vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Papillon Organic και El Toro Natural

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #600 στις: Μαΐου 21, 2016, 20:03 »
Ψάχνωντας και εγώ γεύση τσιγάρου νομίζω ήρθε η ώρα να δοκιμάσω El toro. Ελπίζω να μην φάω τη φόλα που έφαγα με Freedom και Torque της Halo που υποτίθεται πως θα μου θύμιζαν τσιγάρο.
Επειδή όμως έχω ξεπουληθεί με τις δοκιμές σκέφτομαι να πάρω μόνο Cigarillos και βλέπουμε. Το θέμα είναι πως οι αγορές γίνονται απο internet και προσπαθώ να βάζω πολλές παραγγελίες για να γλυτώνω μεταφορικά. Αυτά που είχα υπ όψην μου είναι Cigarillos , Puros και Cigar de Paris. Αν έχω καταλάβει καλά αυτά πρέπει να είναι ότι πιο πιστό σε αντίγραφο καπνού. Υπολογίζοντας επίσης και το θέμα της μάκας στις αντιστάσεις τι με συμβουλέυετε να κάνω? Ποιό/ποιά να πάρω? Υπάρχει περίπτωση να μη μου αρέσει πχ το Cigαrillos και να μου αρέσει το Puros ή και το αντίστροφο?

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #601 στις: Μαΐου 24, 2016, 18:32 »
Παρέλαβα προχθές από Αγγλία cigarillos. Κατ' αρχήν είδα με χαρά ότι ξαναγύρισαν στα 60μελα, μου είχαν σπάσει τα νεύρα με τα 10μελα. Κατά δεύτερον, ήταν ευχάριστη έκπληξη ότι σαν γεύση υπήρξε τεράστια βελτίωση σε σχέση με τα τελευταία. Συνειδητοποίησα έτσι ότι η γεύση με το καιρό είχε αλλοιωθεί (κάνω σχεδόν αποκλειστικά το συγκεκριμένο υγρό χρόνια οπότε την σταδιακή αλλαγή δεν την είχα καταλάβει) και πλέον επανήλθε στα παλιά καλά επίπεδα. Έχει κάποιος φίλος παρατηρήσει κάτι παρόμοιο? Να σημειώσω ότι εδώ και 1,5 χρόνο ατμίζω σταθερά cigarillos σε Eviva, οπότε οι συνθήκες ατμίσματος παρέμειναν σταθερές, άρα δεν επηρέασαν αυτές την αλλαγή στην γεύση που πήρα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #602 στις: Μαΐου 24, 2016, 18:52 »
Επειδή έλαβα σχετικό mail, δεν ξαναγύρισαν στα 60μελα. Ξεστοκάρουν μέχρι την εφαρμογή της TPD...

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #603 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:53 »
Μάλιστα, άρα ατμίζω τα παλιά υγρά τα οποία είχαν και καλύτερη γεύση, κρίμα και πάλι κρίμα !

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #604 στις: Ιουνίου 01, 2016, 04:35 »
Δίλημμα... έχω φτιάξει καλαθάκι που περιέχει Cigarillos, Puros, Cigar de Paris και θέλω να αφαιρέσω ένα εκ των 2 τελευταίων (το Cigarillos θα μπει), γιατί εκτός του ότι πάει ψηλά το κασέ (έχω βάλει και άλλα) φοβάμαι μην ξενερώσω, ίσως όχι τόσο απο τις γεύσεις αφού αν κρίνω απ όσα διαβάζω θα μου αρέσουν, όσο απο το θέμα με τισ αντιστάσεις. Δεδομένου λοιπόν ότι το Cigarillos είναι στάνταρ, ποιο κρατώ απο τα άλλα?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #605 στις: Ιουνίου 01, 2016, 06:51 »
Απο οτι θυμάμαι απο οταν τα άτμιζα προ 3ετίας, τα 2 υγρά με τα λιγότερα κατάλοιπα συγκριτικά, ήταν τα Cigarilos και αμέσως μετά ερχόταν το Puros. Μετα απο αυτά τα 2 το χάος, απο κατάλοιπα ….

Αλλά, παρά τα παραπάνω δεν έχω δοκιμάσει το Cigar de Paris, ούτε γνωρίζω αν εκτοτε έχουν βελτιωθεί οι συνταγές. Αναφέρω αυτά που θυμάμαι μόνον, αυτά που θα έπαιρνα εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #606 στις: Ιουνίου 01, 2016, 13:32 »
Από θέμα γεύσης, τα Cigarillos και Puros είναι παρεμφερή, με το δεύτερο να είναι υψηλότερα στις προτιμήσεις μου. Το de Paris, είναι άλλη ιστορία, βαρύ πουρένιο με αρώματα πικραμύγδαλο, και αυτό πολύ καλό. Όσον αφορά τη μάκα, είχε ακουστεί ότι ο κατασκευαστής προχώρησε σε αλλαγές στη συνταγή και τη διαδικασία φιλτραρίσματος ώστε να έχει λιγότερη. Δεν έχω ίδια άποψη όμως.

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #607 στις: Ιουνίου 07, 2016, 19:00 »
Δοκίμασα πρόσφατα Cigarillos.Mε μεγαλη διαφορά το καλύτερο καπνικό που εχω ατμίσει.Σε ο,τι αφορα τα καταλοιπα,δεν εχω κανει παλαιοτερες παρτιδες για να συγκρινω,αλλα η μακα που αφησε,ηταν επισης η περισσοτερη σε σχεση με οποιοδηποτε αλλο υγρο εχω δοκιμασει.Δεν παυει ομως να ειναι εξαιρετικο υγρο για τα γουστα μου.

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Papillon Organic και El Toro Natural
« Απάντηση #608 στις: Ιουνίου 11, 2016, 11:55 »
Πήρα cigarillos και puros.....δεν είναι για εμένα
Όντως αναγνωρίζω τον λόγο που θεωρούνται τα πιο καπνικά αλλά ακόμα και όταν κάπνιζα και μου έφερναν τσιγάρο με αυτή τη γεύση δεν θα το έκανα. Δεν είναι του γούστου μου. Όσο πιο πολλά δοκιμάζεις τόσο καταλαβαίνεις πόσο υποκειμενικό είναι το θέμα (ας το το αναφέρουμε άλλη μια φορά). Θα μπουν στην άκρη με τα άλλα μπουκαλάκια από υγρά που δεν μου αρέσουν προς πώληση.
Πάντως το θέμα με τις αντιστάσεις, εάν μου άρεσαν τα υγρά, εγώ θα τα αντιμετώπιζα όχι σαν ready to vape αλλά σαν συμπυκνωμένα....δηλαδή θα έριχνα λίγο σε βάση ίσα για να πάρει τσιγαρίλα καθώς νομίζω πως είναι πολύ έντονα. Χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος πόσο θα βοηθούσε η αραίωση τις αντιστάσεις. 
Αυτά από εμένα...τελείωσα με El toro. Αααα κάτι άλλο που θυμήθηκα. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου και ίσως είναι άκυρο, ίσως πάλι να βοηθήσει άλλους. Πείτε με τρελό αλλά εμένα το puros (το οποίο θεωρώ ανώτερο απο cigarillos και ίσως πιο ιδανικό ακόμα και για αυτόν που ψάχνει "τσιγάρο") μου θύμισε το εξής. Θα το περιέγραφα (με πάσα επιφύλαξη μαν$κίας) σαν ένα πιο έντονο-βρώμικο French Pipe-Liqua (το όποιο μου αρέσει πολύ). Δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχουν (ίσως καμία) αλλά αυτό μου ήρθε...αυτό είπα. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix