vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Doubt, infernity, maprix

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 18:16 »
Συγχαρητήρια σε όλους για τις παρουσιάσεις σας είναι όλες πολύ κατατοπιστικές.
Φίλε tzinis το Ego-W κυκλοφορεί αρκετό καιρό στο εξωτερικό (κίνα μεριά  ;D) και εγώ το έχω εδώ και κανένα μήνα αλλά εκπλήσσομαι ευχάριστα διαβάζοντας τις παρουσιάσεις των παιδιών που έχουν μείνει ευχαριστημένα γιατί εγώ με τον Κινέζο δεν... Μου φαίνεται θα το χτυπήσω το γνήσιο  :yes:
 
[/quote]

-Ενδιάμεσα δε μπορούμε με εύκολο τρόπο να αλλάξουμε γεύση στον ίδιο ατμοποιητή.Παρά μόνο με "χειρουργείο",δηλαδή άνοιγμα της κάτω πλευράς του ατμοποιητή ωστέ να φύγει το υπάρχον υγρό.


Μπορείς να τον αδειάσεις με πολύ ποιο εύκολο τρόπο.
Παίρνεις το μπουκαλάκι με την βελόνα, το πιέζεις έτσι ώστε να φύγει από μέσα ο αέρας και έτσι πιεσμένο όπως το έχεις το χώνεις στην τρύπα που γεμίζει το clearomizer, αφήνεις το μπουκαλάκι και αυτό όπως αποσυμπιέζετε ρουφά όλο το υγρό μέσα από τον ατμοποιητή.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 20:14 »
Κατι σε σχεση με το γεμισμα. Εγω το πηρα εκτος πακετου για δοκιμη και τον εβαλα σε μπαταρια ego-t. Δυστηχως δεν προβλεπεται μπουκαλακι με βελονα εκτος πακετου και τα παιδια μου δωσαν συριγγα για γεμισμα . Δε με βολεψε καθολου στο γεμισμα καθως απειρος εντελως σαυτο και το υγρο ητανε και παχυρευστο καπως (vg natura ).
Ειδα το video του ΑrXos σχετικα με το καθαρισμα και μου ηρθε μια ιδεα για γεμισμα πιο γρηγορο και ανετο και θα ηθελα γνωμες .
Αν το λυσω και στη φαση που εχω ανοιξει το πανω καπακι το ασπρο και φαινονται τα φυτιλια κτλ, γεμισω ετσι και το ξαναδεσω υπαρχει κανα θεμα ? Σαν να ειναι αμπουλα απο ego δηλαδη , απο την αναποδη.
Βεβαια μιλαμε για μες το σπιτι ολο αυτο και οχι για εξω μεχρι να βρω κανα μπουκαλακι.
Τι λετε  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 20:17 »
Φιλε μου δεν χανεις κατι να δοκιμασεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 20:21 »
Ο τρόπος αυτός είναι ακόμη πιο δύσκολος απο την σύριγγα,και μπορεί να κάνεις και ζημιά στην δεξαμενή, κάποιο ράγισμα κτλ.

Πάρε μια χοντρή βελόνα και άνοιξε μια τρύπα μεγαλύτερη ώστε να μη σε ταλαιπωρεί η πλαστική μύτη της σύριγγας,και θα γεμίζεις με μεγαλύτερη ευκολία.
Αν όμως το κάνεις όπως λες να προσέξεις στις 2 εγκοπές της σιλικονούχας τάπας να είναι τα φυτίλια.

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 20:34 »
Φιλε Trap , εγω προσπαθησα για γεμισμα με την βελονα στη συριγγα οπως ειναι στην αρχη .Εσυ μαλλον λες για γεμισμα με την συριγγα χωρις τη βελονα μπροστα ετσι? η μιλας για αλλου ειδους συριγγα με μυτη πλαστικη ψιλη μπροστα ?
Αλλα αν ανοιξω πιο μεγαλη τρυπα οπως λες δεν υπαρχει φοβος να τρεχει το υγρο εξω μετα οταν θα αφησω το εργαλειο κατω?
Και thanks για το link  :D

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 20:55 »
Ευχαριστώ τους reviewers που κάνανε και γραπτό review. Με τα μωρά μου είναι αδύνατο να δω βιντεάκια, πόσο μάλλον στην δουλειά.


Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 23:39 »
Συγχαρητήρια σε όλους για τις παρουσιάσεις σας είναι όλες πολύ κατατοπιστικές.
Φίλε tzinis το Ego-W κυκλοφορεί αρκετό καιρό στο εξωτερικό (κίνα μεριά  ;D) και εγώ το έχω εδώ και κανένα μήνα αλλά εκπλήσσομαι ευχάριστα διαβάζοντας τις παρουσιάσεις των παιδιών που έχουν μείνει ευχαριστημένα γιατί εγώ με τον Κινέζο δεν... Μου φαίνεται θα το χτυπήσω το γνήσιο  :yes:
 

Μπορείς να τον αδειάσεις με πολύ ποιο εύκολο τρόπο.
Παίρνεις το μπουκαλάκι με την βελόνα, το πιέζεις έτσι ώστε να φύγει από μέσα ο αέρας και έτσι πιεσμένο όπως το έχεις το χώνεις στην τρύπα που γεμίζει το clearomizer, αφήνεις το μπουκαλάκι και αυτό όπως αποσυμπιέζετε ρουφά όλο το υγρό μέσα από τον ατμοποιητή.  :thumpup:



φιλε μου το ξερω πως υπαρχει αρκετο καιρο..αλλα εξψ..Εγω μιλησα για ελλαδα και την συγκεκριμενη εταιρια...και αν διαβασες ποιο κατω ,αναφερω πως:....''εκτος και αν το αγορασες απο αλλου''
...και γω το χα στα χερια μου 1 μηνα σχεδον αλλα οχι απο το ελληνικο μαγαζι...και να σε σιγουρος πως εχει πολλες διαφορες..:)

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:03 »
Πολυ καλα review και απο τα 3 μελη που ειχαν την ευκαιρια να το δοκιμασουν και να μας πουν την γνωμη τους και ΜΠΡΑΒΟ τους!
μια ερωτηση ομως? Μπαινοντας στο site της vapormania το κοστος του τσιγαρου ειναι € 79 χωρις ΦΠΑ και τελικο βγαινει € 97.Δεν θεωρειτε οτι η τιμη του ειναι λιγο τσιμπημενη?
και το λεω αυτο γιατι απο site στο εξωτερικο με εξοδα αποστολης ερχεται με €55 τελικη αξια .Και φυσικα δεν λεω οτι ο καταστηματαρχης εδω θα επερεπε να τον δινει τοσο αλλα € 97 σε συγκριση με αλλα Η.Τ ειναι πολυ ακριβο!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:09 από greekn1c »

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:20 »
Φίλε greekn1c η τιμή του είναι 79€ με το φ.π.α από ότι ξέρω. Τουλάχιστον αν πας να κάνεις online αγορά τόσο σου βγάζει να πληρώσεις συν 6,70€ για τα έξοδα Αποστόλης. Πάρε όμως ένα τηλ στο κατάστημα να το επιβεβαιώσεις γιατί όντως κάτω από την τιμή στο site Ex Tax: 79.00€  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:22 »
Φίλε greekn1c η τιμή του είναι 79€ με το φ.π.α από ότι ξέρω. Τουλάχιστον αν πας να κάνεις online αγορά τόσο σου βγάζει να πληρώσεις συν 6,70€ για τα έξοδα Αποστόλης. Πάρε όμως ένα τηλ στο κατάστημα να το επιβεβαιώσεις γιατί όντως κάτω από την τιμή στο site Ex Tax: 79.00€  :hmmm:

Και εγω αυτο νομιζα αλλα μετα βλεπω χωρις ΦΠΑ για αυτο το εγραψα!!

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:24 »
Ένα τηλέφωνο στη vapormania θα μας λύσει την απορία. :o :o

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:38 »
xm, έκανα μια εικονική αγορά μέχρι ένα κλικ πριν την επιβεβαίωση, και το συνολικό ποσό είναι
   Sub-Total:    79.00€
   Flat Rate:    6.70€        (μεταφορικά)
   Total:    85.70€

άρα δεν παίζει το € 97

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 16:05 »
Ναι φίλε ArXoS αυτό είπα κι εγώ ότι στην online αγορά στα 79€ το βγάζει το ego-w.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 16:12 από loop80 »

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 16:26 »
Απλά ας τους ενημερώσει κάποιος να το διορθώσουν, γιατί πιθανώς να μπερδεύει όταν γράφει excl. tax
και να αποτρέπεται κάποιος αγοραστής.

Καλό θα τους κάνουμε, όπως κι αυτοί που μας παραχώρησαν προς δοκιμή ;)

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 19:50 »
Ετσι για την ιστορια να πω οτι εκανα το γεμισμα αλα ego-t που λεω σε πιο πανω post, και οκ γινεται με επιτυχια και σχετικα ευκολα , ειναι σαν να γεμιζω το Hybrid σταζοντας γυρω απο τα φυτιλια και ελατηριο, αλλα θα συμφωνησω με Trap, πιο ασφαλες το μπουκαλι και οι συριγγες, καθως βλεπω το πλαστικο περιβλημα καπως ευκολο για ραγισματα / σπασιματα με συνεχεια ανοιξε - κλεισε.
Το δοκιμασα με pg ετοιμο υγρο , μη εχοντας και πολυ εμπειρια , θα ελεγα καλο εργαλειο με μονο θεματακι εμφανες σε μακροσυρτη τζουρα την λιγη γευση απο υγρο λογω του οτι μενει μπολικος ατμος κατω απο το επιστομιο. και ξαναγινετε σαν υγρο οπως παρατηρει και ο ArXos , λυνοντας το θεμα με πατεντα . Κατα τα αλλα ειμαι ηδη κατοχος ego-t και hybrid και δε θαλεγα οτι βλεπω εμφανη λογο να τα αλλαξω για το εν λογω μηχανημα οσο δουλευουν.Ειναι και θεμα συνηθειας. Μια χαρα για καποιον που θαναι το πρωτο του παντως. Ας δουμε και στη πορεια αντοχες απο τους σκληροπυρινικους tester μας  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 20:34 από dinosg7 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix