vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 6 χρήστες
Boogie2008, Tem, dimitraf, bloodlessz, manoslykos, ZoeM

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος mattheos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά.
Χρειάζεται το καλοκαίρι, που ανεβαίνει η θερμοκρασία, να ανεβάζουμε στα υγρά την περιεκτικότητα σε VG;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπέρα. Όχι, το μόνο που χρειάζεται είναι να τα αποθηκεύουμε σε δροσερό και σκιερό μέρος, μακριά από τις ακτίνες του ηλίου.

Αποσυνδεδεμένος soistat

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και από εμένα μιας και παρακολουθώ τα τεκταινόμενα από απόσταση
Πήρα την απόφαση να ασχοληθώ μετά από πολύ σκέψη με την ιδιοκατασκευή υγρών και θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση στους παλαιότερους και εμπειρότερους ατμιστές 
Ποία είναι τα βασικά αρώματα που θα πρέπει οπωσδήποτε να έχει ένας αρχάριος για να πεί ότι μπορεί να ξεκινήσει τις ιδιοκατασκευές
Παρακαλώ θα ήθελα εάν είναι δυνατόν να υπάρξει ένας διαχωρισμός για καπνικά και μή
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

:confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
δεν νομίζω οτι υπάρχουν βασικά αρώματα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις αρχικά μερικές συνταγές που σε ενδιαφέρουν και να προμηθευτείς αυτά τα αρώματα.
Είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα γεύσης και δύσκολα κάποιος να μπορεί να σου πεί δοκίμασε αυτό, πόσο μάλλον όταν δεν δίνεις καμιά πληροφορία σχετικά με το τι σου αρέσει. 

Αποσυνδεδεμένος soistat

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Καταλαβαίνω αυτά που μου λες απλά η ερώτηση μου είναι περισσότερο ως προς τα αρώματα που θεωρητικά χρησιμοποιούνται περισσότερο σύμφωνα με τη πείρα σας σε συνταγές

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
εγω εχω να σου προτεινω μονο τα ry4 fa.rydouble tpa.ειναι τα πιο ουδετερα καπνικα αρωματα και δεν υπαρχει περιπτωση να απογοητευτεις απαυτα.οσων αφορα τα γλυκα μονο της after-8  εχω δοκιμασει και μαρεσουν τα ambrosia,bite me

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Οπωσδήποτε βανίλια καραμέλα σοκολάτα (όλα μη καπνικά). 
Έχουν την ικανότητα να μπαίνουν παντού και να στρογγυλεύουν τη γεύση των καπνικών.
Και 1-2 φρούτα της αρεσκείας σου δεν θα ήταν κακή ιδέα. Δύσκολα στέκονται μόνα τους για πολλές μέρες, αλλά είναι ευχάριστη διακοπή.

Στο θέμα της ωρίμανσης παίζει ρόλο η ποσότητα που φτιάχνεις?

Δηλαδή ένα 20μελο με ένα 100μελο χρειάζονται τον ίδιο χρόνο??

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
ναι φιλε μου..παιζει ρολο..αν π.χ το 20μελο το αφησεις 5-7 μερες να ωριμασει το 100μελο θελει 20-30 μερες για να παρεις καλο κ ολοκληρωμενο αποτελεσμα

δηλαδή τα 20μελα που τα αφήνω 20 ημέρες είναι πολύ ε?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αναλόγως το υγρό. Κάποια μπορεί να θέλουν μόλις 2-3 μέρες "ωρίμανση" και στις 20 να έχουν αρχίσει να χάνουν τη γεύση τους, ενώ για κάποια οι 20 μέρες μπορεί να είναι λίγες.

Χάος δηλαδή :eyesplash: ....

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Οχι τοσο, υπαρχουν καποια πραγματα αρκετα συγκεκριμενα για μπουσουλας, οπως οτι τα φρουτα χρειαζονται λιγες μερες (και αν) ωριμανση, οι κρεμες περιπου 2 βδομαδες (και παραπανω δεν κανει κακο) και τα custards μηνα τουλαχιστο.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Και οταν ειναι custard με φρουτα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεις να κανεις την τεχνικη του Kostas44 με separate steeping. Μπορεις να δοκιμασεις να φτιαξεις μια μικρη ποσοτητα και να δεις σιγα σιγα πως αλλαζει η γευση κατα την ωριμανση. Μπορεις επισης να αυξησεις λιγο το ποσοστο του φρουτου ωστε να αντεξει το αρωμα του λιγο παραπανω.

edit: και εξαρταται και απο το φρουτο. Η μπανανα πχ κραταει το αρωμα της πολυ περισσοτερο απο οτι η φραουλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix