vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 4 χρήστες
sakissalonika, manoslykos, dallaskdp, Milarepa

Twitter

αυτο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο?μου το δινεις να το δοκιμασω?

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Έχω δώσει αρκετές φορές το ητ σε φίλους-φίλες να το δοκιμάσουν.Αυτό που με προβληματιζει ιδιαίτερα είναι το ότι από τη μια τους αρέσει σαν ιδέα και λόγω οικονομίας,από την άλλη όμως το αντιμετοπιζουν με μεγάλη επιφύλαξη γιατί έχουν πέσει θύματα κακής πληροφορησης.Έχω βαρεθεί να εξηγω τα αυτονόητα.Πάντα όμως έχω μαζί μου ένα πλαστικό επιστόμιο.

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Εγώ πάλι έκανα πολα γέλια στην αρχή που δοκίμασαν μερικά φιλαράκια μου που μου έλεγαν ,έλα μωρε τη καταλαβαίνεις που το κανείς,αν δεν είναι αληθινό τσιγάρο να σε κτυπάει στο λαιμό δεν το ευχαριστιεσαι,μόλις δοκίμασαν και τους παιταχτηκαν τα ματιά έξω από το βήχα ,άλλαξαν γνώμη  :))

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Τελικα ολοι το παθαίνουν και πνίγονται . :)
Προσωπικά όταν θελω να αποφύγω κάποιους που το έχουν σύστημα κάθε φορά που με βλέπουν να θέλουν τζουρα εχω αρχίσει και λεω πως εχω επιχειλιο ερπητα χαχααχααα. :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ολοι οχι, αλλα 9/10 που εχω δωσει να δοκιμασουν, βηχουν.
Μαλιστα παντα το κατεβαζω στα 7-8 watt πριν τους δωσω τζουρα, αλλα και παλι τιποτα, ο βηχας, βηχας.
Πλεον, οταν καποιος ζητα να δοκιμασει του κανω πρωτα ενα μικρο μαθημα πως να παρει σωστα τη τζουρα
και προειδοποιω: "Στο λεω απο τωρα οτι θα βηξεις, αλλα δεν ειναι παντα ετσι, μεχρι να το μαθεις". ;D

Παντως εχει πολυ πλακα οταν καποιος "θεριακλης" πριν δοκιμασει μου λεει: "Τι να βηξω? Εγω κανω ενα σακουλακι καπνο τη μερα, τι να μου κανει το η.τ.?"
και στην πρωτη τζουρα τα εχει δει κολιομενα. :))

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Ναι έχεις δίκιο,
παρόλο που έχω ρίξει την νικοτίνη στο 3-4, λόγω του ότι οι καπνιστές παίρνουν βίαιες τζούρες, είναι στάνταρ ότι θα βήξουν την πρώτη φορά.
Άλλωστε στον kayfun έχω ανοιχτή φουλ την τζούρα και τεζάρουν όλοι.
Πάντως είναι χαρά μου να δίνω σε καπνιστές να δοκιμάσουν γιατί οι περισσότεροι μετά το βλέπουν με καλό μάτι.
Φροντίζω να έχω πάντα μαζί μου 2-3 μοντάκια ώστε είτε είμαστε σε καφέ είτε σε δουλειά τους αφήνω το ένα να δοκιμάζουν καθ' όλη την διάρκεια που είμαστε μαζί.[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Παίζει φίλος εδώ ο οποίος κάνει τη δεύτερη προσπάθειά του με ητ. Κάπνιζε πουράκια και είχε πρωτοδοκιμάσει με το elips το πρώτο. Που να τα καταφέρει ο άνθρωπος. Τώρα είναι με Spinner II και Aspire BDC. Κάτι κάνει. Ατμίζει 12ρια υγρά. Του έδωσα να δοκιμάσει το Kayfunοειδές μου, 1,8Ω, 4,2 βολτ με σκέτη βάση 75-25 VG/PG και 5mg. Πνίγηκε!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
αυτο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο?μου το δινεις να το δοκιμασω?

OXI.

Στεγνό και ασάλιωτο όχι (εδώ και πολύ καιρό). Και εξηγούμαι.
Αν είναι άγνωστος, θα τον παραπέμψω σε ένα κατάστημα με
ατμιστικά είδη λέγοντας πως δεν είναι υγειινό να ατμίσει από
το drip tip μου. Άμα είναι γνωστός, ανάλογα τη σχέση μας,
μετά το όχι θα συνεχίσω πως αν θέλει μπορώ να του δανίσω
κάποιο modάκι & άτμο μου μαζί με κάποια υγρό (που θα επι-
λέξουμε μαζί μετά απο δοκιμή) για μερικές μέρες ώστε να
πάρει μια πιο ολοκληρωμένη/σφαιρική εμπειρία καθώς το άτμισμα
έχει learning curve και είναι ΛΑΘΟΣ να κάνει κάποιος 2-3 τζούρες
και να αποκτάει ή να νομίζει πως απόκτησε άποψη (συνήθως
πολύ αρνητική). Ε κάπου εκεί, αρχίζει και ένα mini-μάθημα/ενημέρωση
πως το άτμισμα δεν είναι απλό πράμα και θέλει διάβασμα, πειραματισμό
και άλλα ...ε εκεί ή θα ακούσω "άσε, που να μπλέκω", η θα κανονιστεί
το πρώτο ραντεβού για το δάνεισμα του εξοπλισμού και το επίσημο
πρώτο μάθημα. Πάντως όσοι ενδιαφέρθηκαν για τον εξοπλισμό, όλοι
μετά από λίγο καιρό μου ζήτησαν να κάνουμε την παρθενική παραγγελία.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 13:15 από FML »

Δεν ειναι καθόλου ευγενικό αυτό, γιατί δεν το καταλαβαίνουν?

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
όχι να πας σε ένα κατάστημα σε παρακαλώ.
τελευταία φορά έδωσα στον ξάδερφο μου επειδή επέμενε ,του χαμηλώνω τα w,του λέω μην ρουφάς σαν μανιακός κ τα σχετικά,παίρνει μια χαλαρή ίσα ίσα,στην 2η δίνει γκάζια,έβηχε μισή ώρα,το συμπέρασμα του ήταν ότι του έκαψε τα πνευμόνια κ ότι χίλιες φορές το prince.

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα

Για φανταστείτε να γυρίσουν Ιαπωνία και να λένε :
ΚωΣτόβολο - Nobacco . Ωωωωωωω!


σορυ ,ειναι πολυ παλιο το μυνημα,αλλα εγω τωρα το διαβασα και ...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα εχω λιωσει με τον γιαπωνεζο χαχααχαχαχ :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vazouras

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ειναι καθόλου ευγενικό αυτό, γιατί δεν το καταλαβαίνουν?

Γιατί δεν τους το έμαθαν από το σπίτι τους, δεν ακούγεται όμορφα αλλά έτσι είναι.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Παρόμοια εμπειρία με τρακαδορους έζησα φέτος.
Να εξηγηθω. Δεν με ενοχλεί να θέλει κάποιος να δοκιμάσει. Έχω μαζί μου έξτρα επιστόμια. Αλλά όχι να με βλέπεις με ηλεκτρονικό να με κοροϊδεύεις και να μου ζητάς δοκιμή και καθώς το κοροϊδεύεις να μου ρουφάς όλο το castle long.
Αυτί συνέβει συνεχόμενες ημέρες. Είμαι άνθρωπος που δεν θέλω να είμαι αρνητικός σε όλα. Έτσι όταν αυτό έγινε 3 συνεχόμενες ημέρες και όταν μετά μου το άρπαζαν χωρίς ερώτηση τους έλεγα ή θα πάρεις καπνό ή θα πας σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο να πάρεις συσκευή. Αυτά. Είναι χειρότεροι οι τρακαδοροι στα ατμιστικα τελικά.

Ξέρω και άτομα που το κοροϊδεύουν αλλά ή σχέση τους παίρνει αρώματα που αρέσουν μόνο στον άλλο.
Ρωτώντας γιατί ή απάντηση ήταν γιατί κάνω και εγώ. ( Και το κοροϊδεύει )
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2016, 14:27 από burku318 »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
να πω καιγω οτι δεν εχω θεμα να δωσω σε ενα φιλο ατμιστη να δοκιμασει το υγρο μου η τον ατμο μου.αλλα σε ξενο δεν το εχω δωσει και δεν θα το δωσω ποτε.να του εξηγησω 2 3 πραγματακια και να τον παραπεμψω καπου η να τον βοηθησω αν εχει αποφασισει οτι θελει να αρχισει το ατμισμα ναι..!!!

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Εάν είναι φίλος - κανένα πρόβλημα, αλλά σε άγνωστο δεν μπορώ να δώσω για λόγους υγιεινής. Το αστείο είναι ότι  από τους φίλους που καπνίζουν, κάθε φορά κάποιος θα ρωτήσει «τί υγρό έχουμε σήμερα?» με αποτέλεσμα ορισμένοι να «δοκιμάζουν» σε καθημερινή βάση  :))

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Σε πολύ καλούς φίλους έχω δώσει κατά καιρούς για δοκιμές. Άγνωστος ή μη καλός φίλος δεν μου έχει ζητήσει ποτέ αλλά και να μου ζητούσε θα αρνιόμουν ευγενικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix