vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1305 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:47 »
Καυγάδες και γκρίνιες υπάρχουν όταν υπάρχουν θεματακια όπως η διαθεσιμοτητα.
Εδώ νομίζω μπαίνει η τελεία. Γκρίνια που συνήθως καταλήγει σε καυγά και σχεδόν πάντα για θέματα διαθεσιμότητας.
Spyρο, ο λόγος που απέχει ο κατασκευαστής είναι γνωστός και εύκολα μπορεί να τον ιχνηλατήσει κάποιος στο forum, αλλά και αυτό ποσώς με ενδιαφέρει προσωπικά. Ποσώς με ενδιαφέρει και η ύπαρξη ημετέρων. Το μόνο σίγορο είναι πως όσο δεν ομαλοποιείται η διάθεση των προϊόντων, αναπόφευκτα θα υπάρχει γκρίνια. Ας αποφεύγουμε τουλάχιστον τους καυγάδες.... :)

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1306 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:53 »
Παιδιά ποιά είναι τα προτεινόμενα W για τα springs 1 και 1.4 Ohm?

Εγώ το 1.4 Ohm το έχω δουλέψει μέχρι 14W και πάει μια χαρά, μπορώ ας πούμε να πάω και 20W?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1307 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:54 »
Ας τα είχε όλα καλά και ας αγνοούσε και την ύπαρξη μας.

:thumpup: Συμφωνούμε απόλυτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1308 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:58 »
Δεν προτίθεμαι ποτε να χρησιμοποιήσω τη συγκεκριμένη μέθοδο που περιεγραψα. Προτιμώ άλλες. Εξόχως πιο διασκεδαστικές και ραφινάτες!!
Ούτε προτίθεσαι να καταλάβεις και τι είπα προφανώς. Όπως έχεις μια άποψη, έτσι έχουν και όλοι. Κανείς δεν θα έπρεπε να δέχεται πίσσα και πούπουλα για την άποψη του.
Για κάθε έναν που θεωρεί τον χ κατασκευαστή θεό και αλάνθαστο υπάρχουν άλλος ένας που τον θεωρεί ψωνισμένο και υπερτιμημένο. Δικαίωμα και των δύο να έχουν την άποψη τους.
Προσωπικά ουδέποτε διασκέδασα με τις μεθόδους σου, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου χούι.

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1309 στις: Μαΐου 10, 2016, 14:04 »
Παιδιά ποιά είναι τα προτεινόμενα W για τα springs 1 και 1.4 Ohm?

Εγώ το 1.4 Ohm το έχω δουλέψει μέχρι 14W και πάει μια χαρά, μπορώ ας πούμε να πάω και 20W?

Βασει του τυφλοσουρτη sweet spot εχεις απο 8,3W εως 14,5W , αλλα δοκιμασε  εκει που ευχαριστει εσενα και μονο


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1310 στις: Μαΐου 10, 2016, 14:19 »
Η παρακάτω ευθεία ερώτηση δεν πήρε απάντηση ποτέ:
έχει απαντηθεί σε άλλο GG θέμα προηγουμένως:
Τι σημαίνει "σκεφτήκαμε¨, Στέλιο; Είσαι στο κατασκευαστικό team;
Και σε ποιον Στέλιο την έσπασες; !!

Δεν τα κατάλαβα τα παραπάνω.
Κατασκευαστικό team δεν υπάρχει Λευτέρη.
Κατασκευαστής είναι ένας απλά έχει κάποιους φίλους που του δίνουν την γνώμη τους.
Την "έσπασα" στον Στέλιο (mantos) που σκέφτηκε το παλικάρι να φτιαχτεί κ brass top & bottom cap, διότι όπως του έγραψα: "τα brass καπάκια που αναφέρθηκαν πιο πάνω μάλλον δεν γίνονται διότι θα πρέπει να γινουν και brass 510 σπειρώματα που δεν θα έχουν αντοχή."

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
και λυπάμαι που πάλι γυρνάμε στο User* vs User και μάλιστα με άσχημο τρόπο.

*mod/user ή όπως αλλιώς θέλετε. Φέρτε εμένα στην θέση σας να έχω γράψει αυτά που γράφετε, και όπως ακριβώς τα γράφετε σε οποιοδήποτε θέμα να δώ πόσες μέρες ban θα έτρωγα :) 

On-topic: Eγώ την 1.4Ω SS την είδα να έχει πολύ σύρμα (= περισσότερα watt για να ατμοποιήσει) και την έκοψα στην άκρη, την τέντωσα και την μετρά 1Ω. Αυτή την δουλεύω με TC 200Βαθμούς, στα 15Watt.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1311 στις: Μαΐου 10, 2016, 14:31 »
Εγώ θα χρησιμοποιήσω άλλη φράση που θεωρώ ότι είναι και η σωστή: "δεν έχει δικό του νήμα στο φόρουμ".
Πάντως κι άλλοι κατασκευαστές δεν έχουν πίνακα εδώ π.χ. Cloud Mods, Vape Ware Mods. Συμπτωματικά, στα σχετικά νήματα παρουσιάζονται και οι περισσότεροι καυγάδες. :hmmm:

Λογικό δεν είναι, όταν δεν υπάρχει διαθέσιμη μια επίσημη απάντηση, να λέει ο καθένας το δικό του με αποτέλεσμα τους "καβγάδες" που αναφέρεις? Και χρησιμοποιώ εισαγωγικά γιατί ευτυχώς παραμένουμε κόσμιοι. Με κάποιες περιστασιακές παρασπονδίες! Ο Θανάσης, για δικούς του λόγους, αποφάσισε να μην μπαίνει στο forum. Δεν θα το λύσουμε εδώ όμως αυτό το θέμα. Ούτε σε άλλο νήμα προϊόντος GG.

@tzifos_f1
Παραθέτεις μια ερώτηση του Διαχειριστή, η οποία είναι ευγενέστατη (εκτός αν με γελούν τα μάτια μου) και έχει σκοπό να λύσει μια απορία που προέκυψε. Και μετά μιλάς για mod/User vs User και ότι αν έκανες την ίδια ερώτηση, θα έτρωγες ban. Ή κάτι άλλο θες να πεις και δεν το διατύπωσες σωστά, ή δεν ξέρω τι! :dontknow:

Φαντάζομαι ότι δεν είναι μόνο δική μου επιθυμία, ως μέλος και όχι ως συντονιστής, το παρόν νήμα να επιστρέψει στα περί του Τηλέμαχου...

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1312 στις: Μαΐου 10, 2016, 15:31 »
Τελικά και στο site του dr. antismoke
http://www.antismoke.gr/en/2224-the-golden-greek-tilemachos-v2-shined-.html

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1313 στις: Μαΐου 10, 2016, 15:37 »
στο site του antismoke doctor ,αναφερει διάμετρο 21,22,23mm για τον Χ1
Υπάρχει και στα 20 mm διάμετρος ?
Στο site του Ιταλού βλέπει παίζει και 20mm  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1314 στις: Μαΐου 10, 2016, 16:01 »
Παιδιά ποιά είναι τα προτεινόμενα W για τα springs 1 και 1.4 Ohm?

Εγώ το 1.4 Ohm το έχω δουλέψει μέχρι 14W και πάει μια χαρά, μπορώ ας πούμε να πάω και 20W?

Kαι 30 μπορείς να πας αν εκεί σε ευχαριστεί να ατμίζεις.
Εγώ προσωπικά τον ατμίζω στα 12.
Πρόσεξε όμως να έχεις καλή τροφοδοσία!
Μην φοβάσει να ανοίξεις καμπάνα και 3 και 4 στροφές. Δεν πλημυρίζει εύκολα Κώστα :)

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1315 στις: Μαΐου 10, 2016, 16:07 »
Αν προτιμάς τα φόρουμ που χαϊδεύουν μόνο αυτιά κατασκευαστών είναι επιλογή και δικαίωμά σου φυσικά. Σε αυτό εδώ όμως συζητάμε και τα προβλήματα για να προστατεύουμε και νέους πιθανούς μελλοντικούς αγοραστές που μας διαβάζουν. "Υποχρέωσή" μας και δικαίωμά μας και αυτό - φυσικά. Υπάρχει και το αίσθημα της "προστασίας" προς τους άλλους συνατμιστές εδώ, αν μη τι άλλο δηλαδή. Το τι τύπου φόρουμ προτιμάει ο καθένας είναι επιλογή του, ρώτησες εδώ για τον καινούργιο και δεν σου απάντησε κάποιος που να τον έχει;
Στα άλλα φόρουμ που προτιμάς, όταν αντιμετωπίζεις προβλήματα με κάποιο κομμάτι σου τι κάνεις; Τρέχεις στον κατασκευαστή για λύσεις;
"στα αλλα φορουμ και προτιμας αλλα φορουμ" προφανως ασχολεισαι και ξερεις αλλα φορουμ,εγω οχι μονο στο δικο σας μπενω. οπως ειπα και παραπανω φυσικα και πρεπει να λεμε τα προβληματα ,να μην κανουμε ομως την τριχα τριχια,προσωπικα το βρισκω υπερβολη ολο αυτο ,να πεις δεν βρηκα γιατι εψαξα μονο στην ελλαδα ναι,γιατι ειλικρινα και με καμια ειρωνια ρε παιδια ειναι τοσα πολλα τα σαιτ που εχουνε ανταλλακτικα για τα παντα ,αυτο που θα χρειαστεις θα το βρεις , και θα πληρωσεις για μεταφορικα 3,4 ευρο παραπανω απο οτι πληρωνεις για μεταφορικα στην ελλαδα,δεν συζηταω για τον "κυριο ειρωνια" που απαντησε απο κατω,δε φαινεται καν να αξιζει απαντηση...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και για να καλυψουμε λοιπον και τις αναγκες μου :P κανενας που να ειχε και τον v2 plus και τον Χ1 υπαρχει να μας κανεις μια συγκριση? οχι πολλα πραγματα ,αν υπαρχουν αισθητες διαφορες
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1316 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:09 »
Ούτε προτίθεσαι να καταλάβεις και τι είπα προφανώς. Όπως έχεις μια άποψη, έτσι έχουν και όλοι. Κανείς δεν θα έπρεπε να δέχεται πίσσα και πούπουλα για την άποψη του.
Για κάθε έναν που θεωρεί τον χ κατασκευαστή θεό και αλάνθαστο υπάρχουν άλλος ένας που τον θεωρεί ψωνισμένο και υπερτιμημένο. Δικαίωμα και των δύο να έχουν την άποψη τους.
Προσωπικά ουδέποτε διασκέδασα με τις μεθόδους σου, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου χούι.
Υπαρχει ενα βιβλιο -Παγκοσμιο μπεστ σελλερ- που βγηκε σχετικα προσφατα, μου αρεσε πολυ ως τιτλος, αλλά τό ίδιο,  ετσι κι ετσι.
''Οι 50 Αποχρωσεις του Γκρι'' .   Καταλαβα πολυ καλα τι ειπες και απαντησα, αλλα μαλλον εσυ δεν καταλαβες,τις αποχρώσεις μιάς διατύπωσης!!
Επισης .Αν στη φραση  ''καθε εναν'' τής ώς άνω ανάρτησης εννοεις εμενα,κανεις Τεραστιο Λαθος!  Δεν τον θεωρω θεό, αλλα Μεγάλο Παικταρά!!
Το εγραψα και σε αλλο νημα και μαλιστα ειπα στο μελος  ''steliosss'' να του το μεταφερει δεοντως, αν και οποτε τον συναντησει!
Κατα τα αλλα δε νομιζω να εχω κοινωνησει ακομη στο φορουμ ποιες αλλες μεθοδους χρησιμοποιω  -αφου η πισσα και τα πουπουλα ειναι ολιγον τί αναχρονισμός-  οποτε δεν εχει και λογο υπαρξης αυτο που λες   ''Προσωπικά ουδέποτε διασκέδασα με τις μεθόδους σου, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου χούι.''


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1317 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:26 »
 Ή κάτι άλλο θες να πεις και δεν το διατύπωσες σωστά, ή δεν ξέρω τι! :dontknow:
Σου έστειλα π.μ. 
και για να καλυψουμε λοιπον και τις αναγκες μου :P κανενας που να ειχε και τον v2 plus και τον Χ1 υπαρχει να μας κανεις μια συγκριση? οχι πολλα πραγματα ,αν υπαρχουν αισθητες διαφορες
ευχαριστω
Ναι μια μεγάλη: Η τρύπα αέρα κάτω από την αντίσταση είναι 2.5mm στον X1 αντί 2mm στον V2+  που τον κάνει το ίδιο αεράτο με τον V2. Κατα τα άλλα το springomizer άλλους θα τους βολέψει πολύ (ευκολία μεγάλη σε ελάχιστα λεπτά έπλυνες, έστισες, άτμισες) άλλους όχι πχ αυτούς που θέλουν τα δικά τους σύρματα. Ο X1 γίνεται V2+ και αντίστροφα, και εγώ στον X1 θα κοιτάξω να βρώ τα ανταλακτικούλια γia V2 για να έχω και αυτήν την επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1318 στις: Μαΐου 10, 2016, 17:27 »
Υπαρχει ενα βιβλιο -Παγκοσμιο μπεστ σελλερ- που βγηκε σχετικα προσφατα, μου αρεσε πολυ ως τιτλος, αλλά τό ίδιο,  ετσι κι ετσι.
''Οι 50 Αποχρωσεις του Γκρι'' .   Καταλαβα πολυ καλα τι ειπες και απαντησα, αλλα μαλλον εσυ δεν καταλαβες,τις αποχρώσεις μιάς διατύπωσης!!
Επισης .Αν στη φραση  ''καθε εναν'' τής ώς άνω ανάρτησης εννοεις εμενα,κανεις Τεραστιο Λαθος!  Δεν τον θεωρω θεό, αλλα Μεγάλο Παικταρά!!
Το εγραψα και σε αλλο νημα και μαλιστα ειπα στο μελος  ''steliosss'' να του το μεταφερει δεοντως, αν και οποτε τον συναντησει!
Κατα τα αλλα δε νομιζω να εχω κοινωνησει ακομη στο φορουμ ποιες αλλες μεθοδους χρησιμοποιω  -αφου η πισσα και τα πουπουλα ειναι ολιγον τί αναχρονισμός-  οποτε δεν εχει και λογο υπαρξης αυτο που λες   ''Προσωπικά ουδέποτε διασκέδασα με τις μεθόδους σου, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου χούι.''

Aυτό που έγραψες 133 λέξεις χωρίς να λες απολύτως τίποτα είναι καλό κόλπο και το χρησιμοποιείς συχνά. Αλλά δεν πιάνει σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1319 στις: Μαΐου 10, 2016, 18:07 »
στο site του antismoke doctor ,αναφερει διάμετρο 21,22,23mm για τον Χ1
Υπάρχει και στα 20 mm διάμετρος ?
Στο site του Ιταλού βλέπει παίζει και 20mm  :hmmm:

Αν συνδυάσω τα χαρακτηριστικά στο GG wiki που αναφέρει ως standard διαστάσεις 21mm, 22mm, 23mm και ως preorder (από 10.2015) 20mm, 30mm, 31.5mm, 32.5mm υποθέτω ότι ο Ιταλός προμηθεύτηκε ή παρήγγειλε και 20mm ενώ ο antismoke όχι.


Να γιατί καλό θα ήταν ο κατασκευαστής ή ο καταστηματάρχης να δίνει πληροφορίες σ' ένα forum. Εκφράζω απλά ένα ευσεβή πόθο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2016, 18:22 από SilverA »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix