vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, gstamatos

Twitter

Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:56 »
ως diver θα σου πω οτι , αν δεν εχει κατσει ενα σφράγισμα καλα και παίρνει αερα το δοντι,την ωρα της κατάδυσης θα το καταλάβω και θα διακοπεί η κατάδυση λόγο πόνου. Αυτο το γνωριζω εκ πείρας.
υποθέτω, οτι στη δικη σου περίπτωση, ίσως να μην εχει καυτηριαστεί καλά κάποιο νευράκι ,στο δόντι που σου εβγαλε και ετσι ρουφώντας,  η πίεση (εστω αυτη η ελάχιστη), που ασκείς την ωρα που ατμίζεις , σου δινει αυτον τον ενοχλητικό πονο. (συμβαίνει κι'αυτό)

Σιγουρα θα πρεπει να ξαναπας να στο κοιταξει , και μη το αφησεις, γιατι ,μία στο εκατομμύριο ,μπορει να παθεις μόλυνση (οχι απο κανενα τσιγαρο, αλλα απο οτιδήποτε) και να τρέχεις με αντιβιώσεις και πυρετούς......... πριν κανεις μια  επίσκεψη ενός τετάρτου.

Φιλικά
Ιωσηφ.


Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:57 »
Δυο φρονιμήτες έβγαλα σε μια μέρα μέσα κ κάπνιζα δυο πακέτα την μέρα ναι? Μέσα σε δυο μέρες δεν είχα κανένα πόνο! Επιμένω οτι κάτι δεν πήγε καλά στην εξαγωγή του δοντιού η ίσως δεν πήρε αντιβίωση κ έπαθε μόλυνση ο φίλος μας. Κ επειδή δεν είμαι γιατρός? προτείνω Eriκ να δεις γιατρό πάλι!

Θα συμφωνησω....Εχω βγαλει φρονιμητη και με απλη εξαγωγη και χειρουργικα...Στον χειρουργημενο αντε να ποναγα 3 μερες...Καπνιζα τοτε και μετα βιας μπορουσα να παρω τζουρα....Αλλα μετα απο μια βδομαδα περα απο ενοχλησουλες τοχα κι ολας ξεχασει...Αν πονας ακομα μην το αφηνεις πολυ...Πηγαινε να σε δει καποιος..

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:58 »
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

ξεχασα και αλλη μία περιπτωση.........

Να είναι το διπλανο δόντι και να νομίζεις οτι ειναι απο την εξαγωγή που ειχες κανει

 :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:59 »
Φιλε μου πριν από πολλά χρονια είχα κάνει μια εξαγωγή φρονιμίτη και είχα φρικτούς πόνους για 1 1/2 μηνα,επερνα ισχυρά παυσίπονα μέχρι που μου έκαναν ζημια στο στομάχι ,το πρόβλημα ήταν ότι είχα σαθρό δόντι και οι ριζεσ ήταν πολύ γερές και σε σχήμα Ω.
Μετα από αρκετό καιρο και πολλές ερωτήσεις σε διαφορους οδοντιατρους(δούλευα τότε σαν ιατρικός επισκέπτης)κατάλαβα ότι έπρεπε να έχω πάει σε γναθοχειρουργο και όχι σε απλό οδοντίατρο.
Λοιπον καλύτερα να το ψάξεις, ο οδοντιατρος που μου έκανε την εξαγωγή ήταν καλος γιατρός αλλα στη φάση αυτή δεν εκτημισε σωστά.

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:21 »
Απο αυτο το thread φαινεται γιατι δεν παμε καλα σε αυτη τη χωρα !!! Ολοι μεσα απο τις εμπειριες τους εχουν αποψη , αλλα κανεις δεν σκεφτεται να προτεινει στον συνατμιστη μας να συμβουλευτει εναν Οδοντιατρο ειτε με επισκεψη ειτε να παρει ενα τηλ βρε αδελφε ..... δεν κοστιζει τιποτα συν του οτι ισως ξερει και κατι παραπανω ??? :confused1:

Για την ιστορια ειμαι φοιτητης οδοντιατρικης και πτυχιουχος οδονοτεχνιτης (στην ελλαδα και τα 2)

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:27 »
Φιλε Istergios ο λογος που ανοιξα το thread ειναι να που οι συνατμιστες τις εμπειριες τους, οχι ιατρικη γνωματευση ;D Αν διαβασεις καλυτερα οι περισσοτεροι λενε την εμπειρια τους και λενε επισης να επισκευτω τον γιατρο μου ή αλλον γιατρο πραγμα που ήδη εχω κανονισει :thumpup:.

Φυσικα τους ευχαριστω ολους για τις συμβουλες τους αλλα αυτο που θα ακολουθησω ειναι οι συμβουλες του γιατρου.

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:37 »
Η ερωτηση κατα ποσο επηρεαζεται η επουλωση τραυματος μετα απο εξαγωγη  απο ατμισμα ή το καπνισμα νομιζω απευθυνεται σε επαγγελματια και οχι σε παλιοτερη εμπειρια οποιουδηποτε . Επισης εμπειριες που λεγονται αβιαστα σε σχεση με ιατρικα θεματα ειτε σωστες ειτε λαθεμενες πολυ ευκολα οδηγουν σε 'παρενεργειες' .

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:47 »
Δεν θα διαφωνισω μαζι σου, αλλα οπως σου ανεφερα και παραπανω ρωτησα τους συνατμιστες για εμπειριες και οχι ιατρικες γνωματευσεις μιας και θα επευθηνθω στον γιατρο μου. Εγω εχω καταληξει στην θερμοκρασια και την νικοτινη, ομως μιας και εγραψες σε ευτο το thread και μιας που εισαι φοιτητης οδοντιατρικης και ξερεις περισσοτερα απο εμας, θα ηθελα και την δικη σου αποψη εκτος φυσικα απο το να επισκευτω τον γιατρο μου ;)

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 16:06 »
Μη εχοντας ακομη επισημα (βλεπε πτυχιο) την ιδιοτητα του οδοντιατρου δεν μου επιτρεπεται να εκφερω αποψη δημοσια . Αν ειμασταν παρεουλα σε καποια συναντηση ισως. Συγνωμη για την τυχον αναστατωση του Thread.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 16:08 »
Απο αυτο το thread φαινεται γιατι δεν παμε καλα σε αυτη τη χωρα !!! Ολοι μεσα απο τις εμπειριες τους εχουν αποψη , αλλα κανεις δεν σκεφτεται να προτεινει στον συνατμιστη μας να συμβουλευτει εναν Οδοντιατρο ειτε με επισκεψη ειτε να παρει ενα τηλ βρε αδελφε ..... δεν κοστιζει τιποτα συν του οτι ισως ξερει και κατι παραπανω ??? :confused1:

Για την ιστορια ειμαι φοιτητης οδοντιατρικης και πτυχιουχος οδονοτεχνιτης (στην ελλαδα και τα 2)
Μα τουλάχιστον σε 7 μηνύματα αναφέρεται το "πηγαινε σε γιατρο", "σε οδοντιατρο κτλ"

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 08:45 »
Καλημέρα , όποιος δεν είδε τα μηνύματα μου που λένε στον φίλος μας τον Erik να ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ? Να μου το πει για να καταλάβω μήπως κατάφερα επιτέλους να γίνω αόρατη κ την μέρα........... ;D ;D ;D ;D Είπαμε να πάει σε γιατρό κ οτι οι δικές μας συμβουλές δεν θα κάνουν τον πόνο του να περάσει? Άν δεν το είπαμε αυτό το λέω τώρα εγω.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:37 »
Μετα απο ενα πολυ επωδυνο σαββατοκυριακο και με μια μεγαλη φλεγμονη στη θεση που ηταν το δοντι που αφαιρεσα, πηγα σε αλλον οδοντιατρο...Ο οποιος επιβεβαιωσε οτι υπηρχε ενα κομματι οστου απο την γναθο!! :eyesplash: (αυτο που είπες εσυ Αγγελικη) το οποιο δεν αφηνε την πληγη να κλεισει! Ειναι ενα σχετικα σπανιο φαινομενο που διστυχως ετυχε σε μενα :( και φθσικα δεν εχει σχεση με το η.τ.
Αφου μου εκανε μια μινι επεμβαση τον ρωτησα και την αποψη του για το η.τ. και την στοματικη υγειηνη αλλα δεν μπορουσε να εκφερει σαφη και τεκμιριωμενη αποψη λογω του οτι δεν εχει ενημερωθει πληρως και δεν υπαρχουν στοιχεια, μελετες και στατιστικα.  Παντως εδειξε μεγαλο ενδιαφερον ως πρωην καπνιστης και ειπε οτι θελει να ψαξει το θεμα η.τ. και μου ανεφερε οτι υποθετει οτι ειναι καλυτερο απο κ.τ. απο την αποψη του υγειας του στοματος και την επουλωση των πληγων, λογω της απουσιας των καρκινογονων και μη ουσιων παραγωγων της καυσης του καπνου αλλα ταυτοχρονα κρατησε μια μικρη επιφυλαξη για τον ατμο των η.τ. σχετικα με την θερμοκρασια του σε σχεση με την περιπτωση μου και την επουλωση των πληγων.
Με λιγα λογια μεχρι να κλεισει η πληγη πρεπει να ατμιζω λιγοτερο ή να βρω ατμοποιητη που να μην βγαζει ζεστο ατμο... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:40 »
να βρω ατμοποιητη που να μην βγαζει ζεστο ατμο... :hmmm:
δοκίμασε ego-t.. :)

Αποσυνδεδεμένος αρτεμιος

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:51 »
εχει δικιο φιλε μου ο κυρ φανης,,και αεγω ego-t εχω και δεν βγαζει τπτ ζεστο

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Ατμισμα και εξαγωγη δοντιου
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:58 »
εγώ πέρα από το ego-t θα σου πρότεινα και τον α2 για κρύο ατμό.
αλλά μέχρι να παραγγείλεις από τον τούρκο θα έχει φυτρώσει και το δόντι σου. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix