vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech eCom και eCom-C

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Joyetech eCom και eCom-C
« στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 14:18 »
Aπό τον συντονισμό :
21.5.2014.......Πεντέμιση μήνες μετά την πρώτη παρουσίαση του eCom η Joyetech θέτει σε κυκλοφορία το eCom-C. Πρόκειται ουσιαστικά για μια μετεξέλιξη του eCom. Ο ατμοποιητής διαθέτει πλέον σπείρωμα τύπου 510 και είναι συμβατός με τις νέες μπαταρίες eCom-C. H νέα συσκευή eCom-C διατίθεται σε επτά διαφορετκούς χρωματισμούς.  

Περισσότερες πληροφορίες για το eCom-C υπάρχουν στην παρουσίαση της Petra
http://vaping.gr/index.php/topic,19741.msg747561.html#msg747561


Η Joyetech παρουσίασε σήμερα μια νέα συσκευή....
Πρόκειται για το eCom, μια συσκευή που θα αποτελέσει , όπως όλα δείχνουν,  τον διάδοχο του eGo.
Είναι ουσιαστικά η δεύτερη συσκευή, μετά το eMode, που κάνει χρήση των νέων κεφαλών C2, επιβεβαιώνοντας με αυτό τον τρόπο τη θέληση  της εταιρίας να "επιβάλει" στην αγορά μια νέα κεφαλή ατμοποίησης η οποία θα αντικαταστήσει τις γνωστές σε όλους eGo-C κεφαλές.
Η νέα συσκευή διαθέτει λειτουργίες VV / VW και χρησιμοποιεί το MVR software της εταιρείας.



Αυτό είναι το σχετικό διαφημιστικό video του eCom:

http://www.youtube.com/watch?v=9dMaYu_0SfA&feature=youtube_gdata


Μια πρώτη παρουσίαση στη γερμανική γλώσσα :




Kαι βέβαια περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφικό υλικό στο site της Joyetech....
http://www.joyetech.com/product/eCom.php
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 05, 2020, 04:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 14:56 »
To έχουν ρίξει πολύ στο γκατζετίστικο μου φαίνεται και από ουσία τίποτα...
Κουκλί δε λέω, αλλά τι πεισσότερο να δίνει από μια twist μπαταρία και έναν evod πχ;

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 17:40 »
Σαν αρχικό πακέτο, μια χαρά είναι (και γιατί όχι και για κάποιες "light" εμφανίσεις, παλαιότερων χρηστών)
Όλα βέβαια θα εξαρτηθούν και από την τιμή του όταν γίνει γνωστή :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 17:53 »
62€ στο site της joyetech και 67€ για τη 1000αρα μπαταρια.
Τωρα ποση θα ειναι οταν φτασει στα ελληνικα καταστημα ειναι αλλο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 17:54 »
Πολύ όμορφο για αρχικό πακέτο, άλλα όπως πάντα όλα θα εξαρτηθούν από την τιμή που θα το βγάλουν, ειδικά για τα ελληνικά δεδομένα σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 19:28 »
Παντως εκει γυρω στο 100αρικο το υπολογιζω .......οποτε :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:






Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 22:29 »
Με δεδομένο ότι η Joyetech καθορίζει τις τιμές πώλησης των προϊόντων της, θα ισχύσουν και στην ελληνική αγορά οι τιμές που αναγράφονται στο site της εταιρείας.
Oι τιμές του Single Pack (πακέτο με μια μπαταρία) είναι :
€61.9(650mAh)
€66.9(1000mAh)


Oι τιμές του Double Pack (πακέτο με δύο μπαταρίες) είναι :
€106.9(2*650mAh)
€110.9(1*650mAh&1*1000mAh)
€115.9(2*1000mAh)
   

Οι παραπάνω τιμές βέβαια αναμένεται να είναι τελικά χαμηλότερες αν συνυπολογιστεί και η έκπτωση που προσφέρουν συνήθως τα καταστήματα.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 03:43 »
Μια χαρά τη βρίσκω την τιμή.

Για μια spinner και mini protank θα δώσει κάποιος 45€. Το eCom στα 67€ περιέχει επιπλέον φορτιστή τοίχου + καλώδιο usb αλλά το σημαντικότερο είναι VW και όχι μόνο VV. Επίσης λειτουργεί και σαν passthrough. Η εμφάνιση είναι άπαιχτη και η ποιότητα κατασκευής υποθέτω στα επίπεδα joyetech.

Το μόνο μείον που του βρίσκω είναι ότι έχει δικό του σπείρωμα και όχι ego. Όπως και να το κάνουμε είναι περιορισμός να είσαι δέσμιος ενός ατμοποιητή όσο καλός κι αν είναι. Υποθέτω σύντομα θα κυκλοφορήσουν αντάπτορες eCom->eGo


Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 18:14 »
Πολυ καλο αλλα μακρυ ....Το εχω δει και ατμισει.Ολα ΟΚ .


Εντιτ
αναφερομαι στην 1000αρα μπαταρια .

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 19:02 »
Σάκη καλό ντουμάνι, ή στα επίπεδα των ego c;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 19:25 »
Πολυ καλυτερο και ρυθμιζεις τον αερα .Τουλαχιστον αυτο που ειδα εγω ειχε.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 11:40 »
Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού τσιγάρου. Πήρα το διπλό πακέτο και το μοίρασα από ένα φίλο καθώς περιέχει τα πάντα εις διπλούν εκτός από φορτιστή.

Οι προδιαγραφές του αρκετά καλές αλλά σαν χρήση...

Κατ'αρχήν δεν έχω καταλάβει τι διαφορά έχει αν το βάλω σε VV ή σε VW mode. Επίσης όταν έχω τα volts πάνω από 3.5 τότε ζεσταίνεται αρκετά. Αν εισπνεύσω λίγο δυνατά, τότε έρχεται υγρό στο στόμα μου (επιβεβαίωση και από joyetech) και το ηλ. τσιγάρο κάνει ήχο γαργάρας. Επίσης δοκίμασα να παίξω με τη ρύθμιση του αέρα αλλά δεν κατάλαβα μεγάλη διαφορά. Τα θετικά είναι ότι δεν έχει καθόλου διαρροή, εύκολο γέμισμα, πλήρες πακέτο με ανταλλακτικά.

Μέχρι στιγμής νιώθω ότι δεν έχω δικαιωθεί από την αγορά μου...

Το ego-C με clearomizer Justfog Maxi έχει πολύ καλύτερη απόδοση και αίσθηση γεύσης από το ecom καθώς έχω δοκιμάσει και τα δύο με την ίδια τάση και ίδιο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 09:53 »
Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να έχω άποψη αλλά αν ισχύουν αυτά τότε είναι προτιμότερο να μείνει κανείς στον πολύ καλό Joyetech eGo-CC. Πάντως και το eMode που χρησιμοποιεί την κεφαλή C2 έχει αντίστοιχα προβλήματα. Πιθανότατα βέβαια να μη φταίει η ίδια η κεφαλή αλλά η όλη κατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 20:14 »
χμμμ....δεν εχει διαρροη προς τα κατω(πολο) :thumpup: αλλα τι να λεει αμα εχει διαρροη προς τα πανω :laugh1: :laugh1: :eyesplash: (στομα).το θεμα ειναι να ατμιζουμε κι οχι να τα τσουζουμε.... :laugh1: :laugh1: .......οποτε... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech eCom και eCom-C
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 23:28 »
Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου ηλεκτρονικού τσιγάρου. Πήρα το διπλό πακέτο και το μοίρασα μ' ένα φίλο καθώς περιέχει τα πάντα εις διπλούν εκτός από φορτιστή.

Οι προδιαγραφές του αρκετά καλές αλλά σαν χρήση...

Κατ'αρχήν δεν έχω καταλάβει τι διαφορά έχει αν το βάλω σε VV ή σε VW mode. Επίσης όταν έχω τα volts πάνω από 3.5 τότε ζεσταίνεται αρκετά. Αν εισπνεύσω λίγο δυνατά, τότε έρχεται υγρό στο στόμα μου (επιβεβαίωση και από joyetech) και το ηλ. τσιγάρο κάνει ήχο γαργάρας. Επίσης δοκίμασα να παίξω με τη ρύθμιση του αέρα αλλά δεν κατάλαβα μεγάλη διαφορά. Τα θετικά είναι ότι δεν έχει καθόλου διαρροή, εύκολο γέμισμα, πλήρες πακέτο με ανταλλακτικά.

Μέχρι στιγμής νιώθω ότι δεν έχω δικαιωθεί από την αγορά μου...

Το ego-C με clearomizer Justfog Maxi έχει πολύ καλύτερη απόδοση και αίσθηση γεύσης από το ecom καθώς έχω δοκιμάσει και τα δύο με την ίδια τάση και ίδιο υγρό.

Το λοιπόν, άλλαξα την αντίσταση και η κατάσταση έχει βελτιωθεί. Έχω γυρίσει και την εισροή αέρα στο μέγιστο (σαν ego-C) και απολαμβάνω καλύτερα το υγρό σαν γεύση. Καλή και η παραγωγή ατμού.

Μερικές ερωτήσεις σε θέματα που δεν έχω κατανοήσει ακόμα:

1) Πώς μπορώ να ξέρω πότε χρειάζεται να αλλάξω την αντίσταση? Δεν ένιωσα καμένη γεύση παρά μόνο ένιωθα το ηλ.τσιγάρο να είναι μπουκωμένο.
2) Εκτός από αντίσταση, υπάρχει και η κεφαλή αντίστασης (c2 head). Την αλλάζω? Το κουτί είχε μέσα επιπλέον κεφαλές. Αν ναι, πότε πρέπει να την αλλάξω?
3) Ακόμα δεν έχω καταλάβει τη διαφορά VV και VW. Μπορείς κάποιος/α να δώσει μια εξήγηση?
4) Υπάρχει περίπτωση να ταιριάζει κάνα άλλο clearomizer στην ecom μπαταρία? Απ'όσο έχω ψάξει δεν βρήκα κάτι.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12