vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Jorge, polydimi5, lounik, Aspirecigs, myiorgos, dvelev

Twitter

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Vision Eternity
« στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 20:07 »
(Image removed from quote.)

Δουλέυει είτε σε μορφή dripping (αλλά χωράει μεχρι και 40 σταγόνες λέει - δεν ξερω πως μιας και τα φυτίλια του ειναι κοντά), είτε με τανκάκι τύπου Α με τον ανάλογο κωνο που δίνεται μαζι.

Περισσότερα εδώ http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=197&products_id=1162

(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)


Η συσκευασία.....

(Image removed from quote.)


Και εκτός συσκευασίας....

(Image removed from quote.)

"The VISION Eternity is made of quality, highly polished chrome plated pure brass "

Φτιαγμένο από ορείχαλκο.

Η τιμή του 29,95$


Αναλυτική παρουσίαση και βίντεο από τον Ωμέγα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0g66YcEoTE[/youtube]


Μερικά βίντεο που βρήκε ο Mulder

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CRAGJwLtcqo&feature=plcp[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y2kE9WuD3ug&feature=plcp[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SmSVMNcvxUE&feature=plcp[/youtube]


Προστέθηκε η βίντεο-παρουσίαση του Ωμέγα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:33 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 20:12 »
Πρώτες εντυπώσεις

Τελικά τον παρέλαβα σήμερα, (να ευχαριστήσω τον Μιχάλη για το δωράκι), δεύτερο γέμισμα τώρα, η γεύση όχι σαν του Δία, αλλά η ποσότητα είναι άλλο πράγμα. Νομίζω ότι δεν πρέπει να πολυγυρνάμε στο πλάϊ, ειδικά γεμάτο, γιατί έχουμε μπουρμπουλήθρες ?

Νεότερα αύριο με διαφορετικά setup.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ από το vapeclub(τηλεφωνική παραγγελία χθές το πρωί).Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τον Μιχάλη για την express εξυπηρέτηση και το δωράκι  :thumpup: .Τωρα σαν γεύση και ντουμάνι πολύ καλά με drip αλλά και με τάνκ.Αξιοσημείωτο δε η γρήγορη αλλαγή της γεύσης από ντρίπ(ένα Α υγρό) σε τάνκ(γεμισμένο με ένα Β υγρό).Όντως σαν χτύπημα υστερεί λίγο.Ατμίζω με την μαμίσια αντίσταση.Μόλις φτιάξω δική μου θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις.Γενικά για τα λεφτά του πιστεύω ότι αξίζει και με το παραπάνω.

Λοιπόν παιδιά, έκανα την παλαβομάρα και μου βγήκε. Εβαλα την καμπάνα του Δία ακριβώς πάνω στο κομμάτι που είναι η αντίσταση. Φούλ γεύση και ντουμάνι. Προσοχή: το αντίστροφο δεν γίνεται, δηλαδή η καμπάνα του eternity με την βάση του Δία.

Οπότε συμπέρανα ότι το κομματάκι με την μύτη έκανε την ζημιά. Απ' ότι παρατήρησα, επειδή η αντίσταση είναι ψηλά, εφάπτεται σχεδόν με το καπακάκι με τις τρυπούλες. Ακριβώς πρέπει να ακουμπάει στην αντίσταση το φυτιλάκι τροφοδοσίας που έρχεται από πάνω.

Ξαναέβαλα λοιπόν την καμπάνα του eternity στην θέση της με μόνη διαφορά (δεν συνιστώ να το κάνετε, εγώ το έκανα γιατί δεν ικανοποιούσε εμένα η γεύση του eternity) ότι έβγαλα την μυτούλα τροφοδοσίας και έτσι άνοιξε άλλη μια τρύπα στο κέντρο. Σε μένα άμεση βελτίωση γεύσης.

Δεν έχω εργαλεία να το φάω όλο το καπακάκι σιγά σιγά για να δω κι άλλη βελτίωση και να μπορώ να τον γεμίζω γυρνώντας στο πλάϊ, γιατί πλέον όρθιος είναι επιρρεπής στις διαρροές μια και πέφτει κατευθείαν στην αντίσταση το υγρό, ακριβώς πάνω από την τρύπα που έρχεται ο αέρας.

Προσοχή: ό,τι έκανα το έκανα μόνο και μόνο γιατί δεν με ικανοποιούσε και θα τον άφηνα στην άκρη, και γιατί δεν με ενδιέφερε η χρήση tank.

δοκίμασα τον ετέρνιτυ χθες από vapeclub και είναι σούπερ. και γεύση καλή και χτύπημα καλό και γενικότερα πολύ όμορφη κατασκευή.  :thumpup:

τον εχω απ το πρωι,απλα αψογος.εχει να πεσει πολυ πειραμα!

οποιος γουσταρει σφικτη τζουρα,το κατω δακτυλιδι κανει δουλεια

τον πηρα και εγω τελικα απο το http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=12&controller=product&id_lang=7 εδω και 5 μερες και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος... σαν συνολο μαζι με το δικο ντριπ τιπ ειναι πολυ ομορφο αλλα με το τανκακι του ειναι και πιο μικρο και καλυτερο.
παμε τωρα στην συμπεριφορα του.
απο μπουκαλακι ατμο με κανελομπισκοτο παιρνει 35 σταγονες ανετα και αποδιδει σουπερ την γευση.το ειχα πανω σε twist στα 3.8 βολτ με 1.8 αντισταση και ειχα μεγαλυτερο χτυπημα απο τα boge 2.2 στα 4 βολτ.αυτονομια-γευση-χτυπημα ολα στο φουλ. η εναλλαγη γευσεων γινεται πολυ ευκολα η σε δυσκολες γευσεις μετα απο λιγες τζουρες εχεις την εναλλαγη κατευθειαν.το τελειο ειναι βεβαια οταν απο ντριπινγκ βαζεις το τανκακι και η εναλλαγη γινεται κατευθειαν λογω του οτι το φυτιλι στο καρφακι στελνει το υγρο κατευθειαν πανω στην αντισταση...απο διαρροες μηδεν και μαλιστα αν ψιλογεμισει απλα εχεις καμια μπουρμπουληθρα για προειδοποιηση αλλα σταγονα στην μπαταρια  :nope: .ψιλοκαμμενο μονο αν φτασει στο 1/3 περιπου της χωρητικοτητας του δοχειου με τα φυτιλια λογο του οτι δεν προλαβαινει να ανεβασει το υγρο στις απανωτες τζουρες. γενικα ειχα καιρο να παρω κατι και ημουν για καιρο με boge ασχετα με τους πειρασμους που εβλεπα δω μεσα μεχρι την ωρα που ειδα αυτο και ειπα θα το παρω για την ευκολια του και τις ετοιμες αντιστασεις του (ασχετο αλλα αυτα τα φυτιλια που τα βρισκουν οι κινεζοι ρε παιδια...?) και δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη...
αρχικες εντυπωσεις αριστες παντως μεχρι τωρα και σε αναμονη μεχρι να δω ποσο θα αντεξει η μανισια του αντισταση και πως θα παει η ανταλλακτικη του...

υ.γ. το μοναδικο μειονεκτημα που του βρηκα και ειναι αξιο λογου ειναι οτι ζεσταινεται σχετικα ευκολα και γρηγορα αλλα μπορει να φταιει και που το εχω  :baby: :baby: :baby:
 :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 14:34 »
η τζουρα του ειναι αερατη η σφιχτη?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 14:44 »
Εχει το δαχτυλιδάκι του, που άμα θες την κάνεις σφιχτή.

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 13:12 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E0Hc7yzddAk[/youtube]
 
τον εχω απο εχθες πιπιλα.απιστευτο ντουμανι πολυ καλη γευση και δεν εχει την παραμικρη διαροη.ειναι με την μαμισια την αντισταση.ο ατμος ειναι κρυος και πολυ καθαρη γευση. με 30 σταγονες γεμισμα και πιπιλα. αν συνεχισει ετσι αντιο boge μια για παντα.πιστευω οτι σε vv θα ειναι ακομα ποιο απολαυστικος. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 13:26 »
Πανω στο provari δουλευει σουπερ  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2012, 13:49 από vougiouklakis »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 15:15 »
Ηρθαν και οι άλλοι δύο (μόλις). Ο ένας θα μείνει ανέγγιχτος, ο άλλος για το καφεδάκι μου. Ο πρώτος που πήρα είναι για το τσιγαράκι...

Προς το παρόν θα προσπαθήσω τον 2ο χωρίς να κόψω το καπάκι. Να δω πρώτα αν μπορεί να φτάσει σε γεύση τον πρώτο που είχα πάρει και τον είχα εγχειρήσει!



Ερώτηση: παιδιά όσοι παίρνετε ντουμάνι, με τανκάκι ή με dripping σας το δίνει ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2012, 15:22 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Re: Vision Eternity
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 17:52 »
Ρε παιδια με ποιο δαχτυλιδακι κανεις την τζουρα πιο σφιχτη η πιο αερατη;

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 18:05 »
Στα κομμάτια μέσα στην κασετίνα έχει ένα δαχτυλιδάκι, εύκολα το βρίσκεις, δεν βιδώνει στον ατμο αυτό. Βιδώνει σε ego. Αυτό έχει στην μέση περίπου δύο τρυπούλες, μια στην μια και μια στην άλλη μεριά. Αυτό αν το βάλεις η τζούρα γίνεται πιο σφιχτή.


Update σχετικά με το setup: Μιλάω μόνο για dripping mode. Η μαμίσια που είχε επάνω δεν είχε καλή τροφοδοσία. Δεν χρησιμοποίησα έτοιμη, αλλά έφτιαξα μια δικιά μου. Μια και με διπλό φυτίλι 2mm ξέρω ότι έχει θέμα, δεν χωράει, γιατί μπαίναι από πάνω το καπάκι, και για να μην αναγκαστώ να το κόψω πάλι, την έφτιαξα με μονό φυτίλι, 5,5 cm (το παραπανίσιο μέσα στην γουβίτσα, γύρω - γύρω) και 5 σπείρες ολόκληρες, συν τα άκρα. 1.6 Ο μου βγήκε (νομίζω 17άρι σύρμα). Πολύ καλύτερη γεύση. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω τώρα με τον άλλον που έχω με κομμένο το καπάκι γιατί εκεί κάνω καθαρό ry69, ενώ σ' αυτόν "νερομένο" με καπουτσίνο και βανίλια. Ικανοποιητικά πάει πάντως προς το παρόν.

2ο update: ξεβίδωσα το καπάκι με την καμπάνα, και έβαλα την καμπάνα του Zeus και η διαφορά στην γεύση τεράστια παιδιά. Το καπάκι κόβει ακόμη και σ' αυτό το σεταπ. Αν δεν βρω λύση το κόβω κι αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2012, 20:12 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 22:09 »
Το φυτιλι που έχει μέσα στο καρφί πως το αλλάζουμε;είναι με mesh η απλά μπενει σφηνωτα; Αλλα πως θα παει να σφηνωσει

κανενας που να αλλαξε το φυτιλι τροφοδοσιας που ειναι στο καρφι? :dontknow:



Συγχώνευση μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2012, 13:37 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 13:00 »
Εγώ αδερφέ το ξήλωσα το καρφί και το καπάκι εντελώς.

Αν όμως δεις από κάτω το καπάκι, θα δεις την άκρη από το φυτίλι. Κατά τη γνώμη μου από εκεί το βγάζεις, και από εκεί θα βάλεις το καινούργιο, με τη βοήθεια καρφίτσας/βελόντας/οδοντογλυφίδας, κάτι για να το σπρώξει μέσα και να μπορεί να βγει μετά.

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 13:13 »
πως θα κατσει εκει με mesh? το εχει βγαλει κανενας να δουμε πως ειναι? πως σφηνωνει η ακρη?

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 18:53 »
παιδια εγω να κανω κανα 2 ερωτησουλες ακομα γιατι δεν εχω καταλαβει επ ακριβως τι παιζει!
το εχω απο χθες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
το θεμα ειναι οτι το καρφι τι ρολο παιζει; και γιατι να το ξηλωσει καποιος!
ειναι τελικα για dripping η βαζω 30-35 σταγονες εκει κατω που ειναι η αντισταση;


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 18:59 »
Το καρφί το έχει γιατί εκτός από dripping, βάζεις την άλλη καμπάνα που έχει και επάνω τανκάκι με υγρό, που πέφτει στο καρφάκι, και το φυτιλάκι μέσα στο καρφάκι τροφοδοτεί την αντίσταση.

Εγώ το έβγαλα γιατί, για τα γούστα μου, έχω περισσότερη γεύση, και θέλω μόνο dripping.

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 18:43 »
Δεν θα ηταν καλυτερο αν ο κωνος για dripping κουμπνωνε κατ ευθειαν εκει που ειναι η φυτιλοαντισταση χωρις να μεσολαβει το κομματι που εχει το καρφι για την  ego-t δεξαμενη; βασικα αν μπορουμε να βρουμε το email της εταιρειας που το κατασκευαζει να βγαλει κανενα update που να λειτουργει σαν ανταπτορας απο τον κωνο του dripping για το κομματι που ειναι η αντισταση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro