vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1380 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 07:25 »
Παιδια πειτε μου την γνωμη σας γιαυτο το μοντ Joyetech Ocular C το βλεπω στην esig πολυ χαμηλα την τιμη του μηπως εχει προβληματα γιατι μου αρεση εμφανησιακα.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1381 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 09:50 »
Καλο ειναι. Εχω αυτο με την ενσωματομενη μπαταρια. Κατα τα αλλα ειναι το ιδιο.
Ενα βασικο προβλημα εχει. Η οθονη αφης ειναι υπερβολικα ευαίσθητη και ενω νομιζεις οτι δεν κανεις κατι σου αλλαζει την ρυθμιση που εχεις κανει. Βελτιωθηκε λιγο μετα το τελευταιο update αλλα ακομη υπαρχει.
 Ενα δευτερο που δεν ξερω μηπως εχω κανει κατι εγω λαθος ειναι οτι το κουμπι του ξεβαφει πολυ ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1382 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 11:43 »
Φαινετε δεν προβλεψανε να κλειδωνουν οι ρυθμισεις που κανεις περιεργο ειναι
παντως δειχνη οτι αξιζει τα λεφτα του,να εισαι καλα φιλε μου για την απαντηση σε ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1383 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 12:06 »
Παιδιά, είμαι ατμιστής εδώ και έναν χρόνο. Διαθέτω μόνο τσιγαρίσιους εργοστασιακούς ατμοποιητές, ναυτίλο μίνι, cubis κια τρίτων μίνι, και ένα κλασσικό Pico και ένα istick 40 και φορτίζω πάνω στα μοντάκια. 
Τώρα με έχει πιάσει το καταναλωτικό μου και έχω φάει κόλλημα με το aspire NX75, αλλά με κολλάει το φάγωμα του προστατευτικού των μπαταριών. Έχετε καμία πρόταση, ή να μην το φοβηθώ το Aspire?

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1384 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 12:07 »

Φαινετε δεν προβλεψανε να κλειδωνουν οι ρυθμισεις που κανεις περιεργο ειναι
παντως δειχνη οτι αξιζει τα λεφτα του,να εισαι καλα φιλε μου για την απαντηση σε ευχαριστω.

η οθονη κλειδωνει αλλα ξεκλειδωνει πολυ ευκολα.
θα συμφωνησω με τους περισσοτερους reviewers οτι θα ηταν καλυτερο να ειχαν βαλει το κλειδωμα ξεκλειδωμα να ειναι καπως αλλιως . Για παραδειγμα με τρια κλικ στο κουμπι.
Τωρα πια το εχω συνηθίσει να πω την αληθεια και αποφευγω να ακουμπαω στην οθονη οταν ατμιζω η οταν το κραταω

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1385 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 15:02 »
Τώρα με έχει πιάσει το καταναλωτικό μου και έχω φάει κόλλημα με το aspire NX75, αλλά με κολλάει το φάγωμα του προστατευτικού των μπαταριών. Έχετε καμία πρόταση, ή να μην το φοβηθώ το Aspire?
Κι εγώ το βρήκα ενδιαφέρον mod (αν και κάπως ακριβό στην Ελλάδα), αλλά το θέμα που αναφέρεις δεν το έχω ακούσει. Αν σου είναι εύκολο, γράψε μας το σχετικό νήμα (αν υπάρχει) για το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1386 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 23:29 »
Παράθεση από: NeOSL στις Wed Apr 19 2017 00:29:25 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB)


εν κατακλείδι, για την τιμή του (23€ περίπου το χτύπησα) δε νιώθω ότι μου έπιασαν τον κώΜΠΙΠλο. σαφώς και έπαιρνα καλύτερο μοντ με 10-15€ παραπάνω , αλλά δεν ήθελα να δώσω αυτά τα 10-15€. ήθελα ένα δευτεροτρίτο για να αλλάζω γεύσεις.
δεν το προτείνω σε κανέναν επειδή καταστρέφει τις μπαταρίες. κατέληξα στο να αφήσω μέσα την μπαταρία (φόρτιση μέσω usb) και να το κρατήσω εφεδρικό μέσα στο σπίτι. αν δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα θα το πρότεινα για αγορά (σε τιμή μέχρι 25€).

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1387 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:28 »
αν μονο αυτο σε σταματαει παρ το και κανεις πιο συχνα rewrap τις μπαταριες

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1388 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 04:06 »
@Dumouriez εντελώς τυχαία είδα το ποστ σου, επειδή ήθελα να γράψω εδώ.
λοιπόν, σχετικά με το NX75, το έχω μέχρι σήμερα σαν εφεδρικό μέσα στο σπίτι. από τότε που το αγόρασα μέχρι σήμερα έχουν περάσει σχεδόν 7 μήνες και λειτουργεί απροβλημάτιστα. το θέμα με το ξέφτισμα των wrap των μπαταριών ισχύει, υπάρχει μέχρι και σήμερα (ανά μήνα αλλάζω την μπαταρία για φόρτιση refresh σε εξωτερικό φορτιστή, κάνω φόρτιση με usb καλώδιο κάθε 2η μέρα) και από όσο διάβασα στο νήμα εδώ έχει το ίδιο πρόβλημα και το Therion (μοντ που δεν κάνει 25€) αλλά και από σελίδες στο Facebook υπάρχουν και άλλα μοντάκια που έχουν το ίδιο θέμα. είτε κοιτάς κάποιο άλλο μονομπάταρο (πχ Pico 25) μιας και το NX75 δεν είναι φθηνό στην Ελλάδα, είτε το Aspire Speeder (διμπάταρο με πολύ καλές κριτικές και χωρίς προβλήματα για την ώρα)

λοιπόν, ερώτηση... 2 ερωτήσεις για την ακρίβεια.
το ΣΚ ανεβαίνω Θεσσαλονίκη για την έκθεση. μια φίλη μου και το αγόρι της θέλουν να δοκιμάσουν το άτμισμα επειδή δεν βγαίνουν οικονομικά με το τσιγάρο. (τους εξήγησα ότι τον πρώτο καιρό θα τους φύγει μπόλικο χρήμα μέχρι να βρουν υγρά και να πιάσουν το νόημα για αλλαγή αντίστασης κτλ)
τι προτείνετε για αρχικό Η.Τ. ; εγώ σκεφτόμουν για κανένα joyetech aio. εναλλακτικές προτάσεις; κοιτάω για ενσωματωμένη μπαταρία και MTL ατμοποιητή.
επειδή όπως είπα τα οικονομικά τους δεν είναι καλά, ήδη θα τους κάνω δώρο τα πρώτο τους υγρά, και ψάχνω για κάτι σίγουρο αλλά και φθηνό ΗΤ να αγοράσουν.
τέλος, δεν ξέρω αν είναι εναντίον των όρων, θα ήθελα κάποιος από Θεσσαλονίκη να μου πει κάποιο κατάστημα που έχει το AIO (ή κάποιο εναλλακτικό) σε καλή τιμή. θα κινηθώ Τσιμισκή, Εγνατίας, ΧΑΝΘ, πύργο του ΟΤΕ και βασιλίσσης Όλγας / βασιλέως Γεωργίου.
αν δεν επιτρέπεται η δημοσίευση καταστήματος, ένα pm παρακαλώ.
ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1389 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 04:30 »
εγώ σκεφτόμουν για κανένα joyetech aio.

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1390 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 08:30 »
[member=17530]NeOSL[/member], ψάξε στο skroutz ποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη (στις περιοχές που θέλεις) έχει ετοιμοπαράδοτο το AIO (έστω στις όποιες εκδοχές του).

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1391 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 08:43 »



@NeoOSL
Ta επομενα μοντελα της joytech στη σειρά AIO,είναι πολύ καλύτερα .Αν τα βρείς σε καλή τιμή , προτίμησετα. Το eGoAIO , έχει  δυσκολίες με το επάνω καπάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 08:50 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1392 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 18:27 »
ok, σας ευχαριστώ και τους τρεις για τις γνώμες σας.
αναμένω ακόμα κάνα pm από δοκιμασμένο και έμπιστο κατάστημα με κάποιο aio. :)

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1393 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 19:31 »
Η αντιπροσωπεία της Joyetech είναι η ecig.gr, που στη Θεσσαλονίκη είναι απέναντι απο το Δημαρχείο επι της Βασ. Γεωργίου (μεγάλη η χάρη του), που αυτό ειναι απέναντι απο τον πύργο του ΟΤΕ, που είναι μέσα στη ΔΕΘ, που ειναι απέναντι απο τη ΧΑΝΘ και που είναι το πιο πράσινο τετράγωνο που μας έχει μείνει στη πόλη
:D

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #1394 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 20:02 »
Περί aspire NX75. 
Στην αρχή μου έτρωγε και εμένα τις μπαταρίες, μέχρι που ζούληξα λίγο το θετικό πόλο (τον κάτω που έχει λαμάκι κουρμπωτό) και έκτοτε δεν έχει φάει ούτε μία!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310405 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias