vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πόση ώρα αντέχεις μακριά απ' το η.τ.; (είναι θέμα ωρών;) - Λύσεις;

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Από τα 5 στα 15 μλ και από 18 σε μηδενική νικοτήνη είναι μεγάλη υπερβολή.Κάπου - κάπου καλό μας κάνει να αγχωνόμαστε και λίγο για τις συνήθειες μας (ιδίως αν μας βλάπτουν).Και τ η.τ. δεν είναι <<νεράκι>> να το <<πίνουν>> τα πνευμόνια μας όλη μέρα.Οπότε στο δεύτερο υποερώτημα του θέματος -Λύσεις? κάντε λίγο αποχή - εγκράτεια, θά έχουμε καλά αποτελέσματα στην υγεία και ψυχολογικά (επιβράβευση εαυτού).

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Σαφέστατα. Η κάθε υπερβολή είναι λάθος, ακόμα κι αν μιλάμε για αγάπη. Τα νούμερα που έβαλα δεν αντιπροσωπεύουν τον Joe, απλώς θέλω να δείξω πώς κινούμαι. Σαν καπνιστής ήθελα 60 τσιγάρα σε 24 ώρες (τόσα προλάβαινα...). Σήμερα, είμαι ατμιστής και δεν είμαι ψεύτης. Αναίρεσα κάποια πράγματα στην πορεία μου, π.χ. πως πρέπει να φύγω απ' όλα, πρέπει να φτάσω σε χ χρόνο στο μηδέν (είτε mg είτε ml), πρέπει να κάνω σκέτη βάση ή να παίζω στο 1 βατ. Θα είμαι ατμιστής όσο δεν θα κοροϊδεύω τον Joe με δήθεν απαλλαγές. Ακόμα και για πάντα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
δεν είναι μόνο θέμα υπερβολής, είναι κυρίως θέμα υγείας, απεξαρτηθήκαμε από το καρκινοτσίγαρο και πέσαμε με τα μούτρα στο η.τ..

είναι απόλυτα ασφαλές...! ειδικά αν κανεις χωρίς νικοτίνη μπορείς να το έχεις πιπίλα όλη ημερα...!  

εγώ θα σου πω πως έχει καλύτερο αποτέλεσμα να κανεις 30ml την ημερα παρα 4 πακέτα τσιγάρα...

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παλι το θεωρω εξαρτηση το ηλεκτρονικο, ισως οχι οπως το κανονικο αλλα και αυτο εχει τα κουσουρια του.

- Οταν εβγαινα για δουλεια ή στα μαγαζια, δηλαδη γενικοτερα εξω δεν θυμαμαι ποτε τον ευατο μου χωρις τσιγαρο, τωρα με το ηλεκτρονικο, δεν το παιρνω μαζι μου καν.

- Ομως, δεν θυμαμαι επισης να καπνιζα συνεχεια οταν καθομουν στο υπολογιστη ή οταν επινα καφε, τωρα με το ηλεκτρονικο ειναι σαν να κανω εισπνοες, πιπιλα κανονικοτατη.

Οποτε ναι μεν αλλα, αυτη ειναι η απαντηση μου.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
εισπνοές με καθαρό αέρα κάνουμε όλη η ατμιστες  :))

είναι τόσο βλαβερό όσο ο καθαρός αέρας που αναπνέουμε καθημερινά...!

προσοχή πάντα στην νικοτίνη...!!

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
2 μέρες πριν 3 χρόνια το Πάσχα...αναγκαστικά γιατί το έχασα. ;D
Δεν έκλεισα την τσέπη απο το μπουφαν και έπεσε καποια στιγμή που ήμουν στην μηχανή. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Μόνο λίγες ώρες μπορώ να αντεξω χωρίς νικοτινη...
Ειδικά όταν εργάζομαι και δεν έχω τη δυνατότητα να ατμισω αρχιζω από ένα σημείο και μετά να κοιτάζω συνεχώς το ρολόι ποτέ θα περάσει ή ώρα να σχολασω ώστε να κάνω καμια τζουρα :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
εκεί που έκανα 15ml την ημερα και δεν άφηνα το μοντακι από το χέρι μου τελικά κατέληξα τώρα να κάνω 2ml την ημερα και αυτο με μηδενικη νικοτινη ;)


Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Αν τραβήξω μερικές καλές τζούρες, αντέχω άνετα κάνα δυο λεπτά !!!
Μην το παρατραβάμε κιόλας. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
5 ml, την ημερα κ με 5αρα νικοτινη πλεον...
απιστευτο αλλα αληθινο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Χαχαχα, αν πω τις δικές μου επιδόσεις θα ξεφτιλιστεί το σύμπαν μου... Μερικά μόνο παραδείγματα: τον Keras, τον γέμισα 3 και 4 και 5 φορές (για όσους δεν ξέρουν, έχει τα 2 πιο αιώνια ml). Με dripper; χαχαχα.  

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
καλα με dripper επινα ανετα 30ml την μερα...  :baby:

Αποσυνδεδεμένος Spiderman

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Το χρησιμοποιώ ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που κάπνιζα. .....  εκτός αν πέσω σε υγρό που μου αρέσει, θα το κάνω πιπίλα μια-δυο μέρες και μετά επιστροφή στα συνηθισμένα.
Το καλό είναι οτι το μυαλό ξεφυγε απ' το "νικοτίνη=τσιγάρο" και πέρασε στο "νικοτίνη=ηλεκτρονικό" !!!

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Μπορώ να κάτσω και μια ώρα χωρίς αρκεί να ξέρω ότι μπορώ να ατμίσω. Αν δεν μπορώ το σκέφτομαι όλη την ώρα, άντε κανα 20λεπτο να αντέξω, αλλά χωρίς να με πιάνει τρέλα. Πάντως και με το Κ.Τ την ίδια πάνω κάτω επιθυμία έιχα αλλά με τρέλα.

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Το πρωι κανα 5λεπτο το πολυ.απο το απογευμα και μετα, αφου εχω κανει καμια 8ml, αντεχω και πανω απο μια, μιαμιση ωρα.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y330-U01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4685 498713 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:35
από Xameno_Skli
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης