vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, telemaxos, infernity, FaniFox, Milarepa, tony1976

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος XristosK1

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5865 στις: Μαρτίου 10, 2015, 15:17 »
Υπάρχει κατηγορία για να πουλήσω κάτι;

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5866 στις: Μαρτίου 10, 2015, 15:21 »
υπαρχει αλλα θα πρεπει να εχεις 50 ποστ τουλαχιστον κ μετα ξεκλειδωνει ωστε να αποφευχθούν παρεξηγισεις μεταξυ των μελων κ φυσικα να εισαι ενεργο μελος ...

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5867 στις: Μαρτίου 10, 2015, 16:01 »
Υπάρχει κατηγορία για να πουλήσω κάτι;
στα 50 μηνύματα τη βλέπεις, δημοσιεύεις μετά από παρέλευση τριών μηνών από την εγγραφή σου.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5868 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:31 »
Για να βάλω τον Κ1 πάνω στο μοντακι μου με 510 σπείρωμα θέλω αυτο-> https://www.fasttech.com/products/0/10011953/2044706-510-to-ego-510-converter-adapter ή αυτο->https://www.fasttech.com/products/0/10003955/1284600-510-to-ego-adapter-convertor-for-e-cigarette ??

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5869 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:51 »
Και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά. Είναι αντάπτορες από 510 σε ego.
Συνεπώς παίρνεις όποιο σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος avisinos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5870 στις: Μαρτίου 14, 2015, 18:04 »
Σχεδόν πέντε μήνες έχω το αρχικό σετ EVO2, βλέπω ότι πλέον δε με καλύπτει και οι μπαταρίες του έχουν αρχίσει να πέφτουν(δεδομένου ότι φορτίζουν σχεδόν 2 φορές τη μέρα, λογικό).


Λοιπόν, ατμίζω 8-9 ml τη μέρα, 50-50 βάση με 12-15mg νικοτίνη(το φτιάχνω μόνος μου). Τους ατμοποιητές τους αλλάζω όταν καίγεται η μία αντίσταση και πλέον πρέπει να αλλαχτεί! Δηλαδή μου πάνε μέχρι και μήνα ο καθένας.Χρησιμοποιώ πάντα την 1,5 Ομ(βασικά γιατί νόμιζα ότι θα έχω περισσότερο ατμό, αλλά μετά από λίγο διάβασμα στο φόρουμ ίσως αυτό να ευθύνεται που υστερούσε στη γεύση σε σχέση με μια μεγαλύτερη, ίσως και να κάνω και λάθος!!!)
Ήρθε η ώρα να πάρω κάτι καλύτερο.
Μπαταρία σχεδόν έχω κατασταλάξει με το istick 30( όχι γιατί έχει πιο πολλά βατ από το 20, αλλά γιατί από τα λίγα που διάβασα στις 170 σελίδες του σχετικού πόστ, μάλλον έχουν γίνει και κάποιες διορθώσεις στην κατασκευή ή στην ποιότητα, ξέχασα...) Να ρωτήσω μόνο αυτούς που το έχουν και οδηγούν, αν βολεύει, με τη μπαταριούλα 650mA μια χαρά τα κατάφερνα. Αυτό θα το αγοράσω από  εδώ http://www.dampfplanet.de/ismoka-Eleaf-iStick-30W-MOD-Starter-Kit-2200mAh


Δεύτερο θέμα, clearomizer.
1)Τιμή περίπου 20,00
2)Σχετικά φθηνά ανταλλακτικά και με μεγάλη διάρκεια ζωής(δεν αλλάζω γενικά τον ατμοποιητή αν άλλαξε λίγο η γεύση)
3)Σχετικά αθόρυβος
4)Χωρητικότητα 2,5ml και πάνω (έχω βαρεθεί να γεμίζω το κανγκεράκι, όταν πίνω το φραπέ μου!)
5)Να μην είναι καταπιόνα! (Δηλαδή μην καταναλώνει διπλάσιο υγρό από αυτό που έχω συνηθίσει)( μου άρεσαν κάτι subohm στο φόρουμ αλλά κατάλαβα ότι και τις μπαταρίες γονατίζουν και το υγρό καταναλώνουν σαν τρελά)
6)Εύκολο γέμισμα( ξέρετε ότι στο κανγκερ βγάζεις τον ατμοποιητή ο οποίος είναι υγρός φυσικά και κάπου πρέπει να τον ακουμπήσεις για να γεμίσεις,μόνο στο σπίτι δηλαδή)
7)Να ταιριάζει με το istick φυσικά στα ρεύματα,διαστάσεις κτλ(εκτός αν μου αλλάξετε γνώμη)


Αν δείτε κάτι που το πουλάει το παραπάνω σαιτ, δεκτό, να γλυτώσω και κάνα μεταφορικό. Αν και στο amazon.de ή στο ebay.de 99% θα το βρω( μόνο φουλ σετ istick δε βρήκα εκεί, ήταν όλα μόνο η μπαταρία)


Ελπίζω να μη σας κούρασα
Δε νομίζω να είμαι ιδιαιτέρος απαιτητικός :) , απλά θέλω να κάνω μία αγορά να μου πάει χ χρόνο.





Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5871 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:23 »
φιλε μου αν θες να κανεις μια αγορα που θα σου παει,παρε εναν ναυτιλο..βεβαια ξεφευγει απο τα 20 ευρω..χωραει 5 μλ,εχει ρυθμιση αερα,η αντιστασης του κρατανε αρκετα,εχει καλη γευση,καλο ντουμανι,θα ειναι ομορφος πανω στο ι-στικ το 30,μετα αν θελεις να ψαχτεις και να ασχοληθεις παραπανω και να παρεις κατι που θα το κρατησεις αρκετοοοο καιρο μπορεις να πας σε επισκευασιμο (καιφουν)κλπ,κλπ.Θα κανεις αποσβεση τον χρηματων σου,θα σου κρατησει πολυ περισσοτερο,θα δουλευει πολυ καλυτερα απο οτι ο εργοστασιακος.θα ξεμπερδευεις με τα 3,5 ευρω για τα ανταλλακτικα του ναυτιλου διοτι με 3 ευρω θα αγοραζεις αρκετα μετρα συρμα..θα παιδευτεις ισως λιγο στην αρχη να μαθεις να κανεις αντιστασης αλλα μολις μαθεις θα εισαι σουπερ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5872 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:30 »
Φιλε avasinos οσον αφορα στο istick εχει τρομερη αισθηση στο χερι. Οταν οδηγω δεν φευγει απο τη χουφτα μου. Αγορασε το αφοβα.
Οσον αφορα στους ατμοποιητες, με τα λεφτα που διαθετεις και στο site που αναφερεις σου συνιστω τους kanger aerotank v2 και emow mega. Αξιοπιστοι, με ελεγχο αερα, ανοξειδωτα μεταλλα και γυαλι πυρεξ. Μεγαλη αντοχη και φτηνες ανταλλακτικες αντιστασεις. Δεν τους αλλαζεις παρα μονο εαν τους χαλασεις η σπασεις το γυαλι στο tank.
Επισης πολυ καλος ειναι και ο delta 16 με τα ιδια χαρακτηριστικα πανω κατω. Απλα εχει πιο ακριβες ανταλλακτικες αντιστασεις απο τους kanger.
Και οι 3 ατμοποιητες ειναι καλοι κ αξιοπιστοι. Η επιλογη ειναι δικη σου.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος avisinos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5873 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:54 »
Τα δύο kanger που μου προτείνεις φίλε e-akarpos φοράνε την ίδια κεφαλή με του Evod2 που ήδη έχω. Νιώθω σαν να αγοράζω ποιο μεγάλο  αυτοκίνητο και να έχει το καινούριο τον ίδιο κινητήρα. Χώρια που σκέφτομαι ότι θα έχει παρόμοιο σύστημα γεμίσματος.
Κωνσταντίνε, στα 25 ευρώ ο ναυτίλος η διαφορά δεν είναι μεγάλη. Χώρια που είδα στο facebook την εταιρεία και δίνουν εκεί κουπόνι 5 ευρώ για πρώτη αγορά, καινούριου on line πελάτη. Και τα ανταλλακτικά τα πουλάνε 2,25 έκαστο http://www.dampfplanet.de/Verdampfereinheit-fuerAspire-Nautilus-18-Ohm


Βλέπω τώρα στο σάιτ ότι έχουν και άλλες κεφαλές(ποιο καινούριες και καλύτερες,σύμφωνα με ότι μόλις διάβασα στο φόρουμ). Τις αναφέρουν και για τον ναυτίλο και για τον μίνι με τιμή 2,95 http://www.dampfplanet.de/Verdampfereinheit-BVC-fuer-Nautilus-und-Mini-16-Ohm   


Επίσης έχουν και αντάπτορες αυτοκινήτου 0,5Α και 1,0Α. Ποια είναι η διαφορά?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2015, 21:55 από avisinos »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5874 στις: Μαρτίου 14, 2015, 23:29 »
οι bdc αναντιστάσεις  (οι παλιες δηλαδη) ειναι διπλες,αυτο σημαίνει μεγαλύτερη παραγωγή ατμού, περισσοτερη κατανάλωση μπαταρίας/υγρου,οι bvc τώρα ειναι μόνη αντίσταση..Τωρα για τον χρονο ζωης της αντίστασης πιστεύω 50 μλ στα βγάζει..Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερος εργοστασιακός στην αγορα :yes:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5875 στις: Μαρτίου 15, 2015, 10:51 »
Εχω κι εγω το μικρο ναυτιλο και ειναι ο βασικος μου ατμοποιητης τους τελευταιους 2 μηνες και ειναι ρουφιχτρα.  Απλα φιλε avasinos επειδη εσυ ειπες οτι δε θελεις αυξημενη καταναλωση υγρου και ακριβα ανταλλαλτικα δεν στον προτεινα. Ο ναυτιλος ειναι φοβερος εργοστασιακος ατμοποιητης και τον συνιστω με κλειστα ματια. Απλα να ξερεις πως θα ανεβουν αισθητα και τα εξοδα για υγρα και αντιστασεις.  Και παλι η επιλογη οπως και το πορτοφολι ειναι δικη σου.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5876 στις: Μαρτίου 15, 2015, 10:54 »
Αν λες τον Ναυτιλο ρουφηχτρα (που σε σχεση με ατμοποιητες της σειρας ειναι βεβαια...) που να δεις τι γινεται με τους επισκευασιμους!!!
Παντως ετσι ειναι παιδια...Η ποιοτητα και ποσοτητα ατμου εχει κοστος! Με τους επισκευασιμους και DIY υγρα βεβαια πεφτει πολυυυυυ κατω

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5877 στις: Μαρτίου 15, 2015, 11:13 »
απλά στους επισκευάσιμους πατσίζεις την αυξημένη κατανάλωση, αφενός με τη μείωση της νικοτίνης -ειδικά σε ντρίπερ- και αφεταίρου με το αστείο κόστος της αλλαγής των αντιστάσεων.Χάρισα έναν δέλτα 16 στην κουμπάρα μου και ενώ τρελλάθηκε με τη γεύση και το χτύπημα, μου τον επέστρεψε γιατί ήταν ρουφήχτρα σε σχέση με τον c5 της, όλα είναι σχετικά και εξαρτάται από το τί θέλει κανείς.Και προς τον φίλο συνατμιστή, να ξέρεις ότι όλοι οι ατμοποιητές θέλουν ξεβίδωμα και γέμισμα  ;) .Το εύκολο της υπόθεσης πια, είναι να μη χρειάζεσαι κατσαβίδια, αλενακια κλπ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος avisinos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5878 στις: Μαρτίου 15, 2015, 12:01 »
Είμαι ακόμα σε δίλημμα, μπορώ να πω....Ο ναυτίλος είναι τεράστιος, καλός για μέσα στο σπίτι αλλά στη δουλειά :hmmm: έρχεται και το καλοκαίρι που να το κουβαλάς? Ο μίνι έχει μόνο δύο μλ χωρητικότητα και ο δέλτα σχεδόν 5 ευρώ ανταλλακτικά.. (αν και λένε ότι κρατάνε πάρα πολύ) και θα έλεγα ότι ο δέλτα είναι ποιο όμορφος, δε φοβάσαι μη σου σπάσει..


Χτες βράδυ ξενύχτησα να διαβάζω μέχρι πια που κουράστηκα και θυμήθηκα τον justfog Αυτόν τον είχε το μαγαζί που αγόρασα το κανγκεράκι, απίστευτη γεύση-ντουμάνι, η κεφαλή πάνω, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτού του είδους το στήσιμο και είναι ο μοναδικός που ξέρω τέτοιος. Αλλά πάλι ο ένας τεράστιος και ο άλλος πολύ μικρός :angry_orange:


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5879 στις: Μαρτίου 15, 2015, 12:18 »
Μικρό μέγεθος και μεγάλη χωρητικότητα δεν είναι εύκολο να συμβιβαστουν. Οπότε αποφασίζεις ανάλογα τις ανάγκες σου.
Αν λείπεις πολλές ώρες από το σπίτι, τότε ο Ναυτίλος θα σε καλύψει από άποψη χωρητικότητας. Διαφορετικά παίρνεις δύο μίνι ναυτιλους και είσαι οκ.
Το μόνο θέμα είναι το οικονομικό αν και συχνά πυκνά μπορείς να δεις κάποιον στις αγγελίες.


Sent from my LG-D802


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix