vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, yorgoss, FaniFox, Jorge, antiklitos140, manoslykos

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #975 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 01:59 »
καλησπερα εχω στο οπλοστασιο μ gina,nutacco,vanilla,ry69,cinammon cookies κ σημερα πηρα κ μια φραουλα....εχετε καμια συνταγη να τη συνδυασω με τα υπολοιπα...????

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #976 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 17:11 »
.. :bye:  εχω agrinio , nocciola  ,ταιριάζουν μεταξύ τους?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #977 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 18:03 »
οχι
το nocciola θα σκεπάσει το agrinio

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #978 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 13:20 »
Για 10μλ
2       φωτια
12.    RY 69
5-6   βανιλια

Καπνικο για ολη μερα!

Αποσυνδεδεμένος Beriothien

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #979 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 22:07 »
Αποφάσισα να στείλω κι εγω αν και σας διαβάζω εδω και αρκετό καιρό, έχω σχεδόν όλα τα αρώματα άτμος αλλά ακόμη δεν έχω καταφέρει εδω και 1 χρόνο να φτιάξω μια γεύση που να μου αρέσει, αγαπημένο μου μακράν ήταν το CEO της nobacco plan B το οποίο δυστηχώς δεν κυκλοφορεί γιαυτό και το έριξα στις αλχημείες, καμία πρόταση να θυμήζει στο ceo θα με σώσετε γιατί πραγματικά σκέφτομαι να το γυρίσω στο κανονικό..το μόνο που μου  άρεσε σαν συνταγή είναι το εξής: vanilla 3,
                                    cinnamon cookie 9
                                    premium chocolate 5

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #980 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 00:05 »
Φίλε υπομονή κάτι θα βρεις. Πήγαινε να δοκιμάσεις και άλλα υγρά από αλλού

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #981 στις: Φεβρουαρίου 13, 2014, 00:19 »
Αποφάσισα να στείλω κι εγω αν και σας διαβάζω εδω και αρκετό καιρό, έχω σχεδόν όλα τα αρώματα άτμος αλλά ακόμη δεν έχω καταφέρει εδω και 1 χρόνο να φτιάξω μια γεύση που να μου αρέσει, αγαπημένο μου μακράν ήταν το CEO της nobacco plan B το οποίο δυστηχώς δεν κυκλοφορεί γιαυτό και το έριξα στις αλχημείες, καμία πρόταση να θυμήζει στο ceo θα με σώσετε γιατί πραγματικά σκέφτομαι να το γυρίσω στο κανονικό..το μόνο που μου  άρεσε σαν συνταγή είναι το εξής: vanilla 3,
                                    cinnamon cookie 9
                                    premium chocolate 5

Είναι φανερό ότι έχεις ξεφύγει από τα καπνικά, άρα είσαι περισσότερο ατμιστής, παρά... να μην πω.
Δοκίμασε το μπισκοτοκάνελο, που σου αρέσει, με ίση ποσότητα κόκκινου μήλου.
(μισή από την ποσότητα που βάζεις μπισκοτοκάνελο και άλλη τόση κόκκινο μήλο)

Για να δούμε...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #982 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 03:29 »
Λοιπόν, έχουμε μια ανακάλυψη μεταμεσονύχτια. Ως συνήθως, ο πεθερός χτύπησε ξανά και σήμερα μου έδωσε το Kapnos, το οποίο δεν μπορεί να ατμίσει γιατί ενοχλεί η μυρωδιά στο χώρο λέει.... Έτσι λοιπόν αφού κοιμήθηκε η κόρη μου αποφάσισα να κάνω μια δοκιμή να δω τι είναι αυτό το αρωματάκι με την ωραία μυρωδιά όταν είναι ακόμα σε υγρή φάση. Έφτιαξα λοιπόν 5 ml....
περίπου 4,8 μλ βάση El Toro 50/50, 8 σταγόνες Kapnos και 1 σταγόνα MTS. '
Άτμισα απευθείας (εντός δέκα λεπτών )
ΑΠοτέλεσμα.
Γνώριμη γεύση λέω... ώπα..... κάπου το ξέρω αυτό...
γυρίζω δύο μήνες πριν όταν για πρώτη φορά δοκίμασε ο πεθερός το Captain Jack της Halo και θυμάμαι πως το απέρριψε γιατί μύριζε άσχημα στο χώρο. Δύο μήνες μετά παθαίνει ακριβώς το ίδιο με το Kapnos και παθαίνω κι εγώ τη πλάκα μου γιατί αυτό που ατμίζω είναι το Captain Jack σε ποσοστό 90%. Και λέω 90% γιατί θέλω να περιμένω να ωριμάσει πρώτα αφενός και αφετέρου αφήνω ένα 10% γιατί η μύτη μου σήμερα είναι ελφαρώς βουλωμένη άρα η γεύση είναι υπο αμφισβήτηση - σίγουρα αποτελεί τη βάση του αρώματος του Captain Jack. Δοκιμάστε το (και τα δύο δοκιμάστε και θα δείτε). Εκτός αυτού δεν είναι ανάγκη να βάλετε μια σταγόνα MTS αν δεν έχετε....;) Βάλτε Fotia μια σταγόνα και έχετε το ίδιο αποτέλεσμα (είπαμε ο καλλιτέχνης έχει παίξει πονηρά εδώ. MTS και FOTIA είναι the same product.) Όπως και να'χει Kapnos και Captain Jack σε φάση ατμού έχουν και την ίδια μυρωδιά, βαριά μυρωδιά μελιού αλλά double μελιού όχι υποτονική. Αυτή η γεύση λοιπόν αν συνδυαστεί με ένα μπισκοτάκι θα οργιάσει. Ή με κάποιο φρούτο τύπου πεπόνι. Για κάποιον που ρωτάει πιο πάνω για το Agrinio, προτείνω να το συνδυάσει με κάποιο φρούτο αποκλειστικά και να ξεχάσει οτιδήποτε έχει σχέση με καπνικό. Το Agrinio σε καμία περίπτωση ΔΕΝ είναι και ΔΕΝ θα γίνει καπνικό ακόμα κι αν το ωριμάσω μέχρι να παντρευτεί η κόρη μου. Είναι τσιχλοφουσκέ, σιρόπι του βήχα wannabe. Εγώ ας πούμε το έμπλεξα με Καρύδα της Totally Wicked και Σοκολάτα και οργίασε. Αυτά προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #983 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 19:20 »
Κάποια σύσταση για δοσολογία μίξης ry69 & cinnamon cookies? έτσι πριν αρχίσω τα πειράματα να έχω μια βάση να ξεκινήσω.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #984 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 20:44 »
Η δικια μου αποψη ειναι πως σε οτι αναλογια ανακατωσεις αυτα τα δυο αρωματα μεταξυ τους, χειροτερα θα τα κανεις.... Ειναι δυο εξαιρετικα αρωματα απο μονα τους!!!!

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #985 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 22:12 »
Εγώ τα συνδύασα σε 3% RY69 και 2% cinnamon cookies και πήγε καλά, αλλά αυτό είναι σίγουρα υποκειμενικό, δεν το συζητώ...βέβαια το cinnamon καλύπτει πολύ το καπνικό, αλλά νομίζω το αισθάνεται κανείς στο υπόβαθρο και δένει καλά. Η αλήθεια είναι ότι cinnamon μόνο του δεν έχω δοκιμάσει, αλλά RY69 μόνο του σε 5% έχω δοκιμάσει και μου φάνηκε πολύ έντονο, ήθελα οπωσδήποτε να το σπάσω με κάτι γλυκό


Επίσης έχω κάνει συνδυασμό RY69 3%-cinnamon cookies 1%-cappuccino 1% και πάλι έδεσε ωραία...βέβαια πάντα υπερισχύει η κανέλλα! Δοκίμασα ίδιο συνδυασμό με Camila αντί για RY69 και μου βγήκε πιο γλυκό γενικά, την πρώτη μέρα μου φάνηκε κάπως...από τη 2η και μετά όμως μου φαίνεται απίθανο, νομίζω ότι δένει ακόμη καλύτερα!


το πόσο υποκειμενικά είναι όλα αυτά τα ποσοστά βέβαια δε χρειάζεται να το ξαναπώ...

Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #986 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 22:16 »
Αφού δεν έχεις δοκιμάσει το cinnamon cookies όπως λες, γιατί λες τότε πως καλύπτει
το καπνικό ?
Καλύτερα πριν ξεκινήσει κάποιος τις αναμείξεις καλό είναι να ξέρει πως είναι η κανονική
γεύση όπως περιγράφεται ή όπως αποδίδεται από το έτοιμο υγρό αυτούσιο ή όπως
του αρέσκεται καθενός να το κατασκευάζει σε DIY.

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #987 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 22:22 »
Επειδή έχω δοκιμάσει το καπνικό μόνο του, και όταν έβαλα και το cinnamon cookies, απλά το κάλυψε....
νομίζω δεν έχει να κάνει με το αν δοκίμασα το cinnamon μόνο του! :dontknow:
προσωπικά βέβαια μου αρέσει ο συνδυασμός και χαίρομαι που ξεκίνησα τα DIY κι ας μην είμαι έμπειρος χρήστης, γιατί βρήκα κάτι που μου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #988 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 12:20 »
Φίλοι συνατμιστές, κάποιος είχε γράψει πριν από καιρό μια συνταγή DIY που έμοιαζε με τη γεύση του Tribeca.
Τώρα βέβαια οι σελίδες γίνανε πάρα πολλές για να κάτσει να τις ψάξει κανείς και να το βρει! (χρειάζεται κανα 3ωρο για 104 σελίδες) :-\ Μήπως ξέρει κάποιος ή θυμάται τον συνδυασμό και την αναλογία των υγρών;

PS προς Adms: άσχετο με το θέμα αλλά σημαντικό. Ίσως θα πρεπε να χωρίζονται τα θέματα κατά έτος (όπως πχ γίνεται και στο τόπικ του χιούμορ) για να είναι πιο χρηστικά  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #989 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 13:33 »
Φίλε μου, αν έκανες ένα κόπο να ρίξεις μια ματιά στο Ο Τσελεμεντές μας, θα έβρισκες αυτό που ψάχνεις πολύ εύκολα. Όσον αφορά το θέμα με το διαχωρισμό μεγάλων θεμάτων κατ' έτος, το προωθώ στη συντονιστική ομάδα ώστε να δούμε κατά πόσον αυτό είναι εφικτό και λειτουργικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2014, 14:24 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix