vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, pirate, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3900 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:51 »
Εγινε φιλος το πεταω τωρα απο τωρα και βαζω το παλιο.Ευχαριστω.Αξιζει να παρω απο fasttech η ειναι μαπα;Απο steamtuners ειναι τα ιδια;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3901 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:59 »
Εγώ από FT είχα και ήταν ΟΚ. Για των Steamturners δεν ξέρω γιατί δεν το έχω αλλά διαβάζοντας εδώ και σε άλλο νήμα κάποιοι φίλοι έχουν παράπονο καθώς τους έσπασε εύκολα και είναι και αρκετά ακριβότερο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3902 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 11:03 »
Τα πολυκαρβουνικα ειναι για πέταμα, η εμπειρία μου με tiny tank η χειρότερη, μόνο πυρεξ και κάνουμε και όξινα υγρά και ότι θέλουμε, εγω καινούριο τανκ τη μια μερα έβαλα υγρό την επόμενη μερα ραγισμένο, δεν αξίζουν τα πλαστικά-πολυλαρβουνικα και γενικά οτιδήποτε εκτός πυρεξ, πιστεύω πως πρέπει να αλλαζοντε κατευθείαν με το που παίρνουμε kayfun και τόσες εκδόσεις εν έτη 2015 δεν έχουν βγάλει έναν light plus με γυάλινο τανκ ενώ έχει τόσο ζήτηση ο συγκεκριμένος επισκευασιμος, απαράδεκτα πραγματα, πληρώνει κάποιος 60 ευρώ να αγοράσει καυφουν και έχει πάνω πολυλαρβουνικο και βλέπεις σε εργοστασιακους των 10 ευρώ γυαλι, τι να πει καποιος

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3903 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 11:18 »
Καινούριο το πήρες το tiny tank ή μεταχειρισμένο;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3904 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 11:29 »
Να σε πω την αλήθεια μεταχειρισμένο αλλά όταν μου το έδωσε ο φίλος έμοιαζε άψογο και με το που ναζω το υγρό ξαφνικά γέμισε φθορές, αλλά ότι και να ναι το γυαλί ειναι γυαλί είσαι πιο ήσυχος όπως και να το κανεις, προσωπικά μόνο όξινα υγρά κάνω γιατί μου αρεσουν οποτε δε ξανα επιχειρω με πλαστικό

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3905 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 11:52 »
Αφού το πήρες μεταχειρισμένο ρε φιλαράκι χωρίς να ξέρεις τι χρήση του είχε κάνει ο προκάτοχός του τότε γιατί το απαξιώνεις;
Το tiny tank είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει για τον kayfun, δίνει απίστευτη γεύση στον ατμοποιητή και τον απογειώνει.
Πρώτα βάζετε μέσα όξινα υγρά η και εγώ δεν ξέρω τι και μετά λέτε ότι φταίει το τανκάκι. Σκεφτήκατε ποτέ ότι αφού αυτό το υγρό που βάλατε και χαλάει το τανκάκι τι ζημιά μπορεί να προκαλέσει στον οργανισμό σας; Στα δόντια σας ας πούμε.
Τώρα εκτός απο την Petra, που όπου βρεθεί θα αναφέρει το συμβάν της με το τανκάκι δεν έχω ακούσει κάποιον άλλο να παραπονεθεί.
Εξάλλου ένα πλαστικό πραγματάκι είναι, αν σου πέσει κάτω φυσικό είναι να σπάσει, αν ξεκουμπώνεις το driptip σαν εξολκέα πάλι θα σπάσει.
Όσο για την τιμή του θα συμφωνήσω και εγώ ότι είναι πολλά τα 15 ευρώ αλλά αν πάρεις ένα καλό κλώνο και το tinytank τότε έχεις ένα άτμο που κοντράρει σε γεύση πολλούς άλλους άνω των 100 ευρώ ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3906 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:01 »
Σορυ αλλα αν το εβλεπες θα καταλαβαινες σε ποσο καλη ξκατασταση ηταν μεχρι να βαλω το υγρο, ερωτηση, που θα βρω plasma tank?

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3907 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:22 »
Προχθές έπεσε κάτω σε μάρμαρο το ΗΤ της γυναίκας μου από χαμηλό παιδικό τραπεζάκι και ράγισε μια ίσια γραμμή από πάνω μέχρι κάτω το original πολυκαρβονικό τανκ που συνοδεύει τον Lite+ φορεμένο σε nano by simply tips. Το τανκ δεν παρουσιάζει καθόλου διαρροή και συνεχίζει να το δουλεύει κανονικά. Τις προάλες γέμιζα το tiny tank by steam tuners και μόλις μετά πήγα να το σκουπίσω μου γλίστρισε από αρκετό ύψος από τα χέρια και έσκασε στο ίδιο μάρμαρο. Τώρα λέω πάει έσπασε...όμως δεν έπαθε το παραμικρό. Συνεχίζει να αντέχει στα πεσίματα. Όξινα υγρά δεν έχω κάνει ιδιαίτερα εκτός από  το Lemoncello Holly Juice, Sweet strawberry Capella, Fuji Apple FA και Red Astaire T-Juice και RY4 double TPA που υποτίθεται ότι σπάει τα πλαστικά τανκ. Αλλοίωση του τανκ καμία εδώ και μήνες (το αγόρασα Μάρτιο ή Απρίλιο)..
http://i63.tinypic.com/25ap5c9.jpg[/img]]
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 13:18 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3908 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:33 »
Dikos, Για να σου φρεσκάρω τη μνήμη, το τανκάκι έχει σπάσει και σε άλλα χέρια, πχ papadopoulou ioanna (δις) zerom, chilli. Αυτούς θυμάμαι απέξω. Κι υπάρχουν και όσοι δεν τους θυμάμαι.

Koίτα εσύ ο ίδιος τι γράφεις μια σελίδα πίσω
Πραγματι ειναι ευαισθητα, και να τα πατησει κανεις θα σπασουν. :tongue_smilie:
Αυτό γιατί το λες; Είχες και σου έσπασε; Αν ναι, τότε έσπασε και σε σένα.
Το λες επειδή έσπασε σε μένα, που με θεωρείς εξαίρεση; Δεν το νομίζω. Αρα το λες διότι έχεις διαβάσει κι εσύ άλλες περιπτώσεις.

Το θέμα καλύτερο ή χειρότερο έχει πολλές πλευρές.
Και θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι είμαι υπέρ το δέον αντικειμενική, διότι έχω αναφέρει πολλάκις τα πλεονεκτήματά του, που είναι η γεύση και το μικρό μέγεθος με το ελαφρύ βάρος που χαρίζει στον ατμοποιητή.
Θα ήμουν υποκειμενική αν έλεγα σε όποιον ρωτούσε, "απαράδεκτο, μακριά" ή "ναι... άψογο είναι, πάρτο σήμερα κιόλας". Διότι, αν δεν αναφέρω κάποια δυσάρεστα θέματα που μπορεί να αντιμετωπίσει, αύριο θα μου πει "βασίστηκα στη γνώμη σου, που είσαι παλιά και έμπειρη και πέταξα 15 ευρώ, διότι έσπασε στα χέρια μου". Κι αυτό να έχει συμβεί επειδή του φόρεσε 5 φορές σφιχτά ντριπ τιπ.

Για το θέμα με τα όξινα υγρά δεν ανέφερα ποτέ κάτι, διότι αυτό αφορά όλα τα πολυκαρβονικά τανκ.

@giorgosmc, θα πρέπει να λάβεις υπόψην σου ότι τα παλυκαρβονικά σπάζουν με τα όξινα, τα πυρέξ σπάζουν ακόμη και με μικρές πτώσεις, οπότε μην τα θεωρείς πανάκεια και υποχρεωτικό στάνταρ εξοπλισμό για κάθε ατμοποιητή. Αν χρησιμοποιείς επικίνδυνα υγρά, υπάρχουν ανταλλακτικά πυρέξ τανκ, αλλά να τα προσέχεις ως κόρη οφθαλμού από πτώσεις. Επίσης: Αν κάτι δεν το βρίσκεις εύκολα ούτε ως ανταλλακτικό, αυτό σημαίνει ότι η πλειοψηφία των ατμιστών δεν το χρησιμοποιεί. Γενικά, στο θέμα των τανκ, τα πάντα είναι θέμα γούστου κι επιλογής.

Αυτό που έπαθες (και εσύ) αποδεικνύει μόνο ότι το τανκ τελικά είναι αναλώσιμο στον ατμοποιητή και η τιμή του θα πρέπει ίσως να καθορίζεται με βάση τη συνολική αξία του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3909 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:36 »
Εχω και εγω θεματακι με το tiny του kfl.

Μετα απο χρηση καποιων συγγεκριμμενων υγρων diy μου παρουσιασε κ εμενα κατι σα ραγισματα τα οποια γινονται ορατα μονο οταν γεμισει με υγρο το tiny.

Θα συνεχισω επιτηδες να το χρησιμοποιω να δω αν τελικα θα καταστραφει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3910 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:38 »
@petra θα συμφωνησω μαζι σου και ειδικα στο σημειο το οποιο εχεις ξαναπει κιολας πως η τιμη του τανκ θα πρεπει να καθοριζεται με βαση τη συνολικη αξια του ατμοποιητη κατι που δεν ισχυει σημερα, επισησς θελω να σε ρωτησω επειδη το ακουσα προσφατως ομως δεν γνωριζω πολλα και σαν πιο εμπειρη ατμιστρια ολο και κατι παραπανω θα ξερεις, τι ακριβως ειναι τα λεγομενα plasma tank απο τι υλικο ειναι και που μπορω να βρω ενα τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3911 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:41 »
Παιδιά το θέμα με το ράγισμα των πλαστικών τανκ από "όξινα" υγρά είναι γενικό και όχι μόνο του tiny tank. Εμένα μου έχουν ραγίσει από υγρά δύο πλαστικά τανκ ένα του φαινόμενου και ένα του expromizer.

@Fanis66 άποψή μου είναι να μην το χρησιμοποιείς γιατί παρόλο που δεν έχεις διαρροές δεν ξέρεις τι αλλοίωση μπορεί να έχει πάθει το πλαστικό. Φύλαγε τα ρούχα σου....λένε στο χωριό μου. Αυτό βέβαια είναι καθαρά προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3912 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:45 »
@mankar το λες απο θεμα αρτιοτητας του τανκ ή απο θεμα υγειας;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3913 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:46 »
Από θέμα υγείας, χωρίς βέβαια να έχω κάποιες αποδείξεις. Για τον φόβο των Ιουδαίων.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3914 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:48 »
Θελω να ελπιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα.
Με την πρωτη ευκαιρια θα παρω αλλο κ θα βαζω αλλα υγρα μεσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix