vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, John015, white varadero, axilleaspro

Twitter

Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:37 »
Ναι σωστα, ξεβιδώνει και βγαίνει όλο το σωληνάκι για να γεμίσει.

LG G4


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:42 »
Εξαιρετική παρουσίαση, ευχαρστούμε! :thumpup:

Με το μοντ, δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα όμως, τουλάχιστον οπτικά καθώς είναι... μικρό! :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 12:49 »
για την παρουσιαση οπως ειπε κ ο Cruiser, δεν το συζητω... τα σπαει λεμε. :respect:
ομορφο το πιτσιρικι, κ διακριτικο για καταστασεις πιο κρυφες...
μου θυμισε μια μπαταριουλα αυτοματη 150αρα που ειχε βγει κ ηταν σαν μπρελοκ. της εβαζες πανω ενα καρτο κ ατμιζες διακριτικα. την οποια πρεπει να εχω ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2016, 19:11 »
Ετσιμπήθη κι από μενα. ΤΕΛΕΙΟ! Αλλά αργεί λιγο να πάρει μπρος ο αισθητήρας έτσι όπως ατμιζω. Σε ημιπνευμονικές όμως τα σπάει. Δεν το καταλαβαίνεις.
Θα πάρω κι ενα powerbank 5000mah, θα το έχω στην τσέπη  και μακρύ καλώδιο usb μόνιμα συνδεδεμένο πάνω, κι ετσι θα με φτάνει και η μπαταρία. :))

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 10:57 »
Για διακριτικές καταστάσεις είναι απλά κορυφαίο. Το βάζεις και το βγάζεις στη τσέπη και είναι σα να μην υπάρχει. Αφήστε που αρκετές φορές ξεχνώ εντελώς ότι το έχω μαζί μου και το παίρνω χαμπάρι όταν τύχει να βάλω το χέρι στη τσέπη Και είναι και καθαρό, μηδέν διαρροή.

Edit: @stepeha
Καλοάτμιστο :)
Φίλος με ατμομάγαζο μου είπε ότι θα κυκλοφορήσει μπαταρία κάπου στα 2600mh η οποία θα κουμπώνει πάνω του σα μοντάκι. Δε έχω δει κάτι προσωπικά, απλά το αναφέρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 11:04 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 17:12 »
Λοιπόν, του πήρα τον αέρα. Το κολπο είναι να ξεκινάς τη τζούρα σαν πνευμονική για ένα δευτερόλεπτο (μέχρι να βάλει μπρος ο αισθητήρας και να αρχίσει το τσιτσίρισμα) και μετά στοματική κανονικά. Απόλυτα ευχαριστημένος απ το μικρό...


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 18:03 »
Ωραίο το μαυράκι :)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 22:43 »
Edit: @stepeha
Καλοάτμιστο :)
Φίλος με ατμομάγαζο μου είπε ότι θα κυκλοφορήσει μπαταρία κάπου στα 2600mh η οποία θα κουμπώνει πάνω του σα μοντάκι. Δε έχω δει κάτι προσωπικά, απλά το αναφέρω.

Λογικά εννοεί το PCC (http://www.eleafworld.com/icare-mini-with-pcc/) το οποίο δυστυχώς είναι μόνο για το mini, δεν κουμπώνει στο «μεγάλο». Γι'αυτό προσωπικά αποφάσισα να πάω στο «μικρό», με τη χρήση του PCC (το οποίο είδα πως δουλεύει και ως... pass through!) έχει απόλυτη αυτονομία με μοναδικό ίσως μείον πια τη χωρητικότητα σε υγρό. 8)

Edit: το δείχνει και ο Μιχαλάκης εδώ:


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 00:34 »
παιδιά μου ήρθε σήμερα το icare mini μαζί με το powerbank 2300 που κουμπώνει πάνω...! η τζούρα παρα πολύ αεράτη κανεις άνετα πνευμονική...  όσο και αν κλείσω το airflow η τζούρα πάλι αεράτη είναι τι ακριβώς παίζει? κάνω κάτι λάθος? 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 01:05 »
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Mike στο βίντεο από πάνω το μεγάλο icare έχει πιο σφιχτή τζούρα απ'ότι το μικρό, τώρα για ποιο λόγο το έκαναν αυτό..

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 01:27 »
πολυ περιεργο...

το mini είναι πολύ καλύτερο τότε...! :P

το μονο αρνητικό ότι μετά από χρήση έρχεται λίγο υγρό στο στόμα και θέλει καθάρισμα το επιστόμιο..

επίσης από γεύση πολύ μέτριο.....  

edit: το χειρότερο πραγματικά από θέμα γεύσης που έχω.. αλλα για την τιμή δεν περίμενα κάτι καλο :/
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2016, 00:14 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 10:10 »
Το μικρό (το mini) το είδα σε μαγαζί φίλου αλλά δε το δοκίμασα. Το κανονικό icare έχει αρκετά σφιχτή τζούρα. Υγρά δεν έχω στο επιστόμιο. Όσο για τη γεύση, εφόσον σου έρχεται πολύ αεράτη η τζούρα είναι λογικό να χάνει αρκετά.  Δε γνώριζα ότι το κανονικό με το mini έχουν διαφορά στον αέρα, από το φίλο Μάκη το διάβασα τώρα. Τι τους ήρθε και το έκαναν έτσι μόνο αυτοί ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 20:19 »
Έχω το μίνι, το οποίο έχει αρκετά σφιχτή τζούρα στη ρύθμιση της μιας τρύπας αέρα (έχει συνολικά 5).

Δεν ξέρω με τι να το παρομοιάσω μιας και έχω καιρό να ατμίσω με πιο σφιχτό, π.χ. ναυτίλο, αλλά θυμίζει αρκετά τσιγάρο. Μπορώ να πω πως έχει την ίδια «αντίσταση».

Στην δεύτερη τρύπα προσωπικά ανοίγει πολύ και μου θύμισε ΑΙΟ.

Από γεύση καλή, τίποτα ιδιαίτερο όμως, από ατμό μέτριο, δεν περίμενα κάτι περισσότερο. Απλά θέλει 9ρα και πάνω για εμένα και όσους έχουν συνηθίσει σε πνευμονικές, με την 3ρα δεν καταλαβαίνω τίποτα :D

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 04, 2016, 22:01 »
akpe μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση γιατί όπου και αν το ρυθμίσω η τζούρα είναι παρα πολύ χαλαρή... και έτσι χάνει και από γεύση...   δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.. αλλα έχει την πλακα του.. :P

για καμια μέντα που είναι δυνατή είναι πολύ κομπλέ τώρα για το χειμώνα...  :))

Αποσυνδεδεμένος E-VAPOR

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iCare μικρό, δυνατό και καινοτόμο.
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 22:40 »
Το πηρα και εγω σημερα το μεσημερι σε μαυρο χρωμα. Το κανονικο όχι το mini.Το δουλευω συνεχως για να το συνηθισω και νομιζω ότι αυριο θα είμαι σε θεση να σας πω τη γνωμη μου .Καλο βραδυ σε ολους .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix