vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, giorgos1999, lagoudakis, Mantis039

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:07 »


Σε 15 ημέρες στα 39€ σε δύο διαφορετικές εκδόσεις με 2 χιλ. τρύπα αέρα όπως ο V2+ και σε 2.5 χιλ. σαν το V2 για πιο αεράτη τζούρα.
Διαγραφή άμεσης παράθεσης λόγω διαγραφής μηνύματος[/b]
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:23 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:11 »
Προσωπικά με χαλάει που κλείνεσαι μετά στον προμηθευτή για το spring, αν και πραγματικά δεν κατάλαβα τον λόγο που δεν μπορούμε μόνοι μας να πάρουμε ss  σύρμα και να φτιάξουμε ένα coil στο οποίο θα κόψουμε τα ποδαράκια και μετά θα το βάλουμε στην βάση αυτή. Το σύρμα δεν είναι αθάνατο και προσωπικά δεν μου αρέσει να το κρατάω για πολύ καιρό στον ατμοποιητή, όσο καθαρό και να φαίνεται.

Anyway, καλή ιδέα και μπράβο αλλά μάλλον θα περιμένω την δεύτερη ή τρίτη υλοποίηση της όπου ίσως τα posts να είναι μετακινούμενα για να μπορούμε να έχουμε διαφορετικής διαμέτρου spring αν επιθυμούμε.

Α, επίσης, αυτά τα κεραμικά στικάκια που έχει πάρει το μάτι μου είναι ότι πρέπει γι αυτή την βάση. Είναι λίγο μακριά πιστεύω αλλά στο σωστό μήκος και διάμετρο θα μιλάμε μετά για πραγματικά wireless ατμο με γεύση κεραμικού. Όχι τώρα, όπου φυσικά ακόμα υπάρχει σύρμα, απλά είναι σε μορφή ελατηρίου.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:16 »
Μεγάλη μαγκιά και πάρα πολύ καλή υλοποίηση.
Τις τεράστιες υπερβολές τύπου "does not deform" και "lasts forever" τις προσπερνάω απλά.
Κατά τα υπόλοιπα, όπως είπε και ο Θανάσης, σε tc ειδικά δεν θα έχουμε καθόλου απώλειες στην μέτρηση και πιστεύω θα είναι αντιληπτή η διαφορά.
Αναμένουμε παρουσιάσεις για να το δούμε και στην πράξη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:18 »
Επαναστατικό δείχνει αν και λίγο μπελαλίδικο αρχικά, εύχομαι ειλικρινά να "περπατήσει". Νομίζω κι εγώ πάντως πως τα κινούμενα posts θα ήταν Ή επανάσταση στο όλο σκεπτικό.!

Οπωσδήποτε μπράβο στους ανθρώπους, μωρέ άμα θέλει ο Έλληνας.. :)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:35 »


  Η ιδέα και η υλοποίησή της είναι επαναστατική.
Μεμψοιμιρίες και αμφισβητήσεις 3 λεπτά μετά την παρουσίασή της δεν σχολιάζονται.
Φυσικά όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι θα υπάρξουν διάφορα πάχη και υλικά για το σύρμα.
Και κατά πόσο ο μέσος ατμιστής πετυχαίνει την ομοιομορφία της αντίστασης που είδαμε, επιτρέψτε μου να αμφιβάλω.
Συγχαρητήρια στον Golden Greek Θανάση, που δεν αναπαύεται στις δάφνες του και συνεχίζει να αφήνει με ανοιχτό το στόμα τον ανταγωνισμό.


Εάν καταφέρει να φτιάξει ελατήριο με σύρματα kanthal, ni200, τιτάνιο και άλλα καθώς και σε διάφορες διαμέτρους τόσο σύρματος όσο και άξονα, πάω πάσο. Εγώ σχολίασα αυτό που είδα και κατά την άποψη μου αν και πολύ έξυπνο φοβάμαι πως θα έχει αρκετούς περιορισμούς. Εάν με θεωρείς μεμψίμοιρο είναι άποψη σου απλά εγώ θα αποφύγω χαρακτηρισμούς και ας έχεις αντίθετη άποψη από μένα. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:56 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 23:56 »

για το αν είναι επανάσταση θα το δείξει ο κοσμος κατα ποσο θα ανταποκριθεί σε αυτον τον τροπο setup.
καλο το σκεπτικο αλλα επανασταση οχι. :) :)




Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:09 »
  Το περίεργο είναι πως ενώ στα fora του εξωτερικού υπάρχουν μόνο θετικά σχόλια, στην χώρα προέλευσης επικρατεί σκεπτικισμός .
Ίσως αυτό να δείχνει την συνέχεια της καταγωγής μας από τους αρχαίους, εκ των οποίων ο Περικλής είπε στον επιτάφιο λόγο του το 430 π.χ.


"μέχρι γὰρ τοῦδε ἀνεκτοὶ οἱ ἔπαινοί εἰσι περὶ ἑτέρων λεγόμενοι, ἐς ὅσον ἂν καὶ αὐτὸς ἕκαστος οἴηται ἱκανὸς εἶναι δρᾶσαί τι ὧν ἤκουσεν· τῷ δὲ ὑπερβάλλοντι αὐτῶν φθονοῦντες ἤδη καὶ ἀπιστοῦσιν "

( Διότι οι έπαινοι που λέγονται δι' άλλους επί τοσούτον μόνον είναι ανεκτοί, εφόσον έκαστος νομίζει ότι και ο ίδιος είναι ικανός να κατορθώση όμοια ή ανάλογα των επαινουμένων. Ό,τι δήποτε υπερβαίνει τούτο, προκαλεί αμέσως τον φθόνον και την δυσπιστίαν. )
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:19 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #472 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:12 »
Έγραψε ο τύπος  :thumpup:
Τεράστια ευκολία που θα κάνει θραύση σε πρεσβύωπες, γυναίκες, καινούριους ατμιστές και όχι μόνο ...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #473 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:24 »
@netsplit Φοβάμαι πως ψάχνεις για δαίμονες διότι μέχρι τώρα μόνο εγώ διατύπωσα κάποιες σκέψεις αντίθετες με τις δικές σου. Τέλος πάντων μάλλον θα πρέπει άλλη φορά να το σκέφτομαι καλύτερα πριν διατυπώσω τις σκέψεις μου γιατί κινδυνεύω να κατηγορηθώ για πράγματα που απεχθάνομαι.


@Micha3L Την παράμετρο που θέτεις δεν την σκέφτηκα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως θα βοηθήσει ανθρώπους που για διάφορους λόγους δεν τα καταφέρνουν με τις αντιστάσεις.


Εντάξει το παραδέχομαι είμαι ένας αποτυχημένος σχεδιαστής ατμοποιητών :bye:


Και για να πω και εγώ κάτι βαρύγδουπο, διότι το θέμα είναι ιδιαιτέρως σοβαρό:
"Κρείττον εις κόρακας ή εις κόλακας εμπεσείν. Οι μεν γαρ νεκρούς, οι δε ζώντας εσθίουσιν."
Αντισθένης, 445-360 π.Χ., Κυνικός φιλόσοφος
μτφρ: καλύτερα να πέσεις σε κοράκια παρά σε κόλακες. Διότι τα μεν τρώνε νεκρούς, οι δε ζωντανούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:26 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #474 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:40 »
Όσο κ να κραζουμε κ να τον ζηλεύουμε το σίγουρο είναι ότι το κατέχει κ το μυαλό του στροφάρει... Απλά ρισπεκτ!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #475 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:41 »
το ατμιστικο κοινο την θελει και λιγο την δησκολια του.
θελει να περναει την ωρα του ευχαριστα και να μπωρει να δει μεχρι που μπορεί να φτάσει.
ενας ατμο του επιπεδου της εταιριας αυτης αν τεινει να γινει ενας ατμο τυπου clearomizer με την διαφορα οτι αντίσταση και βαμβακι δεν συμπεριλαμβανοντε μεσα σε μια βαλβιδα τοτε παω πασο :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #476 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 00:56 »
Είμαι φίλος των προϊόντων του Θανάση και κάτοχος μερικών εξ αυτών για πολλούς και διάφορους λόγους.
Ένα από τα πράγματα, βέβαια, που δεν μου άρεσε ποτέ ιδιαίτερα ήταν η ονομασία "Just GG", που σίγουρα δεν έχει καμμιά σχέση και δεν επηρρεάζει την απόδοση της συσκευής-μπαταριοθήκης.

Αυτό που σκέφτηκα όμως όταν είδα το βίντεο της παρουασίασης της νέας βάσης για τον Τηλέμαχο ήταν:

 :thumpup: Just... amazing!  :thumpup:


Θεωρώ πως άσχετα από το αν σε κάποιον αρέσουν τα εν λόγω προίόντα, είναι σίγουρα καινοτόμα, πρωτοποριακά και ενίοτε επαναστατικά...

 :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #477 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 01:54 »
Αυτός που θέλει να παίζει με τον ατμοποιητή και να έχει την δυσκολία του φίλε χολερας, θα πάρει έναν άτμο για να παίζει και έναν άλλο για να ατμίζει όσο παίζει.
Είπαμε είναι μικρόβιο το σπορ του ατμίσματος, αλλά μην ξεχνάτε ότι ατμίζουμε για να μην καπνίζουμε. Όχι για να περνάει η ώρα..

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #478 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 16:02 »
πάντως ωρέ παιδιά τα συνεχόμενα update ενός ατμο δηλώνουν άλλα....
προσωπικά μιας και τον έχω θα πω πως δεν είναι αντάξιος των gg

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #479 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 16:10 »
Το τελευταίο Update δεν ακυρώνει τα δύο προηγούμενα, ακριβώς το αντίθετο, τα συμπληρώνει σε ένα πολυμορφικό και ολοκληρωμένο προιόν.
1) Πνευμονικές
2) Τσιγαρίσιες
3) Ετοιμες αντιστάσεις


Αν και έχω κάποιες διαφωνίες σε σχέση με την κατασκευή, είναι ένας πολύ καλός ατμοποιήτης συνολικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios