vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, Parolos, djfloor, Steamer_Dreamer, Jorge, gfilip

Twitter

Taifun GT3

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #345 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:40 »
Allaksa kai oring twra tha balv kai parapanw bambaki kai blepoyme... Ti proteinete paidia gia idaniko syrmataki sto gt3? Pou pisteyete oti apodeidei kalytera? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #346 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:42 »
προσωπικα μου αρεσει σε 2,5 διαμετρο με 40αρι κανθαλακι,δοκιμασα και με 3 διαμετρο αλλα πηρα λιγοτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #347 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:43 »
Ton dokimazw kai me pio lepta syrmatakia px 0.32 h 0.35... apla prospathw na brw to dynato tou shmeio :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #348 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:45 »
μια χαρα,καλα κανεις,μπορει για τα γουστα σου να ειναι καλυτερα,απλα δοκιμασε και 40αρι και οποιο σου κατσει ::)

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #349 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:48 »
To xw dokimasei me 40ari doyleyei arketa kala! Apla twra paizw me 50-50 ygra kai pisteyw tha katsei kalytera ena pio lepto syrma :hmmm:

Απαγορεύονται τα Greeklish
Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek". Μετατρέπουν τα Greeklish σε Ελληνικά με πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία.  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2017, 18:23 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #350 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 16:52 »
ετσι!!!!πλακωσε το στις δοκιμες και οπου σου κατσει :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #351 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 09:22 »
Πάντως μια τέτοια εταιρεία θα έπρεπε να ειχε ψάξει πρώτη τα σωςτα ο ρινγκς κλπ και όχι εμείς έχοντας δώσει τόσα λεφτά. Δεν επιτρέπεται να βάζουμε τεφλον ωςτε να βελτιώσουμε κάτι που αυτοί θα έπρεπε να είχαν φροντίσει. Όταν ξεβιδωνω  τον gsl απο το Yihi sx mini ml παίρνω τον ..πολο στο χέρι η τον ψάχνω γύρω γύρω Σε μηχανικό με υβριδικό δεν τον βάζω με τίποτα γιατι αν  βιδωθει ο πόλος πιο μέσα θα ..σκασει και όποιον πάρει ο χαρ..ιλαος...  Το εχουν πάθει δυο δικοί μας ήδη. Ο πόλος ποσο δύσκολο ειναι να ειναι άψογος σαν  του hurricane η σαν του skyline Ποσο θέλουν να τους το δώσουμε επιτελους των Γερμανών για να έχουμε ασφαλή πόλο;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #352 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 18:26 »
Ενα μνημονιο ακομα ισως?!!!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #353 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 18:37 »
Πάντως μια τέτοια εταιρεία θα έπρεπε να ειχε ψάξει πρώτη τα σωςτα ο ρινγκς κλπ και όχι εμείς έχοντας δώσει τόσα λεφτά. Δεν επιτρέπεται να βάζουμε τεφλον ωςτε να βελτιώσουμε κάτι που αυτοί θα έπρεπε να είχαν φροντίσει. Όταν ξεβιδωνω  τον gsl απο το Yihi sx mini ml παίρνω τον ..πολο στο χέρι η τον ψάχνω γύρω γύρω Σε μηχανικό με υβριδικό δεν τον βάζω με τίποτα γιατι αν  βιδωθει ο πόλος πιο μέσα θα ..σκασει και όποιον πάρει ο χαρ..ιλαος...  Το εχουν πάθει δυο δικοί μας ήδη. Ο πόλος ποσο δύσκολο ειναι να ειναι άψογος σαν  του hurricane η σαν του skyline Ποσο θέλουν να τους το δώσουμε επιτελους των Γερμανών για να έχουμε ασφαλή πόλο;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
νικο για ποιο μιλας;για το gsl;γιατι στο gt3 δεν εχω καποιο θεμα ουτε με οριγκ,ουτε με πολους,ουτε με διαροες,το τεφλον που το βαζεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 18:53 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος eliasmad

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 23:53 »
Εντάξει παιδιά μην το κάνουμε λάστιχο ο ατμοποιητης δεν έχει κανένα θέμα δουλεύει μια χαρά σταθερά χωρίς καμία διαρροή και πρόβλημα τον έχω πάρει από την πρώτη στιγμή που βγήκε και τον δουλεύω καθημερινά....

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 00:01 »
Γεια και χαρα σου φίλε lagoudakis , με του gsl τον πόλο που ξεβιδωνοντας τον ατμό απο το Yihi sx mini ml μου έρχεται η βίδα - πόλος στο χέρι. Του μόντ αυτού ο πόλος ειναι με ελατήριο αρκετά σφιχτό ωςτε να πιέζει γερά τον πολο του ατμό , με αποτέλεσμα να ξεβιδωνει και τον πόλο του ατμό. Αυτό μαλιςτα συνέβη πρώτη φορα όταν τον πήρα και μου τον εστησε ο ευγενικος και εμπειρος προμηθευτής μου. Μείναμε έκπληκτοι και εγώ μετα και μέχρι σημερα. Με αλλα μόντ που δεν εχουν ελατηριωτο πόλο η με χαλαρό σχετικά ελατήριο δε  συμβαίνει αυτό. Όσον αφορά το τεφλον το διάβασα σε προηγούμενα ποστ εδώ και μου έκανε αρνητική εντύπωση το οτι τα ο ρινγκ έπρεπε να αλλαχτούν οπως και να μπει  ταινία τεφλον του υδραυλικού στο σπειρωμα του πόλου του gt3.
Ο ατμό αυτος μου αρεςει πολύ κατα τα αλλα. Ενα ακόμα που παντα με ενοχλούσε με την εταιρεία αυτή ήταν οτι σου δίνουν ενα μεγάλο τανκ οπως πχ του gt2 που εχω και αν το βρίσκεις τεράστιο οπως εγώ πρέπει αναγκαστικά να αγοράσεις το πιο κοντό. Αλλιως οπου πας σε κοιτάνε παράξενα με το μακρύ και ιςως και να γελάνε. Και αναρωτιέμαι ... γιατι δεν σου δίνουν δυνατότητα επιλογής ψηλού η κοντού και εσυ να επιλέξεις. Οποτε αγοράζεις το ενα η το αλλο και δεν ξοδεύεις εξτρα για να πάρεις το πιο ..ανθρώπινο original κοντό. Αραγε το κάνουν για σε αναγκάσουν να αγοράσεις το εξτραδακι με κανα 40-45 αρι και αυτομάτως ενώ ο ατμό κοστίζει πχ 165 με το ψηλό αν θες το κοντό σου έρχεται 200 και... η βάζεις steam tuners αντί να τα δώσεις στο Γερμανό για original;
Θα ηθελα να πάρω το κομμάτι με το original κοντο απο την αρχή και όχι να αναγκάζομαι να το παίρνω μετα αφήνοντας το ..ψηλό στο συρτάρι ενώ το εχω πληρώσει. Το αν θέλω να του αλλάξω εμφάνιση κλπ και να βάλω το κουστούμι των παιδιών , αυτό ειναι πια θέμα γούστου. Τι λέτε παιδιά γιαυτο ; Παντα σεβομενος όλους τους φίλους εδώ μοιράζομαι σκέψεις μου και προβληματισμούς μου πάνω στο χόμπι που αγαπώ και αγαπάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
εδώ σε έχασα pugsang. Δεν βλέπω πουθενά insulators για GT3. Τέλος πάντων..

Έχω νέα, ευχάριστα σε σχέση με την διαρροή στο airflow. Κάνοντας γύρα στα μαγαζιά, αναζητώντας o-rings από Le Mirage, το κακό είναι ότι δεν τα βρήκα πουθενά. Στην Vapeland, μου είπαν να τα παραγγείλω από εξωτερικό. Τα βρήκα στο net αλλά, δεν ξέρω δεν μου κάθησε καλά παραγγελία μόνο o-rings επ'έξω... Το ωραίο είναι ότι στην γύρα αυτή, βρέθηκα ξαφνικά μπροστά σε μαγαζί με χρώματα, κόλλες, εργαλεία κλπ κλπ και τσίμπησα ένα teflon που μου είχε τελειώσει... Οι αλυσίδες όλου του θέματος, άρχισαν να ενώνονται.
Με το που γυρίζω σπίτι, ψάχνω για o-rings αντικατάστασης από άλλους ατμοποιητές που έχω και πέφτει το μάτι μου, σε 2 όμορφα κόκκινα o-rings από Ijoy Limitless Plus, ακριβώς ίδιου μεγέθους με αυτά που ήθελα να αλλάξω στον GT3 (θυμίζω το 15 και το 25 στην αντίστοιχη φώτο..)

Λύνω και πλένω τον ατμοποιητή και αρχίζω τις εργασίες :

1) Αλλαγή του o-ring στην βάση του deck
2) Αλλαγή του o-ring στο πάνω καπάκι/δαχτυλίδι αναπλήρωσης
3) Τον θετικό πόλο, ο οποίος μόλις λυθεί πράγματι έχει τζόγο αλλά κατακόρυφα μόνο και όχι δεξιά αριστερά, τον τυλίγω με τεφλόν. Ξαναβάζω τον θετικό πόλο στο insulator, σφίγγω την βάση και όλα στιβαρά και ακούνητα. Δεν νομίζω, ότι το γεγονός ότι κουνιέται ο πόλος μόλις λυθεί η βάση είναι πρόβλημα. Βιδώνοντας όλα φαίνονται άψογα.
4) Στήνω ξανά και χρησιμοποιώ Cotton Bacon Bits. Επίσης προσέχω να σπρώξω το βαμβάκι προς τις τρυπούλες αναπλήρωσης υγρού και μακρυά από την τρύπα του αέρα που βρίσκεται κάτω από την αντίσταση, όσο γίνεται περισσότερο.

Μετά από αυτά και ενώ έχω κάνει ήδη 2 tank από Παρασκευή βράδυ, τον έχω βάλει σε τσέπες, αυτοκίνητα, τον έχω μαζί στην δουλειά και ΔΕΝ έχει φανεί όχι υγρό, αλλά ούτε υποψία υγρασίας !!!!!!  
Τώρα το λέω πλέον. Ο GT3 είναι ίσως ο καλύτερος ατμοποιητής που έχω αυτή την στιγμή.

Επίσης, ευχαριστώ όλα τα παιδιά με τα αποία συζητήσαμε το θέμα εδώ στο νήμα. Ο καθένας με την απάντησή του, διαφώτισε μια πτυχή του προβλήματος και τελικά η σύνθεση των προτάσεων, έφερε αποτέλεσμα.. :thumpup:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Σε αυτα αναφέρομαι που διαβάζοντας τα μου έκαναν καποια ...εντύπωση που δεν με ενθουσίασε για το κομμάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2017, 14:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 00:48 »
Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες, μαζί σου είμαι.

Σ' αυτό φταίει μάλλον το μάρκετινγκ που σε υποχρεώνει αν θέλεις να κοντίνεις τον ατμοποιητή να βάλεις ακόμη πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Όλα στο βωμό του κέρδους. :(

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 02:04 »
Επειδή βλέπω ότι κάποιοι φίλοι επηρρεάστηκαν, απλά είχα μια διαρροή στο airflow, κακώς βέβαια για τέτοιο ατμοποιητή, και έκανα 2 - 3 απλές διορθωσούλες. 
Ίσως φταίω, γιατί το ξεχυλώσαμε λίγο το ζήτημα και κάποιοι φίλοι επηρρεάστηκαν σίγουρα προς το χειρότερο. 

Ο ατμοποιητής παίζει μπάλα πολύ ψηλά και αν κάποιος θέλει να πάει σε αυτά τα λεφτά, σίγουρα θα πρέπει να είναι υποψήφιος. Στην τελική, ένα θεματάκι που υπήρχε, λύθηκε σχετικά εύκολα και μπορεί να επαναληφθεί με απλά βήματα.

Στους περισσότερους έπαιξε άψογα με την μία, χωρίς κανένα πρόβλημα. Άς γυρίσουμε μερικές σελίδες πίσω και ας διαβάσουμε τα θετικά του γιατί βλέπω ότι πέρασαν αψήφιστα..  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 10:09 »
Τα θετικά του τα λέμε όλοι.

Τα αρνητικά του λίγοι και προς τιμή σου που ανέφερες το μικρό θεματάκι που είχες εσύ.

Τα αρνητικά ενός ατμοποιητή θα πρέπει να γράφονται για να ζυγίζει ο καθένας θετικά και αρνητικά και να αποφασίζει αν θα προβεί στην αγορά του ή όχι μιας και τα ευρώπουλα πλέον είναι δυσεύρετα και δεν πρόκειται για έναν κλώνο των 20 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Taifun GT3
« Απάντηση #359 στις: Ιανουαρίου 18, 2017, 10:38 »
Συμφωνώ σε όλα όσα έγραψες, μαζί σου είμαι.

Σ' αυτό φταίει μάλλον το μάρκετινγκ που σε υποχρεώνει αν θέλεις να κοντίνεις τον ατμοποιητή να βάλεις ακόμη πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Όλα στο βωμό του κέρδους. :(
Ναι φίλε Μάκη το μάρκετινγκ φταίει και το κυνηγι του κέρδος που για να το αποκτήσουν οι εταιρείες εφευρίσκουν τρόπους για να στα πάρουν με χίλιους τρόπους. Όταν ειχα πάρει το gt2 με το μπουρί το ψηλό της μανας του γελούσα  μόνος μου που το έβλεπα στημένο και με το ντριπ τιπ του που ήταν και αυτό μακρύ. Τον έβαλα τοτε για πλάκα στο Provari P3 και νόμισα οτι κρατούσα το ραβδί του Μωϋσή  η το καλάμι που αμα δεν .... τοτε πας για ψάρεμα. Αναγκάστηκα να τον κρατάω μέσα στο σπίτι για να μη με πάρουν με τα σφουγγαρόπανα εκτος σιπιτιου και γελάει και το παρδαλό κατσίκι. Μετα περίμενα το κοντό για καιρό και έσκασα 40 η 45 για να το αγοράσω και να γίνει ανθρώπινος ο ατμό. Μέχρι να μου έρθει το μαμάς πήρα ενα καπάκι με 27 ευρώ;  δε θυμάμαι ,απο τα παιδιά το οποίο μου έκανε σιγά σιγά κρακς απο κάποιο υγρό και πήγε ακλαφτο. Δηλ μια ταλαιπωρία και αναμονή και έξοδα που δεν χρειαζόταν να υποστώ ο .ατμιστης .. 
Αφου βγάζουνε και κοντό τανκ γιατι δεν τον προσφέρουν με αυτό και  αν θες το ψηλό να πάρεις τον ατμό με το ψηλό να του βάζεις πολλα ml και να πηγαίνεις ταξίδι. Ενώ τώρα τον παίρνεις με τανκ που αυτομάτως το βάζεις στο ντουλάπι και του παίρνεις το κοντο με λεφτά φυσικά και σου παει πάνω απο 200.
Παίρνω παντα original καλως η κακώς τελικά  και απαιτώ να με προσέχει και να με σέβεται ο κατασκευαστής

Όταν ο μαμά είχει 200 και ο κλώνος 18 δολάρια !!!!!....απαιτώ την προσοχή και το σεβασμό της ...μαμάς που της τα ακουμπάω χωρις να τσιγκουνεύομαι. Δεν τα πήρε ο κλωνοποιος αλλά πχ ο Γερμανός. Και πήρε 10 φορές ..!!!!παραπάνω λεφτά.

Τουλάχιστον πρέπει οι ..μαμάδες να σου βάζουν δίπλα και τρίδιπλα ο ρινγκς να σου βάζουν δώρο το mtl και όχι να σου ζητάνε και  3 ευρώ... για το σωληνάκι του ενός εκατοστού .. ενώ τους έχεις προτιμήσει ,εμπιστευτεί και δώσει 200...!!
Ενώ οι κλωνοποιοι ζητούν ενα αστείο ποσο που αμα εχει διαρροή η κάποιο αλλο πρόβλημα τον πετάς και δεν κλαις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro