vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 01:12 »
Αυτό είναι το ζητούμενο.
Ομως όπως με το ζόρι μας είπες το σετάπ, ακόμη δεν μας είπες ποιά υγρά δοκίμασες.
Γιαυτό αντέδρασα.
 Η αναφορά σου είναι μισή  :)

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 01:13 »
ειναι δυσκολο να δοκιμαστει σε κανθαλ με μικροκολι?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 01:43 »

ανέβασα και θερμοκρασία σιγά σιγά μέχρι που την έφτασα να πάρω καμένο
μου δίνουν την εντύπωση τα συγκεκριμένα ότι έχουν πολύ νερό αφού και στην μυρωδιά αλλα και στην γεύση μου φάνηκαν υποτονικά
δεν τα δοκίμασα μονος μου ήμασταν δυο και μας άφησαν και τους δυο την ίδια εντύπωση
ανέφερα μονο το tobacco & cognac επειδή αυτό ήταν το πιο άγευστο
τα αλλα 3 είχαν σαφώς καλύτερη γεύση και ταίριαζαν με την περιγραφή αλλα δεν έλειπε αυτή η γεύση νερού-σαπουνάδας (ok δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς)
keik σοκολάτα
συν city
project entropy


θα τα αφήσω λίγο καιρό και θα τα ξαναδοκιμάσω
προς θεού δεν κράζω τα υγρά ούτε και έχω βγάλει ακόμα καθαρά συμπεράσματα
μπορεί να έκανα πολύ κακό στήσιμο η κάτι να μην μου πήγαινε καλά και να μην φταίνε τα υγρά
σαν πρώτη εντύπωση δεν ήταν αυτό που περίμενα

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:31 »
Σημερα δοκιμασα πρωτη φορα GRANDMAS DELIGHT (VISION) σε lemo, γευστικοτατο και νοστιμοτατο αν και πεφτει βαρυ μετα απο καποιο διαστημα σαν αρωμα, οτι ακριβως θελει να σου δωσει στο δινει, μυλοπιτα με μια εντονη γλυκαδα που σου αφηνει με τη πρωτη τζουρα μεχρι το τελειωμα, εντονη γευση που σε γεμιζει με τη πρωτη ρουφηξια, 9/10 και μονο επειδη πεφτει λιγακι βαρυ μετα απο ενα χρονικο διαστημα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 11:35 »
Χθες δοκίμασα το baba's bounty και δεν είναι του γούστου μου. Αν έπρεπε να το περιγράψω θα έλεγα αποξηραμένη μπανάνα και καραμελωμένο καβουρδισμένο φιστίκι. Όλα αυτά όμως με μια "χημική" ή "τεχνητή" αίσθηση και πολύ γλυκά για μένα.
Θα πάει κι αυτό για αραίωση με βάση σε στυλ 1:4

Kotsos75 το tobacco & cognac είναι pharmacig όχι natura

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 12:19 »

έχεις δίκιο
είχα την εντύπωση πως εδώ γράφουμε εντυπώσεις για όλα τα υγρά που παραλάβαμε
sorry

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 13:03 »
Κάποια μηνύματα διαγραφηκαν ως off topic.
Παρακαλώ να παραμείνουμε στο θέμα μας.

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 14:44 »
Manhattan.a1kanthal 0,32 σε 3.mm 5 σπειρες πανω σε cloudone.εντυπωσεις.πααααααρα πολυ ωραιο καπνικο μεστο,με πολυ καλη αποδοση ατμου.στην εκπνοη σου αφηνει χαλαρες νοτες ξηρων καρπων ισως με το φουντουκι ενα κλικ πανω απο τα υπολοιπα.χαλαρα για ολη την ημερα.θα γινει βασικο υγρο στανταρ για τον καφε μου.9/10.θα συνεχισω τις επομενες μερες με τα υπολοιπα υγρα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 17:23 »
Ήρτανε κι εμένα απο το giveaway!! Ευχαριστούμε πρώτα απ' όλα, μας κακομαθαίνετε, μας έχουν συνηθίσει αλλιώς  :) :) :hapy_jump: :hapy_jump:

Επι του θέματος, η συσκευασία των υγρών ευχάριστη στο μάτι και στο μυαλό.
Τα κουτιά με χρώματα όμορφα κι έντονα με εμφανείς τις πιστοποιήσεις και τα διακριτικά ασφαλείας .



αλλά και με οδηγίες και λεπτομέρειες των πιστοποιήσεων στο εσωτερικό


Τα ίδια και με τα μπουκαλάκια, όλες οι παραπάνω πληροφορίες και σε αυτά, σφραγισμένο καπάκι + ασφαλείας + στόμιο πολύ βολικό!





Επίσης η συσκευασία έχει μέσα κάμποσα χαρτόνια/θήκες υγρών 15 θέσεων που ταιριάζουν ακριβώς στο κουτί της αποστολής. Εκοψα το κουτί γύρω γύρω και χαμηλά κι έφταξα μια πολύ εύκολη και βολική παλέτα,
αμέλησα να τη βγάλω φωτο όμως... στο επόμενο υγρό και Αλτσχάιμερ θέλοντος ..  ;D


Για το taste test έστησα τον γαλαξιακής φήμης ντρίπερε Χόμπιτ, εφαρμόζοντας και  την ανακάλυψη του αιώνα, το βαμβάκι Φωλιά του Κούκου!  :)) ;D
Παραθέτω και εικόνες του αποτελέσματος



Απο πάνω υπάρχουν ανοίγματα στο βαμβάκι όπως φαίνεται στην πρώτη, μάλλον η γωνία της δεύτερης το αδικεί  >:(

Βαρέθηκα όμως με την καλλιτεχνία και έσπασα την πρώτη ασφάλεια στο καπάκι με βεβιασμένη σχεδόν κίνηση..


Σαν πρώτο υγρό και για να πάνε κάτω τα φαρμάκια αποφάσισα να ξεκινήσω με το Project Entropy!
Το θυμόμουν μηλόπιτα απο την παραγγελία, αποφάσισα να μη δω την ακριβή περιγραφή αλλα τι θα μου αποδώσει.
Η πρώτη τζούρα, 2-3 δευτερολεπτων σου αποδίδει απ ευθείαν το ώριμο μήλο μαζί με κάτι ουδέτερα γλυκό. Σχετικά εύκολα καταλήγεις στη βανίλια. Ευχάριστα αρώματα σίγουρα.
Μπορούσα να ορκιστώ όμως πως υπάρχει και τρίτο άρωμα, αλλα με δυσκόλευε η διακριτικότητά του.
Στις πιο μακριές και πνευμονικές τζούρες, ήταν πιο ευδιάκριτο, είναι κατι που ισορροπεί την γλύκα, αν ήταν κάποιος ξηρός καρπός όμως θα έπρεπε να ήταν πιο έντονο μονολόγησα...
Για να μην επεκταθεί ο διάλογος με τον εαυτό μου, ενέδωσα και πήγα στη περιγραφή του αρώματος, όπου αναφέρεται η καρύδα !


Πολύ ωραίο γλυκό υγρό, στις μικρές-κρύες τζούρες του Taste test είναι αρκετά γλυκό,
αλλά σε κανονικό άτμισμα (απο ντριπερ τουλάχιστον) θα μπορούσα να το πάω αρκετά, ίσως όχι όλη την ημέρα,  αλλά για αρκετές ώρες. 
Έχω και δύο μπουκαλάκια, ένα που παρήγγειλα και ένα ακόμα από προτεινόμενα της Hexocell  :D

Ευχαριστούμε και πάλι!
 :bye:

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 17:56 »
Και συνεχιΖω.KING'S GLORY.ακριβως ιδιο στησιμο με το manhatan που γραφω παραπανω.λοιπον η γευση ειναι καπως περιεργη.καπνικο μεν ισως καποιο βιρτζινια χαρμανι με αλκοολ σχετικα εντονο και με επιγευση απο φυστυκι;θα σας γελασω...μου βγαζει μια ξυνιλα χημικη που ουτε ευχαριστη ειναι ουτε ομως και ιδιαιτερα δυσαρεστη.δεν ξερω ισως αυτο θελει καποιες μερες ωριμανσης.σε πρωτη φαση ομως δεν εμεινα ικανοποιημενος.θα του βαλω αρχικα 5/10.to be continued...


Mobile klaz speaking...



Τελευταιο για σημερα.TUSCAN.ιδιο σεταπ με πανω.καπνος ποικιλιας πουρων εκ ιταλιας που πριν δεν γνωριζα καν την υπαρξη τους και βεβαια την γευση τους.ενα εχω να πω.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ υγρο πουρου με πινελιες μαλλον καπνιστου ξυλου.σου αφηνει απιστευτη γευση μια απειροελαχιστη γλυκα στο σβησιμο της τζουρας.νομιω πως θα γινουν κολληταρια μαΙ με τον καφε μου.για ολη μερα;πιθανοτατα καθωα δεν δειχνει να κουραζει.9/10 απο μενα.to be continued....
ΥΓ.εκ παραδρομης αν μπορει καποιος μοντ να μεταφερει το συγκεκριμενο υγρο στην natura καθως εκει ανηκει.συγνωμη και ευχαριστω.

Mobile klaz speaking...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 20:06 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 20:11 »
Για το taste test έστησα τον γαλαξιακής φήμης ντρίπερε Χόμπιτ,
πως? ??? , μα πως ??? ?το κανετε 18αρα νικοτινη σε driper?

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 21:11 »
Για το project entropy κινήθηκα όπως και ο chillo από πάνω, αλλά δεν το είχα βάλει στην παραγγελία, γιατί είδα οτι περιλαμβάνεται στην πεντάδα των υγρών που θα σταλούν έτσι και αλλιώς! Είπα να μην διαβάσω την περιγραφή πριν το δοκιμάσω για να δω τι θα μου βγάλει χωρίς να είμαι προκατειλημένος! Έστησα τον magma μου με μονή αντίσταση χρησιμοποιώντας 40αρι σύρμα σε 2,4 κατσαβιδάκι κάνοντας 7 σπείρες. Το υγρό μου βγάζει κόκκινο μήλο και μια γλυκάδα γύρω γύρω σαν κρέμα! Τελικά διαβάζοντας την περιγραφή είδα ότι στο μήλο και την κρέμα είχα πέσει μέσα, αλλά την καραμέλα και την καρύδα δεν την καταλαβαίνω. Μάλλον υπάρχουν εκεί πιο πολύ για να δώσουν μια ανεπαίσθητη αίσθηση σαν πίτα!  ;)  Γενικά αν και δεν είμαι φαν του μήλου το υγρό είναι πολύ νόστιμο και ενώ το ατμίζω εδώ και μια ώρα και δεν με έχει κουράσει ιδιαίτερα!! Για ολοήμερο θα μπορούσει να σταθεί, αλλά το τεστ θα γίνει από αύριο σε erlprinz ή kayfun!!  :D  Ευχαριστούμε πολύ την hexocell για τα υγρά και σύντομα θα ακολουθήσουν περιγραφές και για τα υπόλοιπα!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 21:37 »
Είναι πολύ πιθανό να υπάρχει πράγματι ένα θέμα με την νικοτίνη, μας φαίνονται ελαφριά
απο την άλλη δεν ειμαι ο ιδανικότερος για να το διαπιστώσω γιατί ατμίζω (κι εγώ και η γυναίκα μου ) πιο "σκληρά" υγρά ,
μόλις πρόσφατα σπάσαμε τα DIY απο 100% PG σε 85-15 pg-vg και μας φαίνεται και ρόφημα. :)
Ίσως λοιπόν εδώ η πολύ Vg  φταίει που μας κάνει αυτό το "ελαφρύ".
Μετά ειδικά ο Hobbit που χρησιμοποίησα τώρα, δεν εχει σχέση με ντουμανο-ντριπερς, είναι καθαρά της γεύσης , η είσοδος του αέρα πρέπει να ειναι μικρότερη απο 2Mm αν θυμαμαι καλά.
Ton Marquis τον ατμιζα με  1,7% νικοτίνη πχ, αλλα με όλες τις απαραίτητες προφυλάξεις, ορους έτοιμους κλπ  :)) Μετα απο κάμποσα 10μελα του εφτιαξα και ειδικό υγρό με 12άρα  :)   Toν Orchid σταθερά πάντως..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:05 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 21:41 »
 Απο που μπορω να αγορασω κ εγω καποια δειγματα για να δοκιμασω ... ?Δεν ειμαι Αθηνα Θεσ/νικη

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 21:50 »
Οι δοκιμές ξεκίνησαν σιγά-σιγά... Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι η μεγάλη ποικιλία γεύσεων που μπορεί να καλύψει τα γούστα κάθε ατμιστή.

Ένας φίλος ξετρελάθηκε με το faxing berlin, μια φίλη με το Sweet Melon και εγώ με το Abe's Exoddus.

Τα είχα παρεξηγήσει τα υγρά και με αυτή την κίνηση που έγινε άλλαξα γνώμη.

Σταδιακά θα γράψω γνώμη για όλα τα υγρά, ίσως και με βαθμολογία για να βοηθήσω άλλους ατμιστές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix