vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 6 χρήστες
Parolos, djfloor, Steamer_Dreamer, Jorge, gfilip, I.P

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Pscl

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3195 στις: Ιουνίου 07, 2017, 09:44 »
Ειμαι ο Πασχάλης, μενω Αθήνα. Ξεκίνησα το ατμισμα το 2010 με κρατισε για κανα 2 μηνο αλλα δε με ειχε πολυ ικανοποιησει και το σταματησα. Απο τοτε το δοκιμασα αλλες 1 φορα το 2015-2016 παλι 2 περιπου μηνες, αλλα αυτη τη φορα το χρησιμοποιησα για να μειωσω το καπνισμα οχι για το κοψω τελειος. Απο τα 30 τσιγαρα τη μερα το εριξα στα 12-15. Φετος ειναι η τριτη φορα που το αρχιζω επισης για να μειωσω το κ.τ. Πραγματι απο 15 τσιγαρα κανω πλεον 4-5. Πιστευω πως συντομα θα μεινω μονο στο ηλεκτρικο! Με τη παροδο των χρονων οι ατμοποιητες εχουν γινει φτηνοτεροι και αποδοτικοτεροι και αυτο με κανει πλεον να θελω να μεινω με το η.τ. 

Αποσυνδεδεμένος Stratis23

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3196 στις: Ιουνίου 11, 2017, 16:10 »
Καλησπέρα στην μεγάλη παρέα! Σας διαβάζω καιρό και πραγματικά θέλω να πω ένα ευχαριστώ για την βοήθεια που προσφέρεται. 
Είμαι ο Στράτος 23 χρονών καπνιστής από τα 15 μου χρόνια και ετμιστείς τις τελευταίες 3 μέρες χωρίς να ακουμπήσω τσιγάρο. Ελπίζω να τα καταφέρω και να μην το ξανά βάλω στο στόμα μου, με κούρασε και έκανα 2 πακέτα την ημέρα.
Είμαι κάτοχος του i stick pico & mello 3  και εύχομαι να μάθω και πως λειτουργεί κάποια στιγμή πέρα από τα βατ με την δικιά σας βοήθεια. Επίσης χρειάζομαι σίγουρα καθοδήγηση για καταστήματα ηλεκτρονικά που μπορώ να βρω υγρά και αντιστάσεις γιατί 5,5Ε 10ml πραγματικά είναι λίγο τσουχτερά.


Αποσυνδεδεμένος Leo.d

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3197 στις: Ιουνίου 13, 2017, 23:05 »
Είμαι ο Λεωνιδας 29 χρόνων από Παλαιό Φάληρο.Δεν ήμουν ποτε καπνιστής κανονικού τσιγάρου ,κανα τσιγάρο με την παρέα μόνο και ως εκεί.Ειμαι όμως λάτρεις του Ναργιλέ ,κάτι το οποίο το ηλεκτονικο τσιγάρο μου το θυμίζει αρκετά έντονα ,σε σημείο που πλέον προτιμώ να κάνω ηλεκρονικο με την αγαπημένη μου γεύση παρα ναργιλέ.Βεβαια τα έχω βρει λίγο σκούρα σε πολλά πράγματα σαν καινούργιος με το ατμιζμα ,και αυτός είναι και ο λόγος που ήρθα στη παρέα σας.

Στα προσωπικά τώρα ,εργάζομαι σε ένα μπαρ ,είμαι ημιεπαγγελματιας φωτογράφος - filmmaker ,και επισης διατηρώ και ένα μπλογκ με ταξιδιωτικές συμβουλές ,πιθανών κάποιοι μπορεί και να το ξέρετε ή να έχετε πατήσει και λαικ στην σελίδα στο FB ,καθως είναι κάπως δημοφιλές.(Δεν το αναφέρω για να μην θεωρηθεί διαφήμιση) Αυτά τα λίγα λοιπόν για μένα.Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω.Θα τα λέμε και σε διαφορα θέματα μέσα στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος fibenatsi

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3198 στις: Ιουνίου 14, 2017, 11:44 »
Καλημέρα σας.
Με λένε Λευτέρη ειμαι 49 ετών και είμαι ατμιστής 7 μήνες.
Ατμίζω με iStick Pico 75 + Melo III + Nautilus X. Προτιμώ τσιγαρίσιους ατμο και καπνικά υγρά.
Τολμώ να πώ ότι το forum με έχει ξεστραβώσει σε πολλά ερωτηματα που κατα καιρους είχα.
Να είστε όλοι καλά.
Ευχαριστώ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3199 στις: Ιουνίου 14, 2017, 12:20 »
Με λένε Γιώργο και είμαι 42 χρονών. Από αυτά, κάπνιζα τα 21.
Η δικιά μου ιστορία είναι ολίγον περίπλοκη. Αν δείτε, είμαι εγγεγραμένος στο forum από το... 2011. Ναι, τότε έκανα την πρώτη μου προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο μέσω του ηλεκτρονικού. Με κάτι ego clearomiser της κακιά ώρας και τις αντίστοιχες 600mah μπαταρίες. 
Δεν τα κατάφερα, αν και το πάλεψα για κάνα δίμηνο. 

Δοκίμασα από τότε άλλες 2 φορές να κόψω το κάπνισμα, χωρίς να το καταφέρω. Fast forward στο 2015, όπου είπα να ξαναδώσω ευκαιρία στο ΗΤ. Πήρα ένα VTC mini μαζί με το Tron-S της joytech. Και ναι, έδειξα να τα καταφέρνω. 

Από εκεί και μετά διάβασα, έμαθα, αναβαθμίστηκα σε εξοπλισμό, βρήκα αγαπημένα υγρά, έφερα το ΗΤ στα μέτρα μου. Ανακάλυψα δηλαδή τι ευχαριστεί ΕΜΕΝΑ, έστω και με trial and error (ακόμα έχω σχεδόν καινούριο τον Cleito που πήρα και με έκανε να συνειδητοποιήσω ότι δεν είμαι για πνευμονικές με τίποτα). 

Τώρα ατμίζω με Le Mirage (ο αγαπημένος μου), Eviva (εργαλείο), Keras (σούπερ) και Hussar (λίγο πιο κάτω σε γεύση από Le Mirage αλλά πολύ πιο ευέλικτος και οικονομικός) και από εργοστασιακούς τον Ναυτίλο 2 (σταθερή αξία). Μοντ το VTC, Pico και Therion DNA 75. Τολμώ να πω ότι το τελευταίο ήταν τεράστια αναβάθμιση στο αποτέλεσμα που παίρνω από ΟΛΟΥ μου τους άτμο. 

Είμαι πλήρως καλυμμένος και το αισθάνομαι- ξέρω. Οποιαδήποτε άλλη αγορά μου είναι λόγω χόμπι. Αλλά ένα ωραίο υπέροχο χόμπι 

ΥΓ. Θέλω έναν φαινόμενο και έναν skyline. Είμαι καλά γιατρέ? 

Αποσυνδεδεμένος iranapa

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3200 στις: Ιουνίου 19, 2017, 00:31 »
Γειά σας και από εμένα. Με λένε Νίκο, είμαι από Τρίκαλα Θεσσαλίας και είμαι 52 ετών
Λογιστής στο επάγγελμα και πατέρας τριών παιδιών (τρίδυμα). Ατμίζω από τον Σεπτέμβριο του 2016 και δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα από την  ημέρα που πήρα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο. Τι άλλο? Ένα ΑΙΟ
Έμπλεξα μαζί σας όμως και τώρα έχω πέντε μοντ , καμιά δεκαριά επισκευάσιμους  και άλλους τόσους σχεδόν εργοστασιακούς!!!!  Χαχαχαχαχαχ
Να είστε όλοι καλά. Θεωρώ σπουδαίο το να μοιράζεται κάποιος τις γνώσεις του πάνω σε αυτό που όλοι αγαπάμε εδώ μέσα. Αλλιώς θα ήμουν ακόμη με το ΑΙΟ

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3201 στις: Ιουνίου 27, 2017, 00:46 »
Γεια σας και από εμένα..Είμαι ο Γιώργος από Φαρκαδόνα Τρικάλων..Αν και από τον Απρίλιο μέλος στο φόρουμ τώρα είδα αυτό το τοπικ..Ξεκίνησα με ένα Aio και εγώ αλλά το μικρόβιο ήρθε γρήγορα..4μοντ και 7ατμο πλέον και diy υγρά..Το φόρουμ απλά πάντα δίπλα μας σε ότι χρειαστούμε..Σας ευχαριστώ όλους σας..

Αποσυνδεδεμένος GioTsio

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3202 στις: Ιουνίου 29, 2017, 13:38 »
Γειά σας και από μένα! Είμαι Ο Γιώργος από Κέρκυρα, και ατμίζω εδώ και δύο χρόνια! Κάπνιζα γύρω στα 2-3 πακέτα Prince την ημέρα! Είχα χάσει γεύση, όσφρηση, αντοχή, έβηχα συνέχεια... Μέχρι που ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Ξεκίνησα από 18 νικοτίνη και πλέον είμαι στο 0... ΜΗΔΕΝ! Συνεχίζω όμως γιατί μου αρέσει να δοκιμάζω γεύσεις, να πειραματίζομαι...

Αποσυνδεδεμένος alkis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3203 στις: Ιουνίου 30, 2017, 11:27 »
Καλημέρα με λένε Άλκη είμαι αρκετά καινούργιος σε αυτό θέμα ξεκίνησα να ατμίζω πριν 2 μήνες γιατί το κανονικό τσιγάρο είχε γίνει αρκετά ακριβό για εμένα (1 καπνός ανά 2 μέρες). Χρησιμοποιώ το eleaf istick pico σαν μηχάνημα
 και έχω δύο ατμοποιήτες ο ένας είναι ο vaporesso estoc και ο άλλος ο nautilus aspire mini. Ο λόγος που γράφτηκα
 στο forum είναι για να αποκτήσω παραπάνω γνώσεις πάνω στο θέμα από άτομα που ασχολούνται επί του θέματος πολύ καιρό παραπάνω από εμένα

Αποσυνδεδεμένος ChrisVape21

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3204 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:45 »
Γεια σας παιδια.Εχω το istick pico 75w με melo 3 mini εδω και 1 μηνα. Απο αποδοη παει καλα αλλα σκεφτομαι αλλαγη ατμοποιητη γιατι ο melo καει πολυ υγρο . Μεχρι στιγμης μονο nautilus 2 εχω στο μυαλο μου...Καλο απο αποδοση,γευση?

Αποσυνδεδεμένος VAPORO

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3205 στις: Ιουλίου 01, 2017, 15:40 »
Γεια σας είμαι ο Σωτήρης πατέρας 2 παιδιών και σύζυγος μιας γυναικας xaxxa τα τελευταία 3 χρονια άνεργος με διαλύματα δουλειάς ξανά xaxaxa ξέρω είμαι αστείος η για κάποιους καραγκιόζης αλλα αυτό δεν με χαλάει ιδιαιτερα ξανά μάνα xaaxxa ok πάμε παρακάτω έμπλεξα με αυτό το μηχάνημα του σατανά που λένε και κάποιοι για λόγους υγείας με το κανονικό τσιγάρο δεν τράβαγε άλλο η σχέση μας καπνίζοντας πολλά χρονια έφτασα να κάνω εισπνοές για να κοιμηθώ ευτυχώς αυτό τελειωσε και τώρα χαίρομαι την ζωή xaxaxa σαν διαφήμιση σερβιέτας ακούστηκε αυτό a ξέχασα είμαι 41 λατρεύω τον καφέ και μου αρέσει η μουσική έχω ύπαρξη ραδιοφωνικός παραγωγος σε ένα ιντερνετικό σταθμό που τώρα δεν υπάρχει  αλλα έχω έναν δικό μου σε σχετικά καινούρια κατάσταση όχι δεν τον πουλάω χάχα αυτά προς το παρόν αν αλλάξει κάτι θα σας το πω a και μην ξεχάσω ότι θέλετε rotate ελευθερα έτσι δεν θέλω ντροπές καλός σας βρήκα με εκτίμηση φιλικά και αλλα τέτοια ωραία άντε να το κάνω και πιο αγαπησιάρικο πολλά φιλάκια.καλά e μυαλό δεν έχω στο κεφάλι μου ξέχασα να πω ότι ατμίζω περίπου από το καλοκαίρι του 2016

Αποσυνδεδεμένος omitzi

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3206 στις: Ιουλίου 02, 2017, 17:55 »
Είμαι ο Γιάννης από Αθήνα. Καλώς σας βρήκα , μόλις 1 μήνας ατμιστης και έχω αποκτήσει αρκετές γνώσεις γύρω από το ΗΤ διαβάζοντας το φόρουμ.


Αποσυνδεδεμένος tzabalala

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3207 στις: Ιουλίου 03, 2017, 14:33 »
Γεια σε όλους. 

Ξεκίνησα με το άτμισμα πριν περίπου τρία χρόνια με ένα epsilon bvc, αλλά μιας και δε με κάλυψε ξανάπεσα στο κτ. Η δεύτερή μου προσπάθεια υπήρξε ντεμί επιτυχημένη, διότι το eGO AIO μου άρεσε πολύ, αλλά για κάποιο λόγο δε στέριωνε συσκευή στα χέρια μου. Μία μου έσπασε, μία μου ξανάσπασε, μία μου κάηκε  :angry_orange: μία την ξέχασα σε ένα ξενοδοχείο, αλλά πάντα ήμουν φαν του - ας πούμε - δυαδικού συστήματος: πότε ητ, πότε κτ. Όμως σήμερα κλείνω έξι μήνες που δεν έχω αγοράσει πακέτο κτ και νομίζω ότι μπορώ να θεωρώ τον εαυτό μου πλέον ατμιστή. Σημειώνω πως κάπνιζα με διαλείμματα από τα 17 μου και τώρα είμαι 38, παντρεμένος με δύο παιδιά, ιδιωτικός υπάλληλος. 

Χρησιμοποιώ ένα πίκο κι έχω και καβάτζα δύο AIO που - παραδόξως - έχουν μείνει ζωντανά στα χέρια μου. Όπως και το πίκο. Ατμοποιητές έχω δύο, έναν atlantis evo που του έχω φορέσει το έξτρα τζαμάκι για τα 4 ml και ευχαριστιέμαι τις πνευμονικές μου με εξάρα νικοτίνη κι έναν nautilus 2, στον οποίο βάζω δωδεκάρα και απολαμβάνω τις τσιγαρίσιες μου. Το τελευταίο δίμηνο έχω μπει και στο τριπάκι να φτιάχνω μόνος τα υγρά μου και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ πιο πλήρης από ό,τι ήμουν με το κτ. Δε μιλάω καν για αντοχή, όσφρηση και γεύση που έχουν γίνει οξύτατα. Φυσικά, χρωστώ πολλά στο φόρουμ αυτό που με έκανε πολύ πιο «σοφό», αλλά και σε διάφορους reviewers. Πολύ trial and error, αλλά αξίζει μέχρι να βρεις τι σου κάνει. Ευχαριστώ και θα τα λέμε. 

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3208 στις: Ιουλίου 04, 2017, 15:15 »
Καλως σας βρηκα και εγω
Δημητρης 37 στα 38 απο Αττικης, καπνιστης εδω και 20-22 χρονια.
Εδω και 10 μερες δεν το εχω αναζητησει, με βοηθαει το istick pico και ο nautilous x

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3209 στις: Ιουλίου 07, 2017, 18:24 »
Να μαι και εγώ  :bye:
Νέο μέλος στο φόρουμ απο τον Μάρτιο του 2012. Αλλα έτσι ειναι αμα μπαινεις χωρις login και μονο για να διαβασεις  :laugh1:
Με λενε Αγη και ειμαι 46 ετων. 
Καπνιζα απο τα 15-16 περιπου και ουσιαστικα ξεκινησα το η.τ στις 06/01/2011. Απο τοτε δεν εχω κανει ουτε 10 κανονικα τσιγαρα και αυτα γιατι ειτε τελειωσε η ματαρια ειτε ξεμεινα απο υγρο.
Ο λογος δεν ηταν για κοψω το τσιγαρο αλλα γιατι μου αρεσε περισοτερο το ατμισμα. Μου αρεσε οτι μπορουσα να αλλαζω γευσεις αναλογα τα κεφια μου.
Απο την αρχη σχεδον αρχισα να φτιαχνω μονος μου τα υγρα μου αλλα μολις πριν ενα χρονο περιπου πηρα τον πρωτο μου επισκευαζομενο ατμοποιητη τον eGo ONE Mega. Και πριν απο 1,5 μηνα πηρα και το Quad flex Survival kit της Aspire για να αρχισω να δοκιμαζω επισκευασιμους RDTA & drippers.

Αυτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro