vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 7 χρήστες
haris231, athanasiosm, Jorge, tibolaso, vasim, manoslykos, Milarepa

Twitter

Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 00:46 »
Όταν κοπεί και το η.τ. τότε θα μαι καθαρός!  ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 05:12 »
Πολλοί πέρασαν από το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έφυγαν.

Κάποιοι γιατί δεν τους άρεσε, κάποιοι γιατί δεν μπόρεσαν να κόψουν τον δεσμό τους από το κανονικό τσιγάρο.
Κάποιοι γιατί απλά δεν τα βρήκαν μαζί του.
Κάποιοι γιατί αντιμετώπισαν κάποιες δυσκολίες στη ζωή τους και έπρεπε να έχουν σαν σύμμαχο το κ.τ.  να
τις ξεπεράσουν και για πολλούς άλλους λόγους.

Οι περισσότεροι από αυτούς δεν άφησαν και πολλά πράγματα να τους θυμόμαστε.

Το Μαράκι άφησε τη σφραγίδα της και θα τη θυμόμαστε πάντα ευχάριστα άσχετα με τους λόγους που την
οδήγησαν να μας αφήσει. :thumpup: :)
Άφησε τις χρυσές συμβουλές της τις οποίες καλό είναι να τις διαβάζουν και να τις τηρούν,όσο το δυνατόν
καλίτερα,νέοι και παλαιοί ατμιστές. 

Νάναι καλά όπου και αν βρίσκεται και να ξέρει πως όποτε και αν αποφασίσει να γυρίσει πίσω εδώ θάμαστε
να την υποδεχτούμε με μεγάλη χαρά όπως και κάθε έναν που αποφασίσει να γυρίσει πίσω στο η.τ. κα να κάνει
μία νέα προσπάθεια.
 

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 20:15 »
Εγω προσωπικα καποια στιγμη το παρατησα το ατμισμα και επεστρεψα στον καρκινο.
Ευτυχως μετα απο 1 μηνα επεστρεψα ....και τοτε καταλαβα το λαθος μου!!!!
 :wall:

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 21:45 »
πολοι το εχουμε παθει , και εγω μεσα , κυριως απο καποιους εμπορους που δεν ηξεραν την τυφλα τους.... ευτυχως υπαρχει αυτο το φορουμ και μαθαινουμε

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 21:53 »
Εγω παντως εκοψα το καπνισμα και σιγουρα δεν παιζει να το ξανα αρχισω. Δεν το γουσταρω, ετσι απλα!
Εχω μερες που περιμενω μπαταριες, μια που πηρα μεχρι να ερθουν χαλασε και ειμαι ολη μερα μπαφιασμενος!! Τζουρα απο δω, τζουρα απο κει.. Ευτυχως που πηρα ητ σε 10 ατομα μεχρι τωρα  :)) :))
Οσους και αν βλεπω διπλα μου να καπνιζουν, δε με τραβαει καθολου. Μου ερχετε να ξερασω απο τα 5 μετρα, οχι να το καπνισω κιολας! Μπαταρια εψαχνα ομως δε μπορω να πω  :))

Δοκιμασα μια τζουρα πριν 3 βδομαδες (6-7 εχω τωρα που ατμιζω) και τα ειδα ολα.. ΑΗΔΙΑΣΑ!
Απορω πως μπορουσα και καπνιζα σχεδον 8 χρονια 2+ πακετα τη μερα..


ps.
οταν καπνιζα δεν με ενοχλουσε το τσιγαρο, ουτε ηθελα να το κοψω.. Ηξερα οτι επρεπε, ομως δεν ηθελα.
Και το καλυτερο? Σκεφτομουν πως θα ειναι η ζωη μου χωρις τσιγαρο αν το κοψω ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ!!
Τοσο τρ%μπ&ς!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 10:39 »
Ο καθένας έχει τους λόγους του για να μείνει στο ητ, παράλληλα ή όχι με το κτ, ή να φύγει.
Η δυσκολία δεν είναι στην αρχή, αλλά στη συνέχεια. Όταν έχει περάσει ο ενθουσιασμός με το "νέο παιχνίδι", όταν έχεις δοκιμάσει όλα τα υγρά που η πλειοψηφία εκθειάζει, και όταν έχεις διαβάσει όλο το φόρουμ... τρεις φορές, έχεις γράψει παντού και τα έχεις πει με όλους.

Όπως είπε και ο μέγας Στράτος "άνθρωπος είσαι και λυγάς".

Εγώ απόρησα όταν είδα ότι το Μαράκι είχε καιρό να εμφανιστεί.

Ας είναι καλά, και όταν και αν το αποφασίσει, εδώ θα μαστε και πάλι...

Αποσυνδεδεμένος kalon

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 15:42 »
Μπράβο για το λεπτομερές κείμενο, πολύ σημαντικά όλα αυτα που γράφεις... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 17:59 »
Συγχαρητήρια καταπληκτικό κείμενο. Τέτοιες προσπάθειες θα πρέπει να γίνονται για να δείξουμε σε όλους που ξεκινάνε  το η.τ. ότι δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τον άλλο που καπνίζει κανονικό τσιγάρο αλλά ίσα-ίσα που άμα το κάνεις σωστά από την αρχή δεν είναι κάτι λιγότερο από μια επιπλέον απόλαυση που θα έχεις μέσα στην ημέρα σου και όχι αυτός ο εξαναγκασμός που σου έβγαινε  με το κανονικό τσιγάρο. Και πάλι μπράβο  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος Antoniadis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 07, 2014, 14:39 »



Εγω ατμιζω εδω κ 4 μηνες κ μπορω να πω οτι με καλυπτει απολυτα κ περισσοτερο πλεον απο το κ.τ. εκανα κ εναν φιλο ατμιστη για να εχω παρεα     κ τωρα βγαινουμε εξω σαν εξωγιηνοι ( κ πριν μια εβδομαδα βρικαμε αλλον εναν )  φυσικα η υγεια πανω απο ολα π αυτο προσπαθουμε να σωσουμε ολοι μας ισως κ την τσεπη μας αλλα για μενα δεν ηταν τοσο σημαντικος λογος μιας κ βαζω πρωτα την υγεια μ  ....οπως κ να εχει δεν συγκρινετε με το κ.τ. μιας κ πολλες βρωμερες παρουσιες εξαφανιστηκαν
τασακια
σταχτες
καπνος (βρωμερος)
Κιτρινα δοντια χερια 
ρουχα μυρωδατα 





Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 13, 2014, 10:19 »
Είμαι ακόμη ζωντανή...στη σκηνή...σαν ροκ συγκρότημα...
Και αν με αντέξει το σκοινί, θα φανεί στο χειροκρότημα.... :-[

Σας χαιρετώ με ένα ego-T ατμίζοντας την αγαπημένη μου μέντα, & πίνοντας το καφεδάκι μου!

(μεταξύ μας και μη βγει παρά έξω, :sign_kraniooo: & έκανα και κανά δυο απαγορευμένα :tongue_smilie: )

 :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:







Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 13, 2014, 11:03 »
Μαρακι, μιας και δεν δινεις και καποια συμβουλη για να μην ξαναγυρισουμε στο κ.τ (που ειναι και το νημα), ας συνεχιστει η κουβεντα σε καποιο αλλο νήμα.
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν


Για να επανελθω στο νήμα...
Συμβουλη μου για να μην κανεις τα "απαγορευμενα", πετα τον ego-t...Τα τελευταια 2 χρονια, εχουν βγει ατμοποιητες με πολυ καλυτερη αποδοση και λιγότερα προβλήματα.



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2014, 13:43 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 13, 2014, 11:20 »
Ισως το καλυτερο κειμενο για το Η.Τ. που εχω διαβασει, μπραβο μαρακι εχεις πιασει το νοημα, μενει μονο η θεληση.

Αποσυνδεδεμένος Antretti

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:39 »
Εγώ τι να πω τα είπατε όλα πάντως είναι μεγάααλυ ιστορία ο καπνός και αυτοι που το κόβουν το έχουν σαν σημείο αναφοράς στη ζωή τους πχ. Προ χριστού , μετά χριστού!!!
Έστω και αν ατμίζουν!!!

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:47 »
Για όσους ξεκινάνε, όπως εγώ, το βασικό για αρχή είναι δύο μπαταρίες. Ναι, την πάτησα, αγοράζοντας μονο μια, και στην πρώτη στιγμή που ξελιγώθηκε εντελώς και οι γρήγορες φορτίσεις δεν έφταναν, πήγα και πήρα μια 650ρα για backup.
 Βασική λοιπόν κίνηση για αρχή. Ολοι το λένε, μονο εγώ την πάτησα και παραλίγο να τον πιάσω τον καπνό μου.

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΣΗΦ

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι 10 χρυσές συμβουλές για να μην ξαναγυρίσεις στο ΚΤ.
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 23:35 »
Μεγάλα λόγια δεν μου αρέσει να λέω, όμως απο τον Αύγουστο που ξεκίνησα να ατμίζω ΔΕΝ έχω αποζητήσει τσιγάρο.
Με καλύπτει πλήρως το ηλεκτρονικό μου, ξεκίνησα με το mini & more με τα 3 μικρά τα οποία τα είχα πάντα φορτισμένα και έτσι δεν ξέμεινα ποτέ και τώρα συνεχίζω με ένα mini nautilus + istick 30w και για back up τα "τσιγαράκια" του Mini & more και είμαι μια χαρά, αφού σκέφτομαι να αρχίσω να φτιάχνω και υγρά.  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix