vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis, camber, Jorge, nuts

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3975 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:14 »
Φτιαχνω αντισταση 0,30kanthal a1 σε 2,5τριπανι 7σπειρες και μετα απο 8-10ml 3σπειρες ειναι καταμαυρες.Τι κανω λαθος ρε παιδες;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Αν ξερει καποιος να μου πει πως να βαλω φωτο να τη δειτε.Προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω

Mάλλον το δουλεύεις σε περισσότερα Watt από αυτό που αντέχει το σύρμα.
Δοκίμασε να χαμηλώσεις λίγο τα Watt.
Κατά τα άλλα το στήσιμο που αναφέρεις είναι το αγαπημένο μου (αλλά με 0,32mm Kanthal A1). Το δουλεύω στα 12 Watt πάνω - κάτω.
Το ότι οι μεσαίες 3 σπείρες βγαίνουν πιο σκούρες από τις ακριανές είναι φυσιολογικό γιατία από το κέντρο ανάβει η αντίσταση προς τα έξω.
Άρα οι μεσαίες σπείρες τραβάνε το περισσότερο "ζόρι". ;)
Προσωπικά κάθε 16 ml αλλάζω σύρμα (αντίσταση) και κάθε 8 ml βαμβάκι. :)

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3976 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 09:49 »
Θα το κοιταξω.Παντως και εγω στα 11.5 w το δουλευω παντα.Ειναι οι 3 ακριανες μαυρες.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3977 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:09 »
Τότε δεν ανάβει σωστά η αντίσταση ή σε εκείνο το σημείο δεν διαβρέχεται καλά το βαμβάκι σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3978 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 17:34 »
Καλησπέρα στην παρέα  Χρησιμοποιώ Kayfun Lite Plus για ένα χρόνο τώρα.Παρά τις δοκιμές σε στησίματα (βαμβάκι-φυτίλι, mc και απλό coil, ψηλά και χαμηλά Ohms),νομίζω ότι κάτι λείπει σε γεύση. Έχω ακούσει για τον Russian 91% , τι λέτε?Είναι καλύτερος σε γεύση? Υπάρχει αυθεντικός και κλώνος?Τον έχει κάποιος για να μας πει εντυπώσεις σε σχέση με τον Lite Plus?

Διόρθωση μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3979 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 17:38 »
Παιδιά καλησπέρα!Μια γρήγορη ερώτηση παρακαλώ για τους πιο πεπειραμένους και ψαγμένους.Αντίσταση σε πυρήνα 25άρι με 0,25 σπείρες, γύρω στα 1,23 ωμ με αποστάσεις, οχι microcoil, προσεκτική τοποθτηση βαμβακιού επάνω στο ντεκ. Ούτε σφιχτή, ούτε χαλαρή αίσθηση μέσα στο σύρμα και ίσα που ακουμπάει στο ντεκ το βαμβάκι.Ούτε κρέμεται ούτε σέρνεται.Σε κάθε πρώτο πάτημα είτε ηλεκτρονικοτ μοντ στα 8 βατ είτε μηχανικού, τρώω καψούλι που στην τζούρα σταματάει.Υγρα 50/50.Τι φταίει.Πολύ βαμβλακι , λίγο βαμβάκι ή κάτι άλλο; Τι λέει η πείρα σας;Ευχαριστώ κσι καλή συνέχεια σε όλους με ευχάριστο Σαββατοκύριακο!!!

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3980 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:10 »
Πατα fire με βρεμένο βαμβάκι και δες αν κοκκινίζει κάπου το σύρμα

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3981 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:54 »
Όχι δεν έχω hot spot.Άλλωστε οι σπείρες είναι με απόσταση, όχι micro coil.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3982 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:02 »
Πρώτη περίπτωση: το βαμβάκι σου δεν συνεργάζεται με το υγρό, δηλαδή δεν μπορεί να κρατήσει υγρό το οποίο επιστρέφει στο ντεκ.
Δεύτερη περίπτωση, το υγρό σου αν και 50/50 παραείναι λεπτόρευστο.

Κάνε δοκιμή στο παρόν στήσιμο να βάλεις ένα κομμάτι βαμβάκι από κάθε πλευρά του ντεκ, πάνω στο οποίο θα πατάει το βαμβάκι που φεύγει από το coil. Εναλλακτικά, αφαίρεσε το βαμβάκι από την αντίσταση και βάλε καινούριο, στημένο σαν S.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3983 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:03 »
Μετά από πάμπολα στησίματα και προσπαθώντας να εντοπίσω τον συνήθη ύποπτο για το πρώτο καψούλι που οι περισσότεροι έχουμε βιώσει στο πρώτο πάτημα, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ο φταίχτης είναι (όταν χρησιμοποιούμε power mode και Kanthal A1), οι σπείρες που έχουν κάποια μικρή απόσταση μεταξύ τους.
Μάλλον κάτι γίνεται μεταξύ των σπειρών όταν έχουν απόσταση μεταξύ τους και σκάει.
Πλέον τις κάνω σχεδόν ενωμένες αλλά όχι τελείως και το καψούλι στην πρώτη τζούρα σταμάτησε τελείως.
Για να βεβαιωθώ ότι δεν έχω hot spot "χαιδεύω" την αντίσταση με ένα κατσαβιδάκι και κάνω ένα ελαφρύ dry burn, ίσα ίσα να δω ότι κοκκινίζει από μέσα προς τα έξω.
Και τέλος τα τσαφ - τσούφ στην πρώτη τζούρα :))
Δοκιμάστε το. ;)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3984 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:44 »
Παιδιά, makis66 και Cruiser79, σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Ξέστησα και έκανα και τα δύο παραπάνω.
Δηλαδή έφτιαξα τις σπείρες μου πιο κοντά τη μια στην άλλη χωρίς να ακουμπάνε μεταξύ τους και μετά από έλεγχο και dry burn έστησα το βαμβάκι μου σε σχήμα S και τις άκρες να πατάνε στο deck.
Ποσότητα βαμβακιού στον μέσο όρο χωρίς υπερβολές, ούτε πάρα πολύ, ούτε αραιό.
Το υγρό μου και τα βαμβάκια μου είναι δοκιμασμένα και σε άλλους ατμοποιητές, Alpha by atmomixani και ΣΟΦΙΑ 2 by Leo.
Δεν έχουν πρόβλημα απορρόφησης υγρού ούτε τα υγρά θέμα πυκνότητας.
Τον Kayfun light + τον είχα αφήσει λίγο στην άκρη
(σ' αυτόν έμαθα τα πρώτα μου στησίματα και το περίεργο είναι πως δεν μου το είχε ξανακάνει όταν ήμουν αρχάριος.Άλλωστε είναι ένας ατμοποιητής που συγχωρεί λάθη και είναι μανούλα για αρχάριους!)
και ξαφνικά τον πεθύμησα και είπα να τον βγάλω απ' το συρτάρι.
Μάλλον μου έκανε νάζια για παράπονα!!!! ::)
Και έφαγα σκάλωμα αλλά ξέροντας πως εδώ μέσα υπάρχουν παιδιά τζιμάνια, αμέσως άνοιξα laptop και κλάφτηκα!!!!
 :'( :'( :'(
Τελικά με τις συμβουλές σας τα κατάφερα ::) ::) ::)
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς!!!! :respect: :respect: :respect:


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3985 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:53 »
Xαίρομαι ιδιαίτερα που τα κατάφερες.  :thumpup:
Άμα υπάρχει θέληση και επιμονή όλα γίνονται. :D

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3986 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:56 »
Α ρε Σαλόνικα!!!!! Νά 'σαι καλά Μάκη μου!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3987 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:21 »
Εγω παντως παιδια στο kfl+ εχω δοκιμασει τα παντα τι λιγο βαμβακι τι πολυ βαμβακι τι μικρη μεγαλη διατομη, κολιτες, ανοιχτες σπειρες το πρωτο καψουλι παντα υπαρχει και πλεον εχω σταματησει να στηνω και να ξεστινω διοτι εχω βαρεθει οποτε εχω συμβιβαστει με αυτο απλα για να μη μου ερθει σταγονα στη γλωσσα στο πρωτο πατημα δε το εχω στο στομα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3988 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:30 »
Δεν είναι φυσιολογικό αυτό αν δοκίμασες όλες τις λύσεις που αναφέρονται πιο πάνω.
Ειδικά ο KL+ είναι από τους πιο "ήσυχους" ατμοποιητές.
Άλλαξε και υγρό μήπως έχει μεγαλύτερο ποσοστό σε WFI (νερό). :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3989 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:38 »
Προφανως ισως οφειλετε και στην απειρια μου αλλα θα δοκιμασω να ατμισω και 100% vg γιατι μεχρι τωρα εκανα και με pg

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix