vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 11:06 »
Πριν προχωρήσω, να διευκρινήσω ότι δεν συμμετείχα στο giveaway. Ο εισαγωγέας με δική του πρωτοβουλία, αποφάσισε να μου στείλει 7 υγρά από 3 διαφορετικά brands. Τα 4 ήταν Hexocell, τα 2 Pharmacig και το τελευταίο Ovale. Τα υπόλοιπα, θα τα βρείτε στα ανάλογα νήματα, ή στα "Πρόσφατα μη αναγνωσμένα".

Hexocell Project Entropy, 9mg, KF3.1ES Clone, 0.28mm Kanthal D, 2.02Ω, 2.5mm MC, Nakamitchi.

Ο αντιπρόσωπος μου ζήτησε να δώσω ιδιαίτερη προσοχή σε αυτό το υγρό καθώς και feedback. Ιδέα δεν είχα τι θα συναντήσω καθώς δεν κοίταξα τις περιγραφές πριν το δοκιμάσω. Η λεζάντα στο μπουκάλι μας λέει ότι η τάξη συναντά την αταξία. Η μυρωδιά από το μπουκάλι με προϊδέασε αρνητικά καθώς το άρωμα είναι εξόχως καραμελένιο. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα τη δοκιμή. Και δυστυχώς έπεσα μέσα. Το βούτυρο είναι πολύ έντονο για τα γούστα μου και έτσι αμέσως άδειασα και καθάρισα τον ατμοποιητή. Διαβάζοντας, είδα ατμιστές να αναφέρουν καρύδα, καπνά και οτιδήποτε άλλο. Η δική μου άποψη λοιπόν, δεν πρέπει να ληφθεί υπ’ όψιν καθώς δεν το χω με τα βούτυρα όπως έχω πολλές φορές πει. Γι αυτό και δεν το βαθμολογώ. Το ίδιο συνέβη και με το Special Tobacco οπότε δεν είναι να απορεί κανείς που δεν θα γράψω κάτι γι αυτό.

Hexocell Sa – ti – sfaction , 9mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 1.46Ω, 2.5mm MC, Nakamitchi.

Μια ενδιαφέρουσα λεζάντα μας μιλά για καπνό, λεμόνι και κεράσι. Άλλο καπνικό με λεμόνι, δεν θυμάμαι να έχω δοκιμάσει, ούτε καν από λάθος γέμισμα ατμοποιητή. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι πάντως, το άρωμα θυμίζει σορμπέ λεμόνι. Άφαντο το καπνικό στοιχείο, άφαντο και το κεράσι. Το λεμόνι, έχει μια χημική τάση, αλλά στη μύτη τουλάχιστον αυτό φαίνεται ελάχιστα. Υγρό στον ατμοποιητή λοιπόν και ξεκινάμε. Για αρχή έχουμε λεμόνι. Όχι πολύ καλό, όχι όμως και κακό. Μετά, εμφανίζεται το κεράσι, το οποίο σε κανένα σημείο δεν δείχνει να πρωταγωνιστεί. Αντιθέτως, μάλλον δείχνει να χρησιμεύει στο να δώσει στο υγρό κάτι έξτρα αντί να θέλει να εμφανιστεί. Το καπνικό στοιχείο δεν εμφανίζεται τόσο στη γεύση. Υπάρχει επίσης μια περίεργη αίσθηση δροσιάς, όχι σαν μενθόλη αλλά θυμίζει καραμέλα λεμόνι χωρίς τη γλύκα. Στη ρινική εισπνοή, κάνει την εμφάνισή του το καπνικό στοιχείο. Για την ακρίβεια, εδώ το λεμόνι περνάει σε δεύτερη μοίρα και μοιάζει περισσότερο σαν ένα καπνό πίπας, όπου έχουμε συνηθίσει υλοποιήσεις με κεράσι, με ένα twist λεμονιού. Στη ρινική εκπνοή το κεράσι έχει χαθεί και μένει μια αίσθηση απαλού καπνού με φρουτένιες νότες. Επίγευση δεν μπόρεσα να εντοπίσω πέραν μιας ευχάριστης πικράδας που παραπέμπει σε φλούδα λεμονιού. Η παραγωγή ατμού είναι μεγάλη ενώ το χτύπημα παραδόξως ελαφρύ. Ένας συνδυασμός πρωτότυπος ο οποίος νομίζω ότι θα βελτιωνόταν αισθητά αν είχε λίγο λιγότερο λεμόνι. Στην παρούσα μορφή του, είναι λίγο καλοκαιρινός και το timing της εποχής δεν είναι πολύ καλό. Στην βαθμολογία μου, δεν παίζει ρόλο αλλά νομίζω ότι θα το συμπαθούσα πολύ περισσότερο αν το άτμιζα καλοκαιρινό βραδάκι. Παρόλα αυτά έκανε εξαιρετική παρέα με το λευκό Chardonnay το οποίο με χαλάρωσε κατά τη δοκιμή.

Hexocell Red Galaxy, 9mg, Phenomenon Zest, 0.28mm Ni200 TC, Spaced 2.0mm, 0.11Ω, Nakamitchi.

Ατέλειωτα μούρα μας λέει η λεζάντα. Οι περισσότεροι τα αγαπάμε αλλά λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες απουσιάζει η χημική αίσθηση από παρόμοια υγρά. Για κάποιο λόγο, τέτοιες υλοποιήσεις στα ελληνικά μεταφράζονται ως φρούτα του δάσους. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, η μυρωδιά είναι όντως πολύ καλή. Θα μπορούσα να μυρίζω Berry Smoothie και να μην το ξεχωρίσω, εκτός από την έλλειψη γιαουρτιού ή γάλακτος. Ξεχωρίζει η μυρωδιά του βατόμουρου και η όξινη μυρωδιά της φράουλας. Άγρια, ήμερη θα σας γελάσω, αλλά υπάρχει. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή μου και ξεκίνησα. Και ξεκινάω με το αρνητικό της υπόθεσης. Το υγρό έχει μια υπερβολική δροσιά που μένει στο στόμα και τη γλώσσα για ώρα. Δεν είναι έντονη, αλλά είναι επίμονη. Και ο τρόπος που συνδυάζεται με τη Vg δεν μου ήταν πολύ ευχάριστος. Τα φρούτα τα οποία ξεχωρίζουν, είναι το σμέουρο, η φράουλα και ίσως λίγο blueberry. Στη ρινική εισπνοή ο ατμός είναι ευχάριστα όξινος και η δροσιά όχι τόσο έντονη, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη μένει ένα ελάχιστο φρουτώδες άρωμα χωρίς συγκεκριμένη ταυτότητα. Η επίγευσή του είναι δροσερή, ελαιώδης και γλυκόπικρη, καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για φρούτο αλλά δεν μπορείς να το ταυτοποιήσεις. Η παραγωγή ατμού και πάλι άφθονη, φυσικό, και το χτύπημα μέτριο. Μπερδεμένο υγρό χωρίς να μπορούμε να καταλάβουμε τι ακριβώς θέλει να μας δώσει. Γνώμη μου, πρέπει να φύγει η δροσιά, ή τουλάχιστον να μειωθεί και να επιλεγεί ένα φρούτο ως πρωταγωνιστής. Στην παρούσα μορφή του, δεν μπορεί να συγκεντρώσει πάνω από 73/100

Αυτό και όλα τα reviews που έχω κάνει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 12:45 »
Το project entropy που επέμεινα προσωπικα, μόλις και άρχισε να μου δίνει μια πιο ομογενοποιημένη εντύπωση. Το μήλο που με χτύπησε στην αρχή τώρα μετά βίας το αντιλαμβάνομαι.. Δεν ξέρω για καραμέλα ή βούτυρο, αλλά μια κρεμούλα βανιλάτη μου την αποδίδει. Γιατί μου συμβαίνουν αυτά; Κάποιος με σκρινάρει σθεναρά  θωρώ
 :))

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 15:38 »
σημερα δοκιμασα σε kayfun v4(clone 316) την VAPERS COLA δεν μοιαζει με το αναψυκτικο, ουτε εχω δοκιμασει την κολα απο αλλη εταρια , σαν υγρο εχει ωραια  γευση ειναι γλυκο θυμιζει γευση τσιχλας κοκα κολα που αγοραζα απο περιπτερα. Το υγρο σιγουρα θα το αραιωσω με βαση γιατι ειναι πολυ εντονο για μενα. Δεν ειναι για καθε μερα εκτος αν εισαι λατρης, και δε ταιριαζει σιγουρα με τον καφε  :tongue_smilie: . του βαζω 4/5 λογο τις μεγαλης προσθηκης αρωματος.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 16:01 »
Δοκιμή Manhattan με το πρωινό καφεδάκι και πάμε . . . WOW
Αυτό που ήθελα από ένα καπνικό το βρήκα στο MANHATTAN, ταιριάζει απόλυτα η περιγραφή του υγρού που διάβασα στο site.
Σωστή ένταση αρώματος και γεμάτη γεύση χωρίς να μπουκώνει - κουράζει.
Αν προσθέσουμε την καλή τιμή του και την συσκευασία των 100ml το κόβω για best seller.
Δεν λέω ότι είναι η ferrari των καπνικών, ούτε κάτι καινούριο σαν ιδέα, οι ισορροπίες των αρωμάτων κάνουν την διαφορά (και πως τις αντιλαμβάνεται ο καθ' ένας) κι εδώ είναι πολύ καλές.
Όπως το νιώθω εγώ στη γεύση, ο συνδυασμός του καπνικού (σαν RY) μαζί με το καρύδι τη βανίλια και την καραμέλα έρχονται πολύ μαλακά στο λαιμό και στο τέλος αφήνει μια ελαφριά γλυκάδα, για μένα υπέροχο.
Βαθμολογία . . . Άριστα :thumpup:


Δοκιμή σε Marquis RDA, 0.32 kanthal A1, 3mm διάμετρος, 1,35Ω μονή αντίσταση, βαμβάκι FF1.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 17:27 »
            Manhattan - New York city
                      9mg/ml
 
  Το πρώτο είναι της Natura το δεύτερο της Pharmacig.
Στην ουσία είναι το ίδιο υγρό με διαφορετικό brand name.(Η περιγραφή τους στην ιστοσελίδα τους είναι η ίδια και για τα 2)
Χωρίς να το ξέρω πήρα και τα 2 οπότε η αναφορά μου είναι κοινή και για τα 2.
  Ατμοποιητής δοκιμής Ithaka by GG με καρδιά Τηλεμάχου (πατέντα του Babis) kanthal A1, 0.32mm, coil 2.5 mm, 1.1 Ohm, KGD,14 Watts.
Ανοίγοντας το μπουκαλάκι αμέσως παίρνεις την κλασσική γνωστή μυρωδιά του RY4 και της acetyl pyrazine. Ατμίζοντας έρχεται και η ethyl maltol και το σύνολο είναι πολύ κοντά σε smoke-Soho-Tribeca.
Υγρό που θα λατρέψουν οι οπαδοί των ανωτέρω και το οποίο έχει πολύ σωστή αναλογία καπνικού - καμένης ζάχαρης-φουντουκιού χωρίς να κουράζει.
 Αρκετά πηχτό, ωραίο χτύπημα, επίγευση καπνικού και ευχάριστο άρωμα στον χώρο.
  Προσωπικά δεν το διαχωρίζω από Soho-Smoke και μπορώ άνετα να τα εναλλάσσω.
Η ισορροπία του - για μένα - αποδεικνύεται με το ότι, ενώ ατμίζω 6mg/ml το συγκεκριμένο δεν το αραίωσα και μου είναι ευχάριστο.
  :respect_hat: Hexocell

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 21:13 »
Αυτή τη φορά είπα να πιάσω τα γλυκά υγρά.


Project Entropy:  :eyesplash:  αυτή η βουτυρίλα ... δεν ... δεν είναι για μένα και δεν θα κάνω άλλο σχόλιο, όλα τα υγρά δεν κάνουν για όλους.


Grandma's Delight : ωραίο ώριμο γλυκό μήλο (όχι μαρμελάδα) με τα μπαχαρικά του . . . η μηλόπιτα πέτυχε  :yes:
καλός συνδυασμός αρωμάτων, χωρίς να είναι πολύ γλυκό με τα μπαχαρικά να δένουν υπέροχα, το αποτέλεσμα πολύ καλό.




Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 21:21 »
BABA'S BOUNTY  πολυ ωραιο στη γευση και στη μυρωδια, δε θα το χαρακτηριζα καπνικο , πολυ γλυκο στη γευση μου θυμιζει αχλαδι με σοκολατα παρα καρυδα, και η σοκολατα δεν ειναι εντονη πραγμα που μου αρεσε γιατι δε χωνευω τη σοκολατα.το φουντουκι ευτυχως δε διακρινεται καθολου. Γενικα το υγρο σε μενα φαινεται κατι σαν φρουτενιο αν και δεν εχει φρουτα, παρα καπνικο. 5/5 σαν γευση συνολικα ειναι πολυ ωραια.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 15:26 »
Σήμερα η μέρα ήταν αφιερωμένη στην Natura. Από το πρωι ήρθε μια πολύ καλή μου φίλη στο σπιτι για δοκιμάσουμε και τα δικά της στον magma μου. Κράτησε σε σημειώσεις τις εντυπωσεις της και θα γράψει και εκείνη κάποια στιγμή γι αυτές, όταν θα έχει χρόνο.

Οσον αφορά τα δικά μου ατμιστικά υγρά:
Τα περισσότερα ήταν καπνικά, προορισμένα για τον άντρα του σπιτιού, ο οποίος δεν το έχει με τις περιγραφές και με τις γεύσεις. Ψιλοδοκίμασα και εγώ βέβαια.

Ο συζ τον τελευταίο καιρό κάνει ry4 double tpa με προσθήκη πυραζίνης.
Ετσι λοιπόν του άρεσε πάρα πολύ το Ry6 το οποίο φέρνει πάρα πολύ στο βασικό υγρό του.

Maxboro: Ο συζυγος το βρήκε πολύ καλό. Τσιγαρίσιο με έντονη γεύση και χτύπημα, παρότι 9άρι και κατά τη γνώμη μου ότι πρέπει για  τους νέους στο ¨άθλημα¨.
Virginia: Δεν μας θύμισε καπνό στριφτού τσιγάρου, αλλά είναι ένα ελαφρύ καπνικό, καλό σε γεύση και καθόλου κουραστικό.  Στον συζ Maxboro και Virginia άρεσαν εξίσου.
Royal tobacco. Μας έφερε την γεύση του προαναφερθέντος Virginia ( είχα άλλάξει φυσικά βαμβάκι ) αλλά με μια πιο πλούσια, γεμάτη και πιο βαριά γεύση και δεν το αναφέρω ως αρνητικό του. Εχει τον δικό του χαρακτήρα. Καλό καπνικό και αυτό.
Liberty: νόμιζα ότι θα φέρνει σε ry4 αλλά τόσο εγώ, όσο και ο συζ. που το δοκιμάσαμε ( αυτό δοκιμάστηκε και στον kayfun ) δεν βρήκαμε ομοιότητες. Ελαφρύ είναι και καθόλου άσχημο και αυτό. Δεν το χω με τις λεπτομερείς περιγραφές, ειδικά στα καπνικά, σχωρνάτε με.
Project entropy: Παίρνω γεύση καραμελωμένου(;) μήλου, σε συνδιασμό με γλυκιά καρύδα. Στις γεύσεις μου… Ηδη γέμισα τον kayfun με αυτό και το απολαμβάνω.
Grandmas delight: Μήλο με μπαχαρικά διαβάζω στο site. Το μήλο το αισθανομαι αλλά μου μοιάζει πιο πολύ με τσίχλα. Καθόλου άσχημο, αν και περίμενα κάτι σε μηλόπιτα. Με επηρέασε η συνοδευτική φωτο. Παρολα αυτά προσωπικά, μου άρεσε. Θα το έκανα άνετα όλη την ημέρα.
Tropical: Μου φέρνει σε κάτι από χυμό με τροπικά φρουτα. Φοβόμουν ότι θα είναι πολύ γλυκό, αλλά ευτυχώς έχει ισορροπημένη γλύκα, όση χρειάζεται, για να μην σε λιγώνει. Μου άρεσε αρκετά.
Babas bounty: Μπανάνα, ίσως και ανανά; Στην εκπνοή αισθάνομαι κάτι από μια ιδέα καπνικού. Σε μένα άρεσε, στον συζ όχι..αλλά υπόψιν εκείνος δεν αντέχει καθόλου να ατμίζει φρούτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:12 από izamel »

Αποσυνδεδεμένος DEMI-DEMI

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:32 »
αν και δεν ειμαι ειδικη γευσηγνωστρια
virginia..ενα υγρο που δεν το αποχοριζομαι γιατι ειναι το βασικο μου υγρο και αυτο ηταν η αιτια που εκοψα το τσιγαρο....
 αφηνει μια πολυ καλη μυρωδια στην ατμοσφαιρα και στην γευση ενα απαλο καπνικο που μοιζει με τσιγαρο...φοβερο :thumpup:
maxboro. εντονη γευση καπνου με πολυ μελι? αυτο μου εβγαλε ....καλο...
 αλλα λιγο κουραστικο για μενα
project entropy.μηλο με καραμελλα βουτυρου   και μπολικη βανιλια    πολυ γλυκο για τα γουστα μου   
nautilus mini σε istick20
σιγα σιγα θα εκσυχρονιστω περισσοτερο :)   

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:43 »
Δεν το έχω και πολύ με τις περιγραφές γι'αυτό θα προσπαθήσω με λίγα λόγια να μεταφέρω το νόημα που πήρα με το καθένα από αυτά, σίγουρα όπου αισθάνομαι ότι χρειάζεται περισσότερη ανάλυση θα το κάνω μετά χαράς. Για αρχή θα βάλω τα δύο που δοκίμασα και στο παρελθόν, οι γευστικοί μου κάλυκες δεν διέκριναν κάποιες διαφορές από τότε. Σίγουρα πρόκειται για υγρά που χάρηκα που τα δοκίμασα ξανά, πολλές φορές όταν ξυπνάνε αναμνήσεις, ειδικά οι γευστικές, έχουν μια τάση να έρχονται πιο γλυκές συνήθως.. :)
Δεν θα βαθμολογίσω, θεωρώ ότι ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του και βλέπω λίγο άκυρα τα "νούμερα" σε μια περιγραφή..

Maxboro 9mg λοιπόν:

Το υγρό που με έβαλε στο ηλεκτρονικό τσιγάρο το 2011 και κράτησα για μήνες, όπου και άφησα κάποια στιγμή όταν πλέον κουράστηκα από την έντονη γεύση μελιού στο τέλος. Απίθανο κατά τ'άλλα και ακόμα ικανότατο να διώξει εύκολα την επιθυμία για τσιγάρο στον νεοεισερχόμενο. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να επεκταθώ παραπάνω όμως αφού είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έχει περάσει απ'τα πνευμόνια όλων αυτή η γεύση πια. Ελαφρύ καπνικό με επίγευση μελιού. Τέλος.!

Manhattan 9mg:

Tribeca, τέλος! :laugh1:
Συγνώμη που το παρομοιάζω με υγρό άλλης εταιρίας, είναι όμως το ίδιο σχεδόν με εκείνο το παλιό κι αγαπημένο και χάρηκα πάααααρα πάρα πολύ που το γεύτηκα ξανά! Λίγο πιο απαλό σε ένταση λοιπόν, ελαφρύς καπνός με δυνατή γεύση καμένης καραμέλας και καβουρντισμένα αμύγδαλα ( ; ) στην εκπνοή ένα πράγμα;
Ένα είναι βέβαιο, αυτό θα το αγοράσω ξανά και ξανά και ξανά! :)


Όσο γράφω, δοκιμάσω παράλληλα κι άλλο ένα που δεν θέλει και πολλά για να περιγραφεί επ'ακριβώς, τουλάχιστον για τις γεύσεις που δέχομαι εγώ σαν "οργανισμός".

Hypnotic mystery 9mg:

Φεύγεις όπως είσαι και πας σούπερ μάρκετ στο ράφι με τα λουκούμια, διαλέγεις το τριαντάφυλλο, πληρώνεις φεύγεις καρφί για σπίτι. Ανοίγεις κουτί, βγάζεις δυο λουκούμια και τα ρίχνεις σε ένα μπρίκι να τα λιώσεις να τα κάνεις ζουμί. Ναι βρε, με την άχνη όπως βγήκαν απ'το κουτί τους. Άντε, ίσως ρίξεις και δυο σταγόνες λικέρ κερασάκι αν σου περισσεύουν κάπου. Λιώνουν, στάζεις στο μπαμπάκι σου, ατμίζεις.
Μου αρέσει αλλά δεν θα μπορούσε να γίνει "το τσιγάρο" μου. Σίγουρα πάντως θα το λάτρευα παρέα με διπλό ελληνικό σκέτο κάπου μετά τον μεσημεριανό ύπνο. Σε ένα καφενείο με θέα θάλασσα από ψηλά.! Φθινόπωρο με ήλιο βέβαια.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2015, 18:09 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 17:32 »
Μάκη, εγώ λέω πως το χεις και πολύ μάλιστα με τις περιγραφές.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 18:03 »

virginia..ενα υγρο που δεν το αποχοριζομαι γιατι ειναι το βασικο μου υγρο και αυτο ηταν η αιτια που εκοψα το τσιγαρο....
 αφηνει μια πολυ καλη μυρωδια στην ατμοσφαιρα και στην γευση ενα απαλο καπνικο που μοιζει με τσιγαρο...φοβερο :thumpup:
 


 και έλεγα και εγώ πως θα πάει χαμένο το δικό μου  :laugh1: :laugh1:
Στο στέλνω πάραυτα καθώς και ένα 100μελο της Flavorart,
Είναι αδελφάκια.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 18:18 »
Νά'μαι κι εγώ!!!
Μετά κόπων και βασάνων παρέλαβα, κρατώντας με το ζόρι τις παλιές αντιστάσεις, ώστε να τις αλλάξω για τις δοκιμές.
Εχουμε και λέμε λοιπόν για τα πρώτα

ΝΑΤURA Manhattan 9mg, Kayfun L+, 0,30mm Kanthal, 7 σπ, 1ohm σε dna20, 14W

Τελικά πιο πολλά θα γράψω για τον εξοπλισμό που το άτμισα, παρά για το ίδιο. Διότι είναι tribecca. Κι αυτό τα λέει όλα. Και για τους φίλους και για τους μη φίλους του συγκεκριμένου υγρού. Εξαιρετική απόδοση του δημοφιλούς υγρού η απόδοση της NATURA. Από μένα 10/10


HEXOcell LIBERTY 9mg, Eviva 0,25mm Ni200, 6 σπ, 0.14ohm σε istick40, 180-205οC & PHENOMENON 0,20mm 4 σπ, 1.2ohm σε IPV2, 13W

Η τριμπεκοειδής βερσιόν της έτερης σειράς, της HEXOcell. Ουσιαστικά το manhattan της HEXOcell. Ακόμη και η περιγραφή στα μπουκαλάκια είναι ίδια: dark, nutty & rich! Διαφορές δεν διαπίστωσα από το manhattan, μια και χρησιμοποίησα άλλους ατμοποιητές. Πιο απαλή και ραφινάτη γεύση στον eviva με έλεγχο θερμοκρασίας, πιο τραχιά στον phenomenon  Να μην τα ξαναλέμε... στους φαν θα αρέσει. Κι εδώ 10/10

HEXOcell Irish Dream 9mg, subtank nano 0.5ohm εργοστασιακή κεφαλή, 25-30W σε subox nano & erlprinz 0.25mm, 7 σπ, 1.7ohm σε istick30


Φιλόδοξη προσπάθεια για γεύση irish coffee, με την κρέμα και το ουίσκι. Αρχικά το έβαλα στον sub, αλλά τα 9μιτζι μου έπεσαν βαριά, ακόμη και χωρίς να κάνω πνευμονικές, στην μικρή τρύπα. (ατμίζω 6) Αραίωσα λοιπόν με βάση και τον έβαλα και στον ερλ. Λίγο πιο έντονο το ουίσκι στον πρώτο, λίγο πιο έντονη η κρέμα στον δεύτερο. Ενδιαφέρον υγρό, αλλά όχι τέλεια απόδοση της γεύσης και αρκετά ιδιαίτερο για καθημερινό. 7/10

Εχω βάλει τώρα το Project entropy στον εβίβα και το δοκιμάζω με την ησυχία μου. Εντυπώσεις από αύριο και μετά.

(netsplit....δεν μπορεί, πυρηνικό καταφύγιο έχεις, με τον ένα τοίχο γεμάτο ατμο-υγρά. Μου θυμίζεις τους ινδιάνουν που έκοβαν σαν τρελοί ξύλα το καλοκαίρι. Λες να έχουμε ατμοαπαγόρευση;)


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 19:05 »
και να φανταστείς είναι μόνον ο ΕΝΑΣ τοίχος με τα καθημερινά  :laugh1: :laugh1:


Για το Liberty δεν συμφωνώ πλήρως.
Manhattan= New york city = tri...


Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 19:23 »
New York city 6,75 to 30μελο θα εξαφανιστεί από τα ράφια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix