vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, Jorge, gstamatos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1365 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 14:42 »
επειδη αυτο το ποστ με μπερδεψε..

επιτρεπεται! υστερα απο μηνυμα mod-team

O κανονισμος αφορα μελη που διοργανωνουν ομαδικη - αν η λιστα ομαδικης ειναι εμπορικη προταση εκπτωσης με αποδειξεις - τιμολογια ειναι καθ'ολα νομιμη και αποδεκτη.

αλλα ειναι κλειδωμενο το αντιστοιχο νημα, μπορει να γινει μια διευκρινιση εδω?
αν γινεται και με ενα παραδειγμα για περιπτωση που ειναι οκ..και ενα που δεν ειναι οκ η λιστα ομαδικης για να γινει πιο κατανοητο.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1366 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 14:55 »
Γεια σου Δημητρη - ο κανονισμος του φορουμ αφορα τα μελη του φορουμ.
Η εμπορικη πρωτοβουλια-προταση ειναι ουσιαστικα προσφορα στα μελη για
εμπορικη συναλλαγη με λιστα ενδιαφεροντος που προσφερει οικονομικοτερη
εμπορικη πραξη.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1367 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 15:03 »
Μελιγα λογια αν ενα μαγαζι κανει την προταση μπορουμε να το κανουμε.
Αλλα το μαγαζι θα μαζεψει τα ατομα..; αυτο ειναι το δυσκολο..  8)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1368 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 15:04 »
δηλαδη, αν προερχεται απο τον εμπορο η προσφορα εξ αρχης εννοεις....
και οχι να ειναι κινηση των μελων...
Αν δεν καταλαβα παλι καλα στειλε μου πμ να μην τα λεμε στο νημα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1369 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 15:29 »
Εννοούν όπως είχε γίνει στα boge απο κατάστημα της Ελλάδας.
Μαζική (ομαδική) παραγγελία , και προσφορά απο κατάστημα ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1370 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 15:49 »
Στο θέμα που δημιούργησε αυτή τη συζήτηση ο στόχος βασικά είναι να μοιραστούν τα μεταφορικά ή να μηδενιστούν εφόσον πιάσουν τα 250 δολάρια. Μπορεί παράδειγμα ένα μέλος να γράψει ένα μήνυμα ότι:

"Έχω σκοπό να παραγγείλω πράγματα αξίας 60 δολαρίων, αν βρισκόμαστε δυο - τρεις ακόμα να συμπληρώσουμε τα 250 ώστε να γλιτώσουμε τα μεταφορικά, ας επικοινωνήσουν μαζί μου με ΠΜ. Ή αν δεν συγκεντρώσουμε τέτοιο ποσό παραγγελίας, τουλάχιστον να μοιραστούμε τα μεταφορικά."

Θα αναλάβει ένας, θα συνεννοηθούν με ΠΜ και δε θα έχουμε θέματα με 2.000 μηνύματα: "Τώρα σου έστειλα τα λεφτά". "Όχι δεν τα 'λαβα" "Σε ποια τράπεζα". "Τώρα παρέλαβα". "Πόαα έβγαλες από το κάθε κομμάτι" "Κλέφτη!" "Γεια σου μεγάλε!" "Απατεώνα!" "Μάπα το καρπούζι" και άλλες τέτοιες ιστορίες που είχαμε στο παρελθόν. Ένα μήνυμα στο φόρουμ και τέλος. Τα υπόλοιπα μέσω ΠΜ αυτών που ενδιαφέρονται. Ούτε μηνύματα "Θέλω να μπω κι εγώ" δημόσια, ούτε τίποτα. Όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί με ΠΜ με αυτόν που δημοσίευσε πρώτος το μήνυμα. Αν και σε μια live συνάντηση, που τα μέλη γνωρίζονται, νομίζουμε ότι θα ήταν πολύ πιο εύκολα να γίνει κάτι τέτοιο και με λιγότερο ρίσκο. Όπως και να 'χει, το φόρουμ δε θέλει να έχει καμία ανάμειξη με αυτά και αν κάποιος π.χ. χάσει τα λεφτά του: τα παράπονα στο δήμαρχο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1371 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 16:13 »
Για την περίπτωση που η πρόταση γίνεται από ένα κατάστημα όπως αναφέρθηκε παραπάνω για ένα συγκεκριμένο προϊόν, πόλι μπορεί να ακολουθηθεί περίπου η ίδια πρακτική όπως παραπάνω με ΠΜ μεταξύ των ενδιαφερόντων κτλ.
Η διαφορά με τις ομαδικές που αναλάμβανε κάποιος παλιότερα είναι ότι εδώ εφόσον η πρόταση έγινε δημόσια από το κατάστημα: 1. η τιμή ανακοινώνεται από το κατάστημα και είναι γνωστή σε όλους 2. το κατάστημα είναι επίσης γνωστό σε όλους ποιο θα είναι και 3. θα υπάρχουν αποδείξεις αποστολής κτλ. Νομίζω ότι είναι εμφανής η διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1372 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 15:24 »
Sorry δεν το γνώριζα περί ομαδικών. Ωραίο κόλπο να είσαι έμπορος και συντονιστής ενός forum, ότι δε σε βολεύει το φέρνεις από εδώ το φέρνεις από εκεί το πας τελικά εκεί που θέλεις

 Παρακαλώ να μην διαγραφεί σαν off topic απαντώ σε διαχειριστή,
 
Πιστεύω ότι σ' ένα forum ανταλλάσσονται απόψεις (πολύ σωστό) και μέσα από έναν διάλογο να προκύπτει κάποιο συμπέρασμα ή εάν δε προκύπτει ο κάθε ένας να εξάγει τα συμπεράσματα του, αλλά ένα forum σταματά εδώ? Πείτε μου δεν προάγει προωθεί διαφημίζει προϊόντα? (Δεν εννοώ τη κάλυψη των χρηματικών αναγκών για την απρόσκοπτη λειτουργία του). Επίσης θα ήθελα να υπάρχει και περισσότερη εμπορική ελευθερία δηλ. ένα παράδειγμα, εάν κάποιοι χρήστες θέλουν να κάνουν μια ομαδική παραγγελία να έχουν το δικαίωμα συντονισμού της μέσα από δημόσια νήματα (Θα προτιμούσα να υπήρχε ένα κεντρικό νήμα "Ομαδικές"). Τι θα ενοχλούσε την ορθή λειτουργία του forum? ή εάν θέλουν να πουλήσουν ή αγοράσουν το οτιδήποτε (σχετικό) να έχουν τέτοιο δικαίωμα άμεσα (ας είναι ένα ή εκατό τεμάχια έμπορος ή μη).
Ναι, όπως το λέτε το forum δεν εμπορεύεται τίποτε φαίνεται σωστό. Χαλιναγωγεί όμως (πράγμα λογικό σαν συνεπαγόμενο).
Είναι πολύ πιθανον να κατάλαβα λάθος. Οι διαχειριστές, κατά εμένα, θα πρέπει να είναι πλήρως απεμπλεκόμενοι από εμπορικές δραστηριότητες του χώρου. Πιστεύεται ότι ισχύει? Ειλικρινά δεν ξέρω.
Ευχαριστώ πολύ για το χώρο που μου διαθέτεται
Νίκος  :bye:
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1373 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 15:42 »
Άποψή σου, φίλε μου.
Διάβασε όμως πρώτα και τα μηνύματα παραπάνω. Αυτό το φόρουμ έχει 4 χρόνια ύπαρξης ενώ εσύ έχεις 4 μήνες στο φόρουμ. Λογικό είναι να μην κατανοείς τους λόγους ύπαρξης μερικών κανονισμών. Αυτοί όμως βγήκαν μέσα από αυτά που βιώσαμε κατά καιρούς και συνεχίζουμε να βιώνουμε, γι' αυτό και το φόρουμ δεν είναι ποτέ στατικό.
Αν το φόρουμ είχε την εμπλοκή που λες και λειτουργούσε με τέτοιο σκεπτικό, θα είχε σταματήσει να υπάρχει εδώ και πολύ καιρό.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1374 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 17:29 »
Δεν ξέρω πόσοι θα συμφωνήσουν μαζί μου αλλά κληρώσεις που προϋποθέτουν ελάχιστη αγορά για συμμετοχή έχουν χαρακτηριστικά λαχειοφόρου αγοράς και προτείνω
  • είτε να μην εμφανίζονται καθόλου στο κομμάτι υπό τον τίτλο ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ (αυτό εντός του "Προτάσεις - Νέα - Ενδιαφέροντα" που εμφανίζεται στο τέλος κάθε σελίδας)
  • είτε να φέρουν κάποιο διακριτικό πρόθεμα του στυλ "[Για Πελάτες]" ή "[Ελαχ. Ποσό: 35€]" ή κάτι ανάλογο τέλος πάντων.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1375 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 02:28 »
Δεν είναι κόπος για κάποιον με ένα κλικ να πάει στο πρώτο μήνυμα και να διαβάσει τους όρους. Οι ανακοινώσεις είναι μόνο λινκ χωρίς πολλές επεξηγήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1376 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 09:25 »
Το χουμε πει και παλιότερα, ας το ξαναπουμε...
Μηπως ειναι ωρα να αλλάξει ο τίτλος του φόρουμ;
Να γίνει λίγο πιο εύηχος και πιο ΄΄διεθνής΄΄;

Κατι σε Greek e-cig forum ή Greek vape ή κάτι άλλο σχετικό ;

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1377 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 09:52 »
Άποψή σου, φίλε μου.
Διάβασε όμως πρώτα και τα μηνύματα παραπάνω. Αυτό το φόρουμ έχει 4 χρόνια ύπαρξης ενώ εσύ έχεις 4 μήνες στο φόρουμ. Λογικό είναι να μην κατανοείς τους λόγους ύπαρξης μερικών κανονισμών. Αυτοί όμως βγήκαν μέσα από αυτά που βιώσαμε κατά καιρούς και συνεχίζουμε να βιώνουμε, γι' αυτό και το φόρουμ δεν είναι ποτέ στατικό.
Αν το φόρουμ είχε την εμπλοκή που λες και λειτουργούσε με τέτοιο σκεπτικό, θα είχε σταματήσει να υπάρχει εδώ και πολύ καιρό.
στα τεσσερα χρονια φιλε μου οι πιο πολλοι εχετε γινει εμποροι.σχεδον ολοι οι εμποροι ειναι εδω μεσα(καλος-κακου).πιστευω χωρις να ξερω οτι οι πιο πολλοι συντονιστες ειναι και εμποροι(ο καθενας για το συμφερο του).νωμιζω οτι σχεδον σε ολα τα φορουμ ξενα οι μη για η.τ η οχι δεν σπαγορευοντα οι ομαδικες(τουλαχιστον σε αυτα που εχω δει).ενα για μενα παντα οι ομαδικες ειναι λαθος που απαγορευονται.οπως λες και εσυ αυτη ειναι η δικια μου γνωμη και μονο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1378 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 10:34 »
στα τεσσερα χρονια φιλε μου οι πιο πολλοι εχετε γινει εμποροι.

βιαστηκα συμπερασματα βγαζεις φιλε μου για τους υπολοιπους εδω μεσα...
οτι συμμετεχουμε σε συζητησεις γυρω απο το χομπι μας δεν μας κανει να εχουμε κρυφη ατζεντα με οικονομικα κινητρα...
Τι ειναι αυτο το παραμυθι που ακουγεται τον τελευταιο καιρο....? Αμαν πια!

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1379 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 10:47 »
συγνωμη φιλε μου εγω ειμαι νεος εδω αλλα ειμαι λεθος οτι πολλοι απο τους συντονιστες εδω ειναι εμποροι η κασκευαστες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix