vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, gfilip, Milarepa, FaniFox, vougiouklakis

Twitter

Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 10:25 »
Συμφωνώ με αυτό που λές. Αυτό που έγραψα πιο πάνω, έιναι στη θεωρητική του βάση, και όχι στην demi-δημοκρατία που βιώνουμε όλοι τώρα. ( ή οπώς λέγανε τα μαϊμου coco channel μπουκαλάκια, Μοιάζει αλλά δεν έιναι)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 11:40 »
 :offtopictelos:

Παιδιά, δε θέλω να σας χαλάσω τη συζήτηση για την αμεσοδημοκρατία, αλλά θα πρέπει να την κάνετε αλλού.
Δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για να την αναλύσουμε.

Και επιπλέον αυτό είναι το σύστημα του Συλλόγου (όπως και όλων ανεξαιρέτως των συλλόγων). Δεν αλλάζει.

Θα διευκρινήσω το μοναδικό σημείο το οποίο είναι ανακριβές έτσι όπως γράφτηκε, και μετά τέλος.

Σε καμία απολύτως περίπτωση (επαναλαμβάνω: σε καμία) δεν ισχύει το παρακάτω:
Ψηφίστε / αποφασίστε λένε για μία ημέρα εσείς και για 1.460 αποφασίζουμε εμείς. Όχι με βάση αυτά που υποσχεθήκαμε και για τα οποία εκλεγήκαμε αλλά ότι γουστάρουμε.

Μπορούμε να αποφασίζουμε ότι θα γεμίζετε τον ατμοποιητή σας 5 φορές την ημέρα, έτσι θέλουμε. Μπορούμε να αποφασίζουμε ότι δεν θα μπορείτε να αγοράσετε βάσεις για υγρά και όλα να είναι 10μελα. Μπορούμε να αποφασίζουμε ότι δε θα βγαίνουν τα νέα μοντέλα άμεσα αλλά σε 6+ μήνες στην αγορά κ.ο.κ.
Εσείς αποφασίσατε μία μέρα, εμείς θα αποφασίζουμε 1.460 και πολύ σας είναι.
Όλη η παραπάνω παράγραφος είναι λάθος:
α) Ο Σύλλογος δεν μπορεί να αποφασίζει για τέτοια θέματα, όπως του παραδείγματος σε καμία περίπτωση. Αυτά τα αποφασίζει ο καθένας για τον εαυτό του.
β) Κανένας απολύτως δεν θα αποφασίζει επί 1.460 ημέρες. Κανένας. Όλες οι δράσεις και οι ενέργειες του ΔΣ, τελούν υπό την έγκριση των μελών στη Γενική Συνέλευση. Δεν ψηφίζουμε εμείς μια φορά (όπως στην πολιτική) και μετά κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. Που τα ακούσατε αυτά;
γ) Ούτε μπορεί να αποφασίζει και να δρα ο καθένας για ότι γουστάρει. Όλες οι δράσεις πρέπει να εξυπηρετούν τους σκοπούς του συλλόγου. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Αν κάτι δεν εξυπηρετεί αυτόν τον σκοπό υπάρχει έλεγχος. Και από την Ελεγκτική Επιτροπή και από τα ίδια τα μέλη. Και όχι μια φορά στις 1.460 ημέρες. Όποτε είναι απαραίτητο.

Θα μπορούσα να γράψω πολλά ακόμα, αλλά δεν θέλω να κουράσω.

Παρακαλώ θερμά να σταματήσετε να γράφετε ανακρίβειες.
Υπάρχουν μέλη που δεν γνωρίζουν από αυτά τα πράγματα και μπορεί να μπερδεύονται.

Και παρακαλώ για άλλη μια φορά, να λήξει εδώ αυτή συζήτηση.

:OnTopicPlease:


@Spiros252: Αν θέλεις να έχεις έστω και μία πιθανότητα να ακουστούν οι απόψεις σου, έρχεσαι και γράφεσαι στο σύλλογο και τις καταθέτεις εκεί προς συζήτηση.
Απ' έξω δεν γίνεται. Είναι σαν να προτείνεις άλλο σύστημα εκλογών στην Ελλάδα, ενώ είσαι υπήκοος Ελβετίας.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 11:50 »
Διαφωνώ Neko. Δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα. Ξεγελάς τον εαυτό σου. Ότι και να σου υποσχεθεί ο υποψήφιος μπορεί να κάνει το ακριβώς αντίθετο χωρίς κανένα κόστος. (Το να μην εκλεγεί ξανά δεν είναι κόστος). Και δεν υπάρχει καμία δικλείδα ασφαλείας για αυτό.

Όσο για τη λειτουργικότητα νομίζω ότι ένα σύστημα διαρκούς αξιολόγησης / επιλογής αντιπροσώπων είναι εφικτό πρακτικά.

Για τις πολλές απόψεις έχεις δίκιο. Αργά ή γρήγορα όμως οι καλές θα επιπλέουν και οι κακές θα καταβυθίζονται σε μία βάση δεδομένων (όπως τα νήματα του φόρουμ).

Ο καθένας θα μπορεί να προτείνει ότι θέλει, ότι του ρθει, αλλά αν δεν βρει υποστηρικτές απλά θα μένει μια εγγραφή στο σύστημα.

Με τον τρόπο που αναφέρω θα υπάρχει και επιλογή να ορίσει κάποιος αντιπρόσωπο για όλα τα ζητήματα γενικά (όπως τώρα) αλλά όμως αν κρίνει κάποια στιγμή ότι πάει να κάνει κάτι επιζήμιο θα μπορεί είτε να ορίσει άμεσα άλλον είτε να ψηφίσει / αποφασίσει ο ίδιος για το ζήτημα.
1. Απο τα 25 μηνύματα που έχεις στο φόρουμ, στα 5 μιλάς για άμεση δημοκρατία. Την οποία όμως δέν μπορείς να την προσδιορίσεις ούτε ως πρός την ονομασία της, ούτε ως πρός τις λειτουργίες της. Μου πέρασε η σκέψη οτι μάλλον τρολλάρεις... έστι, απλά.

2. Αφού γνωρίζεις τόσο καλά τα της άμεσης δημοκρατίας, πές μας πόσους συλλόγους σύστησες και σε πόσους άλλους είσαι μέλος, ή πόσους συλλόγους γνωρίζεις τέλος πάντων οι οποίοι λειτουργούν έτσι, με το αμεσοδημοκρατικό σύστημα. Διαφορετικά, μάλλον τρολλάρεις, διότι ό,τι λές, είναι μεγαλόστομα κι αόριστα λόγια του αέρα και μή εφαρμόσιμα στην πράξη.

3. Δέν ασχολήθηκες καθόλου με το καταστατικό του συλλόγου. Διαφορετικά, θα είχες διασπιστώσει οτι προβλέπεται και παύση μέλους ΔΣ ή και παύση ολοκλήρου του ΔΣ πρίν τη λήξη της θητείας τους, με απόφαση της Γενικής Συνελεύσεως. Καί τις ίδιες ή παρεμφερείς διατάξεις αναφέρουν τα καταστατικά σχεδόν όλων των συλλόγων της χώρας.
Αλλά εσένα δέν σ' ενδιαφέρουν τα καταστατικά. Εσύ μπήκες εδώ μέσα για να μιλήσεις αόριστα για άμεση δημοκρατία, δηλαδή για να τρολλάρεις.

4. Ο σύλλογος που μόλις δημιουργήθηκε, και που "αιτείσαι" να λειτουργήσει αμεσοδημοκρατικά, έχει ένα καταστατικό εγκεκριμμένο απο Πρωτοδικείο. Πές μας πώς και σε ποιά συγκεκριμμένα σημεία μπορεί να λειτουργήσει αμεσοδημοκρατικά κατά την άποψή σου, χωρίς να παραβιάζονται οι καταστατικές του διατάξεις.
Κάνε συγκεκριμμένες προτάσεις, κι όχι γενικές κι αόριστες κραυγές περί άμεσης δημοκρατίας.
Άν τις κάνεις, εγώ θα αναθεωρήσω τις σκέψεις μου οτι μας τρολλάρεις και, μπορεί και να σε υποστηρίξω. Διαφορετικά, επιμένω οτι μάλλον τρολλάρεις, και δέν ξανασχολούμαι μαζί σου. Ήδη αρκετά ασχολήθηκα, αλλά κάποιος έπρεπε να δώσει απαντήσεις στις πομπώδεις κι αόριστες κραυγές σου περί αμεσοδημοκρατίας. Αυτά.

Συγγνώμη απο τους υπολοίους για το off topic του μηνύματός μου. Σπύρο, έγραψες πάνω απο μένα όσο έγραφα. Άν ενοχλεί το δικό μου, σε παρακαλώ να το διαγράψεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 12:20 »
Και μια έξτρα διευκρίνιση: οι μέρες είναι 730, άντε 731 άμα έχει και δίσεκτο η διετία. Ο Σύλλογος κάνει εκλογές κάθε δύο χρόνια, εκτός και αν κάνει νωρίτερα λόγω αιτήματος της ΓΣ ή παραίτησης μεγάλου μέρους του ΔΣ σύμφωνα πάντα με το καταστατικό.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 13:12 »
Και μιας και διευκρινήσαμε και τα τελευταία, το θέμα λήγει εδώ.

:OnTopicPlease: :offtopictelos:


Οποιαδήποτε νέα μηνύματα που ΔΕΝ αφορούν το θέμα του νήματος θα διαγράφονται.

Όποιος θέλει, μπορεί να ανοίξει ένα νέο νήμα, για την αμεσοδημοκρατία ή οτιδήποτε άλλο,
στο κατάλληλο μέρος τους φόρουμ, και να ξεκινήσει μια νέα συζήτηση εκεί.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 18:17 »
Χθες είχαμε την υποβολή της πρώτης υποψηφιότητας για τις εκλογές του συλλόγου από τον αγαπητό σε όλους μας Atoner. Αντί όμως να συζητάμε γι' αυτό, έχουμε αναλωθεί σε μία εντελώς εκτός θέματος για το νήμα συζήτηση περί άμεσης ή αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας. Ο πίνακας του συλλόγου διαθέτει ήδη ένα νήμα στο οποίο οι ατμιστές (είτε είναι ήδη μέλη, είτε το σκέφτονται ακόμα) μπορούν να γράψουν όλες τους τις σκέψεις που αφορούν τον σύλλογο και τον τρόπο λειτουργίας του. Ας σεβαστούμε ότι το νήμα αυτό ανήκει στους υποψήφιους για τις εκλογές.

http://vaping.gr/index.php/topic,33742.0.html


Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 21:03 »
Αγαπητοι Συμφορουμίτες.

Θέλω να σας ενημερώσω ότι έθεσα υποψηφιότητα για το Διοικητικό Συμβούλιο για τις προσεχείς πρώτες εκλογές του Πανελληνίου Συλλόγου Ατμιστών.

Όπως έχω ξαναπεί, η Ατμιστική Κοινότητα χρειάζεται φωνή. Δυνατή φωνή που θα έχουμε όλοι μας.
Δεν θέλω αυτή τη στιγμή να πώ περισσότερα.

Ενωμένοι θα σταθούμε, διαιρεμένοι θα πέσουμε.

Νεκτάριος Παναγόπουλος.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 21:06 »
Σιδεροκέφαλος Νεκτάριε! Να σου φέρω ένα τσίγκινο κράνος που ξέμεινε τώρα τις απόκριες, απ' τ' ολότελα, καλό είναι κι αυτό. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 21:10 »
Ορισμένα μηνύματα διαγράφηκαν ως off-topic.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 21:12 »
να πω λιγο την γνωμη μου για το νημα αυτο

Νομιζω πως αφου λεει  Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου

θα πρεπει να εχει μονο αυτους που βαζουν υποψ.


Εαν υπαρχουν και αλλα διαφορα μνμ τα  τοτε ψαξε βρες ποιοι εβαλαν υποψ. για τον συλλογο

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 21:26 »
Παράπονο......

ΔΕΝ είχα δεί οτι υπήρχε αυτό το νήμα ΟΚ> Αντέχετε ...

Αλλά τέτοια διαπλοκή ,και ολοφάνερη διάκριση ,ακόμα δεν ξεκινήσαμε δεν τήν περίμενα.

Να χαρίσει στόν Νεκτάριο ο Ribot τσίγκινο κράνος ,και εμένα ουτε χάρτινο ,τι να πώ τι? .....   

Με τό καλό Νεκτάριε μου ,με το καλόοοοοοο


Υ.Γ Το ξανασκέφτηκα...
     Ο Ribot έχοντας γνώση κλπ σού λέει..
Ο Ato ανάγκη δεν εχει ,το κεφάλι του ειναι ακατοίκητο ,οπότε και κανα ρόπαλο να σκάσει πάνω του χαμπάρι δεν θα πάρει.

Από τή αλλη το παλικάρι ο Νεκτάριος μπορεί να ειναι ευαισθητούλι ,ένα έχω σε ποιόν να τό δώσω ,,

Στον Νεκτάριο φυσικά !
....  Χμμμ τώρα εξηγούνται ΟΛΑ ,και θεωρώ ληγμένη τήν παρεξήγηση..

Επίσης μόνος μου τα λέω μονος μου τα ακούω ,και ....καιιιιιιιιιι   καλήηηηηη Σαρακοστή με υγεία.


Αντεεε ο Επόμενος με το ΚΑΛΟ  !  



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 22:40 »
Σιδεροκέφαλος Νεκτάριε! Να σου φέρω ένα τσίγκινο κράνος που ξέμεινε τώρα τις απόκριες, απ' τ' ολότελα, καλό είναι κι αυτό. :laugh1:
Και τσίγκινο κράνος και τσίγκινο σωβρακάκι χρειάζεται.
Α και οπωσδήποτε εξτρα τσίγκινο στομάχι και άντερα  :laugh1:
Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στους υποψήφιους!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Φίλοι συνατμιστές / συνφορουμίτες,

με χαρά σας ενημερώνω ότι σήμερα έβαλα και εγώ υποψηφιότητα για μια θέση στην Ελεγκτική Επιτροπή της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών.
Θεωρώ ότι η συμμετοχή μου ως υποψήφιος είναι μια λογική συνέχεια του οράματος και των προσπαθειών που έκανα ως μέλος της ιδρυτικής ομάδας και ελπίζω να γίνει αποδεκτή από τα μέλη του συλλόγου μας με την ψήφο τους.

Γιάννης Χαζάκης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 22:19 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Συγχαρητήρια Γιάννη. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Ευχαριστώ Νεκτάριε, επίσης.
Άνοιξε και η σελίδα με τους ως τώρα υποψήφιους.
Πάμε δυνατά να γεμίσουμε συμμετοχές!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 23:38 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias