνω μαζί του, χτες ήταν λίγο "ξεπέτα" το πρώτο στήσιμο γιατί ήθελα σαν τρελός να τον δοκιμάσω - αν και βγήκε αρκετά πετυχημένο λειτουργικά και λυπάμαι να το χαλάσω τόσο νωρίς.
Χρόνος υπάρχει τώρα όμως, ας του διαθέσω λίγο να δούμε μήπως καταφέρω κάτι με μονή αντίσταση σε ni200 και έλεγχο θερμοκρασίας..

Βγήκα στο μπαλκόνι για λίγο φωτισμό (σκοτείνιασε ο ουρανός, σκοτείνιασαν τα πάντα λέμε ) να τραβήξω το πρώτο στήσιμο πριν το χαλάσω, όσο μπορεί να φανεί λοιπόν.. :)




Κι εδώ θέλω να δείξω τις άκρες του φυτιλιού, ενώνονται λοιπόν και αποφεύγεται η δημιουργία λίμνης που μπορεί φυσικά να προκαλεί διαρροές από τις τρύπες εισαγωγής αέρα αν ξαπλώσει ο ατμοποιητής. Τις καθυστερούν τουλάχιστον για αρκετή ώρα.. ;)






Edit: Για να δούμε και το μονό.. ;)



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 09:16 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 10:04 »
Σε τι διαμερο τρυπανακι και με τισυρμα :) 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 11:03 »
Σωστός, το μονό έγινε με Ni200 28GA (0.32mm ) σε 3mm coiler και με 7 συνολικά σπείρες, το επόμενο θα το κάνω με 8 ή 9 πάντως γιατί στις 7 σε tc παίρνω πάντα λίγο υποτονικό ατμό, την έχω πατήσει κι άλλες φορές αλλά τώρα φοβήθηκα μήπως δεν χωρέσει το coil. Όπως φαίνεται όμως υπάρχει άπλετος χώρος κι επίσης υπάρχει κι η εναλλακτική να στήσω σε 2.5αρη πυρήνα. ;)

Παίζει όμως και παίζει μια χαρά, ο αέρας που εισέρχεται είναι αισθητά περισσότερος φυσικά και όλα δείχνουν ότι με 1-2 παραπάνω σπείρες θα μου δώσει και τον ατμό που ζητάω!
Αρχίζω να το λατρεύω αυτό το velocity-πράγμα μου φαίνεται.. :D

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 21:33 »
δεν έχεις σωστό αέρα με μονή όπως την έκανες..


αν θες μονή δοκίμασε αυτό που έκανα πέρυσι να δω πως παίζει ο velocity  :)


βάλε βαμβάκι και στην μεση ..








Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:26 »
Απαπα τι είναι αυτό το τρελό; Πες μου τώρα ότι δουλεύει και κανονικά να αρχίσω να παίρνω κάμψεις μιλάμε! :laugh1:

Με ένα κομμάτι σύρμα όλο αυτό; Και ανάβουν τα coils κανονικά;

Βαμβάκι και στη μέση εννοείς σε κάθε στήσιμο η στο παραπάνω; Δεν είχα θέμα πάντως μέχρι στιγμής χωρίς αυτό.. να βάζω σε κάθε στήσιμο δηλαδή;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:42 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 21:30 »
Αν φτιάξεις κάτι τέτοιο να βάλεις και στην μέση βαμβάκι όπως σου δείχνω.
..θελει 0.40 mm και πανω συρμα
το συγκεκριμένο αν θυμάμαι καλά είναι 0.45 ni200


το αν παίζει θα μας το πεις εσύ :) 

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 11:34 »
Ενημερωτικα με το καπακι για τα 6(ή 5 δεν θυμαμαι)ml, χανει παρα πολυ σε γευση.

Προσωπικα εστησα dual καθετα με το μικρο καπακι. Καλη γευση(αν και δεν φτανει τον bellus πχ), αφθονο ντουμανακι και μηδεν διαρροες(με δυο τρυπες ανοιχτες μονο)


Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 14:31 »
ευθυγραμμισε τις αντιστασεις με την εισαγωγη του αερα και θα βελτιωθει κατα πολυ η γευση. :)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 14:42 »
Ενημερωτικα με το καπακι για τα 6(ή 5 δεν θυμαμαι)ml, χανει παρα πολυ σε γευση.

Προσωπικα εστησα dual καθετα με το μικρο καπακι. Καλη γευση(αν και δεν φτανει τον bellus πχ), αφθονο ντουμανακι και μηδεν διαρροες(με δυο τρυπες ανοιχτες μονο)


Ωπα! Τι εννοεις δεν φτανει τον bellus? Γιατι εχω τον bellus και σκεφτομουν να παρω και τον aromamizer μηπως εχει καλυτερη γευση/ντουμανι. Και κατι αλλο, εχει περισσοτερο airflow ο bellus?

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 14:53 »
ευθυγραμμισε τις αντιστασεις με την εισαγωγη του αερα και θα βελτιωθει κατα πολυ η γευση. :)

Στην ευθεια ειναι :)


Ωπα! Τι εννοεις δεν φτανει τον bellus? Γιατι εχω τον bellus και σκεφτομουν να παρω και τον aromamizer μηπως εχει καλυτερη γευση/ντουμανι. Και κατι αλλο, εχει περισσοτερο airflow ο bellus?
Για τα δικα μου γουστα ο Bellus δινει πιο γεματη γευση. Το airflow γερνει αισθητα υπερ του Aroma

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 15:04 »
Τι στηνεις στον bellus και τι στον aroma και σου φαινεται καλυτερος ο πρωτος; Για να δω, μπας και γλυτωσω απο ασκοπη αγορα!

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AROMAMIZER OCC TANK & RDTA
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 15:19 »
Dual 40ρι kanthal, 8-9 σπειρες σε 2.5ρι αξονακι

Προς Θεού δεν τον θαβω τον aroma. Ισα-ισα που εχει μπει πια στο καθημερινο προγραμμα

Αλλαζοντας drip tip βελτιωνεται η κατασταση παντως   :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4692 501038 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240928 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 209 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan