vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, nightdream, angelosdes, vlasismiriagos, Doubt

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2280 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 12:01 »
Το να ξεκινήσεις με κάτι ακριβό όπως προειπα είναι σαφος καλυτερο για να μην απογοητευθεις με κάποια κακή αγορα,το λέω γιατί είμαι παθον όταν το ξεκινισα πριν 3 χρόνια,αλλά όπως είπα πλεον η τεχνολογια είναι σε πολύ καλά επίπεδα όσον αφορα τα σχετικός απλα παρτς του η.τ.Οποτε θα πω ξανά οτι θέλει λίγο ψάξιμο στην αρχή ώστε να μπορείς να πάρεις κατι στα μετρα σου κ να μάθεις πως πραγματικα δουλεύει χωρίς γρήγορα βήματα,δεν μας βιάζει κανεις κ δεν χάλασε ο κόσμος αν το ξεκινήσεις αύριο κ όχι σήμερα,απλα φθάνει που το εχεις αποφασίσει :)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2014, 12:25 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2281 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 08:05 »
Γεια σας παιδια,ειμαι 21 χρονων και ναι ειμαι και εγω καπνιστης...Βλεποντας τον Ρενο στο youtube απο Gewre e-cig reviews σκεφτηκα πως πρεπει και εγω να το δοκιμασω οχι απαραιτητα για να το κοψω απλα για να καπνιζω,ατμιζω πιο σωστα κατι λιγοτερο βλαβερο απο τα συμβατικα τσιγαρα...Η αληθεια ειναι πως δεν μου αρεσουν τα πολυ βασικα μοντελα γιατι σκεφτομαι αν μου αρεσει αργοτερα να το εξελιξω περισσοτερο και να παω στα μοντακια και στους επισκευασιμους ατμοποιητες καθως μου θα μου αρεσε πολυ να φτιαχνω τις δικες μου αντιστασεις κτλπ...εκανα μια εκτενη ερευνα και καταληξα σε αυτα τα πακετα που ειναι μεσα στο μπατζετ μου:

1)http://www.vaporsolutions.gr/hlektroniko-tsigaro-agora/644-evod-mega-kit-kanger-1900mah.html ειναι το Kanger mega kit απο την Vaporsolutions.gr

2)http://www.hlektronikotsigaro.gr/product/530/gear-vv-700ma-3-3v-5v-mpataria-delirium-protank-metablhths-tashs-me-apv-kit και αυτο ειναι ενα μοντακι λογικα με μπαταρια Gear μεταβλητης τασης και εναν delirium protank απο hlektronikotsigaro.gr

Εν κατακλειδι το 1 μου αρεσει πολυ περισσοτερο εμφανισιακα και το οτι εχει μπαταρια 1900mah που θα μου βγαζει αρκετα ευκολα 1 μερα.Απο την αλλη το 2 μου αρεσει το "παιχνιδι" που σου προσφερει με τα βολτ αρα και μπορει να καθορισεις την δυναμη του χτυπηματος και οτι ειναι μοντακι αρα θα μπορεις στο μελλον να κανεις περισσοτερους συνδυασμους
H βοηθεια σας θα ηταν πραγματικα πολυ χρησιμη,ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2282 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 09:53 »
Με μια πρώτη ματιά...το mod έρχεται με 2 μπαταρίες αντί μιας του άλλου σετ, η συνολική χωρητικότητα όμως υστερεί (1400 αντί 1900). Μόνη της η μπαταρία της kanger στα 23,90 είναι αξιόλογη επιλογή (και passthrough).
Για το πως συμπεριφέρονται ατμιστικά τα 2 σετάκια και αν θα σε αφήσουν ικανοποιημένο, δεν γνψρίζω. Περίεργο μου φάνηκε. που το mod έχει περιγραφή στα αγγλικά μόνο. Αν έχεις τη δυνατότητα, να τα δεις κι από κοντά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2283 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 09:59 »
Φίλε Duzman καλημέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Όσον αφορά τα σετάκια για τα οποία ρωτάς:

Το πρώτο, έχει αυτονομία αλλά ο ατμοποιητής του δεν ξέρω αν θα σε καλύψει από θέμα απόδοσης.
Το δεύτερο, δεν γνωρίζω τα χαρακτηριστικά του αλλά και πάλι ο ατμοποιητής είναι σχετικά παρωχημένος.

Αν το budget σου φτάνει μέχρι €35, στο εύρος δηλαδή που κινούνται οι επιλογές σου, τότε φοβάμαι ότι για να πάρεις κάτι πραγματικά καλό, θα πρέπει να κινηθείς κατά εξωτερικό μεριά, πράγμα που σημαίνει αναμονή κοντά στο μήνα.

Προσωπική μου άποψη, και κάτι που πάντα συστήνω στους νεοεισερχόμενους στο άθλημα, είναι αν έχεις τη δυνατότητα να επισκεφτείς όσα περισσότερα καταστήματα μπορείς ώστε να δεις, να πιάσεις, να νιώσεις την αίσθηση στο χέρι και να δοκιμάσεις. Το τελευταίο αφορά και συσκευές αλλά το σημαντικότερο, υγρά αναπλήρωσης. Επίσης, πάρε αρκετό χρόνο ώστε να διαβάσεις στο φόρουμ όσο περισσότερο μπορείς!

Καλώς να μας έλθεις!

Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2284 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 10:23 »
Αρχικα να ευχαριστησω ολους για την αμεση απαντηση σας και καλως σας βρηκα...η αληθεια ειναι πως αυτην την στιγμη ειμαι φοιτητης εκτος αθηνων στην μυτιληνη οποτε δεν εχω την δυνατοτητα να παω σε καποιο φυσικο καταστημα...οταν λες οτι ο ατμοποιητης του πρωτου δεν θα με καλυψει απο θεμα αποδοσης τι εννοεις;;ειμαι ενας καπνιστης στριφτων και κανα 10 τσιγαρα την μερα αν αυτο θα σε βοηθησει να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος και οταν λες παρωχημενος;

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2285 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 10:32 »
Έχουν κυκλοφορήσει νεότερα και καλύτερα μοντέλα.
Υπάρχει κατάστημα εκεί που είσαι
http://www.enjoye-smoke.gr/contactform

Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2286 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 10:53 »
Μαλιστα οποτε αδιεξοδο...δηλαδη αν δεν ειχες την επιλογη να επιλεξεις σε κατι απο το εξωτερικο και το μπατζετ σου ηταν σφιχτα στα 35 ευρω τι θα εκανες;;;ισως το delirium 69 ειναι καλυτερη επιλογη;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2287 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 10:57 »
Φίλε Duzman στη Μυτιλήνη υπάρχουν 2 φυσικά καταστήματα. το ένα είναι το enjoy-smoke όπως προείπε ο Doubt και το άλλο της Nobacco. Και τα δύο βρίσκονται στην Ερμού. προσωπικά σου συστήνω να πας στο πρώτο κατάστημα το οποίο έχει όλη τη σειρά της Kangertech. Ο πωλητής εκεί είναι εξυπηρετικότατος και θα σου λύσει όλες τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2288 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 11:03 »
Λες ότι δεν έχεις μπάτζετ, δε θέλεις ομως ένα βασικό φτηνό μοντέλο, αλλά ένα καλό, άρα και ακριβότερο.
Με το ποσό που διαθέτεις, απλά δεν υπάρχει κάτι καλό.
Κι εννοείται πως αν αγοράσεις από εξωτερικό, περιμένοντας την παραλαβή του θα ξοδέψεις άλλα τόσα και περισσότερα σε κ.τ.
Ακουσε την προτροπή του από πάνω μου. Ο,τι κι αν λέμε εδώ, το να πιάσεις και να δοκιμάσεις κάτι είναι εντελώς διαφορετικό.
Κι αναπροσάρμοσε το bugdet σου.




Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2289 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 11:04 »
τελεια σας ευχαριστω πολυ ολους πολυ χρησιμη η βοηθεια σας!

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2290 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 11:05 »
Εγώ κάπνιζα 2 πακέτα τη μέρα και τώρα είμαι μια χαρά με 2Χ1600 mAh απλές eGo και ατμοποιητές <10 ευρώ ο ένας. Εξαρτάται από τις απαιτήσεις σου και το καλύτερο εχθρός του καλού, φυσικά και ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2291 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 11:10 »
οκ ευχαριστω πολυ ποιες ειναι οι γνωμες σας για τα blister kit απο 310.gr ειναι αρκετα εξελιγμενοι οι ατμοποιητες τους;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2292 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 12:12 »
Οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω, με 35€ δεν παιρνεις τιποτα αρκετα αξιολογο απο Ελλαδα.
Απο εξωτερικο κατι γινεται, αλλα και παλι θα περιμενεις 1 μηνα και μεχρι τοτε μπορει να σου εχει φυγει η ορεξη για η.τ.
Το blister kit παλευεται για αρχη. Εισαι αρκετα ελαφρυς καπνιστης, πιστευω θα την παλεψεις με τον Κ1.
Αλλα σκεψου να παρεις μια ακομα μπαταρια, ιδια με αυτη που εχει το πακετο, γιατι εχουν πολυ μικρη χωρητικοτητα και δε σου φτανει μονο μια.
Επισης υγρα να κοιταξεις νικοτινης τουλαχιστον 12mg/ml.

Αποσυνδεδεμένος Duzman

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2293 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 12:22 »
Οκ νεμεσις ευχαριστω πολυ μιλησα με τον υπευθυνο απο ηλεκτρονικοτσιγαραδικο και απο εβδομαδα που θα παω αθηνα να τα πουμε απο κοντα....λοιπον ευχαριστω και παλι για τις χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2294 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 12:47 »
Φίλος μου την βγάζει απο τον Ιούλιο έως τώρα με ηλεκτρονικό τσιγάρο αγορασμένο απο την λαϊκή με 15 ευρώ. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38035 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem