vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Sergios, manoslykos, ΨΗΛΟΣ, paiktaras, maprix

Twitter

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 20:49 »
Ταιριάζει του Δία η καμπάνα, αλλά δεν ξέρω από o-ring τι γίνεται, γιατί ο eternity έχει.

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 22:55 »
Να παρω τον zeus μονο και μονο για την καμπανα του που την θελω για το eternity λιγο δυσκολο, δεν θα επρεπε η vision να το κανει απο την κατασκευη του; να κουμπωνει η καμπανα για dripping κατ ευθειαν πανω απο την φυτιλοαντισταση;

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 23:11 »
Ταιριάζει του Δία η καμπάνα, αλλά δεν ξέρω από o-ring τι γίνεται, γιατί ο eternity έχει.
Μια χαρα βιδωνει  :yes: .....χωρις κανενα προβλημα  ;)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 23:15 »
Εγώ για λίγο την είχα βάλει για να δω την διαφορά με το μαμίσιο καπάκι. Μετά πήγε το καπάκι άκλαφτο.....

Δεν την είχα για μεγάλο διάστημα επάνω για να ξέρω αν τυχόν συμβαίνει καμμιά διαρροή αν γυρίσει κλπ, οπότε το είπα αλλά με επιφύλαξη.

Μια και λες ότι είναι μια χαρά, όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 01:26 »
Δεν έχω ασχοληθεί με επισκευάσιμο μέχρι στγμής γιατί τα χέρια μου δεν ''πιάνουν''. Πιάνουν όμως τα χέρια του πατέρα μου,
ο οποίος δεν έχει πρόβλημα να ασχοληθεί. Θα τον προτείνατε για πρώτο επισκευάσιμο;To setup είναι εύκολο; Σε λειτουργία tank πως είναιι;

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 10:07 »

Καλησπέρα παιδιά. Ακολουθεί η παρουσίαση για τον νέο ατμοποιητή Vision Eternity.


Ένας ατμοποιητής με δύο πρόσωπα. :o


Πρόκειται για ατμοποιητή ο οποίος είναι επισκευάσιμος και έχει δύο λειτουργίες.
Η πρώτη του λειτουργία είναι για Dripping και η δεύτερη με την αντικατάσταση του επάνω σωλήνα με έναν άλλο και  τοποθετώντας  ένα τανκ τύπου Α,  έχουμε την  “κλασσική “ λειτουργία ενός Ego-T.
Με αυτόν τον τρόπο μπορεί να ικανοποιήσει μεγάλο αριθμό ατμιστών.
Λόγο μεγάλου όγκου πληροφοριών παραθέτω «video review» για να τον απολαύσουμε παρέα. ;)
H διάθεσή του γίνεται στο Vapeclub & Dr. Antismoke στην τιμή των 27€
( και ο Dr. Antismoke το διαθέτει στην ίδια τιμή παρότι φαίνεται να έχει 30€. Οφείλεται σε λάθος που δεν έχουν προλάβει να διορθώσουν μέχρι τη στιγμή που ανέβηκε το συγκεκριμένο review  ::)

http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=12&controller=product&id_lang=7
http://www.antismoke.gr/product.php?id_product=235

Το πακέτο περιλαμβάνει :
1.   Drip Tip (Chrome)
2.   Cone
3.   Coil Base
4.   Ego T βάση με βελόνα και φυτίλι εντός
5.   Σώμα για Dripping με χωρητικότητα 1.1ml.
6.   Ego T σώμα που φωλιάζει το τανκ τύπου Α.
7.   3 extra φυτιλοαντιστάσεις ( έτοιμες για τοποθέτηση)
8.   2 επιπλέον ανταλλακτικά που φωλιάζουν τα άκρα της φυτιλοαντίστασης
9.   2 τάπες σιλικόνης για το Ego T
10.   Τανκ Ego T το οποίο δεν είναι από το εργοστάσιο αλλά το δίνουν τα παραπάνω καταστήματα δωρεάν.


Δείτε οπωσδήποτε και το τέλος του Review ! Περιέχει μια επιπλέον πληροφορία που θα αρέσει σε πολλούς. :hmmm:




+ Τα άκρα της φυτιλο-αντίστασης κουμπώνουν και δεν είναι με βίδες… άρα δεν χρειαζόμαστε κανένα επιπλέον εργαλείο για να κάνουμε τοποθέτηση.
+ Τιμή.
+ Συσκευασία και οδηγίες χρήσης.
+ Διττή λειτουργία του ατμοποιητή (λειτουργία και με τανκ!)
+ Επιπλέον ανταλλακτικά.
+ Η βάση είναι συμβατή και με Α7 SS.
-Ίσως να μην κουμπώνουν σωστά, επάνω του, όλα τα drip-tips που κυκλοφορούν.


+ Δουλεύει άψογα και σε απλή Ego μπαταρία
+ Ωραία τζούρα
-+ Θερμοκρασία ατμού όπως του Bulli A2 Classic
 :bye:
 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0g66YcEoTE[/youtube]



Προστέθηκε η βίντεο-παρουσίαση στην πρώτη σελίδα του νήματος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2012, 22:35 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 11:41 »
Παύλο πολύ καλή παρουσίαση σαν και αυτές που μας έχεις συνηθίσει.  :respect: :respect:
Μια ερώτηση όμως φιλαράκι γιατί δεν το έπιασα καλά.
Χάλασαν οι 3 έτοιμες αντιστάσεις και θες να φτιάξεις μια καινούργια. Κοι άκρα των συρματων κουμπωνουν ή βιδώνουν πάνω στα μεταλλικά άκρα που κουμπωνουν μετά στη βάση;;;

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 11:58 »
Τα συρματάκια τα περνάς μέσα από έτοιμες τρυπούλες στα μεταλικά, τα διπλώνεις λιγάκι για περισσότερη σταθερότητα, και μετά όλο μαζί κουμπώνει στην βάση. Ο,τι περισσεύει από σύρμα το κόβεις.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 12:15 »
Αν προσέξετε το καπάκι από κάτω, εξέχει λιγάκι το φυτίλι μου έρχεται μέσα από το καρφάκι. Αυτό σημαίνει ότι το καπάκι είναι πολύ κοντά στην αντίσταση. Εχτε υπόψη αυτό όσοι θέλετε να σετάρετε με διπλόι φυτίλι 2mm. Ισως να ακουμπάει το καπάκι το σύρμα της αντίστασης και να έχετε θέματα.

Παύλο, με ποιά καμπάνα είχες καλύτερη απόδοση στη γεύση ? την μαμίσια ή του Δία ?

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 12:43 »
Παύλο πολύ καλή παρουσίαση σαν και αυτές που μας έχεις συνηθίσει.  :respect: :respect:
Μια ερώτηση όμως φιλαράκι γιατί δεν το έπιασα καλά.
Χάλασαν οι 3 έτοιμες αντιστάσεις και θες να φτιάξεις μια καινούργια. Κοι άκρα των συρματων κουμπωνουν ή βιδώνουν πάνω στα μεταλλικά άκρα που κουμπωνουν μετά στη βάση;;;


Για δες εδώ μπορείς ίσως να καταλάβεις και λέω ίσως γιατί δεν μπορούσα να το βγάλω με καλύτερη ανάλυση  :dontknow:







...Παύλο, με ποιά καμπάνα είχες καλύτερη απόδοση στη γεύση ? την μαμίσια ή του Δία ?


Βαγγέλη πραγματικά δεν έχω καταλάβει κάτι το οποίο να είναι αισθητό σε εμένα  :thumpup: .  Είναι πάντως μια ωραία εναλλακτική για αυτούς που βαριούνται εύκολα  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2012, 12:48 από Ωμέγα »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 13:00 »
Εμένα, μου έφερε ασύγκριτα περισσότερη γεύση με την καμπάνα του Δία.

Δεν προσπαθώ να μειώσω τον Eternity, δεν θα αγόραζα 3 άλλωστε (όλους από τον Μιχάλη, επάνω). Και μάλιστα αφού πήρα τον πρώτο, τον έστρωσα (κόβοντας το καπάκι) και μετά παρήγγειλα και τους άλλους 2. Και στον 2ο έκανα το ίδιο, μ' αρέσει φοβερά η γεύση του έτσι, όλη μέρα πιπίλα και τους 2 πια.
Απλά τους γέρνω λιγάκι στο πλάϊ στο γέμισμα, γιατί χωρίς το καπάκι, αν δεν τον γυρίσεις στο πλάϊ θα τρέξει, φυσική είναι αυτή, τι να κάνουμε.

Το δοχειάκι που έχει στην βάση, είναι για μένα όλα τα λεφτά, πολύ καλή ιδέα. Ελπίζω να βγάλουν και 2η έκδοση βελτιωμένη.

Μην τον φοβάσαι πάντως στο γέμισμα, εγώ στον 2ο που τον έχω για τον καφέ μου του ρίχνω (σταγόνες με ίδια μπουκαλάκια σαν το δικό σου):

7 σταγόνες βανίλια
14 σταγόνες καπουτσίνο
23 σταγόνες ry69 (να σπάει η γλύκα, μην πάθουμε κρίση ζαχάρου)
===
45 σταγόνες

σε επαναγέμισμα, όχι στο πρώτο γέμισμα, και δεν μασάει τίποτα. Φοβερό εργαλείο, οι Κινέζοι έγραψαν.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 13:04 »
Όντως είναι θηρίο σε χωρητικότητα και καθαρή γεύση. Γιατί πήρες δυο , συλλογή θα κάνεις?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 13:23 »
Δεν έχω ασχοληθεί με επισκευάσιμο μέχρι στγμής γιατί τα χέρια μου δεν ''πιάνουν''. Πιάνουν όμως τα χέρια του πατέρα μου,
ο οποίος δεν έχει πρόβλημα να ασχοληθεί. Θα τον προτείνατε για πρώτο επισκευάσιμο;To setup είναι εύκολο; Σε λειτουργία tank πως είναιι;

πιστεψε με φιλε δεν χρειαζεται να πιανουν τα χερια σχετικα καθολου...ειναι πανευκολος και μια χαρα για πρωτο επισκευασιμο αλλα και γενικα για μονιμο ευκολο επισκευασιμο...
βεβαια περισσοτερα μπορεις να δεις εδω και να κρινεις καλυτερα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14361.msg532637.html#msg532637


Παράθεση της ερώτησης στην οποία δίνεται απάντηση
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2012, 14:42 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 13:31 »
3 πήρα, ο πρώτος για το καθαρά καπνικό, ο δεύτερος για τον συνδυασμό που έγραψα παραπάνω και ο τρίτος προς το παρών εφεδρία στο κουτί του. Στην δουλειά μαζί μου έχω και έναν Δία έτοιμο, σεταρισμένο με καινούργιο φυτίλι, μην μας βρει τίποτα και ξεμείνουμε από καμμία γεύση....

Λίγα πράματα...

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Vision Eternity - Παρουσίαση και κριτική
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 14:15 »
Αθήνα ποιός το πουλάει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki