vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, after_smoke, manoslykos, infernity, camber, FaniFox

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 08, 2015, 17:45 »
5 αντιστάσεις για 30ml ακούγεται υπερβολικό...στα πόσα watt ατμίζεις και για ποιες αντιστάσεις μιλάς (έτοιμες, επισκευάσιμες, είδος)?

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 08, 2015, 17:58 »
μαλλον ζοριζεις πολυ τις κεφαλες σου
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:44 »
εγω παρατηρω οτι δεν αφηνουν πολλα κατάλοιπα στο βαμβακι τα υγρα αυτά.
δεν το εγραψα προηγουμενως γιατι νομιζα οτι ηταν περιττο.

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 08, 2015, 19:49 »
Πάντως στα 5 υγρά που έχω δοκιμάσει εγώ, παρατήρησα ελάχιστα κατάλοιπα και μόνο μετά από πολλά μλ. Βέβαια δεν είναι κανένα καπνικό, αντιθέτως είναι όλα φρουτογλυκά, σχεδόν διάφανα ή με ελάχιστο χρώμα.Τα καπνικά του δεν τα ξέρω, μπορεί να έχουν διαφορετική σύσταση και να φταίει αυτό για τα κατάλοιπα. Το πιο "βαρύ" σε χρώμα και, λογικά, σε σύσταση που έχω δοκιμάσει είναι το london rain και δεν μπορώ να πω ότι είδα ιδιαίτερα κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 09, 2015, 16:32 »
5 αντιστάσεις για 30ml ακούγεται υπερβολικό...στα πόσα watt ατμίζεις και για ποιες αντιστάσεις μιλάς (έτοιμες, επισκευάσιμες, είδος)?


Οι αντιστάσεις είναι επισκευάσιμες με 30αρι kanthal στα 1,4Ω και το δούλευα maximum 10W.


μαλλον ζοριζεις πολυ τις κεφαλες σου
 :yes:


Δηλαδή?
Βάσει του παραπάνω στησίματος, έχεις να προτείνεις κάποια αλλαγή/διόρθωση?

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 09, 2015, 16:45 »
νομιζα οτι μιλας για εργοστασιακους ατμοπιοιτες sorry
αλλα σε μενα σε παρομοιο set up δεν μου αφηνει καταλοιπα τι να πω?

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 09, 2015, 16:59 »
Να διευκρινήσω ξανά ότι αναφέρομαι κυρίως στα καπνικά και δη στο liberty το οποίο λόγω του ότι μου άρεσε πολύ, το άτμισα όλο σε 5 μέρες. Τα άλλα ίσως δεν το κάνουν. Αργότερα θα ανεβάσω και 2 φωτό από τις αντιστάσεις να τις δείτε.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 09, 2015, 17:09 »
Οι αντιστάσεις είναι επισκευάσιμες με 30αρι kanthal στα 1,4Ω και το δούλευα maximum 10W.
Με manhattan και RY6 βγάζω 15ml περίπου με μια αντίσταση χωρίς να αλλάξω βαμβάκι στα 12-14watt, 1,2 Ω αντίσταση. Εννοείται πώς εγώ μπορεί να μην νιώθω εύκολα την αλλαγή γεύσης και να τ'αφήνω αλλά και πάλι κάθε 6 ml αλλαγή αντίστασης μ'ακούγεται κάπως... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 09, 2015, 19:56 »
Δεκτόν.
Ούτε κι εγώ είμαι κανας γευσιγνώστης, αυτό που με προβλημάτιζε όμως απεικονίζεται στη φωτό... και όπως είπα δεν είχα τίποτα τρελά ρεύματα. Αυτό το αποτέλεσμα μετά από 1 tank του expromizer, περίπου δλδ 4,5ml ή μια ημέρα για μένα. Ξαναλέω, μπορεί τελικά να φταίει μόνο το Liberty.


Υπόψιν, επειδή αρχικά νόμιζα ότι κάτι κάνω λάθος στο στήσιμο, άλλαξα και βαμβάκι και άλλαξα και υγρό. Με υγρό άλλης εταιρίας δεν μου το έκανε. Δυστυχώς το Manhattan που είναι και μαμάτο δεν το χω, το δώρισα στον αδερφό μου :yes: . Θα ρίξω μέσα το RY6 και θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 10, 2015, 22:24 »
Τα δοκίμασα και εγώ μόνο και μόνο για να μου φύγει η προκατάληψη από παλιότερη εμπειρία που είχα.
Το Manhattan είναι αυτό το κλασσικό καπνικό με ξηροκάρπια που πολλές εταιρείες έχουν κυκλοφορήσει και έχει "σπάσει ταμεία". Πολύ ωραία γεύση αν και δεν είμαι του καπνικού.
Γενικά όλα όσα δοκίμασα θεωρώ ότι είναι αξιοπρεπή υγρά, συνυπολογίζοντας την τιμή τους.
Κόλλησα με το Narghile Strawberry το οποίο δεν το περίμενα ότι θα είναι και τόσο ωραίο!

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 19, 2015, 21:19 »
Το Manhattan είναι φανταστικό!Μου θυμίζει πολύ το SmokeX από After 8 και το Midnight Apple από Halo.
Θα είναι από τις πρώτες μου επιλογές πλέον και λόγω τιμής.
Εχω πάρει επίσης το frozen orange αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.Πέρα από την δροσιά δεν έχει άλλη γεύση.
Ακόμη έχω στο συρτάρι αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει τα cool mid και coconut.
Το cool mid θα το δοκιμάσω απόψε,μόλις χρειαστεί να γεμίσω πάλι υγρό.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:28 »
Για να αποκαταστήσω την τάξη σε σχέση με προηγούμενο μου ποστ, καθώς θα ήταν άδικο προς την εταιρία να αφήνω υπόνοιες ότι τα υγρά τους αφήνουν κατάλοιπα, τελικά όντως είναι μόνο τα καπνικά, όπως συμβάινει και με τα περισσότερα καπνικά που έχω δοκιμάσει και από άλλες εταιρίες. Έφταιγαν δε τα 2 που μου έκαναν τη μεγαλύτερη εντύπωση και τα άτμισα μονορούφι: το Liberty και το London Rain.


Τις προάλλες πήρα το θάρρος και αφού πείστηκα από τον dripper μου ότι μπορούσα να γεμίσω ολόκληρο tank με το frozen fruits, το έκανα. Πολύ ευχάριστη έκπληξη και ειδικά για μένα που δεν είμαι φρουτάκιας! Πανδαισία αρωμάτων (μη με ρωτήσετε να τα ξεχωρίσω, αυτό το κάνουν άλλοι πολύ καλύτερα) και δροσερό όσο πρέπει. Αρχικά αποφάσισα να το έχω πάντα μαζί μου για ένα δροσερό διαλλειμα, αλλά μια μέρα έφτασα να ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά αυτό - άκουσον άκουσον. Και από κατάλοιπα? Τίποτα... 0  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 31, 2015, 22:03 »
Δοκίμασα πρόσφατα ένα καπνικό της εταιρείας, το MaxBoro. Καλή επιλογή θεωρώ για νέο ατμιστή που θέλει ακόμη τη γεύση του καπνού, με μια ευχαριστη διακριτική γλυκιά επίγευση στο τέλος. Μπορεί θεωρώ να γίνει άνετα all day vape για νέο ατμιστή. Και οι τιμές τους είναι πολύ καλές, 30ml περί τα 9 ευρώ νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 10, 2015, 03:34 »
εχω την συνηθεια να τελειωνω ενα υγρο που ανοιγω και μετα να δοκιμαζω το επομενο γιαυτο συνεχιζω με την δοκιμη των υγρων

 Hexocell Sunrise Fantasy kfl 1.6 muji
ενα ωραιο μπερδεμα φρουτων με μεντα,τι φρουτα?δεν καταλαβα φραουλα σου ερχετε μια φορα μουρα την αλλη......αντε να καταλαβεις
σαν τσιχλα η γευση συγουρα
η μεντα παντως το δενει και το κανει ευχαριστο μου αρεσε
τωρα στα πλυν μια μερα καθαριζα τον kayfun για να φυγει η μυρωδια του :laugh1:


Natura Baba’s Bounty kfl 1.8 fiber freaks 2
το υγρο που μου υρθε ηταν 18αρι (μαλλον απο λαθος) γιαυτο και πηγα σε ενα τοπικο καταστημα που εχει τα hexocell και πηρα ενα μηδενικο και το εσπασα για να μπορεσω να το ατμισω
να πω την μαυρη αληθεια δεν μου εκανε κλικ
μια ξινη μπανανα και κατι καπνικο που στα γουστα μου δεν εκατσε
στο μαγαζι που πηγα μου ειπαν οτι το προτιμαει ο κοσμος
περι ορεξεως..........

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 18, 2015, 05:44 »
Γύρω στην Καλλιθέα υπάρχουν πουθενά;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix