vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 3 χρήστες
john67, manoslykos, Harris

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3990 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:00 »
Τώρα τελευταία μου δακρύζει από την βίδα που αναπληρώνουμε υγρό.
Έχω τον κλώνο της Hcigar,παίζει κανένα βιδάκι με τσιμουχάκι που να κάνει δουλειά;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3991 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:05 »
χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου επειδη σε αλλους κλωνους που ειχα στο παρελθον ... ταιριαζαν και τα μαμισια βιδακια της αναπληρωσης .. δες κανενα σετακι απο αυθεντικα ... εμενα τουλαχιστον μου ταιριαξαν  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3992 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:37 »
Σαν πολυ προσωρινη λυση βαλε το o-ring που εχουν τα κατσαβιδακια του μπρελοκ που συνοδευουν συνηθως τους ατμοποιητες και σε δευτερη φαση παιρνεις τα γνησια που λογικα θα κανουν (σε μενα τουλαχιστον εκαναν).

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3993 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 17:57 »
Εγώ το βιδάκι το έχω σε αχρηστία!!!!! :D :D :D
Και να εξηγηθώ.
Επειδή κάθε φορά που ήθελα να αναπληρώσω έπρεπε να έχω κατασαβιδάκι και να παραμονεύω μην μου χαθει το βιδάκι ή το ορινγκάκι, πήγα στα παιδιά των steam tuners που είχα πάρει και το clear view τανγκάκι των 5ml και πήρα ένα access kit και βρήκα την υγειά μου.Κάνει 30 ευρώ και αξίζει τα λεφτά του.
Αντικαθιστάς την καμπάνα του kayfun με μια πιο κοντή και χωρις καμιναδα στο πανω μερος που έχει ενα ορινγκάκι.
Επειτα όλο το deck μπαίνει σε μια καμπανα που εχει καμιναδα στο πανω μερος και στο κατω εχει πατουρα με τρυπες σε στυλ Κ4 και πασα για να βιδωθει πανω το deck.
Με τον τροπο αυτο όποτε θελεις να ελενξεις την αντισταση σου το κανεις χωρις να χανεις τα υγρα σου, ξεβιδώνοντας το deck με την αντισταση.Η υπόλοιπη καμπανα μενει βιδωμενη πανω στο τανκ.
Οταν δε θελεις να γεμισεις κανεις το ιδιο και γεμιζεις απο τις τρυπουλες με μπουκαλι βελονας σε χρονο dt χωρις κατσαβιδια.
Συγκεκριμένα ειναι αυτο εδω:
 http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/accessories/131-deck-access-kit
που το εχει μη διαθεσιμο αλλα το εχει διαθεσιμο η vapeland που συνεργαζεται με τους steam tuners.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3994 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 18:19 »
Μη διαθεσιμο δυστηχως  :'(

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3995 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:02 »
και εμενα τωρα τελευταια μου το εκανε αυτο που περιγραφουν καποιοι μερικα ποστ πιο πισω... δηλαδη να βγαζει καμενο μονο στην 1η τζουρα και μετα ολα καλα.
Αυτο που παρατηρησα εγω για να λυθει αυτο το θεμα ηταν 1ον να χαμηλωσω λιγο τα βατ (γιατι παρεπιμπτοντος πιστευω οτι γινεται οταν ειναι στημενος με ανοιχτες σπειρες και συρμα διατομης 0.25 και κατω)
και 2ον να τραβαω μερικες τζουφιες (κλεινοντας με το δαχτυλο την εισαγωγη αερα) για να μπει υγρο μεσα στη καμπανα παραπανω..
απο εκει και μετα σταματησε να μου δινει αυτο το καμενο στην 1η τζουρα

εμενα αυτο που συνεχιζει και μου κανει παντα ο κφλ ειναι να μην βαζει το απαραιτητο υγρο μεσα στο ντεκ απο τα καναλια με αποτελεσμα να πρεπει συνεχεια να τραβαω τζουφιες με κλειστη την εισαγωγη αερα για να βαλω τεχνητα υγρο μεσα και να ποτιστουν καλυτερα τα βαμβακια.. το σιγουρο ειναι οτι δεν φραζω τα καναλια με πολυ βαμβακι τον δουλευω απο τις αρχες του 14 και αυτη την στιγμη με το tiny απο steam tuners.
Γιατι μπορει να το κανει αυτο?  :hmmm: καμμια ιδεα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3996 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:36 »
Δεν νομίζω. Μήνες που τον δουλεύω δεν είχα ποτέ υποτροφοδοσία ούτε υπερτροφοδοσία (χρησιμοποιώ υγρά από 50/50 έως 70PG/30VG).
Kοίταξε το βαμβάκι σου να μην είναι σφιχτό μέσα στην αντίσταση για να μπορεί να τραβάει υγρό.
Και κάτι άλλο που μου έρχεται στο μυαλό είναι μήπως τα υγρά σου είναι σχετικά παχύρευστα (πολύ VG).

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3997 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:56 »
δεν ειναι σφιχτο μεσα στην αντισταση αλλα το θεμα ειναι αλλου.
επειδη εχω το tiny tank και μπορω και βλεπω μεσα στο ντεκ τι γινεται βλεπω δεν μπαινει πολυ υγρο εως καθολου εαν δεν κανω τζουφιες (ουτε φουσκαλιτσες οταν τραβαω τζουρα ποτε)
με ολα τα υγρα και με 50/50

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3998 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:57 »
Δοκίμασε με το ίδιο στήσιμο να αλλάξεις τανκ, να συγκρίνεις συμπεριφορά.
Λίγο απίθανο βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3999 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 19:59 »
μηπως το γεμιζεις πολυ και δεν εχει την σωστη υποπιεση?

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4000 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:12 »
Τι βαμβάκι χρησιμοποιείς;Μήπως το έχεις πολύ καιρό ή σου έχει πάρει υγρασία;
Έχω ακούσει κι άλλον που το έχει πάθει αυτό με το μικρό τανκ.
Εγώ που έχω το μεγαλύτερο δεν έχω θέματα υποτροφοδοσίας.
Μην ξεχνάς πως ο Kayfun δουλεύει με υποπίεση και σχεδιάστηκε με συγκεκριμένο τανκ.
Το μεγαλύτερο που δουλεύω (steam tuners) εγώ εκτός από αυτονομία πλησιάζει το εργοστασιακό τανκ.
Ωραίο το μικρό και βλέπεις και την αντίστασή σου αλλά ο Kayfun δεν σχεδιάστηκε σαν driper αλλά σαν τανκάτος.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4001 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:17 »
και το μεγαλο εχω αλλα εχω το ιδιο θεμα φουσκαλιτσες δεν βλεπω ..
στην αρχη ελεγα μηπως εβαζα πολυ βαμβακι και εφραζα τα καναλια αλλα οχι
γιατι εαν κλεινω την εισαγωγη αερα και τραβαζ τζουρα βαζει υγρο μεσα..
και οχι δεν το γεμιζω πολυ το τανκ ποτε

κανονικα δεν θα επρεπε καθε μια δυο αντες τρεις τζουρες να βλεπω φουσκαλα απο τα καναλια οτι μπαινει υγρο μεσα ?
και εαν συνεχισω να ατμιζω χωρις τζουφια καποια στιγμη στεγνωνει το βαμβακι το καταλαβαινω απο την γευση..
βαμβακια nakamichi, ff2, kgd, cotton bacon, rayon, και ενα ακομη δεν θυμαμαι ονομα

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4002 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:24 »
Το βαμβάκι πρέπει να πατάει πάνω στις πατούρες του deck.
Είναι δύσκολο να κλείσεις τα κανάλια.
Πως το στήνεις;
Το κόβεις, το βρέχεις και μετά το βάζεις πάνω στο deck και βιδώνεις καμπάνα ή σηκώνεις βαμβάκια, βιδώνεις την καμπάνα, κόβεις τα βαμβάκια και τα σπρώχνεις μέσα;
Προσέχεις να είναι αφράτο το βαμβάκι στις άκρες που ακουμπάει το deck;
Όσο για τις φουσκαλίτσες που λες, δεν είναι απαραίτητο.
Εγώ το clear view έχω και δεν βλέπω φουσκαλίτσες.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4003 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:28 »
Δηλαδή τον KL+ τον έχεις καιρό και δεν στο έκανε και τώρα τελευταία σου το κάνει αυτό;
Εκτός αν έχεις αλλάξει κάτι πάνω του εκτός από το tiny τανκ.
Γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο ο γνήσιος να κάνει τέτοια υποτροφοδοσία.
Δεν έχει ξαναγραφεί νομίζω.
Εμένα και στο tiny δουλεύει άψογα. Μην κοιτάς αν βγάζει φουσκάλες από τα κανάλια του υγρού, δεν είναι απαραίτητο. :)

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #4004 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 20:37 »
κοιτα παντα απο τοτε που τον πηρα (γνησιος) μετα απο απανωτες τζουρες εβλεπα οτι αρχιζει να αλλαζει -χανει γευση και καταλαβαινα οτι αρχιζει να στεγνωνει το βαμβακι τον αφηνα λιγο στην παντα του δινα καμμια τζουφια και για να μην το κουραζω και πολυ παντα ετσι τον δουλευα, γιατι δεν ηταν και ο αποκλειστικος ατμοποιητης που ειχα..
με πολυ vg υγρα εννοειται ειναι πολυ πιο εντονο το προβλημα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246288 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298052 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios