vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 28, 2009, 18:13 »
limix καλωςόρισες στην παρέα !! :bye:
Συνέχισε να ατμίζεις και κυρίως μην απογοητευτείς από τυχόν ...αναποδιές. Το Η.Τ. είναι ένα νέο προϊόν που δεν έχει αντίπαλο στο είδος του και συνεχώς βελτιώνεται  :respect: .  Βασικά δεν έχει καμμιά σχέση με το κ.τ. και οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν θέλουμε , φαντάζομαι, να μοιάζει με αυτό. Έχει γίνει το νέο μας χόμπι κ μόνο αν το δεις έτσι θα είσαι χαρούμενη κ ευτυχισμένη με την Ηλεκτρονική συσκευή ατμοποίησης που αγόρασες.
Κ πάλι καλώς όρισες :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:47 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 28, 2009, 18:17 »
Απο την πρωτη στιγμη ξεκινησα με 0 νικοτινη,εχοντασ για εφεδρεια 1 πακετο με low.
Τελικα απλα αλλαζα  φιλτρακι για 3-4 τζουρες οποτε παθαινα στερητικο και μετα ξανα σε μηδενικο.
Σημερα 40μερες μετα περιπου δεν εχω κανει κανενα κανονικο χωρις κοπο.
ομως επειδη μ αρεσουν οι προκλησεις !!!! εκανα ενα...smoke ride!!  ....: πηρα υγρα med [15mg]  και φιλτρακια συσκεβασμενα σε med και High..
Ξεκινησα απ το πρωι [10] και αλλαζα ανα 2 ωρες  ποσοτητα νικοτινης προς τα πανω..
Α!!!  με καθαρους ατμοποιητες καθε φορα ..
Λοιπον..οταν εκανα τα High καταλαβα πως ειναι αυτο το...throw hit [η καπως ετσι] που λετε..
αυτο δεν ηταν hit ηταν...κλωτσια μουλαριου!!Καλυτερο και απ τα camel που καπνιζα [που λει ο λογος]..ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ....
μετα απο 10λεπτα δεν ηθελα αλλο..Αλλα ..δεν ξερω...με τρομαξε να πω την αληθεια  , και συνεχιζω απλο 'καθαρο' ατμισμα μηδενικης νικοτινης[αλλα και αυτο παλι δεν το βγαζω απ το στομα ρε μαμωτο ]!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2009, 21:11 από asala »

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 28, 2009, 18:38 »
asala θα παρατήρησες όμως ότι η γεύση του ατμού με 0 νικοτίνη είναι πιο καθαρή, πιο μεστή κ δεν πικρίζει καθόλου :D

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 28, 2009, 19:04 »
Όταν το πρωτοξεκίνησα πριν κανα μήνα, η γεύση από τα έτοιμα φιλτράκια, χωρίς νικοτίνη αλλά και με, ήταν απλά φρικτή.  :thumpdown:
Όταν έβαλα vg, βελτιώθηκε τόσο πολύ που για 2 βδομάδες περίπου δεν κάπνισα σχεδόν καθόλου, άτμιζα πανευτυχής.  :D
Αργότερα όμως με κούρασε τόσο η "σκληρή" τζούρα του EVO, που δυστυχώς ξανάρχισα να καπνίζω  :'(
Μόλις σήμερα ξεκίνησα πάλι με το BL που πράγματι έχει πολύ απαλή τζούρα και ατμίζω πάλι πανευτυχής!!!!  :yahoo:
Τα μόνα "συμπτώματα" που αντιμετώπισα λοιπόν, αν εξαιρέσεις τη φοβερή κούραση της σκληρής τζούρας (πιάστηκε το σαγώνι μου, ούτε να μιλήσω δεν μπορούσα!!!) ήταν απέραντη ευεξία ευθύς εξαρχής, δε μου έλειψε καθόλου το αναλογικό. Αλλά πάντα με λίγη νικοτινούλα χεχε, το χωρίς με έκανε να επιθυμώ να καπνίσω.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 28, 2009, 21:19 »
Καλως ηρθες στην  παρεα  μας Golden Cat.

  Φιλε ταχτσομ πραγματι το σκετο ειναι πιο απαλο...[μιλαω για Ecopure ] και εμενα τουλαχιστον δεν με πειραζει στον λαιμο καθολου...
Πως θα βαλω και εγωωωωω Φατσουλες στα κειμεναααααα μουουυ ????   ¨-)





Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 29, 2009, 09:41 »
Οταν πατάς απάντηση για να ποστάρεις οι φατσούλες εμφανίζονται από πάνω,απλά πατάς ποιά θέλεις κι αυτή εμφανίζετε στο κείμενό σου εκεί που θέλεις. :yes:

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 29, 2009, 10:11 »
Α!!! Τι καλα!! Ευχαριστω πολυ.. ;)
Μα  Τι ωραιο Forum ειναι αυτο τελικα ,ολοι βοηθουν ακομα και για....φατσουλες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 29, 2009, 10:24 »
Καλώς σας βρήκα, όντως το forum είναι από τα πιο περιεκτικά και ενεργά εξειδικευμένα που έχω δει και οι βοήθειες είναι άμεσες σε όλα  :thumpup:
Οι φατσούλες είναι τέλειες όντως!!! άτμίζω και χαζεύω φατσούλες  :idiot1:
(ok sorry, ξέρω είμαι off topic αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό)  ;D

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 29, 2009, 10:33 »
Kαλώς ήρθατε και οι δυό!!!!!
Γι αυτό είμαστε όλοι εδώ για να αλληλοβοηθιόμαστε.
Καλή συνέχεια :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 29, 2009, 21:57 »
Είμαστε μια Ωραία Ατμόσφαιρα είμαστε! :)) :)) :))
Πράγματι, το Forum είναι σπουδαιο.
Η "ποιότητα" των μελών - ατμιστών - και πλέον ηλεκτρονικών φίλων- με έκανε να αποφασίσω να ξεκινήσω το με το e-cig.
Αισθάνθηκα ότι αυτά τα παιδιά εδώ μέσα δεν είναι ...τυχαία.
Έχουν μυαλό, κρίση, ευφυία και ωριμότητα, (κάτι που επιβεβαιώθηκε μετά) κάτι θα ξέρουν για να ατμίζουν,
ας ατμίσω κι εγω :))

-πάει, βγήκαμε τελείως από το θέμα-

Αποσυνδεδεμένος evag

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 11:05 »
Εδώ και 1 ωρα ατμιζω...Με εχει πιάσει πονοκέφαλος και ανακατεμα στο στομάχι..Ειναι λογικο;  :confused1:
έπαθα το ίδιο εδώ και 2 μέρες ατμίζω αλλά χωρίς νικοτίνη... σκέτα φιλτράκια και με πολύ μικρό ρυθμό.... συγκριτικά με τα παραδοσιακά τσιγάρα όχι περισσότερα από 4-5 την πρώτη μέρα και 1-2 τη δεύτερη μέχρι στιγμής... όμως από την πρώτη στιγμή παρατήρησα πονοκέφαλο και ζάλη...

Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2009, 15:48 »


Έχει αναφερθεί στο αντίστοιχο Αμερικάνικο forum πως υπήρχαν κάποιοι που εμφάνισαν αλλεργικά συμπτώματα στην PG τα οποία εξαφανίστηκαν όταν χρησιμοποίησαν υγρά με βάση την VG.
Θα βοηθούσε αν ανέφερες τα υγρά που χρησιμοποιείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:49 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος evag

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 12:17 »

τα υγρά είναι όντως PG... νομίζω δηλαδή γιατί είμαι και εγώ καινούργια και δεν ξέρω ακόμα πολλές λεπτομέρειες... αλλά το προϊόν που χρησιμοποιώ έιναι της εταιρείας NOBACCO και από ότι είδα στο site αυτή την ουσία χρησιμοποιούν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:50 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 12:59 »
έπαθα το ίδιο εδώ και 2 μέρες ατμίζω αλλά χωρίς νικοτίνη... σκέτα φιλτράκια και με πολύ μικρό ρυθμό.... συγκριτικά με τα παραδοσιακά τσιγάρα όχι περισσότερα από 4-5 την πρώτη μέρα και 1-2 τη δεύτερη μέχρι στιγμής... όμως από την πρώτη στιγμή παρατήρησα πονοκέφαλο και ζάλη...

Εχεις κάνει 4-5 φιλτρακια την πρώτη μέρα; Ή δεν καταλαβα καλά;
Αν ισχύει πάντως κάτι τέτοιο, μιλάμε για μεγάλη ποσότητα μιας ουσίας που ήταν ουσιαστικά άγνωστη στον οργανισμό σου.
Ελάττωσε λιγο την ποσότητα και ξαναπές μας αν επιμένει η ζάλη.

Αποσυνδεδεμένος evag

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρώτες εμπειρίες από άτμισμα
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2009, 13:48 »

δεν εννοώ 4-5 φιλτράκια... αντίθετα έχω 1 φιλτράκι εδώ και 3 μέρες... μιλάω ότι σε αντιστοιχεία με κανονικά τσιγάρα θα είχα κάνει 4-5... δηλαδή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο έκανα 4-5 φορές από 10-15 τσούρες κάθε φορά... δεν νομίζω ότι είναι πολύ... από ότι διαβάζω στο forum οι υπόλοιποι χρήστες κάνουν πολλά περισσότερα... να φανταστείς ότι μετά από 3 μέρες τέλειωσε η μπαταρία μετά από την πρώτη φόρτιση... η ζάλη επιμένει για 3η μέρα... και ο πονοκέφαλος επίσης... μιλάμε για πολύ λίγο πόνο, αλλά η ενόχληση υπάρχει...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2012, 01:50 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix